Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nord N10 и N100 бяха обявени от OnePlus
#1

[Изображение: 732b2c0cad18.jpg]
OnePlus представи два нови модела в серията си смартфони Nord - Nord N10 5G и N100. OnePlus Nord N100 е бюджетен модел, който ни предлага LCD екран с диагонал 6.52 инча с резолюция 900 x 1600 пиксела и отвор за 8-мегапикселовата селфи камера. Сред основите характеристики тук са още чипсет Snapdragon 460, 4GB RAM и 64GB разширяема памет. Основната камера е тройна и включва 13MP сензор, 2MP за макрокадри и 2MP за боке ефекти. На гърба е позициониран четец на отпечатъци. Налична е и батерия с капацитет 5000 mAh с технология за зареждане при 18W.
Nord N10 5G ни предлага  LCD дисплей с диагонал 6.49 инча, резолюция Full HD+, честота на опресняване 90Hz и отвор, в който е поместена 16MP селфи камера. На борда си разполага със Snapdragon 690 с графичен ускорител Adreno 619L и 5G модем X51. Освен това са налични 6GB RAM, 128GB разширяема памет. Основната камера включва 64MP сензор, 8MP с ултраширокоъгълен обектив (119 градуса), 5MP за боке ефекти и 2MP за макроснимки. На гърба е разположен и четец на отпечатъци, а освен това е наличен и жак за слушалки. Телефонът разполага със стерео високоговорители. Батерията е с капацитет 4300 mAh, която поддържа технологията за бързо зареждане Warp Charge 30T.
Nord N10 ще струва 199 евро, а Nord N10 5G ще струва 349 евро.

 
Цитирай
Аксесоари
#2

така и не разбраха, че този 2мп макро сензор е напълно излишен.
Хората, които си взимат OnePlus го взимат заради софтуера... а с такива простотии, като този допълнителен сензор - само се излагат.
Да ги махат, поне отзад модула за камерите да е по-малък!

Sent from Moon

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай
#3

OnePlus Nord N10 5G и OnePlus Nord N100 се очакват официално и в България.

http://nixanbal.com/oneplus-sliza-v-osht...-nord-n100

 
Цитирай
#4

Здравейте-според вас дали е оправдана покупката на Nord N10,защото има доста примамлива оферта в алиекспрес за 11.11
Цитирай
#5

(2020-11-04, 19:07:50)kaloiankn написа:  Здравейте-според вас дали е оправдана покупката на Nord N10,защото има доста примамлива оферта в алиекспрес за 11.11

Зависи какво търсиш и какви очаквания имаш. Телефона не е нищо особено. С какъв бюджет разполагаш, дай малко информация.

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






Цитирай
#6

За да бъда честен 6т модела ми харесва много..а за бюджета около 600-700 лв.
Цитирай
#7

6T и сега все още се предлага на пазара, нищо че моделът вече е стар.

 
Цитирай
#8

Значи да заложа на старото отколкото на някакъв бюджетен модел?
Цитирай
#9

(2020-11-04, 22:37:35)kaloiankn написа:  Значи да заложа на старото отколкото на някакъв бюджетен модел?
За нов не можеш да заложиш на него с този бюджет, така че взимай бюджетния модел.

 
Цитирай
#10

Благодаря за отговорите-ще потърся втора ръка тогава 6т...приятна вечер
Цитирай
#11

Втора ръка - да, ама новото си е ново, факт.

 
Цитирай
#12

(2020-11-04, 23:29:20)NoMaD написа:  Втора ръка - да, ама новото си е ново, факт.

Така е спор няма...
Цитирай
#13

(2020-11-04, 22:05:25)kaloiankn написа:  За да бъда честен 6т модела ми харесва много..а за бюджета около 600-700 лв.


Защо не погледнеш обикновения 1+ Nord ( 765G ), вместо да залагаш на две годишния 6T? В olx би го намерил в рамките на бюджета ти.

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






Цитирай
#14

скоро ми предстои преподписване на договора така че мога да взема nord от оператора...
Цитирай
#15

(2020-11-05, 14:11:50)kaloiankn написа:  скоро ми предстои преподписване на договора така че мога да взема nord от оператора...


Ако бях на твое място, щях да взема Nord, вместо 6T

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






Цитирай
#16

Бих предпочел флагман пред бюджетен модел ако е нов и на адекватна цена разбира се.

 
Цитирай
#17

Ще видя каква оферта ще ми направят от оператора и ще преценя .
Цитирай
#18

OnePlus Nord N10 и Nord N100 ще имат ограничена софтуерна поддръжка. За разлика от флагманите на бранда, които получават по три голями актуализации, тези модели ще може да разчитат само на един такъв, т. е. Android 11 и след което за него ще се предлагат само пачове за сигурност в рамките на две години.

https://www.androidcentral.com/oneplus-n...android-11

 
Цитирай
#19

Аз взех един N10 от али, за детето. Ще видим що за стока е, като пристигне.
Цитирай
#20

OnePlus Nord N100 вече може да бъде намерен у нас на цена от 399 лв.

https://mobilebulgaria.com/news/tova-e-t...00-pri-nas

 
Цитирай
#21

Бюджетният OnePlus Nord N100 все пак има 90-херцов екран.

https://www.androidauthority.com/oneplus...z-1178700/

 
Цитирай
#22

(2020-11-13, 17:26:08)marincho написа:  Аз взех един N10 от али, за детето. Ще видим що за стока е, като пристигне.
Пристигна ли? Колко пари ти излезе и от къде? Мисля да обзаведа жената с такъв днес на черния петък с намаленията е около 450 лева. Колебая се между норд10 5g и шаоми редно ноут9 т.Последните ми телефони са все шаомита.

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

Prestigio Multiphone 4055 DUO,Lenovo A3000-H,ZTE Nubia Z7 mini
Цитирай
#23

(2020-11-23, 15:51:49)ICATA написа:  Пристигна ли? Колко пари ти излезе и от къде? Мисля да обзаведа жената с такъв днес на черния петък с намаленията е около 450 лева. Колебая се между норд10 5g и шаоми редно ноут9 т.Последните ми телефони са все шаомита.

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

Не е пристигнал. Китаеца се прави на ударен. Днес уж го е пратил, но може и да е фейк тракинга, ще видим.
От али експрес $282, телефона със слушалките type-c buds. $279 щеше да е без слушалките.
Нямат го наличен, поне в Европа(както и 8Т), и на всички висят поръчките.
Цитирай
#24

N10 го предлагат в Технополис и е в наличност.

 
Цитирай
#25

Те на много места го продават и го имат у нас. Аз говоря за европейските складове на търговците в али. Нямат наличност нито на N10, нито на 8T. И не са имали до момента, а продадоха сума бройки на 11.11. Руснаците отказват висящи поръчки за 8Т, защото вече и от Китай го няма, и си го купуват от Русия. Но за разлика от нашите търговци, там цената е с малка разлика от али експрес.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)