Темата е заключена
Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 10T/Mi 10T Pro - Лични впечатления и коментари
#51

Оправих го. Не знам защо се беше деактивирало. Направи ми впечатление, че когато включих енергоспестяващия режим, лицевото започна да не отключва, което е нормално за режима. Въпросът е - защо след като минах в нормален режим и лицевото не заработи. Някакъв бъг е явно.
След 6 години на EMIUI още свиквам с MIUI.




Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
Аксесоари
#52

Никой не говори за това: https://m.dir.bg/it/tehnologii/xiaomi-pr...-smartfona

Нашите телефони излязоха с Mi 10 Ultra и би трябвало и те да го имат като опция. Дано го направят да става и за др. приложения, примерно за обработка на 4К видео и т.н.
#53

Това не ли ускоряване на игри .В което се зарежда играта .Преди да я пуснеш .Ама трябва да се активира .

Xiaomi Mi10t pro, Honor View 20 ,Iphone 7 Nexus 6 ;LG G2  ;HTC Desire X ;HTC Desire;
;Nokia 6130 ;Motorola E1000;
#54

Ускоряване на игрите е свързано с процесорът, а това пише, че в менюто се казвало game center.
#55

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1651250 Писах, че телефона е за раздел, но вие пишете в темите за батерия и актуализации. Или поне си споделете рекордите, защото има много малко мнения, то е ясно, че като няма актуализации и проблеми в момента, няма как да пишете и в другата.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • RoboCop
#56

Здравейте, някак може ли да си видя FPS в определена игра с различно проложение от "Game Turbo". Играя една игра която на моменти така насича, все едно ползвам телефон с 1гб рам и процесор от елка... На доста места четох, че може да се дължи на Adaptive Sync на херците на екрана, но няма изключване това нещо...
пример: линк
#57

(2020-11-22, 18:10:10)UnSpiroble написа:  Здравейте, някак може ли да си видя FPS в определена игра с различно проложение от "Game Turbo". Играя една игра която на моменти така насича, все едно ползвам телефон с 1гб рам и процесор от елка... На доста места четох, че може да се дължи на Adaptive Sync на херците на екрана, но няма изключване това нещо...
пример: линк
В настройките за програмисти има опция да ти се показват на екрана. Power monitor, frame rate monitoring

Android addictive 
#58

Как се държи Ми Т10 8/128, колеги? Преподписвам договор и ми излиза като оферта за 710 лв заедно с ми банд 5. Чудя се дали да мудам шанс.
#59

(2020-11-26, 20:37:55)gurcayy написа:  Как се държи Ми Т10 8/128, колеги? Преподписвам договор и ми излиза като оферта за 710 лв заедно с ми банд 5. Чудя се дали да мудам шанс.
За негово не мога да кажа но pro версията е трепач. Единствения недостатък е сензора за близост, който отсъства. Но работи долу горе.

Android addictive 
#60

(2020-11-26, 20:37:55)gurcayy написа:  Как се държи Ми Т10 8/128, колеги? Преподписвам договор и ми излиза като оферта за 710 лв заедно с ми банд 5. Чудя се дали да мудам шанс.

Ако можеш взимай Про версията, ако не и базовия не е лош. Късмет.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
#61

Аз от три дни съм с ми 10Т 8/128 и за сега съм супер доволен .
Добра батерия , изключително бърз , прекрасен дисплей.
За камерата все още не мога да кажа подобробности , но не съм маниак така че качеството ми е достатъчно / все пак си купувам телефона , а не фотоапарат/.
Удобен за работа с една ръка .
За сега толкоз , а като вляза в детайли ще пиша.

Blackview bv6800 pro
Xiaomi Note 5
Xiaomi 10Т
#62

Единственото ми оплакване за сега е съотношението на екрана, но то вече при всички е така. Останалото е супер, като за средняк. Дисплея наистина си е доста "измит" ( идвам от Qhd+ Amoled ), но аз си исках IPS.
Абе за парите бива...

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на dani_z25 за това мнение:
  • airbus
#63

Много добре си е телефончето, само ме дразнят рекламите дето се появяват тук там. Част от тях ги махнах, но по приложенията се появяват все още, подменям ги с платени където мога.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
#64

(2020-11-28, 23:40:55)Кskysoft написа:  Много добре си е телефончето, само ме дразнят рекламите дето се появяват тук там. Част от тях ги махнах, но по приложенията се появяват все още, подменям ги с платени където мога.

Зле ли е положението с тези реклами, че аз се колебая между айфон 11 и ми 10т про, никога не съм ползвам xiaomi а сега съм с айфон 7.   Big Grin
#65

Аз нямам реклами. Ако забележиш такива се деактивират лесно.


Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
#66

(2020-12-01, 11:40:02)user_14 написа:  Зле ли е положението с тези реклами, че аз се колебая между айфон 11 и ми 10т про, никога не съм ползвам xiaomi а сега съм с айфон 7.   Big Grin
Не е зле, като ги деактивираш един път и ги няма.
Скоро четох че и на Айфоните им пуснали "безплатни" реклами
да им се радват техните потребители и да не чувстват пренебрегнати.
При Андроида ми харесва, че винаги можеш да си намериш платеното приложение
от другаде безплатно, а при Айпфоня безплатните приложения са малко,
не знам да ли е така в действителност.

Но за сега съм много доволен от Шаоми-то таман двa имам, но ще мина изцяло на новия ми Mi 10T Pro.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
#67

Няма реклами при iPhone и също безплатните приложения са достатъчни.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#68

Някой знае ли как да скрия снимки в личен албум .Като се опитам ми дава да пусна синхронизацията .Или по някакъв друг начин с галерия .Идвам от хонор и там имаше "сейф "

Xiaomi Mi10t pro, Honor View 20 ,Iphone 7 Nexus 6 ;LG G2  ;HTC Desire X ;HTC Desire;
;Nokia 6130 ;Motorola E1000;
#69

Здравейте,
Дълго време чаках това ревю:
https://www.notebookcheck.net/Xiaomi-Mi-...541.0.html

За жалост, както и предполагах, все пак има ШИМ под яркост от 60%.

Рекламират, че няма ШИМ, но както знаем някои IPS панелите го имат. Този за жалост е такъв.

Правя и ежедневно пряко сравнение с Redmi Note 8 pro, при който няма никакъв ШИМ.
Очите ми не се уморяват толкова, колкото на Mi10t pro.

Зачетох се по темата и във 4pda, където проблема е широко дискутиран в последните дни. Жалко, иначе е супер телефон, но това май ще ме откаже от него.



Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
[-] 1 потребител изказва благодарност на kostastam за това мнение:
  • airbus
#70

Здравейте, имам проблем с Mi 10t. Последните дни ми направи впечетление, че батерията пада сравнително бързо.. Погледнах какво се случва в battery usage и останах изненадан да видя че wi-fi е на първо място с около 70 процента.. SoT през този период беше едва 2 часа, а батерията останала на 30. Мислех, че е нещо при мен само и че ще мога да открия причината бързо, но уви, има си и други собственици със същия проблем: https://www.google.com/amp/s/www.rprna.c...ui-12/amp/. Как е положението при вас?
#71

(2020-12-04, 21:09:05)dimo1882 написа:  Здравейте, имам проблем с Mi 10t. Последните дни ми направи впечетление, че батерията пада сравнително бързо.. Погледнах какво се случва в battery usage и останах изненадан да видя че wi-fi е на първо място с около 70 процента.. SoT през този период беше едва 2 часа, а батерията останала на 30. Мислех, че е нещо при мен само и че ще мога да открия причината бързо, но уви, има си и други собственици със същия проблем: https://www.google.com/amp/s/www.rprna.c...ui-12/amp/. Как е положението при вас?
Някъде бях чел че е от настройките на рутера. Ще потърся къде и ще пиша пак.

Android addictive 
#72

Дано да е там проблема.. Рядко сменям телефони, дълго ги избирам и като цяло съм доволен от избора си, но това си е проблем.. благодаря ти, ще чакам отговора.
#73

(2020-12-04, 15:51:25)kostastam написа:  Здравейте,
Дълго време чаках това ревю:
https://www.notebookcheck.net/Xiaomi-Mi-...541.0.html

За жалост, както и предполагах, все пак има ШИМ под яркост от 60%.

Рекламират, че няма ШИМ, но както знаем някои IPS панелите го имат. Този за жалост е такъв.

Правя и ежедневно пряко сравнение с Redmi Note 8 pro, при който няма никакъв ШИМ.
Очите ми не се уморяват толкова, колкото на Mi10t pro.

Зачетох се по темата и във 4pda, където проблема е широко дискутиран в последните дни. Жалко, иначе е супер телефон, но това май ще ме откаже от него.



Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk


ШИМ го тествам на бял фон, минимална яркост с вентилаторче на USB. Като цяло ШИМ- а е минимален на моменти въобще го няма, а с лека яркост изчезва напълно. Един вид, ако не бройм статистиката, го няма. Нищо общо с амолед трептенето.
#74

По принцип честотите между 50 и 450 херца са най-натоварващи за очите. За 2000+ херца не би трябвало да е проблем, но все пак чувствителността на зрението е строго индивидуално.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
#75

Моето зрение явно е много чувствително, защото очите ми се товарят повече в сравнение с RN8pro.
Пуснах камерата на RN8pro на забавен кадър, и ясно си личи как екрана на Mi10t pro трепти на яркост около и под 50%.

Всичко останало е ОК, но това не го очаквах.


Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)