Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TicWatch Pro 3

Здравейте група, кажете как да си променя градусите от F на C в приложението на часовника за времето.
Цитирай
Аксесоари

@hitman666
На какъв език е настроен часовника ти?
Ако случайно е на English Us (автоматично преминава към Фаренхайт единица), сложи го English UК.
Вероятно само за там и те интересува.
Иначе отделно от това, някои от лицата, които имат опция за показване на времето, имат и опция за промяна на Fahrenheit към Celsius.
Опитай със смяна първо на езика на часовника.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Аз доколкото си спомням се променяха в гугъл асистента в телефона...време и после ще се обърнат и в часовника
Цитирай

Rumo, това ще важи само за информацията от асистента.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2021-04-19, 19:47:59)rumo написа:  Аз доколкото си спомням се променяха в гугъл асистента в телефона...време и после ще се обърнат и в часовника
В гугъл асистента са в Целзий, а на часовника Фаренхайт, не е от там

(2021-04-19, 19:44:07)Monipeev написа:  @hitman666
На какъв език е настроен часовника ти?
Ако случайно е на English Us (автоматично преминава към Фаренхайт единица), сложи го English UК.
Вероятно само за там и те интересува.
Иначе отделно от това, някои от лицата, които имат опция за показване на времето, имат и опция за промяна на Fahrenheit към Celsius.
Опитай със смяна първо на езика на часовника.
Не виждам от къде да сменя езика, трябва да го нулирам и после да избера друг език? Това е първият ми смарт часовник и се извинявам за незнанието ми
Цитирай

Всъщност не става въпрос за невежество.
Да си призная няколко пъти преминавам през необходимост от промяна на това, което ти искаш,  което по никакъв начин не е ставало със съдействието на фабрични настройки на часовника.
Сега след допълнението ти, че не се справяш с промяната на езика, се заинатих да видя конкретно решение.
Езика на часовника е пряко свързан с езика на телефона.
Смисъл,  ако езика на телефона е на Deutsch, при свързан часовник с телефона автоматично езика се променя на същия и на часовника, ако в език на въвеждане в часовника за клавиатура, е указано да се ползва системния език от телефона.
Съответно ако зададеш български език на телефона, на часовника изписва неподдържан език.
При мен езика на телефона е на English UK, което автоматично го прави такъв и на часовника.
Убеден съм,  че това беше пряко свързано и с промяната на единицата за времето. Друг е въпроса, че сега нарочно променям езика на телефона към US, уви, няма промяна към Фаренхайт.

П.п. Всъщност прикачам насока в снимка и от официалния източник.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 2 потребители изказват благодарност на Monipeev за това мнение:
  • ganchev, hitman666
Цитирай

@Monipeev Стана, като промених езика на телефона, бях на български, после го върнах пак на български и се смени на Фаренхайт, явно са зависими. Благодаря за информацията!
Цитирай

Хайде ъпдейта се задава :

https://m.facebook.com/groups/2952679438...354912895/

До събота най-късно трябва да го получим

Ето и основните промени:

Код:
PMRB.210407.001
H-MR2

New features: 

Option to disable the long-press power button to activate Google Assistant.

New screen brightness layout.

New Weather tile.

New theater mode.

Support regular enter and exit the essential mode.

Improvements:

Optimized the media volume and the ringtone volume bar’s display to match the actual volume.

Optimized the sorting of apps in Mobvoi Launcher.

Optimized the sliding smoothness of Mobvoi Launcher.

Optimized the accuracy of off-body detection.

Improved the performance on Qualcomm Snapdragon Wear 4100 platforms.

Moved the “OK Google” switch from the watch’s settings menu to the Google assistant settings.

Optimized the shutdown charging animation.

Updated security patch to 2021-03-05.

Bug fixed:

Fixed the issue that Auto-DND sometimes cannot take effect.

Fixed an issue where the screen may not lock when charging.

Fixed an issue where the Phone app might disappear in Mobvoi Launcher when pairing with an Android phone.

Fixed other discovered bugs.

Besides improved Snapdragon Wear 4100 performance, TicWatch Pro 3 highlights include a handful of updated H-MR2 elements, while there are various UI optimizations, especially to the Mobvoi Launcher.

Sent from my BAH-L09 using Tapatalk

Моите Андроид устройства: Samsung S21Ultra, Samsung Galaxy Tab S7+

TicWatch Pro3, Fossil GEN5
Цитирай

Време беше. Чакаме го.

Изпратено от POCO F2 Pro

Дочаках го... [Изображение: 70d89255c9d12837f917b1de938cf246.jpg]

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
Цитирай

Два варианта за ъпдейт:

1. Включете часовника в зарядното и се уверете, че  батерията е поне 60% .Препоръчително е да е свързан към Wi-Fi мрежа. Актуализацията трябва да започне автоматично.

2. Ако не се актуализира, отивате на Settings > System > About > System Updates. Когато съобщи, че "System is up to date", натиснете в центъра на екрана за около 5 секунди и след още няколко секунди ще започне да се актуализира.

Моите Андроид устройства: Samsung S21Ultra, Samsung Galaxy Tab S7+

TicWatch Pro3, Fossil GEN5
[-] 2 потребители изказват благодарност на bobybc за това мнение:
  • degman, Monipeev
Цитирай

Именно по подобен начин със задържане опитах за по до около 30 секунди, но в крайна сметка след неколкократно кликване върху екрана със съобщението за актуална система, актуализацията тръгна със свалянето на необходимите й неща за това. :-)

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Тая актуализация нещо смислено вкарва ли? Че гледам всички я чакат а то нищо интересно. И да, от скоро ползвам часовника, след Pro 2020 взех този. Оказа се дефектен втория FSTN дисплей, долната лява част беше леш. И между другото към всички които имат тия пръчки на мобвой - стегнете си винтовете на капака че са хлабави. И може да си проверите дали имате всички 4 винта щото на 2020 един липсваше. Горното за хлабавите винтове не е бъзик а факт, и за липсващия един винт на 2020 също. Та, какво получихме с този дългочакван ъпдейт?

Sent from my LM-G710
Цитирай

Това от снимката по-долу трябва са новите неща и оправени пропуски евентуално.
За сега най-много ми допадна новата възможност за указване на точен час и минути за автоматично преминаване на часовника към Essential mode и съответно час за автоматично връщане към нормален смарт режим на часовника.
Вероятно тепърва ще попадам и на останалите включени нововъведения.
Включена е и опция за активиране или изключване на звук за известия в часовника. До сега звука за известиа уж беше наличен, но беше свързано със силата на основния звук на звънене на часовника, а и много потребители, аз също, така и не стигнах до начин за включване на звук при известие, смисъл беше един от бъговете в предната актуализация.
Сега е с отделна опция и вероятно ще работи коректно. Аз не я използвам, просто от любопитство.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • degman
Цитирай

Задаването на часови рейндж, в който автоматично влиза и излиза в есеншиъл мод е нещо, което критикувах, че липсва и исках да е налично. Много е полезно за оптимизация на батерията. Вече ще кара по 4 дни без проблем, което е много ОК.

Очаквам в бъдеще да отидат още една стъпка, след като са оправили и отчитането кога часовникът е свален от ръката, а именно - автоматично да може да изпада в есеншиъл и да се връща при поставяне на ръката.

Интересно е и какво са оптимизирали по работата на процесора.

Полезна функционалност е и UV индекса в екрана с времето.

Като цяло ъпдейтът си струва чакането. Определено се върви в много правилна посока. Има още какво да се желае и от WearOS и от Mobvoi.

Дано следващото голямо нещо, което получим е плащане през часовника.

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • degman
Цитирай

(2021-04-22, 05:10:13)kayovas написа:  Очаквам в бъдеще да отидат още една стъпка, след като са оправили и отчитането кога часовникът е свален от ръката, а именно - автоматично да може да изпада в есеншиъл и да се връща при поставяне на ръката.

...

Като цяло ъпдейтът си струва чакането. Определено се върви в много правилна посока. Има още какво да се желае и от WearOS и от Mobvoi.

Дано следващото голямо нещо, което получим е плащане през часовника.
Може да си дадеш препоръките директно :
https://forum.mobvoi.com/viewtopic.php?f...&start=180

Иначе относно плащането с часовника - то основно зависи от Google, не от Mobvoi.
В този пост съм описал как може да се подкара

Моите Андроид устройства: Samsung S21Ultra, Samsung Galaxy Tab S7+

TicWatch Pro3, Fossil GEN5
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobybc за това мнение:
  • degman
Цитирай

(2021-04-22, 09:57:40)bobybc написа:  Иначе относно плащането с часовника - то основно зависи от Google, не от Mobvoi.
В този пост съм описал как може да се подкара

Ясно е, че Google Pay e отговорност на Google. Надеждата ми е, да позволят заобиколен вариант, както при мобилните телефони, чрез използването на услуги на трети страни: Revolut и други. Малко вероятно, но безкрайно по-лесно. Стар съм за гимнастики. След 1-3 години ще се развие още повече ползването на тия устройства за плащане и ще имаме работещо решение out of the box.

Снощи си се включи Essential mode. Не съм изключвал нищо по часовника, мери си сърдечен ритъм и т. н. Батерията държи доволно. Определено ще кара поне 4 дни с новата функционалност, доволен съм.

Както писах в началото, часовникът е с уникален хардуер и софтуер, който има нужда от много подобрения. Определено посоката ми харесва. Има още много неща, които да направят от часовника наистина умен, а не ръчно да се задават настройки.

Писах на Mobvoi за автоматично изпадане в Essential mode при сваляне на часовника от ръката.

Като цяло съм изключително доволен, дори със всички кусури, които намирам. Отговаря в най-голяма степен на изискванията ми за ползване и сценариите през деня, в които ми е много полезен. До момента не съм попадал на друг часовник, който са персонализора толкова лесно и в такава степен. Благодарение на Watchmaker, a не на Google или Mobvoi, но това са подробности.

Другите часовници ми изглеждат като дървета, в сравнение с възможностите за персонализация на Watchmaker. Лично за мен е от огромно значение да мога да изкарам цялата информация, която искам да я има на циферблата и да мога да я визуализирам с каквито цветове и форми искам, щом ми омръзне. Изисква време и не всеки ше седне да го прави, но за мен е много важно. Ползвсм всичко персонализирано до краен предел и това, че часовникът също дава подобна възможност, много ми допада.

Все пак Google трябва да покаже повече любов към WearOS. И ъпдейтите да се направят по-лесни за имплементация от ОЕМ. Ъпдейтът, кокто получаваме сега от август 2020...[Изображение: 45c0dc0f9fb27e8bd959cd6a4dcd50c9.jpg]

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
Цитирай

И при мен графиката на батерията е подобна.
Ще видим при следвашия зараяд как ще изглежда и дали ще издържи пълни 4 дни Smile

Обаче не знам дали и при вас е така, но при мен изчезна автоматичното включване на осветлението на чернобелия екран.
Има добавена опция в Essential аппа, но тя май не се отнася за нормалния режим, а само когато е в Essential мод.

Другото, което ми направи впечатление e, че не работи опцията за гасене на цветния екран (Settings -> Display -> Screen timeout).
Каквото и да сетвам : 5-10-15 сек - не сработва. Загасва след ~30 сеk.

Писах във форума, да видим какво/дали ще отговорят.

Моите Андроид устройства: Samsung S21Ultra, Samsung Galaxy Tab S7+

TicWatch Pro3, Fossil GEN5
Цитирай

(2021-04-23, 10:49:13)bobybc написа:  И при мен графиката на батерията е подобна.
Ще видим при следвашия зараяд как ще изглежда и дали ще издържи пълни 4 дни Smile

Обаче не знам дали и при вас е така, но при мен изчезна автоматичното включване на осветлението на чернобелия екран.
Има добавена опция в Essential аппа, но тя май не се отнася за нормалния режим, а само когато е в Essential  мод.

Другото, което ми направи впечатление e, че не работи опцията за гасене на цветния екран (Settings -> Display -> Screen timeout).
Каквото и да сетвам : 5-10-15 сек - не сработва. Загасва след ~30 сеk.

Писах във форума, да видим какво/дали ще отговорят.

Ако всяка вечер включва Essential mode, тогава ще издържа по 4 дни, пробвано е. Но ми писна всяка вечер и сутрин да му робувам, та затова ми се искаше да става автоматично. Ако някога вкарат автоматично влизане/излизане от Essential mode при сваляне от ръката, тогава може да пести още повече.

Опцията е Tilt to light up backlight. 

Сега промених от 10 секунди на 15 сек и ми се стори, че имаше разлика.

С последния ъпдейт съм от вчера. Ако не си го получил, изчакай, може да поправя някои от описаните от теб проблеми.

Cognosce te ipsum!
Цитирай

Да, ъпдейтнах още като постнах новината

Иначе втория проблем, със Screen timeout-а , го фикснах с adb команда:

Код:
settings put system  screen_off_timeout 15000


15 000  означава 15 сек

Моите Андроид устройства: Samsung S21Ultra, Samsung Galaxy Tab S7+

TicWatch Pro3, Fossil GEN5
Цитирай

След ъпдейтите излезе икона за настройки за плащане.
Иначе нямам проблемите на колегата.

ПП Иконата е изчезнала.
Напряга ме този часовник. 
Продавам го.
Ако някой има интерес на лична.
Цитирай

Те всички напрягат. Това е част от кефа...ако всичко беше лесно и от раз, нямаше да е интерсно.

@kayovas Oтносно персонализцията на циферблатите и гармин имат на някои такава пълна промяна. Цвят ( даже с по няколко нюанса), шрифта може да става по-голям ( което ми е много важно), всяккава информация за показване..даже посока и скорост на вятъра. Първоначално като ги настроя-разстроя и после с минути не мога да върна настройките както са си били.
Цитирай

@rumo, аз имам предвид ето така персонализация, от нулата и наистина всичко да е по начин , който искам да бъде:[Изображение: 2e8e7c2ca36a6a410eac7311a9465d54.jpg]

Изпратено от моят MI MAX 2 с помощта на Tapatalk

Cognosce te ipsum!
Цитирай

Аха, така правих на pebble, сигурно преди 15г и повече....и остнах без очи
А и нерви няма вече, то голямо нагласяне и занимавка. При готови темплейти, не се мъча вече, иначе си е интерсно
Цитирай

Прекрасна батерия, с постоянно измерване на пулса. Мога да изцедя още, ако спра туй-онуй, но не виждам смисъл. Дори смятам да пусна повече неща, за да видя как ще се държи.

Гледам, че БГ банките почнаха да пускат Google Pay, та си мисля, че тая година може да ме огрее и с райхуйзен.

Доволен съм от интуицията ми, която не ме подведе при избора на часовник, който само ще се развива софтуерно в следващите 2 години.

[Изображение: 2907ea62d26c0f048e12b91a79120a14.jpg]

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
Цитирай

(2021-04-28, 07:37:15)kayovas написа:  Гледам, че БГ банките почнаха да пускат Google Pay, та си мисля, че тая година може да ме огрее и с райхуйзен.

Подръжката на Google Pay в Wear OS няма нищо общо с официалната подръжка за смартфони.
Странна политика от страна на Google. Но бели страни като Холандия имат офицална поддръжа за смартфони, но все още няма за часовници, както е случая и при нас.

Моите Андроид устройства: Samsung S21Ultra, Samsung Galaxy Tab S7+

TicWatch Pro3, Fossil GEN5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)