Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Програма за активиране/деактивиране на wi-fi?
#1

Здравейте! Търся програма която по график да включва и изключва wi-fi. Ползвах такава, но вече не работи. Ужким някаква политика на андроид. Предложете ми работещо такова приложение, понеже бързо ми пада батерията ако постоянно е включено, а реално не ми трябва когато не съм вкъщи.

Изпратено от моят Mi MIX 2S с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Защо програма,в настройки WiFi-още настройки има опция WiFi+ изключи я,и в настройки-местоположения-още настройки,има използване на WiFi за по точно позициониране изключи и него,то постоянно сканира за нови мрежи.
Цитирай
#3

Благодаря за съветите. Със сигурност ще подобри живота на батерията. Оправих ги тези настройки, но това не замества приложението което търся, защото бих искал да мога да изключва wi-fi по часове когато не съм вкъщи.

Изпратено от моят Mi MIX 2S с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Ползвам Phone Profile Plus и работи много добре, има и за WiFi (вкл. смяна на конкретна мрежа или всяка), HotSpot, Bluetooth, GPS, NFC, Синхонизиране, смяна на звук и сила, ... по часове, по локация, по откриване на друг тип мрежа, ниво на батерия ...

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Be6i4, mcmxiii
Цитирай
#5

А, в LG имаше такава екстра - като се прибереш вкъщи да пусне безжичния, да се активира с/без звук. Съответно и за работа. Ама това малко встрани от темата, не ползвам подобно нещо към момента и се учудвам, че Wi-Fi ти хаби толкова много батерия.
Цитирай
#6

(2020-10-26, 17:28:17)Чо :) написа:  Ползвам Phone Profile Plus и работи много добре, има и за WiFi (вкл. смяна на конкретна мрежа или всяка), HotSpot, Bluetooth, GPS, NFC, Синхонизиране, смяна на звук и сила, ... по часове, по локация, по откриване на друг тип мрежа, ниво на батерия ...
Сериозна програма със страшно много функции. Обаче не иска да стартира и изключва wi-fi автоматично. Иска потвърждение всеки път.

Изпратено от моят Mi MIX 2S с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

(2020-10-28, 20:25:42)SXS написа:  Сериозна програма със страшно много функции. Обаче не иска да стартира и изключва wi-fi автоматично. Иска потвърждение всеки път.

Специално си направих:
Два нови Profile какви действия да стават, единия да включва Radio > WiFi On, а другия изключва WiFi Off
После два нови Event-а, единия да се стартира в 15:30 до 15:31 като активира първия профил, а другия да се стартира от 15:31 до 15:32 като активира втория профил.

Работят си напълно автоматично.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#8

Направих същото. Изкарва нотификация, че активира профилите, но реално не променя ситуацията с wi-fi. Остава каквото си е било - включено или изключено. Доколкото четох май в по-новите версии на андроид е сложено такова ограничение да неможе приложения да управляват wi-fi.

Изпратено от моят Mi MIX 2S с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

(2020-10-31, 06:58:16)SXS написа:  Направих същото. Изкарва нотификация, че активира профилите, но реално не променя ситуацията с wi-fi. Остава каквото си е било - включено или изключено. Доколкото четох май в по-новите версии на андроид е сложено такова ограничение да неможе приложения да управляват wi-fi.

Изпратено от моят Mi MIX 2S с помощта на Tapatalk


При мен работи автоматично на Note10+ и Note20U, Android 10
Разгледах си насройките и виждам, че в Достъпност има инсалирана услуга "PhoneProfilePlusExtender", тъй като я ползвам отдавана, тя винаги съм иналирал. Тя не е част от инсталацията от PlayStore. Махнах я и в събиията се появи нов надпис най-огоре в червено:
Some events has errors in it's preferences. These events are marked with red color. Please fix it.
В събитието има:
1. PhoneProfilesPlusExtender is not installed! Click here to install it. Check also sensor parameters flagged with red color. Sensor parameters are under the maind event parameters.
Трябва да се инсталира от там и да се разреши в услугите за Достъпност.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Be6i4, kerenski
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)