Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TicWatch Pro 3
#1

Колеги, какво ще кажете за този смартчасовник? Загледах го доста сериозно, принципно съм фен на Хуауейските, заради батерията, и които общо взето покриват всичките ми изисквания за часовник (да получавам нотификации, да ми следи съня и да мога да говоря през него), но от друга страна не би било лошо да имам напълно функционален смарт часовник. Изгледах доста ревюта и действително си изкарва 3-те дни обещани от компанията, при средно ползване. Отделно, че вече в Essential mode записва и съня (който го интересува разбира се) така че преди да се легне, може да се сложи в този режим и пак да си следи съня, което означава, че би трябвало да може да докара 4-4.5 дни, което е доста задоволително за WearOS. Както и благодарение на новия Снапрагон 4100 часовника работи доста добре и без забавяния, каквито имаше при 3100.

Надали някой от форума го има, но все пак ми е интересно да видя какво е вашето мнение. Smile

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз също го заглеждам, защото концепцията за 2 дисплея ми се струва най-удачна за смарт часовник.
За съжаление имам предната версия, за която също имах голям мерак и някъде в средата на лято я взех.
Разгледах я и я зарязх почти моментално. Но от няколко дена започнах активно да я ползвам и смятам, че уер ос-а е тръгнал много на зле.

Основно, което не е ок: 
батерия - макс 2 дена при пестеливо ползване;
лаг ужасен, като на първите андроид телефони ( правят се хватки в девелопер менюто, за да стане поносим за ползване);
настройките и в менютата на часвоника и в телефона са изклюително постни;
инсталиране на нови лица става само през часовника, трябва да се влиза от него в г. плей и от там да ги сваляш- супер неудобно и тъпо.
Горният циферблат е монохромен с много постно инфо на него;
при звънене, докато запали 2-ят, от там да възпроизведе кой те търси минават около 4 звънвания и ако чакаш да видиш кой е и да вдигнеш от часовника, то отсрещният трябва да е много настоятелен.
Тайм аута на 2-ят дисплей е около 4-5 сек макс, докато светне и да видиш нещо и той вече те изхвърлил;
Амоледа е с много пиксели, но с не  добра яркост- на слънце не струва. Трябва да изкючвам запалването му и да гледам само лсд-то
Някой приложения като времето не искат да се ъпдейтват понякога с дни, без причина.
Така наречените карти са също ограничени до 4, след поседният ъпдей станаха 6, но пак са малко. Никоя от тях не струва
И  пр. други глупости и недомислици

Кое е ок:
Пълноценен гласов асистент-разбира и говори като човек, само дето е и по-умен
Много и супер качествени циферблати. Може да кача някой от мойте да се види -- все едно си купувате мечтания швейцарски часовник и то не един, а почти всички наведнъж
Топ навигация - гугъл мапс на часовника
Максимум приложения, почти като телефон на китката
И други плюсове има, но в момента ми се губят.

Колкото и да ми се губят обаче минусите за мен са много повече

Ticwatch 3 е с 600 ма/ч батерия и пак я изкара 3 дена, я не, а и това е малко.
Цената е цели 600лв. за такава марка са множко, не се предлага и официално тук, така че гаранцията ще е проблем.
Лсд-то е пак монохромно, макар и вече с подсветка и с добавено повече инфо, но продължава да е скучно. Можеха да сложат цветно, като на гармин. Като е рефлексно, дали е черно бяло или цветно няма толкова значение към разхода на батерията
Материалите, от който е изрботен, не са много топ. Май отгоре е пак пвц. ГТ2 про е със сапфир и по-евтин
Нфс-то не работи по нашите ширини

Като оправят и минусите на ос-то може и да стане за ползване Smile
[-] 3 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • Monipeev, nowhere, scorceni
Цитирай
#3

Аз също съм му хвърлил око. Имам TicWatch Pro 4G, който е с 1 GB Ram и почти няма лагове за разлика от Galaxy Watch 3. Двойния дисплей е супер и в най силното слънце. Да не говорим за всички екстри на Wear OS. За мен с тази батерия и процесор спокойно ще изкара 3 дена. Това си е пълноценен смарт часовник.

Galaxy Watch4 Classic 46 мм, MI10 5G, TicWatch Pro 4G LTE, Galaxy Watch 3 45 mm, Galaxy Watch 46 mm, Huawei P30 Pro, Galaxy S8, LG G6, Nokia Lumia 1020 PureView, Nokia 808 PureView.
[-] 1 потребител изказва благодарност на liya123 за това мнение:
  • nowhere
Цитирай
#4

Преди около две седмици писах в тема за GT2 Pro със запитване за някои неща, които ме интересуваха дали са налични за човек, който не набляга на спортната информация от часовника, а търси останалите възможности на иначе устройството.
Оказа се, че абсолютно всичко,  което ме интересуваше,  беше отхвърлено от потребители, които притежават GT2 -та.
Още от преди излизането на TICWATCH 3 Pro, следях всякаква информация и вероятно всеки клип, който даваше някоя допълнителна информация около часовника.
Мисля,  че именно Wear Os е операционната система, която помага да се запълни липсата на необходимите / полезните за мен възможности в другия часовник, който ми хареса и споделих по/горе. Нека не превръщам обаче темата в сравнение.
Вече мисля 4 и повече години използвам Мото 360 първа генерация,  като дори за годините си, той отговаря на голяма част от желанието в ежедневието ми като умен "помощник" да го наречем и е това, което търся и в новото устройство, което бих желал да взема и мисля, че този часовник (TicWatch 3 Pro) е именно това, което търся и на което разчитам в подобно устройство.
Определено освен цената на TicWatch 3, също е от значение и официалното му предлагане тук в България, което на този етап,  а вероятно и за в бъдеще, ще бъде нулево, но съм готов да преглътна донякъде гаранцията, разбира се с надеждата да не се стига до необходимостта от нея.
Надявам се да се появи потребител с подробности и мнение от първо лице за конкретния модел, за да допълни още повече симпатиите ми към модела. :-)

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • nowhere
Цитирай
#5

Има сравнения между Tic Watch 3Pro и други марки. Екранът не е с качеството на Самсунг, примерно, но батерията определено държи повече от GW3. И т. н.

И аз го гледах и се чудих, но за момента не ми предлага много повече от Galaxy watch. Ще ги изчакам да се развият още, в това число и Wear OS.

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#6

(2020-10-26, 19:59:12)rumo написа:  Аз също го заглеждам, защото концепцията за 2 дисплея ми се струва най-удачна за смарт часовник.
За съжаление имам предната версия, за която също имах голям мерак и някъде в средата на лято я взех.
Разгледах я и я зарязх почти моментално. Но от няколко дена започнах активно да я ползвам и смятам, че уер ос-а е тръгнал много на зле.

Основно, което не е ок: 
батерия - макс 2 дена при пестеливо ползване; - новият модел си изкарва 3 дни при нормално/средно ползване с 24 часово следене на пулса и 24 часово следене на SPo2, всичко друго на автоматичен режим и 1 час трренировка на ден, това е сигурно, изгледах доста ревюта. Още повечем че както соменах, като човек ляга може да го пусне в есеншъл моуд, като не губи от функционалността му, тъй като той продължава да си следи съня, а в същото време пести батерия, така че 4 дни са постижими със сигурност на 100% ако се прави тази гимнастика вечер.
лаг ужасен, като на първите андроид телефони ( правят се хватки в девелопер менюто, за да стане поносим за ползване); - лага е оправен благодарение на новия чипсет снапдрагон 4100, при старите с 3100 наистина имаше ужасен лаг, но тук това нещо е изчистено.
настройките и в менютата на часвоника и в телефона са изклюително постни;
инсталиране на нови лица става само през часовника, трябва да се влиза от него в г. плей и от там да ги сваляш- супер неудобно и тъпо.
Горният циферблат е монохромен с много постно инфо на него;
при звънене, докато запали 2-ят, от там да възпроизведе кой те търси минават около 4 звънвания и ако чакаш да видиш кой е и да вдигнеш от часовника, то отсрещният трябва да е много настоятелен.
Тайм аута на 2-ят дисплей е около 4-5 сек макс, докато светне и да видиш нещо и той вече те изхвърлил; - проблема с таймаута е изчистен и няма никакво забавяне
Амоледа е с много пиксели, но с не  добра яркост- на слънце не струва. Трябва да изкючвам запалването му и да гледам само лсд-то
Някой приложения като времето не искат да се ъпдейтват понякога с дни, без причина.
Така наречените карти са също ограничени до 4, след поседният ъпдей станаха 6, но пак са малко. Никоя от тях не струва
И  пр. други глупости и недомислици

Кое е ок:
Пълноценен гласов асистент-разбира и говори като човек, само дето е и по-умен
Много и супер качествени циферблати. Може да кача някой от мойте да се види -- все едно си купувате мечтания швейцарски часовник и то не един, а почти всички наведнъж
Топ навигация - гугъл мапс на часовника
Максимум приложения, почти като телефон на китката
И други плюсове има, но в момента ми се губят.

Колкото и да ми се губят обаче минусите за мен са много повече

Ticwatch 3 е с 600 ма/ч батерия и пак я изкара 3 дена, я не, а и това е малко.
Цената е цели 600лв. за такава марка са множко, не се предлага и официално тук, така че гаранцията ще е проблем.
Лсд-то е пак монохромно, макар и вече с подсветка и с добавено повече инфо, но продължава да е скучно. Можеха да сложат цветно, като на гармин. Като е рефлексно, дали е черно бяло или цветно няма толкова значение към разхода на батерията
Материалите, от който е изрботен, не са много топ. Май отгоре е пак пвц. ГТ2 про е със сапфир и по-евтин
Нфс-то не работи по нашите ширини

Като оправят и минусите на ос-то може и да стане за ползване Smile

Супер, заформя се добра дискусия.! Към колегата @rumo искам първо да кажа, че съм съгласен с всичко, което си написал, но има едни НО-та, заради които се чудя дали няма да е наистина много добър смартуотч, затова смятам да отговоря на поста ти. А и 3-4 дни батерия не е чак толкова трагично говорейки за абсолютно пълноценен смарт часовник с Андроид. Да, както казах също съм фен на Хуауей и колебанието ми е между Тикуотча и ГТ2 Про, защото не ползвам толкова смарт функции, от друга страна не би било лошо да ги имам. Иначе може да се намери и по 500лв. часовника

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#7

Който иска истински смарт часовник - за момента това е най-доброто от WearOS лагера. Аз съм с Huawei Watch 2 и ми се ще да го сменя вече с нещо ново, но никъде не намирам каквото искам - GT2; GT2 Pro серията е яко орязана, хубава е на вид, но си има доста липси /най-вече приложения/. Повечето други марки с WearOS изкарват по 1 ден батерия, което е малко, със сегашният правя между 2 и 4 като ползвам AOD. Samsung е скъп и пак е с proprietary service & app функционалност.
Таймаута на дисплея на WearOS се регулира с една програмка staylit - купува се веднъж и се ползва завинаги.
@rumo - Лаг в Ticwatch Pro 2020 като го тествах почти няма, ти него ли имаш или първият Pro с 512 RAM?

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#8

Стенлиус, в случая TicWatch 3 Pro не е ли точно това, което искаш? И да не забравяме, че 3 Про е с новия процесор сравнен с този в Про 2020, т.е. още по-добър.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#9

За черен петък може да изкарат оферта.

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#10

Само да кажа за циферблатите, че става много лесно. Сваляте си Facer на часовника и телефона, харесвате си циферблат едно натискане и сте готови. Аз лично не забелязвам по-голямо натоварване на часовника с него. Е има циферблати които активират всеки един сензор на часовника едновременно и става мазало по някога, но това си е ваш избор.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай
#11

(2020-10-27, 10:08:40)nowhere написа:  Стенлиус, в случая TicWatch 3 Pro не е ли точно това, което искаш? И да не забравяме, че 3 Про е с новия процесор сравнен с този в Про 2020, т.е. още по-добър.

Точно де, на него съм му хвърлил око и го чакам на първото сериозно промо. В амазон ги правят поне 2-3 пъти годишно за часовниците на Mobvoi. Искаше ми се да няма втори дисплей - това влошава видимостта навън както е казал rumo, а и цветовете, но няма как.
Процесорът не е чак толкова важен - 2100 работи отлично за целите на часовник, WearOS иска RAM. Tic Pro 2020 го имаше преди 3 седмици за 280 лв което го прави бест бай, но го изпуснах.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#12

Еха, за 280лв. наистина си е бил бест бай, ако знаех бих го взел без да се замисля. Smile Иначе да, в Амазон ги пускат от време на време, въпреки ,че минатала година следих TicWatch Pro и него почти не го намаляха, за разлика от останалите им модели.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#13

Колеги, нали когато визирате конкретни цени, то това са само от чужди онлайн магазини?
Както и вероятно споменатата цена от Nowhere, 500 лева, Амазон може би, но попаднах на безумно висока цена за доставка.
Смисъл, не съм попадал тук на предложение за часовника, което разбира се ще е неофициално внесено, но все пак е според зависи.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#14

Да, само от чужди сайтове - Китай или Европа. Официален внос в БГ няма, най-добрите оферти са от Amazon и Gearbest, доставката от Amazon се прави с някой от многото посредници UK/DE to BG.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • Monipeev
Цитирай
#15

Цитат:новият модел си изкарва 3 дни при нормално/средно ползване с 24 часово следене на пулса и 24 часово следене на SPo2, всичко друго на автоматичен режим и 1 час трренировка на ден, това е сигурно, изгледах доста ревюта.


Дано, обаче  силно ме съмнява, особено пък с 24ч SPO2. Това на гармина, дето кара по 15 дена без проблем, ако е активирано го мори почти за седмица.

И в английският амазон е били също на добра цена, а от там пращат. То и в момента от алито, но през полски склад 3-ката излизаше към 500лв

Някои от любимите ми цифери

   

Малките суб дайли са активни и при натискане си тръгват да броят бавно и плавно, като на истинските часовници

   

1:1 с оригиналният модел на алпина, който струва 1500лв и даже този свети и се вижда малко по-добре



АОД режимите са пълноценни и лицето стой като на истинският с подсветката, само дсето тука не спира да свети

   

И един Edox и някакво Касио


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 2 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • nowhere, scorceni
Цитирай
#16

Загледах му ревютата. Хвалят го доста, да не кажа, че измежду всички флагмански марки го изкарват №1

Ето това е едно много дълго, но и много подробно ревю, което сравнява всичко важно между Ticwatch 3 pro, SGW 3  и Apple 6.


Що така не излизат видеотата във форума ? В мен ли е гешката или си е така...

ето го линка
https://www.youtube.com/watch?v=XmSarvfv3YY
[-] 3 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • Dowper, Monipeev, nowhere
Цитирай
#17

Грешката относно SPO2 е моя, не мери постоянно а през определено време. Но ето, както сам можеш да видиш наистина много го хвалят и има защо - бърз е и няма лагове, по-лек, по-малък, с наистина добра батерия (тук изключвам Xiaomi и Huawei часовниците, тъй като те не са най-смар все пак, но и целта им не е да бъдат). Ако не се товари много (зависи как го ползваш) доста тюбъри казват, че издържа и 4-5 дни. Няма забавяне в гугъл асистента, няма забиване при позвънявания, нотификации и т.н. Аз вече много, много сериозно се замислих.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#18

Ами на 11.11 от сега е обявено, че ще е 234€ в алито. От това по-евтино не мисля че скоро ще е.
Само дето на тая цена най-вероятно ще се изпраща само от Китай...

Ако нямах в момента първият им модел + gt 2+ fenix 6 solar щях да рискувам сигурно. Ама в момента и за тия не ми стигат ръцете
Цитирай
#19

Да аз това гледах сега точно в Алито, дано го заредят и от Франция и директно го поръчвам.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#20

Защо конкретно от Франция, защо не и от Испания или Белгия?
Срока за доставка, както и цената би трябвало да е конкурентна на тази от Франция?
Или има друга причина?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#21

За Белгия не знам, но Испания нямат шипинг до България. Въпреки, че би могло да се поръча от Испания до някоя от фирмите в Германия, които доставят до България.

Писах им и казаха, че след около седмица-10 дни ще го имат наличен в европейските складове. Току виж сме намазали Smile

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • Monipeev
Цитирай
#22

Може ли някой да сложи линк към магазина в Aliexpress? Благодаря! Аз ще следя и официалния сайт, да видим дали ще пуснат някакви промоции там...

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#23

Заповядай, https://www.aliexpress.com/item/10050014...web201603_

Ще бъде намален на точно 450лв. на 11.11 като с някой друг купон предполагам, че ще могат да се смъкнат още 10-20лв. и да стане към 430-440лв. което е доста добра оферта, макар и от Алиекспрес. Стига да го има наличен в европейски склад, който доставя до България, както ми писа търговеца аз лично бих го поръчал. Принципно (дано не се налага никога и на никой разбира се!) това е официалният магазин на Мобвой в Али-то и пише, че има 1 година официална гаранция от производителя, на което лично аз съм склонен да вярвам. Все пак, ако го взема се надявам да не се налага да го разбирам. Smile

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 2 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • kayovas, Monipeev
Цитирай
#24

^Благодаря! Прогледах инфо за компанията, странна смесица са. Бивш служител на Google, компания с управление в Китай...

Включих се в тяхната официална група във FB: https://www.facebook.com/groups/2952679438107711
Гледам, че доста оплаквания има, като се почне от доставката, та се стигне до лош съпорт и проблеми с часовника... От друга страна, още си спомням как на третия ден откакто имах Samsung Galaxy Watch, последните прецакаха връзката на приложението с часовника и чаках фикс 2 седмици... Като цяло тия джаджи са си скъпи и още много хляб имат да изядат, докато почнат да стават за нещо.

Накратко, продължавам да се колебая. Сърбят ме ръцете (но нещо ми подсказва, че ни чака трудна зима, през която смарт часовници няма да се ядат) Производителят изглежда перспективен за WearOS, но май има много какво още да се направи.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#25

Донякъде си прав, но все пак имат 8 години опит, което не е никак малко. Прегледах и мнениеята в редит, има някакви оплаквания да, но нищо фрапантно или ненормално.

Ами, който държи на истински смартчасовник, по-добро няма в момента, особено на евентуалната цена от около 430лв. с WearOS. Е, то винаги имам какво да се направи, не само Мобвой, ами дори и Самсунг и Епъл. Но за момента това е положението.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)