Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Привет на всички!
От около седмица оглеждам телефон за щерката, която е на 8 години.
В момента ползва 5-6 годишен Huawei p8 lite, който и е достатъчен
и даже и тя си го харесва, но батерията не е на ниво.
Ако можеше лесно да се сменя, нямаше да съм пред дилема, но сега съм замислил да и взема нов телефон
Huawei Y5p се вписва идеално в изискванията за хардуер, големина и цена, но няма услугите на гугъл
Първо четох, че се качват без проблем. След това попаднах на статии, в които дори и всичко да е наред, по някое време пак трябва да се трие всичко и да се прави процедурата отново. А има и случаи, които изобщо не са могли да си окомплектоват услугите.
Как мислите, заслужава ли си 150лв този телефон?
На детето не му трябва ни фейсбук, ни известяване на gmail...
Един вайбър и някакви игри, които тегли от google play
Надявам се повечето да ги има в аппа на Huawei или да има как да качим  магазина на гугъл
Тъй като евентуално ще преминава от Huawei P8 P lite към Huawei Y5p ще се клонира телефона чрез Phone Clone
Най-голяма драма би била ако част от игрите, които се клонират не прехвърлят текущият резултат, точки и постижения на новия :-)

Ще очаквам съвети в тази тема до 23:00ч, защото има 10% отстъпка и безплатна доставка в Емаг до полунощ днес
Цитирай
Аксесоари
#2

На жена ми смениха батерията на Huawei P9 lite в сервиз, за около 60-65 лв(батерия + труд) и сега си кара с новата без проблем.Но нейния е четиригодишен и малко цикли вече и ще го сменяме-незнам дали си заслужава
Цитирай
#3

определено не си заслужават 60-70 за батерия
този телефон си извървя пътя, все още работи,
но е грехота да се наливат повече от 20-25лв в него,
колкото би струвала външна батерия, защото в OLX има и един нов Y5p за 119лв,
който е с много по-добър хардуер от p8 lite

В бързината съм пуснал темата в грешен раздел.
Ще помоля модератор да премести темата в "Кой телефон/таблет да избера?"
Цитирай
#4

Не взимай телефон без гугъл услуги особено ако ще се теглят игри. Все още приложението на huawei няма доататъчно апликации и игри.
Цитирай
#5

И аз достигнах до това заключение вчера.
Може би ще видя пак Honor 10 lite
или някой сходен като параметри
Цитирай
#6

Honor 8S DS 2020 64GB - С дисплей 5.71" и google service! Идеален за щерката. Имаше го в Технополис за 159 лв., но и аз закъснях да се възползвам от тая оферта.

Huawei p20 lite 
Motorola One Vision
Amazfit GTS
Huawei Honor Band 5
Цитирай
#7

Всичко си има Y5p ползвам го като втори телефон инсталирах му Google play въпреки, че нямаше нужда. За цената си няма равен.

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk

Mate 50 pro
Цитирай
#8

А по време на инсталацията и след това някакви проблеми с Google play имал ли си?
Сега го видяхме в Технополис и поне на външен вид е добре. Камерите му са трагедия
Една MOTOROLA E6 PLAY и застана най-добре в ръчичката. И тя не е кой знае какво, но пък е 159лв
Гледахме и MOTOROLA E6S, който е една идея по-добре. Накрая като видях какво предлагат и за какви пари
ми се струва, че Honor 10 Lite за 259лв е най-добре.
Искаше ми се да е до 200лв с оглед на това, че не е ясно колко ще го опази,
но пък що годе сносните до към 200-250лв са лопати и не стават за детски ръчички
Цитирай
#9

Google play го инсталирах от любопитство стига да имаш желание да се занимаваш върви всичко, но повечето приложения вече ги има в AppGallery на Huawei. За детето е важно външния вид, моето го оставих само да избере какво ще му пасне. Погледни и в ОЛХ има нови с гаранция на по-ниска цена от технотата.

Mate 50 pro
Цитирай
#10

загледах и p40 lite днес
Цитирай
#11

P40lite няма Google play, но е по висок клас има вариант с 4 и 6 ram

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk

Mate 50 pro
Цитирай
#12

с 4gb май са Е версията
намерих един нов p40 lite 128/6 за 300лв
та се замислих
Цитирай
#13

Откажи се от Р40 Lite, голяма лопата ще е за дете. С около 3 мм. е по къс от Note 10 +.

1916 
Цитирай
#14

Мдаа, 159mm/76mm 180г май наистина е множко
Иначе изглежда добре и е с добър хардуер
Цитирай
#15

Ти помисли, как ще му пазиш екрана, на което и да е, защото им ги събират и всичко се изсипва, като чувал с картофи. Флип за тях е най-подходящ.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#16

В класа на детето имало кутия с отделения
и всеки телефон бил отделно от другите.
Поне така казва щерката. Сигурно засега нама много телефони, за да има отделения за всички телефони,
тъй като има още деца с Myki или без
А иначе ще мислим и за нещо тип арморските гърбове,
които пък допълнително ще уголемят слушалката
Цитирай
#17

По-добре за тези пари някое xiaomi redmi note 8 или друго подобно. В ниския клас са се доказали като най-надеждните.
Цитирай
#18

големи са като размер
сегашният и тел. е 143 x 70.6 x 7.7 mm и 130 грама
може би някой до 153mm... широчината на слушалката също е важна
Проблемът идва, когато се държи за разговор
Когато се ползва като таблет даже е плюс да е голям
Цитирай
#19

За жалост вече рядко правят компактни телефони и даже в този це ови клас няма такива, коити да си заслужават. Има някои, но са в по-висок клас и следователно струват повече пари. Не я разбирам тази мода да правят все някакви огромни лопати, като не само за деца, а и на големи хора ни се струва безумие да държиш телевизор в ръката си.
Може би вариант е сега да се смени батерията, пък като порастне още малко детето да се вземе нещо по-добро.

П.с
Сега се сетих за един- samsung galaxy a20e, но нямам впечатления за него дали става.
Цитирай
#20

като размер е ок, но сравнен с един honor 10 lite, който е на същата цена издиша

P.S. усилено се говори за дистанционно обучение при учениците
и ако е вярно няма да има нужда от покупка до нова година поне
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)