Анкета: Кой потребителски интерфейс Ви допада най-много? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
One UI на Samsung
27.03%
20
27.03%
MIUI на Xiaomi
22.97%
17
22.97%
EMUI на Huawei
14.86%
11
14.86%
SONY UI
0%
0
0%
OxygenOS на OnePlus
2.70%
2
2.70%
LG UX
6.76%
5
6.76%
Android One на Google
8.11%
6
8.11%
ColorOS на OPPO
0%
0
0%
Poco UI на Xiaomi
1.35%
1
1.35%
Винаги си тегля launcher
9.46%
7
9.46%
Друг потребителски интерфейс
6.76%
5
6.76%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кой потребителски интерфейс Ви допада най-много?
#1

[Изображение: Poco-UI.jpg]

Кой потребителски интерфейс Ви допада най-много?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

Абе нещо не ми допадат стоковите, винаги липсва по нещо или просто дизайнът не е моят. Може би на LG най ми е харесвал, ама винаги съм с лаунчър. Мисля че съвсем основателно Nova е толкова предпочитан.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#3

А на OnePlus всъщност кой им е интерфейса, защото OxygenOS си е OS или се води и интерфейс.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#4

Нямам любим,ползвам стоковия но ги сменям с Нова лаунчер,като ми омръзне.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#5

hazART написа:А на OnePlus всъщност кой им е интерфейса, защото OxygenOS си е OS или се води и интерфейс.

Чист Андроид е.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#6

(2020-10-26, 21:07:55)hazART написа:  А на OnePlus всъщност кой им е интерфейса, защото OxygenOS си е OS или се води и интерфейс.

Никаква OS не е, интерфейс е. OS му е Андроид. Едната е Оксижен, другата Електрожен  Rofl_mini
Иначе от 2010 до момента съм прлзвал LG UI, EMUI и MiUi и най- си ми допада LG UI.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#7

Може да учудя с мнението си страшно много хора, но предпочитам този на LG!
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#8

fifth root, ясно vargala дават го в wikipedia операционна система, та реших да попитам, гледам и на Vivo FuntouchOS, на Oppo ColorOS, китайска му работа.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#9

От скоро съм със Самсунг и One UI ми допада доста. Не съм инсталирал лаунчър...

iPhone 4S > iPhone 7 Plus > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy Note 20 Ultra > iPhone 13
Цитирай
#10

(2020-10-26, 21:47:58)greensmoke7777 написа:  Може да учудя с мнението си страшно много хора, но предпочитам този на LG!

Градски, не ме учуди, а тотално ме обърка с твоя избор. 
Честито 3:2 !  Storstark

(2020-10-26, 21:51:49)hazART написа:  fifth root, ясно vargala дават го в wikipedia операционна система, та реших да попитам, гледам и на Vivo FuntouchOS, на Oppo ColorOS, китайска му работа.

Не вярвай на Уикипедия. Там всеки (включително аз и ти ) може да пише каквото си иска.

Едно време, преди много години когато имаше LG ми харесваше техния интерфейс. Но дойдоха тъмни времена и марката се предлага само в далечни галактики. Затова спомена ми от LG UX избледня. Интерфейса на Сони също ми е приятен. Последната версия на УанУЙ на Самсунг бива, но има още какво да се желае.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • greensmoke7777
Цитирай
#11

Всеки си има свойте плюсове и минуси, на Шиаоми интерфейса е най-близо до Айфон, така, че избирам него.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#12

Нищо му няма на фабричния, ползвам си го според вградения в поредния телефон. Променям само тапетите и добавям предпочитания от мен рингтон.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#13

+ 1 за Origin OS.

 
Цитирай
#14

(2020-10-26, 21:38:47)vargala81 написа:  Никаква OS не е, интерфейс е. OS му е Андроид. Едната е Оксижен, другата Електрожен  Rofl_mini
Иначе от 2010 до момента съм прлзвал LG UI, EMUI и MiUi и най- си ми допада LG UI.

Е то реално не е, ама нали най-голямата им реклама е колко са бързи, та видиш ли - "нашата операционна". То това си е един вид Андроид разпределение (т. е. като дистро при Линукс) с повече козметика на правилните места, в добрия смисъл. Защото чистият Андроид си има своите куци моменти.
Цитирай
#15

Only Pure ANDROID !

GP8P
Цитирай
#16

AOSP и Lineage OS Smile

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#17

Досега най-доволен останах от EMUI. Huawei са направили куп прилично работещи приложения, устройства, които се отчитат в тях.
Дали следят данни или не, дали има шпиониране и т.н., все тая.
Сега съм с почти чист Андроид и My UX, но ми идва постно и леко напрягащо след като дълго време използвах EMUI.


Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#18

Винаги си ползвам стоковия интерфейс на телефоните, но направих изключение с Poco launcher на Note 9, много ми хареса, но го изтрих, защото съм свикнал да го виждам на Xiaomi, теглил съм и Nova, но иконите с безплатното приложение са много малки, а за да станат по-големи трябва платеното, а само за една проба не ми се плаща, защото ще му се нарадвам 1, 2 дена като на Poco. Другият след него е на Xiaomi, после на OnePlus.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#19

За триене

 
Цитирай
#20

EMUI на Huawei
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#21

Обединих ги, понеже има такава анкета.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#22

На EMUI най ми допада.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#23

По принцип ползвам телефона с фабричният интерфейс. Ползвал съм Nova (платената версия) на предишните ми Самсунг телефони заради мудният и тежък TouchWiz с който идваха (OneUI не съм ползвал, така че не мога да дам мнение).

Основното предимство на допълнително инсталиран launcher за мен се състои в това, че независимо от марката на устройството, след първоначалната настройка винаги те посреща познат интерфейс.

Недостатъците са че някои от така наречените "екстри" на фабричният интерфейс може да не работят с launche-a, като например: двойното почукване за събуждане на дисплея при Xiaomi или пък  набирането на на контакт директно с поставянето на телефона до ухото при Samsung.

А иначе на въпроса кой потребителки интерфейс ми допада най-много съм избрал Android One на Google поради някои от следните причини:
  • Не идва с доблиращи се приложения, като например за галерия, музикален плеър, електронна поща и т.н.
  • Не идва с предварително инсталиран блоутуеър
  • Бърз и интуитивен (приятели на които съм качил Pixel ROM казват че телефона им е "живнал").



Поздрави!

SE Neo V [Rooted] --> SG S4 [LineageOS19 Android 12] --> SG S7 Black Onyx --> Xiaomi Mi11 Lite 5G Mint Green
Цитирай
#24

След 4-5 години с дигиталната диктатура на китайците от Шиоми и след няма и седмица с Нова Лончър, вече убедено мога да заявя, че оттук нататък винаги ще си тегля лончър и той ще е Nova Launcher. Къстъмизацията е невероятна, а батерията дори и не разбира, че има друг лончър. Lol
Шиоми имат някои много добри приложения, които се ползват прекрасно като отделни приложения в стандартен андроид, но дотам. Повръщнята MIUI, където по цял ден се чудят как да ти ограничат правата на собственото ти устройство, повече не ща и да я виждам даже. То и гугъл ограничават малко или много, ама китайците направо се оливат с ограниченията. Последното им ограничение беше, че махнаха опцията за избор на браузър по подразбиране от настройките на телефона, което беше и причината да им тегля една дълга по майчина линия и да си купя телефон със стандартен андроид, от който съм много доволен до момента. Единственият начин при Шиоми (след последните ъпдейти Септември месец) да си избереш браузър по подразбиране, беше да свалиш браузъра, който искаш (примерно Опера) и от неговите настройки да го зададеш като подразбиране. Само че не всички браузъри имат тази опция и ако браузърът, който харесваш я няма тази опция, духаш супата и искаш, не искаш ползваш Гугъл Хром, който от време на време сам си се задаваше по подразбиране.
Да не говорим пък и за бъговете на китайците - един бъг оправят, добавят нови 20. Заради тях прекарах 6 месеца, в които не можех да кача снимка никъде, освен в гугъл драйв, който си има собствена система за качване на файлове и НЕ използва диалоговите прозорци на андроид за тази дейност. С това Шиоми на всеки 2-3 месеца трябва да правиш фактори ресет, ако искаш нещата да ти вървят като хората, което за мен не е вариант и така се стигна до Нокия G21.

Без Боза от 14 Юли 2022 г.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)