Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Странен проблем с тв бокс ugoos x2 pro
#1

Здравейте колеги. Вероятно малко дългичко ще стане това, което пиша, но искам максимално да изясня ситуацията и ще съм много благодарен ако някой отдели време и даде идеи Smile
Имам два бокса вкъщи - mecool km9 pro и ugoos x2 pro, като определено повече харесвам втория.. Ползвам главно ugoos-а и си ми служи супер вярно. Главно ползвам коди. От известно време започнах любителски да разцъквам разни iptv схемички, например през tivimate и stbemu (зарибих се от една темичка тук във форума). Направи ми впечатление, че доста засичат каналите, но го отдадох, разбира се на това, че са безплатни и това е положението. Обаче инсталирах същите приложения на mecool-а, вкарах същите плейлисти и там всичко върви гладко с часове.. И се започнаха едни луди пробванки.. Двата бокса, на два различни телевизора едновременно, при еднакви условия, към един и същи Интернет, на едно и също приложение, било то tivimate или stbemu или iptv pro, пускам един и същи канал от един и същи плейлист - mecool-а върви перфектно, а ugoos-a постоянно засича, презарежда, забива.. Даже един-два пъти се рестартира.. Пробвах на ugoos-a с външни плеъри, където приложението позволява - mx и vlc, пак същата работа.. Сменях hdmi кабели, превключвах портовете, разменях боксовете по телевизорите.. Върнах заводски настройки на ugoos-a.. Но без успех, ugoos-a продължава да сече, докато mecool-а си работи гладко. Притесних се, че проблемът при ugoos-a е хардуерен, но пък в същото време той работи перфектно с коди - сравнително големи релийзи от торент приставките, телевизия през коди - вървят си без проблем часове наред, hbo go, youtube, например, на най-високо качество си вървят нещата супер. Примерно и през разни приложения за стриймване на футбол + ace stream, пак всичко си върви гладко на високо качество.. Не разбирам какво го мъчи при тия iptv-та.. Не ми е за тях (разбира се, оценявам труда на всички, които си играят да ги осигуряват), но ме притеснява, че нещо му има, предвид, че същите неща работят идеално на mecool-a... Или пък е въпрос на някаква тънка настройка.. Или нещо са омазали в последния ъпдейт на софтуера и при следващ ъпдейт може да бъде поправено..? Имате ли идея какво се случва с боксчето?
Като допълнение за ugoos-a - няколко пъти във времето се е случвало, докато е в плейстор и ъпдейтва приложения, да се премрежва/смущава картината за съвсем малко, също един път като посегнах да вадя флашка, която беше в него, лекичко ме чатна слаб точец.. Не знам дали тези неща имат връзка с проблема, с който се боря, но ги споменавам като неща, които са ми направили впечатление. 
И така, извинявам се за дългия пост, но ще съм много благодарен, ако някой вещ в нещата прочете и сподели своите мисли по въпроса. Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Като почне да ги прави, го рестартирай и виж дали ще се оправи. На Х2 и Х3 съм забелязвал микролагове, които се оправяха със рестарт, след това разбрах, пе ги няма като спра афр-а. При дпрян афр, той пак си работи с коди (ако е пуснат от коди). При теб не прилича това да са микролагове, може би е нещо свързано топ о с иптв, някакво прокси ползваш ли?
Като засича, ако спреш стрийма на мекула, този на Угоса, оправя ли се?
Цитирай
#3

Първо благодаря, колега, за включването. Рестартирах, изключвах афр-а, също и спирах микула, но нищо от това не променя ситуацията.. Sad
Не съм много на "ти" с мрежите, но мисля, че не ползвам прокси. Тъп въпрос, но как да разбера? Smile
Цитирай
#4

Пробвал ли си с друг firmware на угоса дали го имаш този проблем и имало ли е момент когато на угоса са вървели тези неща, които сега не вървят на него?
Цитирай
#5

Колега за Iptv-то, ако ползваш публични листи е нормално да има засичане, защото сигурно се ползват от още 10000 души. За STBEmu цаката е да си намериш стабилни портали. Аз го ползвам от доста време и нямам проблем. Най-бързо се тестват порталите и маковете на компютър. Като намериш работещ качваш на бокса и тестваш. Ако работи поне 1 час го оставяш, ако се сбъгяса - тестваш следващия. Също така може да пробваш с различни версии на STBEmu - аз ползвам 1.2.6.
Цитирай
#6

@ravengard Абсолютно съм съгласен, колега, и ще взема пример от теб за тестването на маковете Smile Но пускам едно и също на двата бокса и засича само при угоса, а при микула работи часове наред. Разликата е, че на угоса изтеглих някаква нова версия на stbemu, а микула си имаше инсталиран, трябва да видя коя версия е там, но със сигурност е различна от тази на угоса. Само че проблема е и при другите приложения за iptv. Това, което върви на микула, засича на угоса.
Цитирай
#7

Какво означава 'към един и същи Интернет'?
По кабел ли са, към безжичен ли е? Закачи с кабел ако не си.
Цитирай
#8

Колега, това за което аз се сещам е, че Meccol-а е с Андроид ТВ. Докато Ugoos-а предполагам е с фирменият софтуер, който е AOSP операционна система. Може приложенията за IPTV, да работят по различен начин на Андроид ТВ и на AOSP. 

В руския форум 4PDA има раздел за твоят бокс и там със сигурност има и Андроид ТВ фърмуер, портнат за твоят Ugoos. Ако не се притесняваш, може да пробваш да го инсталираш и да видиш как работи Ugoos-а, под Андроид ТВ с IPTV приложенията. А може и да попрочетеш, какво пише в този форум за твоя модел.
Цитирай
#9

Оправихме проблема с кабела в бокса, а не с wifi-то.Колегата вече си гледа спокойно ;-)
[-] 1 потребител изказва благодарност на zarere за това мнение:
  • Sv3TL10
Цитирай
#10

Колегата @zarere ме е изпреварил. Благодаря му, много ми помогна, благодаря и на всички тук, които се отзовахте, оценявам! Бях се притеснил за боксчето.

@tolostoi изписах цял роман, а пропуснах да уточна точно това, за което се извинявам.. Бяха и двата към wifi, но след като закачих угоса с кабел, заработи по-гладко от микула. Ще си ги вържа и двата с кабел.

@greenandroid следя темата там, бих си поиграл по-нататък, но на този етап, след като проблема е решен, ще го оставя така.. Иначе микула ми беше с другия им софт, като пристигна от Китай, като после му инсталирах някаква руска модната версия на същия, а не андроид тв Smile
Цитирай
#11

Има официален дуал буут за Угоса с coreelec (поне за Х3 имаше) препоръчвам да си го сложиш, ако ползваш основно Коди. В core elec коди работи перфектно, пък си запазваш и андроида и пак си имаш ъпдейти (ако ги правиш де, понеже аз избягвам ъпдейти, в повечето случаи развалят повече неща, от колкото оправят)
[-] 1 потребител изказва благодарност на tolostoi за това мнение:
  • Sv3TL10
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)