Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Преинсталация в EDL режим / брикнат телефон
#1

Здравейте,

Имам Redmi Note 9 Pro, който успешно съумях да брикна. В момента може да бъде флашнат единствено през EDL режим. За целта, обаче, е необходимо да се отиде в сервизен център на Xiaomi или да се плати на хора, които имат "оторизиран" акаунт за флашване в този режим. От Xiaomi вече, изглежда, не предлагат такива, питах ги.

Използвали ли сте услуги на подобни хора с оторизирани акаунти, които няма да навредят на системата. Някой от Вас има ли такъв акаунт и склонен ли е да го флашне дистанционно?

Реално ми трябва пачнат файл "prog_ufs_firehose_sm6250_ddr.elf", за да мога да направя сам инсталацията, заобикаляйки проверката на xiaomi относно правото за преинсталация в EDL режим.

Някой има ли възможност да помогне с оправата?

Благодаря.
Цитирай
Аксесоари
#2

(2020-10-22, 13:54:44)palace200 написа:  Здравейте,

Имам Redmi Note 9 Pro, който успешно съумях да брикна. В момента може да бъде флашнат единствено през EDL режим. За целта, обаче, е необходимо да се отиде в сервизен център на Xiaomi или да се плати на хора, които имат "оторизиран" акаунт за флашване в този режим. От Xiaomi вече, изглежда, не предлагат такива, питах ги.

Използвали ли сте услуги на подобни хора с оторизирани акаунти, които няма да навредят на системата. Някой от Вас има ли такъв акаунт и склонен ли е да го флашне дистанционно?

Реално ми трябва пачнат файл "prog_ufs_firehose_sm6250_ddr.elf", за да мога да направя сам инсталацията, заобикаляйки проверката на xiaomi относно правото за преинсталация в EDL режим.

Някой има ли възможност да помогне с оправата?

Благодаря.

Здрасти,

Работя с един руснак с оторизиран акаунт.
Мога да съдействам затова, но сега съм много зает до края на месеца.

Ако изчакаш до 1ви Ноември ще се опитам да ти помогна.

Поздрави!

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 2 потребители изказват благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • milenvn, palace200
Цитирай
#3

Здравей,

Благодаря за съдействието. Не е проблем да изчакам.

Лека вечер.
Цитирай
#4

Пробвай тези два файла. Няма да е лошо и да обясниш как се брикна


Прикачени файлове
.zip prog_ufs_firehose_sm6250.zip Размер: 535.05 KB  Сваляния: 28
[-] 1 потребител изказва благодарност на sokkoban за това мнение:
  • palace200
Цитирай
#5

Здравейте,

За съжаление не сработи с firehose файловете. Пробвах две версии на "XiaoMiFlash", съгщо и QFIL. Откъде са взети файловете?

Доколкото аз разбирам от прочетено досега (в c.mi.com, 4pda и xda), тези два файла са непълни. Когато сървърът на xiaomi види, че акаунтът има разрешение за флаш в EDL, ги презаписва временно (добавя липсващата информация). След завършване на инсталацията връща непълната версия. Т.е. ако бъдат копирани по време на инсталацията ще бъдат пълни и могат да се използват с всеки акаунт. Поправете ме, ако греша, за да не сея невярна информация.

Как го брикнах. Моя грешка, разбира се, изглежда съм объркал версията, joyeuse, а не curtana. Отключих буутлодера, флашнах неофициално TWRP за телефона, заредих в него. Инсталирах xiaomi.eu, не забърсах никой дял, рестартирах и се озовах с достъп само до EDL (при пускане се показва логото за секунда и веднага се рестартира, не мога да вляза във fastboot). Трябваше ли да забършя поне "Data"? Посочете грешките, за пръв път се случи толкова неприятно с мой телефон  Rolleyes

Благодарности и спорен ден на всички!


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
#6

В TWRP-то влизаш ли?

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#7

Не, няма възможност да вляза в TWRP. След пускане, телефонът се рестартира след около секунда. Единствено в EDL режим мога да вляза след окъсяване на двeте крачета/пина.

Снимка
Цитирай
#8

(2020-10-25, 11:24:01)palace200 написа:  Не, няма възможност да вляза в TWRP. След пускане, телефонът се рестартира след около секунда. Единствено в EDL режим мога да вляза след окъсяване на двeте крачета/пина.

Снимка

Щом влизаш в EDL , не би трябвало да е проблем да можеш да флашнеш сток ром , не съм сигурен за тези новите модели обаче как стои въпроса , преди 10 дни така бях убил едно Редми 4 Про , вместо ром за него , налях за Редми 4 , и нито фастбуут , нито нищо . Оправих го с Mi Flash във EDL режим , обаче пробвах какви ли не ромове , стана със първата версия на китайския ром , за това си мисля че и при теб би трябвало да се получи , Успех !
[-] 2 потребители изказват благодарност на madjo79 за това мнение:
  • palace200, Wild bear
Цитирай
#9

Пробравх с два ром-а, все същото, нямам одобрен акаунт.

joyeuse_global_images_V11.0.2.0.QJZMIXM_20200508.0000.00_10.0_global
joyeuse_id_global_images_V11.0.1.0.QJZIDXM_20200416.0000.00_10.0_global 

По-стари от тези не намерих в https://xiaomifirmwareupdater.com/, ако предложите някой друг, ще го пробвам, не е проблем  Smile

Инак за новите устройства ни ограничават. Тук можеш да прочетеш.
Цитирай
#10

(2020-10-25, 15:50:26)madjo79 написа:  Щом влизаш в EDL , не би трябвало да е проблем да можеш да флашнеш сток ром , не съм сигурен за тези новите модели обаче как стои въпроса , преди 10 дни така бях убил едно Редми 4 Про , вместо ром за него , налях за Редми 4 , и нито фастбуут , нито нищо . Оправих го с Mi Flash във EDL режим , обаче пробвах какви ли не ромове , стана със първата версия на китайския ром , за това си мисля че и при теб би трябвало да се получи , Успех !

За старите телефони като твоя може да се оправи така. За новите трябва оторизиран акаунт.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • madjo79
Цитирай
#11

да , сега прочетох по - горния пост на колегата , ами значи Be6i4 е човека , дръжте връзка и всичко ще се нареди !
Цитирай
#12

Здравейте, имам същия проблем.Някой за помощ..
Цитирай
#13

(2021-02-24, 16:17:52)enerdjy написа:  Здравейте, имам същия проблем.Някой за помощ..

Имам един руснак с оторизиран акаунт. Преди време пак го бях търсил за един брикнат 9 Pro със същата причина, флашнат грешен ром - ето какво ми написа:

Цитат:FAQ
Process of the flashing phone

1) Connect phone in EDL mode
2) Go to that page - https://i.mi.com/ log into your Mi Account which you used on your phone, then click “Find my device”, click on your phone, then click on “3 dots” button and click “Turning Find device off”. Please, do that and provide your IMEI here to check status
3) Download that MiFlash - https://yadi.sk/d/Kt13rIS8HVO1xg
4) Download firmware for FastBoot (depends on your version of phone global or chinese)
5) Download TeamViewer
6) Make a payment (23$ via PayPal)
7) After that i will connect and flash
[-] 1 потребител изказва благодарност на sokkoban за това мнение:
  • enerdjy
Цитирай
#14

(2021-02-24, 16:17:52)enerdjy написа:  Здравейте, имам същия проблем.Някой за помощ..

Телефончето на колегата е оправено. Руснака на мен ми взима 25$. Прилагам фактура, ако някой желае - ще я покажа.
Сега е с Xiaomi EU ROM.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • milstan
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)