Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Motorolo G 5G plus или oneplus nord
#1

Въпроса е следния,кой от двата модела е за предпочитане. Държа да има aways on display и да има по-добра камера. За другото е ясно,че са еднакво бързи,слот за карта е плюс,но не и задължителен. Плюсове и минуси на двата ,ако споделите ,ще е добре. Благодаря предварително.

Изпратено от моят moto g(8) power с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Може да е минус размерът на Моторола и материалът на гърба й, но това сам ще си прецениш. За мен, минусът на това устройство спрямо Норд е технологията на дисплея. Останалото при двата модела е направо идентично (селфи камерите не ги броя, защото за мен те са маловажно нещо), като пък предимството на Моторола е покритието срещу вода, опцията за карта памет и най-вече батерията - значително по-голяма. Да, Норд има значително по-бързо зарядно, но и 20-ватовото на Моторола ще е достатъчно бързо, казвам го от опит с 18-ватово и батерия от 4000 милиампера. Така че ако нямаш някакви симпатии към УанПлъс, за известната разлика в цената не мисля, че ще сгрешиш с G 5G Plus. Но предвид дисплея на Моторола и по-ниската цена, бих им казал, че са на кантар.

В този ценови клас мислил ли си за друго (аз лично не бих взел нито един от двата)?
Цитирай
#3

(2020-10-27, 14:32:05)fifth_root написа:  Може да е минус размерът на Моторола и материалът на гърба й, но това сам ще си прецениш. За мен, минусът на това устройство спрямо Норд е технологията на дисплея. Останалото при двата модела е направо идентично (селфи камерите не ги броя, защото за мен те са маловажно нещо), като пък предимството на Моторола е покритието срещу вода, опцията за карта памет и най-вече батерията - значително по-голяма. Да, Норд има значително по-бързо зарядно, но и 20-ватовото на Моторола ще е достатъчно бързо, казвам го от опит с 18-ватово и батерия от 4000 милиампера. Така че ако нямаш някакви симпатии към УанПлъс, за известната разлика в цената не мисля, че ще сгрешиш с G 5G Plus. Но предвид дисплея на Моторола и по-ниската цена, бих им казал, че са на кантар.

В този ценови клас мислил ли си за друго (аз лично не бих взел нито един от двата)?
За камерата,кой е с по-добра? П.с не искам xiaomi,нарадвах им се с бъговете. Интересуваме също и софтуерната им поддръжка. Последните месеци,смених huawei P30,P40. Хуауей също не искам.

Изпратено от моят moto g(8) power с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Ето пълно ревю  https://www.gsmarena.com/motorola_moto_g...w-2141.php
https://www.gsmarena.com/oneplus_nord-review-2146p5.php
Цитирай
#5

(2020-10-27, 15:02:57)nikiberk89 написа:  За камерата,кой е с по-добра?  П.с не искам xiaomi,нарадвах им се с бъговете. Интересуваме също и софтуерната им поддръжка. Последните месеци,смених huawei P30,P40. Хуауей също не искам.

Изпратено от моят moto g(8) power с помощта на Tapatalk

Не мога да кажа за камерата, те са идентични, като SoC също, а един гугълски софтуер може да ги оеднакви ако има някакви разлики. Погледни тогава LG G8S.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#6

Забравих да спомена,че ще се взима от технополис/техномаркет. А там нямат LG G8s. Иначе ,за сега малко повече клоня към oneplus ,видях че има оптична стабилизация,докато моторолата я няма..

Изпратено от моят moto g(8) power с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

От написаното от теб по-скоро не си оставяш друг избор, така че Норд вземи. Не е лошо устройство.
Цитирай
#8

Ако може,сподели друг модел/марка телефон в този ценови диапазон. Но ,ще се взима от споменатите вериги магазини.

Изпратено от моят moto g(8) power с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

Шайоми и Хуауей не искаш. Самсунг са по-скъпи и за тези пари ще ти дадат по-малко, без да са лоши устройствата. LG не вирее у нас. Искаш да е от тези две вериги - нямам какво да посъветвам, но пак: Норд е добър телефон.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • nikiberk89
Цитирай
#10

(2020-10-27, 22:16:05)fifth_root написа:  Шайоми и Хуауей не искаш. Самсунг са по-скъпи и за тези пари ще ти дадат по-малко, без да са лоши устройствата. LG не вирее у нас. Искаш да е от тези две вериги - нямам какво да посъветвам, но пак: Норд е добър телефон.
Ясно,благодаря. Утре ще ходя да го взимам. Лека вечер.

Изпратено от моят moto g(8) power с помощта на Tapatalk
Цитирай
#11

В крайна сметка,взех съвсем различен модел телефон. Още по-евтин, realme 7 pro. Останаха и пари за да взема на децата playstation поне. П.с тази марка не съм я ползвал до сега.

Изпратено от моят RMX2170 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

Останах с впечатление, че не искаш подобен тип производители, както се целиш и в по-скъпо устройство. Ама това е добре - за децата има, телефонът е добър, пък като не ти допадне - ще го продадеш.
Цитирай
#13

(2020-10-30, 12:09:22)fifth_root написа:  Останах с впечатление, че не искаш подобен тип производители, както се целиш и в по-скъпо устройство. Ама това е добре - за децата има, телефонът е добър, пък като не ти допадне - ще го продадеш.
Да ,за децата да има. Колкото до телефончето,оправдава за сега паричките си,бърз е ,а бързото му зарядно е невероятно. Да,ползвал съм скъпи устройства,и то доста. Но,като видях това устройство,с прилични параметри и 3г гаранция,си рекох да скоча на него за 600 лв. Има aways on display,което беше важно за мен.

Изпратено от моят RMX2170 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#14

@nikiberg89
Колега, би ли споделил от кой магазин го купи?
Ще ти бъда благодарен ако споделиш дали модела има NFC и дали поддържа VoLTE/VoWiFi (ако си абонат на оператор, предлагащ някоя от двете услуги).

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#15

(2020-10-31, 19:32:15)siebel написа:  @nikiberg89
Колега, би ли споделил от кой магазин го купи?
Ще ти бъда благодарен ако споделиш дали модела има NFC и дали поддържа VoLTE/VoWiFi (ако си абонат на оператор, предлагащ някоя от двете услуги).

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Realme засега нямат профили за нашите оператори.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • siebel
Цитирай
#16

(2020-10-31, 19:32:15)siebel написа:  @nikiberg89
Колега, би ли споделил от кой магазин го купи?
Ще ти бъда благодарен ако споделиш дали модела има NFC и дали поддържа VoLTE/VoWiFi (ако си абонат на оператор, предлагащ някоя от двете услуги).

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Здравей,купих го от магазин Зора. Има и NFC. Доволен съм от устройството за сега.П.с Volte няма за сега,на теленор съм. Телефона също така ,идва със силиконов кейс и протектор на екрана.

Изпратено от моят RMX2170 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на nikiberk89 за това мнение:
  • siebel
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)