Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus 8T - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: 209a89388b7bd527bbf8c34d4b8f1147-L.jpg]

OnePlus 8T е смартфон с 6.55" Fluid AMOLED дисплей със 120 Hz опреснителна честота, като в настройките има опция да изберете 60 или 120 Hz, но не и автоматично превключване. Екранът е плосък, с пропорции 20 към 9, до 1100 нита яркост и Full HD+ резолюция от 2400х1080 пиксела за 402 ppi.

[Изображение: x767610-jpg-pagespeed-ic-vc-Ccu5s-Ce-T.jpg]

В горния ляв ъгъл на дисплея е изрязана 16 МР селфи камера с фиксиран фокус, а по-надолу в него е интегриран скенер за пръстови отпечатъци, който работи доста пъргаво.

[Изображение: Ek-SDPvl-Xc-AAen8a.jpg]

Основната камера на апарата е четворна, като залага на 48 МР главен сензор с бленда f/1.7, OIS + EIS и технология за обединяване на 4 пиксела в 1. Втората камера е 16 МР с ултраширок обхват от 123 градуса, третата е 5 МР макро камера, а четвъртата е 2 МР монохромен сензор.
Апаратът записва 4K видео при до 60 к/с.

[Изображение: Ek-SDPvl-XYAEob3k.jpg]

Конфигурацията се базира на чипсет Snapdragon 865, 8/12 GB LPDDR4X RAM и 128 или 256 GB UFS 3.1 вградена памет, но няма microSD слот.

[Изображение: 121539150-3088474581258326-4639007332089327206-o.jpg]

Батерията е с капацитет 4500 mAh, което звучи добре, макар и да не разбива някакви рекорди, но по-интересното е, че се предлага супербързо 65 W зареждане, а зарядното за него влиза в комплекта на OnePlus 8T.

[Изображение: Ek-R08-BNVg-AAjrb-B.jpg]

Апаратът има още стерео високоговорители, USB 3.1 GEN1 Type-C порт, двоен nanoSIM слот, сканираща лица технология и 8.4 мм профил на корпуса при тегло 188 грама. Тялото на OnePlus 8T е с алуминиева рамка и стъклен гръб с 3D Gorilla Glass стъкло. OnePlus 8T излиза директно с най-новия Android 11, покрит от фирмения интерфейс Oxygen OS 11.

[Изображение: 121511461-3088509517921499-275234195967616314-o.jpg]

Очакваме OnePlus 8T на пазара до дни, като цената за версията с 8 GB/128 GB ще бъде 599 евро, а на 12 GB/256 GB - 699 евро. Наличните цветове са морскозелено и сиво.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Телефона изглежда страхотно(ако наистина е 600£).
Надявам се а1 да го предлагат и ще сменям а71..
Цитирай
#3

613 евро е през сайта им до БГ. Миниатюрни разлики с OP8, практически нищо ново и интересно. Осмицата не се продаваше изобщо, този май го чака същото.
Цитирай
#4

Тогава по-добре OnePlus 8T+. Но версията ще е само за САЩ. Разликите никакви, освен, че плюс версията има поддръжка на 600 MHz и 2.5 GHz честоти, за да се осигури по-добра свързаност в четвъртото и петото поколение мрежи. Втората, по-важна промяна е пълната защита от вода и прах според стандарта IP68. За OnePlus 8T, тази опция официално не е обявена.


 
Цитирай
#5

Аз се чудя Google защо не даде да се правят ревюта по-рано, мислех, че чакат новите iPhone, а те чакали OnePlus.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#6

https://www.youtube.com/watch?v=2EFzxskbd7Q Ето едно ревю.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#7

Здравейте
Правя тази тема за да споделяме мнения и опит за 8Т.
Преди няколко дни си получих телегона, версията с 12гб. РАМ и 256ГБ памет. Предишният ми телефон е Huawei P30, и още ми е малко да свикна с новата за мен марка. Телефончето е хубаво и има интересни опции, но и някои неща, към които ще трябва да се напасна. Причината да го избера е че не е с извит дисплей, нещо което не ми допада. След първото пускане след около 15мин работа телефона просто изгасна, ей така - без причина. След като се порових във форумите видях че имало някакъв бъг в софтуеъра и след първия ъпдейт проблема е решен. Другото което ми хареса е че не е пълен с някакви досадни и ненужни апове, но поне един плеър за музика нямаше да е излишен Smile 
Има 2 неща които на този етап ме дразнят много - първото е че не може да се контролират звуковите профили от падащото меню, а само от слайдъра, но по-досадното е че при използване на жестове за управление при писане се появява една адски досадна стрелкичка за скриване на клавиатурата, абсолютно безполезна, но заемаща много място на дисплея, предполагам ще го изчистят в бъдещ ъпдейт. Камерата не мога да я коментирам защото не съм чак такъв познавач и не ми е толкова важна.
Цитирай
#8

А можеш ли да пуснеш няколко еднакви снимки от P30 и 8T за сравнение?

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#9

Започвам с уточнението че съм голА вОда като фотограф. Тъкмо дойдох на вилата ми и щракнах няколко снимки. Всички са на автоматичен режим, без зуум или корекции. Ако искате някакво специфично сравнение напишете какво да бъде Smile . Качвам ги в Драйв за да не се губи качесството и съм сложил тагове за да се знае коя снимка от кой телефон е Smile  https://drive.google.com/drive/folders/1...sp=sharing
[-] 1 потребител изказва благодарност на russy за това мнение:
  • venko1407
Цитирай
#10

От 3 дни съм с 8т от Технополис. Цената е 1199 и е идентична с тази от сайта.Голям зор беше да намеря сив, че той е с матов гръб. Спрямо Poco f2 pro - цветовете на дисплея са по реални и звука е в пъти по добър . Живота на батерията - и при двата изкарвам по ден и половина с яркост на макс, само мобилни данни и две сим карти. Снимки за сравнение с Поко-то.- на авто и супермакро. Тези с ОП8Т са маркирани https://drive.google.com/drive/folders/1...sp=sharing
Цитирай
#11

Как се държи телефона. Има ли проблем с дисплея както чета в нета.

P 20 Pro  / OnePlus 8t 12/256
Цитирай
#12

Моят си е добре, но не съм и чул да има проблеми с дисплея, освен един дето ревеше че има burn in и орева света.
Цитирай
#13

И аз нямам никакви проблеми с дисплея.
Цитирай
#14

Някой слагал ли е Гугъл камера, имали подобрения?

P 20 Pro  / OnePlus 8t 12/256
Цитирай
#15

Има и то доста - препоръчва се.

 
Цитирай
#16

(2020-12-06, 12:50:49)viktor11 написа:  Някой слагал ли е Гугъл камера, имали подобрения?

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...=102024829
Тази версия ,работи добре.
[-] 1 потребител изказва благодарност на topspinner1 за това мнение:
  • viktor11
Цитирай
#17

Здравейте отново
като за начало, имам някакъв спомен че направих теема с подобно(същото) име и си помислих че е дублирана, а сега останових че явно е обединена с някоя друга. Ще го преживея, но не е хубаво да се обединяват мнения и информация от различни теми, защото като се зачете човек става малко странно.
 Сега по темата
Преди 3 дена на телефона ми му се случи случка - падна в кладенец за да съм по-конкретен. Първо се ядосах, после се сетих че имам застраховка и не е голяма драма, но пък трябва да го измъкна от голямата дупка. След известно лутане и инжинерна мисъл, приложена от икономист успях, горе-долу след 30-40мин. (кладенеца е плитък и тесен, което помогна). С голяма изненада видях че телефона си работи и нищо му няма. Оставих го вкъщи че имах още работа и след около час, гледам пак си работи. Разцъках го, обадих се на няколко човека и всичко си е наред, става 3 дена. После прочетох че версията за щатите е водоустойчива и взех да се чудя дали и европейската версия не е така, но да не е тестван поради някаква причина? Иначе ми е интересно дали ще изкара или ще го нося за смяна...
Цитирай
#18

Обединена е с темата, която направих аз, защото е за лични коментари, а ти точно такива споделяш.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#19

Добре, явно не съм я видял. Помня че имаше за слухове за модела, но грешката най-вероятно е моя, нали съм само юзър Smile Както казах ще го преживея, просто като се чете е леко несвързано. Ама и като гледам интереса към модела клони към 0 така че не е от голямо значение.
Цитирай
#20

Нямат официален ip68 сертификат, но и аз съм чел, че реално са си водоустойчиви, бях гледал и някакъв клип в ютуб...

Sent from my OnePlus 7T
Цитирай
#21

Мисля да взема 8т да кажете добре ли е тела:
Камера
Батерия
процесора гледам е от най добрите


Xiaomi mi note 3 6/64    

Oneplus 8T 8/128 Silver
Цитирай
#22

Еми то всичко е субективно. Камерата според мен е ок, но пък не съм се скъсал да снимам и не съм експерт. Батерията ми изкарва цял ден с пуснат мобилен интернет, фейсбук, няколко видео разговора, Adguard  или NordVPN и т.н. Хубавото е че се зарежда за норматив, скандално бързо. От към процесор и РАМ нямам оплаквания, всичко върви гладко и бързо. Без кейс е доста хлъзгав (аз съм със синята версия, за другата нямам представа, но предполагам е същото). Няма някакви bloat приложения, което е много положително за мен. Причината да го купя е че е единствения телефон тази година който ми допадна, разбирай без извит дислпей. Минус лично за мен е че няма слот за СД карта, но пък се надявам 256гб вградена памет да ми стигнат.  Ако има друго което те интересува - питай  Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на russy за това мнение:
  • steve_07
Цитирай
#23

Здравейте,
Някой тествал ли е машинката с по-тежички игри?
Как се държи при интензивно ползване (умишлено натоварване)? Има ли вече български език в менюто или ще има ли?
Цитирай
#24

Да, има вече .

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#25

Днес взех един с 12 gb рам много добре се държи уникално. Само не знам как да активирам 5g

P 20 Pro  / OnePlus 8t 12/256
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)