Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TicWatch Pro 3

От меню карти ДСК Смарт не виждам как да се добави ...

Изпратено от моят RMX3201 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Ако не виждаш тов бутонче, може би е добра идея да се свържеш с отдел подръжка в банката. Възможно е да има нещо което не е направено.[Изображение: 7e381b26fbbedb85ab3b5d7cbda4ad18.jpg]

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 7
Цитирай

Да нямам .[Изображение: dea4783d81d41921b2c6e9afe0821611.jpg]

Изпратено от моят RMX3201 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Мога ли да ползвам часовника ако телефона ми не подържа NFC?Пробвах да регистрирам карта но от ДСК казаха, че няма да стане .

Изпратено от моят RMX3201 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здравейте! От няколко дена съм с Ticwatch pro 3 ultra и честно да си кажа изобщо не съм очарован от софтуеъра. Иначе като хардуеър е екстра часовникът. Та относно проблемите, които могат да са и в моето незнание. Инсталирах вайбър и като отворя приложението ми се появява надпис на лилав фон, че приложението е инсталирано и сега мога да получавам и изпращам съобщения и до там. По-нататък не се зарежда приложението. И друг проблем - след като часовника изгуби връзка с блутуута на телефона и следтова се връзва отново, но без да мога фа провеждам разговори от часовника. В блутуута на телефона седи като запазено и трябва да цъкна на него, за да се върже пълноценно и да мога да провеждам разговори от часовника. Това бъг ли е или нещо от настройките?
Цитирай

Бих заложил на телефона
Цитирай

Всъщност четох, че и други се оплакват от този проблем, явно си е бъг. Също така се самоизключват функциите за измерване на разните му жизнени показатели. Иначе часовникът е много красив и удобен, но вече се замислям да го върна.
Цитирай

Здравейте колеги,
От днес съм със  за TicWatch Въпросът ми е Как да инсталирам telegram Не го намирам през google play на часовника.

Mi 10 T Pro
Tic Watch Ultra
Amazift GTS 2
Цитирай

@boiko1
Има приложения, които не могат да се инсталират на часовника, но това не означава, че няма да получаваш известия от тях.
В случая това приложение, за което питаш, така и за Вайбър, Месинджър и т н., получаваш известия, отговоряш им, но не можеш ти да намериш абоната на приложението и да инициираш съобщението и това не е проблем в часовника, а по-скоро в приложенията.
За обаждане през някои от тях пък да не говорим.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Здравейте колеги питането ми е следното. При позвъняване вдигам от телефона но се включва автоматично да говоря от часовника трябва ръчно да го прехвърля към телефона което е досадно. Някакво решение благодаря.

Samsung S23+
Цитирай

Интересно, на мен ми се е случвало изключително рядко този бъг да го наречем, броят се на едната ръка вероятно.
Ако беше до настройка, щеше да е постоянно така, а то не е.
Обикновено въпроса на потребители е как да активират обаждане през часовника, което вече е до настройка.
Уви, аз си го обяснявам с връзката блутут часовник / телефон и там става дадено преплитане, защото е нормално от където со отговорил, от там да се провежда разговора.  Дерзаем все пак.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Здравейте отново, относно получаването на съобщения е точно така както казва колегата и без да са инсталирани се получават и можеш да отговориш.
Сблъсках се с друг проблем.Регистрирам както трябва google pay но след това часовника ми е постоянно заключен. За да вляза в часовника всеки път трябва да отключвам с фигурата или Пин както е зададено заради регистрацията в google pay. Пробвах след регистрацията на google pay да махна от настройки пина и след това при плащане все едно не съм регистрирал карта на часовника ?

Сега пробвах от настройките на google play да махна тикчето да иска ПИН при плащане което беше зададено по default, след това от настройки на часовника махнах да има заключване на екрана. Сега остава и да го пробвам дали пак ще се бъгна или не. ?

Mi 10 T Pro
Tic Watch Ultra
Amazift GTS 2
Цитирай

При мен при опит да платя с часовника изписва failure а с телефона няма проблем.Картата е добавена от банката ДСК но не става нещо явно ми обягва.

Samsung S23+
Цитирай

(2021-12-23, 20:36:08)msd77 написа:  При мен при опит да платя с часовника изписва failure а с телефона няма проблем.Картата е добавена от банката ДСК но не става нещо явно ми обягва.Оказа се че трябва да бъде отворено приложението на часовника за да може да се плаща.

Samsung S23+
Цитирай

Погледна ли това?

https://support.google.com/wearos/answer/7643998?hl=en

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 7
Цитирай

Сега го прочетах благодаря.

Samsung S23+
[-] 1 потребител изказва благодарност на msd77 за това мнение:
  • bhayduko
Цитирай

Честита Коледа колеги,
Аз ли не правя нещо като хората или нещо ми убягва.Часовника всеки ден като излезе автоматично от есеншъл Мод трябва наново да добавя картата в Google pay ?

Mi 10 T Pro
Tic Watch Ultra
Amazift GTS 2
Цитирай

(2021-12-23, 20:36:08)msd77 написа:  При мен при опит да платя с часовника изписва failure а с телефона няма проблем. Картата е добавена от банката ДСК но не става нещо явно ми убягва.

Трябва да се обадиш в ДСК за да ти добавят часовника към картата ... или обратното.
Цитирай

Благодаря добавена е от банката просто при плащане трябва да е отворено приложението.
Цитирай

(2021-12-26, 09:48:01)boiko1 написа:  Честита Коледа колеги,
Аз ли не правя нещо като хората или нещо ми убягва.Часовника всеки ден трябва наново да добавям картата в Google pay ,след като махна заключване на екрана.

Mi 10 T Pro
Tic Watch Ultra
Amazift GTS 2
Цитирай

Хард ресетни го, ако не помогне - сервиз.
Цитирай

Здравейте появи се странен бъг макар и рядко изчезва монохромния дисплей все едно го няма.След рестарт се появява случвало ли се е при някои.

Samsung S23+
Цитирай

@msd77
Не ми се случва точно това, но при мен е следното и не го имам ни най-малко за проблем.
През 3 дни зареждам часовника за някой и друг час вечерта, който иначе всяка вечер бива сложен на стойката си, след като се прибера от работа.
Имам настроен автоматичен Essential mode в 21:30, като ако часовника е на стойката си с включено зарядно в мрежата във времевата зона с навлизане в упоменатия режим, то след изключването на зарядното преди да си легна, дисплея (FSTN, иначе монохромния) както го нарече ти, остава изгасен, вместо да изписва час, дата и т.н.
Всеки ден Essential mode режима е настроен да премине към смарт режим на часовника в 6:30 сутринта и до тогава дисплея си стои напълно изключен, както е от момента на откачане на зарядното. Следва зареждане на операционната система и часовника си преминава в желания режим ежедневно без никакви проблеми, както и информацията на FSTN дисплея си се визуализира адекватно след преминаване към Essential mode режима във времето му на задание.
С други думи, само при включено зарядно при навлизане в споменатия режим, има изключване на данните върху дисплея, до ръчното включване или автоматичното преминаване на часовника в смарт режима си.
Именно за това за мен това не е проблем, а просто може би софтуерен пропуск, който не ми пречи на мен и работата на часовника по никакъв начин.
Това е.
При теб вероятно обаче е друг казуса.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Някой ползва ли LTE версията на модела?Интересува ме ще работи ли e-sim коректно в БГ.Гледам че ги има в Теленор,но там режат глави от кръста.Ако го взема от там е ясно че ще работи.Ако някой е внасял от чужбина да сподели дали работи.
Цитирай

(2022-01-15, 06:45:29)alexx написа:  Някой ползва ли LTE версията на модела?Интересува ме ще работи ли e-sim коректно в БГ.Гледам че ги има в Теленор,но там режат глави от кръста.Ако го взема от там е ясно че ще работи.Ако някой е внасял от чужбина да сподели дали работи.
Аз го ползвам с eSIM от А1 и работи коректно. Проблема е в първоначалната настройка. За да се появи менюто за качване на еSIM на часовника, в телефона трябва да се сложи карта на някой от подържаните оператори (Vodafone DE или UK). Повечем информация как става има в XDA.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 7
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)