Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Препоръка за избор на смарт часовник
#1

Здравейте, решил съм да си взема някакъв смартчасовник, като гледам моделите около 300лв. За сега съм се спрял на huawei gt2, като ме привлича най вече говорителя и микрофона, но доколкото разбрах ОС на този производител е доста орязана и няма много аппове, а и няма nfc. Другите часовници които гледам са моделите на амазфит, както и гармин вивомуув, който ме спечели доста като дизайн, но пък няма говорител и микрофон. Евентуално за малко по скъп вариант гледах фитбит верса 2, макар че там дизайна не ми харесва много.
Та бих желал да чуя вашите мнения, реално удобна ли е функцията за разговор през телефона, или да го пренебрегна и да се насоча към уиър ос? Също е желателно да не го зареждам абсолютно всеки ден.  Отворен съм към всякакви предложения стига да не надхвърлят прекалено много бюджета ми. Благодаря предварително !

HUAWEI Ascend P7
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз ползвам Huawei Watch Gt 2 и мога да кажа, че съм много доволен. Батерията държи 12-13-14 дена, при постоянна свързаност. Има всичко необходимо. Получава често ъпдейти. За разговори го ползвам понякога докато шофирам.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#3

Аз лично ще изчакам някакви ревюта за Amazfit GTR 2 и дали има подобрения в GPS модула, който в първия GTR не бил от най-добрите. Причините поради, които го искам са:

- издръжлива батерия - поне по характериските, ще видим след лонг търм ревютата
- амолед дисплей и AOD, както и много различни циферблати
- ДИЗАЙН - това е нещото, което най, най-много ме привлича. Прилича на часовник, а не на такъв от лъкибой
- Като бързина на работа ще е задоволителен
- Микрофон и говорител - не знам доколко ще го ползвам, но нека го има
- има и NFC, не че мисля да го ползвам скоро

Цената би трябвало да е около 200$

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#4

(2020-11-02, 12:13:22)hamilcar написа:  Аз лично ще изчакам някакви ревюта за Amazfit GTR 2 и дали има подобрения в GPS модула, който в първия GTR не бил от най-добрите. Причините поради, които го искам са:

- издръжлива батерия - поне по характериските, ще видим след лонг търм ревютата
- амолед дисплей и AOD, както и много различни циферблати
- ДИЗАЙН - това е нещото, което най, най-много ме привлича. Прилича на часовник, а не на такъв от лъкибой
- Като бързина на работа ще е задоволителен
- Микрофон и говорител - не знам доколко ще го ползвам, но нека го има
- има и NFC, не че мисля да го ползвам скоро

Цената би трябвало да е около 200$

Сега го погледнах и аз. Добре изглежда, кога се очаква да е наличен за покупка? 
И все пак съм готов да чуя и други мнения, не бързам затова няма да избързвам с покупката.

HUAWEI Ascend P7
Цитирай
#5

(2020-11-02, 12:22:12)Kurtew написа:  Сега го погледнах и аз. Добре изглежда, кога се очаква да е наличен за покупка? 
И все пак съм готов да чуя и други мнения, не бързам затова няма да избързвам с покупката.

В али видях само един търговец да го продава, но цената беше завишена. Така или иначе и аз ще изчакам малко за да видя какви ще са отзивите.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#6

WearOs, Tizen = 2 дни батерия
Гармин вивоактив4 - 4дни.

Гт2 - до 14

Зареждането е проблем. Затова си избери часовник с по-издръжлива батерия.
Цитирай
#7

Ticwatch pro 4g nfc около 350лв AliExpress с доставка от Полша.

Изпратено от моят M2004J19C с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

(2020-11-02, 19:20:46)emzo написа:  WearOs, Tizen = 2 дни батерия
Гармин вивоактив4 - 4дни.

Гт2 - до 14

Зареждането е проблем. Затова си избери часовник с по-издръжлива батерия.


Вивоактив 4- 4 дни?
Цитирай
#9

(2020-11-02, 19:34:25)kery70 написа:  Вивоактив 4- 4 дни?

Толкова. Много рядко 5 дни.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • nowhere
Цитирай
#10

Вивоактив 4 ми идва доста скъпичък.
Тикуоч ми харесват много, но пък ми се иска да бъде от България, за да имам някаква гаранция.
А относно батерията - да, именно за това гледам гт2.
Сега се загледах и по амазфит т рекс, харесва ми че е по "защитен", което ми напомня на g shocka ми, а съм голям фен ? но пък той, доколкото четох , май е още по орязан откъм функции и си е почти като смарт гривна. А да, и ако някок има мнения около този фитбит, защото гледам че цената му е близка в зора.

HUAWEI Ascend P7
Цитирай
#11

Вземи си от Алиекспрес ще спестиш пари а и имат международна гаранция.Сега на 11.11 ще има супер цени на Amazfit моделите. Няма да съжаляваш качеството е добро и идват за 5 дни от склада в Полша.

Изпратено от моят M2004J19C с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

С кой точно документ от алиекспресс ще ти приемат гт2 или гтр в сервиз в Бг ?
Цитирай
#13

Ще го изпратиш до Полша.Аз имах проблем с зарядното на Ticwatch по моя вина изгоря.Писах веднага на магазина и ми пратиха ново за тяхна сметка с dhl.

Изпратено от моят M2004J19C с помощта на Tapatalk
Цитирай
#14

Никой ли няма мнение за фитбит?

HUAWEI Ascend P7
Цитирай
#15

Кой ползва фитбит бе брате Wink

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#16

Аз ползвах. 2 модела - от 2016 до 2018 Surge и после от 2018 до 2020 Versa. Преди 3 месеца си взех GT2.
Като отчитане на данни Fitbit са много добри. Крачки, пулс, етажи, сън и т.н. го мерят по точно от GT2, но и Хуавея се справя доста прилично и например при крачките има разлика от 20-30 крачки на 1000, докато при FitBit бяха 5-10 крачки на 1000. Броил съм ги за да видя отклоненията.
Като цяло Хуавея не е нещо особено, но и FitBit не са.
Най-много ме дразнеше при FitBit, че трябваше да зареждам батерията на всеки 3 дни. Много ми е досадно. Взех GT2 само прединно зарасди батерията. Сега поне зареждам 1 път в седмицата с включени постоянно всикчи измервания без GPS.
При FitBit имаше и накякви проблеми със софтуера за известяване при при позвъняване, което не се оправи нито с ресет, нито с нищо, за което се сетих да направя. При GT2 няма такива приблеми. Също така ми е удибно да говоря през часовника, когато съм си оставил например телефона на зарядно в другата стая.
За мен и двата имат кусури, но като че ли GT2 е една идея по добър. За парите си са ок.
Все пак ако искаш по-хубав часовник, погледни Garmin.

Siemens C25>Nokia 3310>Nokia 6230i>Nokia 8310>Samsung E800>Sony Ericsson G700>Iphone 3G>Samsung Galaxy S4>Lumia 630>LG G4>Samsung Galaxy A5>Xiaomi Mi A1>Xiaomi Mi 8>Poco F2 PRO


Цитирай
#17

(2020-11-09, 18:37:39)romborak написа:  Аз ползвах. 2 модела - от 2016 до 2018 Surge и после от 2018 до 2020 Versa. Преди 3 месеца си взех GT2.
Като отчитане на данни Fitbit са много добри. Крачки, пулс, етажи, сън и т.н. го мерят по точно от GT2, но и Хуавея се справя доста прилично и например при крачките има разлика от 20-30 крачки на 1000, докато при FitBit бяха 5-10 крачки на 1000. Броил съм ги за да видя отклоненията.
Като цяло Хуавея не е нещо особено, но и FitBit не са.
Най-много ме дразнеше при FitBit, че трябваше да зареждам батерията на всеки 3 дни. Много ми е досадно. Взех GT2 само прединно зарасди батерията. Сега поне зареждам 1 път в седмицата с включени постоянно всикчи измервания без GPS.
При FitBit имаше и накякви проблеми със софтуера за известяване при при позвъняване, което не се оправи нито с ресет, нито с нищо, за което се сетих да направя. При GT2 няма такива приблеми. Също така ми е удибно да говоря през часовника, когато съм си оставил например телефона на зарядно в другата стая.
За мен и двата имат кусури, но като че ли GT2 е една идея по добър. За парите си са ок.
Все пак ако искаш по-хубав часовник, погледни Garmin.

Благодаря за дългото и изчрпателно мнение, наистина ми беше полезно. А ти какво би препоръчал на гармин? В този бюджет май само вивомуув хр се вписва, но ако си заслужава бих го прекрачил малко. А и доколкото бях чел, гармин май нямат модели с високоговител и микрофон?

HUAWEI Ascend P7
Цитирай
#18

Ами за този бюджет май GT2 за момента най си заслужава.
Gamin за тези пари ще е с компромиси.
Последно аз разглеждах Vivoactive 3 и не беше лош, но с една идея по-скъп от GT2 и реших, че не си заслужава да ги дам.
Жена ми има Garmin, но гривна, и мога да кажа, че техния софтуер (приложението на телефона и всичките статистика, които дава) е по-добър от този на FitBit и Huawei. Така че ако за теб е от значение и детайлните статистики и хубавия и подреден софтуер, то на Garmin определено е много добър.
Все пак, според мен за тези пари GT2 е оптималното. Аз реших, че няма смисъл да давам повече от 300-400 лв. за смарт часовник/фитнес тракер, при положение, че след 2 години вече няма да е толкова актулен и пак ще трябва да се купува нов ако искаш да си в крак с технологиите.

Също така имай предвид, че аз говоря само за тези марки, които са по скоро фитнес тракери със смарт функции. Ако искаш смарт часовник, то тогава трябва се насочиш към друга марка.

Siemens C25>Nokia 3310>Nokia 6230i>Nokia 8310>Samsung E800>Sony Ericsson G700>Iphone 3G>Samsung Galaxy S4>Lumia 630>LG G4>Samsung Galaxy A5>Xiaomi Mi A1>Xiaomi Mi 8>Poco F2 PRO


Цитирай
#19

В крайна сметка взех галакси уоч покрай черния петък ?надявам се да остана доволен

HUAWEI Ascend P7
Цитирай
#20

В OLX също върви Черен Петък, но денонощно :-)
Днес мернах нов GT2 в неотворена кутия за 200лв
Ако не бях пазарувал Huawei GT от EMAG за 150лв днес сигурно щеше да го отнеса
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)