Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Stratos 3 - Първи впечатления
#1

Здравейте. Днес пристигна и веднага ви преоставям едно видео с отварянето  и първоначалната настройка.

Разбира се, винаги има и засечки, но това е рискът на живото предаване.

Основно, засега, ми липсва сензорът за осветеност и възможността да загасим екрана като тапнем с дланта по целия дисплей, но ще ги преживея.
Ресетнах часовника още веднъж, защото не му работeха половината настройки.

Разбира се оказа, че версия A1928 е китайската, а А1929 е глобалната. Но интересното е, че имам само два езика. Объркан съм Smile
Така че може да мина и без отключване на буутлоудъра, освен ако не продължи проблемът с настройките.
Точно в момента приключва ресетът и свързвам часовника наново със ZEPP. Отново същия проблем с настройките.
Ще помисля какво да правя и ще ви уведомя за решението

А останалото може да видите във видеото:



Само уточнявам, че на кутията има превод и на китайски, и на английски и от това съм се подвел, че е китайската версия. Реално е Английската. Има много ъпдейти на рома, които мисля, че ще успея да приложа и на заключен буутлоудър, освен ако не дойдат ОТА.
[-] 12 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • alexbg67, dp4u4umi6ev, emil11, emzo, fotograd, milenvn, milstan, Monipeev, Nikola.Kolew, roni952, velqn, veskovalkov
Цитирай
Аксесоари
#2

Честито на теб , с здраве да го ползваш,колко горе доле държи батерията
Цитирай
#3

E.. единственото, което мога да кажа сега е, че ще държи повече от стратоса. Особено в Ултра режим.
Също забелязах, че съм с най-стария фърмуер, а нямам ъпдейт ОТА, така че докато не повиша до последна версия и после ресетна, а после си го настроя както трябва и докато не минат първите три заряда ще пропусна да коментирам батерията.

Мога само да кажа, че Ultra режимът става само и единствено ако ще ползвате часовника предимно като часовник. Даже не отчита сън, или поне няма арр, в който да се види информацията.
Като цяло идеята за две операционни системи не е лоша, само да не забравиш часовника в грешната когато ти трябва бързо да пуснеш нещо Smile

Извод: минаваме в стандартен режим докато спим, което ще иска рестарт, което ще изхаби цялата спестена батерия през деня (вероятно Smile )

Тепърва ще имам впечатления, тази вечер планирам да бутна батерията и да ъпдейтна по един или друг начин до последната версия, която май се води 4.2.8.0

При интерес ще има и тема с ъпдейтите. А отключването става по неофициален метод, така че ако имате гаранция - помислете дали има смисъл да я губите.

Малко се отклоних от темата, но искам всеки пост да е полезен с нещо. Ще искам също всичко което кажа да е актуално, така че приоритет ми е да обновя до последния фърмуер и ще коментирам всички въпроси.
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd, hamilcar, roni952
Цитирай
#4

За колко време средно трябва да е достатъчен един заряд на устройството?

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#5

Мисля, че 2 часа + 30 мин, за да си сигурен, че е зареден наистина на 100%
Цитирай
#6

Smile Така, де... и колко ще изкара прогнозно с един заряд? Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#7

Ъпдейтът от 4.2.0.1 до 4.2.8.0 стана ръчно с .bat файлове.
Процесът беше следния
1. 4.2.0.1 до 4.2.6.0
2. 4.2.6.0 до 4.2.7.0
3. 4.2.7.0 до 4.2.8.0
4. Ресет.


Основни разлики:
-Появи се нов бутон в контролния център за включване на светлината при вдигане на китката
-Появиха се езици, много
-Появи се market за още няколко циферблата през самия часовник
-появиха се още няколко циферблата в часовника
- вече чете иконите на приложенията, от които получавате известия
-Работят настройките коректно още след първия ъпдейт

След всеки ъпдейт опитвах ОТА и нямаше
.
Тепърва ще го настройвам наново
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • emzo, fotograd, hamilcar
Цитирай
#8

3-4 дни в режим "смарт", 10-12 дни в "икономичен" режим.
[-] 2 потребители изказват благодарност на fotograd за това мнение:
  • alexbg67, suffer
Цитирай
#9

Това на хартия, ама в реална обстановка.. малко се разминават нещата.
Те даже дават разни прогнози от рода - 30 мин GPS, 100 известия и т.н
Успявал съм на стария и за два дни да бутна батерията.

бягане 30мин, колоездене 5-6 пъти по 3-4км и се стопява като сняг през юни Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#10

Много бледо изглежда екрана. Дори черното сивее. Така ли е в действителност?

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#11

това е трансрефлективен.
Само на светло е хубав Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • airbus, fotograd
Цитирай
#12

(2020-10-23, 09:40:24)suffer написа:  това е трансрефлективен.
Само на светло е хубав Smile

И на тъмно е матов. Това някаква опция ли е, която може да се изключва?

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#13

Не разбирам какво имаш предвид.
Ако не си виждал на живо някой от моделите Pace, Bip, Stratos и т.н не мисля, че ще мога да ти дам задоволителен отговор Smile
Цитирай
#14

Ползвам го от пет месеца. За съжаление цената на която се продава в Бг е висока., моя си го взех от пОлша на сравнително приемлива цена Wink
На този съм успял за четири часа да го доведа до 15% заряд след пълно зареждане.
Часовника си е добър Wink
След 6-7 месеца ще се появи новата четворка на Стратос Wink
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#15

(2020-10-21, 18:43:53)alexbg67 написа:  Smile Така, де... и колко ще изкара прогнозно с един заряд? Smile

Mного зависи как се ползва.
днес бях цял ден в ултра режим и изхабих само 10%.
С две карания на колело по 4-5км, 4800 крачки и 100-на известия.
Постоянното мерене на пулс е включено също.
Прогнозно - това са 10 дни, ама никой не го бута до нула.
И никой няма да стои в режим ултра 10 дни
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#16

Ето и второто видео по темата.
С това май се изчерпват нещата, които лично мен ме интересуват около този модел:


@airbus специално за теб е без подсветка на по-голямата част от видеото
[-] 5 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • airbus, fotograd, hamilcar, roni952, velqn
Цитирай
#17

Ъпдейт:

Батерията в нормален режим ми изкара 4 дни с натоварено ползване
В Ултра режим днес правя малко над десет дни и до довечера, вероятно, ще съм на зарядното.

Ултра режимът се оказа, че не е толкова зле за ежедневна употреба.
Базовите функции включат аларма, измерване на сън, пулс, няколко тренировки (от по-важните)
Орязани анимации и груб разход на батерията от около 10% на ден, вероятно ако не се спортува ще кара още повече.
Известията пристигат без икона на приложението, а само с една точка.
Няма double tap to wake, което означава, че за да събудим часовника задължително натискаме бутон.
Почти няма настройки в спортовете, освен основните такива, които са достатъчни в моя случай.
Аларма може да си настроите само през часовника.
Също може да ползвате таймер.

Не можете да ползвате компас, барометър, хронометър.
вероятно ако има ъпдейт на ром-а той няма да дойде при вас в ултра режим.
Циферблатите се сменят само през приложението.
Като цяло се радвам, че се опровергаха глупостите, които бях написал в пост номер 3, но предпочитам сам за себе си да съм осъзнал ситуацията, отколкото някой да ми я смели и да я приема на доверие.

Остават тестове на батерията с постоянно измерване на пулс и дали нещо друго няма да ми грабне вниманието.
Ще ви държа в течение.

Приятен ден!


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd, redsys
Цитирай
#18

Здравейте, какво ви е мнението за часовника на  тези които ползват заслужава ли си?  Чудя се дали да си го купя, ще го използвам най вече за спорт(ултра маратони). Попаднах на статия че част от функциите, които присъстват в приложението на Amazfit са заключени за модела. Благодаря предварително
Цитирай
#19

Заслужава си
Цитирай
#20

Ами всяка функционалност е за определен модел. Приложението не дава функционалност, а служи за синхронизация и изпращане на информация до часовника.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#21

Интересна част от народния бит е това, че очакваме вълшебства от нещо ново и непознато. За цената на която се продава въпросния часовник - предлага много повече от очакваното. Но зависи цената кой как я приема, ако успеете да намерите нещо от вън, вероятността да е с около 15-25 % по евтино от Бг. е голяма но без гаранция.
Ако търсите часовник който да може да танцува, лети и да предсказва бъдещето може да се ориентира към друга марка започваща с буквата G. Но и от там няма какво повече да се очаква, най много да се изхарчат 1000 лв, освен, ако не търсите титаниева верига и корпус.
Затова не бива да го мислите много, часовника си заслужава.
- suffer - е направил много подробно, ясно и точно представяне на часовника за което отново заслужава адмирации и благодарност.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#22

Дойде време за покупка на нов часовник. Не, че въпросния Стратос 3 е лош или има за какво да се оплаче човек от него. С кои друг модел на Амазфит може да бъде заменен! Тук идва дилемата, тайно се надявах да пуснат ново обновление от септември, но уви производителя няма намерение - поне малко да събуди интереса.
Цитирай
#23

GTR 2 Ми се видя доста обещаващ.
Mi Color Watch също не е зле (европейската версия май беше MI watch revolve)
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#24

Един малък ъпдейт за батерията след 6 месеца ползване:

   

Това е в нормален режим, без мерене на пулс, спрени са автоматичните включвания на тренировка и подканяне за спиране на тренировката.
Също е намалена вибрацията до минимум.
Ползват се няколко таймера на ден, алармата се отлага поне 3 пъти сутрин и.. 100-200 известия от приложения.
Още не съм го сложил на зарядното, но може да се докара до 7 дни батерията.

Не ми се е налагало да го ползвам активно извън ултра режима, за да видя колко най-малк оможе да кара, но доколкото помня от първия стратос - може и да успея да го стопя за 2 дни или колкото дава прогнозно при работа с GPS.

В ултра режим съм успявал да докарам и до 2-3 седмици, без да пестя нищо.
Като цяло съм доволен от батерията.
Не бях недоволен от тази на първия стратос, понеже си караше добре като за 3 годишен часовник
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#25

В нормален режим при мен е изкарвал над две седмици. В икономичен съм достигал повече от 30 дни. Не ползвам мерене на пулс, часовника е много добър като изпълнение, поне при мен е така.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)