Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TicWatch Pro 3
#76

Какво значи да е настроено
То си стои там перманентно
Нито се маха нито се спира
И няма никакви настройки
Можеш единствено с АОД режим да го деактивираш
Цитирай
Аксесоари
#77

StayLit Wear е програмката, с която всеки WearOS получава регулация на времето на подсветката. Работи идеално.
https://play.google.com/store/apps/detai...l=bg&gl=US

На някой пратиха ли му часовника от 11.11? Само за инфо...

@Monipeev - как са нотификациите, как се държат?

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 2 потребители изказват благодарност на stenlius за това мнение:
  • Monipeev, nowhere
Цитирай
#78

Мисля, че тази програмка ще е полезна на всички. Smile Като гледам и приложението се поддържа, имало е ъпдейт на 8 октомври.

На мен иначе още не са ми го шипнали, питах продавача кога ще го изпрати и ми отговори, че е имал много поръчкии ще ми го пусне между 3 и 5 дни, което ако е така, не е никак много време.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#79

За момента по въпроса с нотификациите смятам, че всичко е наред.
Силата и честотата на вибрациите на часовника при съобщения или обаждания, за мен е достатъчно осезаема, като чрез приложението Feel The Wear, може да се настройва по желание за различните приложения за известия, от зададените готови варианти честота и броя вибрации.
На стария ми часовник при наличие на известие се показваше така наречената в настройките карта за всяко известие, докато сега при получаване на известие, ако си вдигнеш и завъртиш ръката, дисплея преминава към амоледа и на преден план изникват непрочетените такива.
Не е лошо. Иначе долу на 6 часа стои една цветна точка, която също индикира за получено известие или друго.



(2020-11-13, 15:26:32)stenlius написа:  StayLit Wear е програмката, с която всеки WearOS получава регулация на времето на подсветката. Работи идеално.
https://play.google.com/store/apps/detai...l=bg&gl=US

На някой пратиха ли му часовника от 11.11? Само за инфо...

@Monipeev - как са нотификациите, как се държат?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#80

@Monipeev Колко карти/ tiles могат да се добавят на този. Има ли такава с фаворит контактите или карта с къстъм приложенията.
Въобще някаква къстъм програма от гплей, която може да ги добавя

Пс: И моят не е пратен.
Цитирай
#81

Да, това е едно от нововъведенията при Про 3, а именно, когато получиш нотификация и си завъртиш ръката, да се включва амоледа за да можеш да си ги провериш. При Про и Про 2020, доколкото ми е известно май не е така, но колегета @rumo може да потвърди на 100%

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#82

Под карти, нямах предвид екрани, които да прелистваш наляво и надясно,  това го има, а имам предвид при получаване на известие на Мото 360, се показваха едни малки етикети,кщ които заемаха част циферблата на дисплея и с плъзване чистиш прочетените.
Относно приложението споделено по-горе за подсветката,  нещо не сработва на часовника и подсветката на "аналоговия" циферблат си се гаси по заводското време.

П.п. Няма скрийн с това което попита за контактите, друг е въпросът дали има в маркета приложение за това, което желаеш с контактите,  защото ще е полезно. 
Контактите ги показва по реда на звънене и отговор.

Картите, които могат да се избират за момента и тези, които аз съм сложил.....

П.п. Приложението за подсветката работи, но за съжаление за осветеността на олед дисплея, което си го имаме в самият часовник и сега.
Няма ефект върху есеншъл дисплея.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#83

(2020-11-13, 16:41:01)nowhere написа:  Да, това е едно от нововъведенията при Про 3, а именно, когато получиш нотификация и си завъртиш ръката, да се включва амоледа за да можеш да си ги провериш. При Про и Про 2020, доколкото ми е известно май не е така, но колегета @rumo може да потвърди на 100%

При мен е същото TicWatch Pro 4G/LTE.

Galaxy Watch4 Classic 46 мм, MI10 5G, TicWatch Pro 4G LTE, Galaxy Watch 3 45 mm, Galaxy Watch 46 mm, Huawei P30 Pro, Galaxy S8, LG G6, Nokia Lumia 1020 PureView, Nokia 808 PureView.
Цитирай
#84

Аз на Huawei Watch 2 съм свикнал да си ги получавам и виждам веднага - екрана си светва и показва нотификацията, без да го въртя - това съм го спрял. Точката долу на 6 часа си я има и при мен, тя май е дифолт за WearOS. Въпросът ми беше точно такъв - заради 2та дисплея дали нотификациите се виждат като дойдат без интеракция или трябва да се цъка нещо за да се покажат.
StayLit си регулира само амоледа, есеншъла не мисля, че може да се управлява - нали това му е идеята, да е максимално енергоспестяващ.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#85

Става без интервенция. Аз съм изключил вкл. при завъртане на китката.

Galaxy Watch4 Classic 46 мм, MI10 5G, TicWatch Pro 4G LTE, Galaxy Watch 3 45 mm, Galaxy Watch 46 mm, Huawei P30 Pro, Galaxy S8, LG G6, Nokia Lumia 1020 PureView, Nokia 808 PureView.
Цитирай
#86

(2020-11-13, 15:26:32)stenlius написа:  На някой пратиха ли му часовника от 11.11? Само за инфо...

И моят не е изпратен. До 6 дни и 18 часа трябва да го изпратят, според правилата на Алиекспес. Така че, това което са отговорили на колегата е напълно в реда на нещата. И аз очаквам следващата седмица да изпратят часовника и до 10 дни след това да е при мен. До две седмици най-късно ще е тук.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#87

Надявам се понеделник да ги пусне. В интерес на истината поръчах и една прахосмукачка робот и вече е в България Big Grin Така че според мен понеделник най-късно ще ги пусне на всички.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#88

Картите са малко и то почти се дублират. Едните са на тикуоча, а почти същите от гугъл. Тук самсунга ги бие отвсякъде.
Няма контакти, няма от приложения, нито и музикален плеър.
Сега, като се замислям то може ли и как се качва музика в този, за да се слуша самостоятелно със слушалки?
Цитирай
#89

(2020-11-13, 23:09:41)nowhere написа:  Надявам се понеделник да ги пусне. В интерес на истината поръчах и една прахосмукачка робот и вече е в България Big Grin Така че според мен понеделник най-късно ще ги пусне на всички.
Според мен сега организират вкарването в Европа, после като го оправят ще ги прати до клиентите и ще пусне тракинга.


Sent from my P30

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#90

За картите си прав,  дано излязат варианти за добавяне на някои по желание, дори и с допълнително приложение да е.
Онтосно музиката или други файлове, които да бъдат прехвърлени към часовника,  за себе си не мога да си отговаря защо захранващия кабел не е и с опция трансфер на данни, както е при телефоните. Напълно безумно решение е да се търси само безжичен вариант.
При наличие на четири пина при конектора за зареждане,  не мисля, че това е невъзможно.
Относно безжичния вариант,  това приложение, което се качва на телефона и от магазина на часовника се инсталира и на него, смятам, че би вършило донякъде работа, още повече,  че транфера е през
Безжична мрежа и скоростта не е толкова лоша.
Да,  за голям пакет от данни, ще е необходимо чакане, но ако сме ае решили да пооставим телефона вкъщи и да разчитаме само на часовника,  то музиката качена чрез това приложение или подобно, ще бъде възможно да се прослушва.

https://play.google.com/store/apps/detai...avexplorer

Прилагам и снимка по време на моя трансфер (горе на таба до алармата се вижда скорост по време на прехвърляне) от около 1GB, което време за трансфер дори ме учуди и е достатъчно за нашите нужди и мястото, което предлага часовника за запазване на файлове.


(2020-11-14, 11:48:48)rumo написа:  Картите са малко и то почти се дублират. Едните са на тикуоча, а почти същите от гугъл. Тук самсунга ги бие отвсякъде.
Няма контакти, няма от приложения, нито и музикален плеър.
Сега, като се замислям то може ли и как се качва музика в този, за да се слуша самостоятелно със слушалки?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • rumo
Цитирай
#91

Нещо не разбирам за какво карти говорите? Smile

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#92

WearOS Tiles, за тях говорят. Плъзгаш на ляво от начален екран и има tiles/плочки, но може и карти Smile.

Sent from my P30

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#93

Ясно, аз им казвам уиджети, е чак пък толкова ли са ограничени, на Андроид?

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#94

Вероятно не е толкова до това да са ограничени според вида операционна система, колкото до това дали самото приложение има опция/ позволения за поява в менюто с предложения за тези Tiles (плочки).
Не знам разбира се от какво зависи, но може да е само за приложения, които ги има и специално за Wear Os.
Ето например приложението, което споделих по-горе за прехвърляне безжично на файлове към часовника, се появи към иначе все още малкото възможни такива в опциите за плочки, което от своя страна означава, че не сме крайно ограничени само с фабрично заложени такива.
Има надежда. :-)

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#95

Мисля, че отговорът за броя на Tiles е съвсем пресен: https://www.xda-developers.com/wear-os-a...n-5-tiles/

Изпратено от POCO F2 Pro

Оказва се, че доста от ползваните от мен приложения имат версия за WearOS. Примерно, ползвам Keep за списъци за пазаруване. Също ще мога да контролирам Deezer от часовника, което е супер за някои ситуации. Нямам търпение да получа часовника и да изпробвам WearOS, да я сравня и с Tizen/Galaxy Watch.

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • Monipeev
Цитирай
#96

Определено е над 5, не знам колко са като максимум,  а и няма да е така удобно вече според увеличения им брой и необходимостта от много прелистване, въпроса е от какво зависи кое приложение ще можем да сложим там, защото за съжаление не всяко инсталирано в часовника приложение, е с възможност за слагане и като уиджет там.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#97

Щом този септември официално са разрешени custom tiles, значи появата им вече зависи изцяло от разработчика на приложенията. Възможно е да има и някаква рестрикция от страна на Google, но такава не открих.

Предполагам, че ще трябва време на разработчиците, за да включат свои tiles към приложенията си.

От всичко гледано и прочетено, Google са малко като мащеха по отношение на Wear OS. Всички се надяват закупуването на Fitbit да е променило този факт. Ще видим дали ще се размърдат.

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#98

И аз каквото четох ми се струва, че скоро все повече приложения ще си напускат възможност за плочки.

Колкото до часовника, остана ми единственото нещо, което все още не е шипнато от 11.11, а бях направил около 15 поръчки, така че може би колегата Стенлиус е прав и в момента организират пращането до Европа.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#99

(2020-11-14, 20:10:01)Monipeev написа:  Онтосно музиката или други файлове, които да бъдат прехвърлени към часовника,  за себе си не мога да си отговаря защо захранващия кабел не е и с опция трансфер на данни, както е при телефоните. Напълно безумно решение е да се търси само безжичен вариант.
На всички платформи е така безжично. Те самсунг даже нямат и физически конектори за връзка. Но си има приложение за каквото трябва да се копира от тела в часовника. Даже и хуавея вече имат музикален плеър, с който се открива музиката и я прехвърля. Единствено на гармин, който най не са смарт, там заррждащият кабел е като порт за връзка с пц-то и си виждаш часовника във файловият мениджър, съответно качваш каквото се поддържа - музика, карти.

Гугъл, като най -голяма система няма нищо по въпроса и ще разчита на 3-та страна да го направи.
В телефонното приложение има 5 менюта, поне едното да беше някакъв файлов мениджър.

Те сега като спряха музикалното си приложение пак ли на външни разработчици ще се надяват за музикален плеар
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • Monipeev
Цитирай

(2020-11-15, 15:12:03)rumo написа:  Те сега като спряха музикалното си приложение пак ли на външни разработчици ще се надяват за музикален плеар

Ще пробутват YouTube Music.

Cognosce te ipsum!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)