Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефон с хубава камера до 1000 лв.
#1

Здравейте,
Имам Sony Xperia XA2 Ultra, но искам вече да го сменя. Бихте ли ми препоръчали телефон до 1000 лв. Най-важна ми е камерата. Гледах няколко модела, които са и с добри макро камери, което е плюс за мен.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако не държиш да е модел от 2020 г Huawei P30 P30 Pro са идеални.Те са с GMS
Цитирай
#3

(2020-11-03, 08:21:56)DoryanY написа:  Ако не държиш да е модел от 2020 г Huawei P30 P30 Pro са идеални.Те са с  GMS

P30 и P30 Pro наистина са чудесни
Можеш да погледнеш и XIAOMI MI 10T PRO, в Технополис е 999лв
Цитирай
#4

Xiaomi- то го гледах, но прочетох и доста негативни коментари относно снимките и се разколебах..
И Huawei ми допада, само се притеснявам дали няма да има проблеми с google услугите в бъдеще.
Позната ми препоръча Samsung galaxy s10 lite, какво мислите?
Цитирай
#5

Lite ли е - бЕгай надалеч!

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#6

(2020-11-03, 11:54:54)Markera105 написа:  Позната ми препоръча Samsung galaxy s10 lite, какво мислите?
Камерата не е на ниво,а ти нали на това държиш.S10+ е добре но е скъп.
Цитирай
#7

Samsung Galaxy S20 FE, но зависи откъде ще го взимаш, OnePlus Nord, Xiaomi Mi 10T Pro.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#8

P30 pro, за 1к лева, няма алтернатива с перископ камера
Цитирай
#9

Който си е реален оптичен.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#10

Pixel 4.

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай
#11

Има някакъв шанс Pixel 5 за черния петък да падне до 1000 лв или по празниците
Цитирай
#12

Клиповете в youtube май само още повече ме разколебават, но ще се доверя на вас. Ще изчакам черния петък Big Grin и мисля да си взема Huawei P30 pro.
Цитирай
#13

(2020-11-03, 11:54:54)Markera105 написа:  Xiaomi- то го гледах, но прочетох и доста негативни коментари относно снимките и се разколебах..
И Huawei ми допада, само се притеснявам дали няма да има проблеми с google услугите в бъдеще.
Позната ми препоръча Samsung galaxy s10 lite, какво мислите?

Mi10T Pro снима като Poco X3. Екраните и те са еднакви. Базови LCD-та.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#14

(2020-11-03, 11:54:54)Markera105 написа:  И Huawei ми допада, само се притеснявам дали няма да има проблеми с google услугите в бъдеще.
За този модел няма да има проблеми с гугъл,използваме го от както е пуснат април 20219 г.
Цитирай
#15

(2020-11-03, 20:15:26)airbus написа:  Mi10T Pro снима като Poco X3. Екраните и те са еднакви. Базови LCD-та.
На живо сравнявал ли си ги?

Няма как да се еднакви според мен. Най - малкото защоро имат различна опресителна честота, и различна пикова яркост.
MI10T трябва да е с един от най-добрите LCD панели, докато Poco е нормално да е с базов, предвид цената.

Сигурен съм, и че снимат с различно качество, заради от OiS на Mi10T.
При добра осветеност могат да покажат сходни резултати, но мръкне ли положението става различно и се усещат разликите. За видео стаблизацията също са на различно ниво, макар, че Poco се справя добре и само с EIS.


Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
Цитирай
#16

(2020-11-03, 21:00:07)kostastam написа:  На живо сравнявал ли си ги?

Няма как да се еднакви според мен. Най - малкото защоро имат различна опресителна честота, и различна пикова яркост.
MI10T трябва да е с един от най-добрите LCD панели, докато Poco е нормално да е с базов, предвид цената.

Сигурен съм, и че снимат с различно качество, заради от OiS на Mi10T.
При добра осветеност могат да покажат сходни резултати, но мръкне ли положението става различно и се усещат разликите. За видео стаблизацията също са на различно ниво, макар, че Poco се справя добре и само с EIS.


Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk

 Много телефони ми минаха през ръцете на марката, включително и двата.Пускал съм снимки по разните теми. Ако имаш нещо да публикуваш, качвай го.  На тези китайци сток нощните са отврат. На пикова не вярвам някой да кара. Каквито и сертификати ТЮВ и МЮВ да извадят, lcd е отживелица, било то и за 600 долара.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • milss
Цитирай
#17

Просто е несериозно да се генерализира, че екраните и камерите на два телефона с разлика в цената от 500 лв. са еднакви.
Който има проблем с ШИМ си взема IPS, колкото и остаряла технология да е.

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
Цитирай
#18

Да но процесорите и флаш паметта са различни.На Mi 10T е UFS 3.1 и Snapdragon 865,а Poko X3 е UFS 2.1 Snapdragon 732G.И от там идва разликата в парите.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#19

(2020-11-03, 23:30:10)DoryanY написа:  Да но процесорите и флаш паметта са различни.На Mi 10T е UFS 3.1 и Snapdragon 865,а Poko X3  е UFS 2.1 Snapdragon 732G.И от там идва разликата в парите.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

300 долара за процесор и малко памет.  Не забелязвам драстична бързина. Не се отразява и върху качеството на екрана и снимките.Шим, няма екран да не товари очите.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#20

(2020-11-04, 00:17:05)airbus написа:  300 долара за процесор и малко памет.  Не забелязвам драстична бързина. Не се отразява и върху качеството на екрана и снимките.Шим, няма екран да не товари очите.
Да разбираме ли, че Poco канабализира всички останали модели на марката, с тегло, не много ярък дисплей, камера на средно ниво, процесор на средно ниво, бавна памет и цена?
Дори Poco F2 pro изглежда безмислен, да не говорим за MiT10 lite.

Амолед или IPS - всеки си преценя, тук мнение е глупаво да се налага. Всеки дисплей товари очите, но някой го правят повече от други.

Малко избягахме от темата, кой е най-добрият камерафон до 1000 лв


Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
[-] 1 потребител изказва благодарност на kostastam за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#21

(2020-11-03, 08:21:56)DoryanY написа:  Ако не държиш да е модел от 2020 г Huawei P30 P30 Pro са идеални.Те са с  GMS

Да аз смятам, че ако  намериш P30 Pro в този ценови диапазон би били идеално. Това е флагман с всички полезни страни на това плюс GMS и други екстри и брутална батерия. А за снимките ясно и след последните ъпдейти качеството отново е мноог добре.
Цитирай
#22

(2020-11-03, 19:52:43)Markera105 написа:  ... Ще изчакам черния петък Big Grin и мисля да си взема Huawei P30 pro.

Идеята е отлична, но на черните петъци рядко пускат такива телефони (а и всякаква друга техника от подобно ниво) на промоции - чистят се залежаващи модели, но не и флагмани.
Цитирай
#23

Той е вече леко екс-флагман, Wink та нищо не му пречи да изчака от коя трънка заек ще изскочи... Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#24

(2020-11-03, 19:52:43)Markera105 написа:  Клиповете в youtube май само още повече ме разколебават, но ще се доверя на вас. Ще изчакам черния петък Big Grin и мисля да си взема Huawei P30 pro.
Най разумно е да изчакаш до черния петък и тогава да избереш най- изгодната оферта.През юни 2020 година пуснаха Huawei P30 Pro New Edition който е същия модел ката Про то но с повече памет и андроид 10,също с поддръжка на гугъл,цената му е по-висока,но тогава маже и да падне,малко информация ако решиш да купуваш хуавей.
Цитирай
#25

За съжаление нито технополис, нито техномаркет или зора предлагат Huawei P30 Pro. Само техмарт, но и там е изчерпан online, има останали в по един два града.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)