Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Esim- клониране на номер?
#1

Възможно ли е на есим карта да и се зададе същият мобилен, който вече имам в телефона си?

Поръчал съм си едни GW3, който е с есим поддръжка. Целта е да си клонирам съществуващ номер, който е към виваком, така че да мога да си ползвам само часовника за разговори и данни?

Ако не, има ли някакъв друг безболезнен вариант - не ми се пуска нов договор само затова, а и ще е с друг номер. Ваучерите за разговри стават, но данните им колко са и не изтичаха ли на 1 месец и да  трябва да се подновяват. Те ще ми трябват само за нотификации - 10-20мб годишно сигурно (ако нещо не прави трафик, ако го оттърва)
Цитирай
Аксесоари
#2

Възможно е, за 10лв., но при Telenor. https://mobilebulgaria.com/news/i-teleno...dlaga-esim

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#3

Това не е същото.
А замяна на наноси с есим, доколкото схванах

Ходих до близкият офис на виваком да питам и ми казаха, че няма да стане.
Отказах и часовника тогава. И без друго с това 4Г батерията му щеше да се топи.
Обаче не ми е ясно въобще какъв е смисъла в тия носими дждажи да има сим карта.
Все си мислех, че е за да е допълнителен помощник към телефона със същият номер. Ако трябва да се пуска нов номер, то кой ще ти го знае и да те търси на него

Или е възможно ако и телефона и часовника са с есим?!
Цитирай
#4

(2020-11-06, 13:49:01)rumo написа:  Възможно ли е на есим карта да и се зададе същият мобилен, който вече имам в телефона си?

Поръчал съм си едни GW3, който е с есим поддръжка. Целта е да си клонирам съществуващ номер, който е към виваком, така че да мога да си ползвам само часовника за разговори и данни?

Ако не, има ли някакъв друг безболезнен вариант - не ми се пуска нов договор само затова, а и ще е с друг номер. Ваучерите за разговри стават, но данните им колко са и не изтичаха ли на 1 месец и да  трябва да се подновяват. Те ще ми трябват само за нотификации - 10-20мб годишно сигурно (ако нещо не прави трафик, ако го оттърва)


Към момента само A1 предлагат такава услуга.
Допълнителна/и ExtraSIM (една или две карти).
+1 лв/месец за разговори
+3 лв/месец за данни
мултиринг - звънят всички 
мин/MB се позлзват общо от плана на основната
само основната карта получава/праща smsи
само основната има роуминг
всяка една може да е в sim или esim вариант.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#5

Да, мерси.
За А1 знаех, че клонират номера на 2 карти, но не и че искат месечна такса за това. Ама то за какво ли не искат.
Цитирай
#6

Такса от 1лв. на месец за клониран номер, едва ли ще събори някого, все пак си голямо удобство. В автомобила ми имам заводска навигация с телефон, в който се слага SIM карта, е голямо удобство си е, ако няма вграден блутут...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#7

И в моята е така и понеже Виваком не ми я клонираха си сложих ваучер 6лв за една година. Натискам самолетен режим на телефона и разговорите се прехвърлят към нея
Ако е 1 лв иде дойде, но + още 3 за данни вече е гадно
Да си плащам за нещо, за което вече си плащам !?
Цитирай
#8

Донякъде да, но донякъде и не. В случая си плащаш за допълнителна еСИМ карта. Абе пак 4лв. си е добре, ако много ще ползваш часовника самостоятелно си заслужава, а ако няма да ти се налага често, то тогава мисля, че можеш да минеш с 1лв. за разговори.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#9

(2020-11-07, 11:20:24)rumo написа:  И в моята е така и понеже Виваком не ми я клонираха си сложих ваучер 6лв за една година. Натискам самолетен режим на телефона и разговорите се прехвърлят към нея
Ако е 1 лв иде дойде, но + още 3 за данни вече е гадно
Да си плащам за нещо, за което вече си плащам !?

Само 1 лев е допълнителната такса на месец, но клонирания ми номер е само за разговори, не ползвам интернет. Телефона ми си е в джоба или там където си е и никакви настройки не барам по него, просто при входящо обаждане звънят и двете (телефон и уредбата на колата).
Това са им цените: https://www.a1.bg/pomosht-a1-extra-sim

p.s. за съжаление само А1 предлагат услугата клониране на номер...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#10

(2020-11-07, 11:20:24)rumo написа:  И в моята е така и понеже Виваком не ми я клонираха си сложих ваучер 6лв за една година. 

Я кажи повече за този ваучер, и мен ме интересува нещо подобно за една аларма.

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай
#11

Не разбрах какво да кажа ?
Купих си ваучер. Струва 6лв и е за 1г. Поставих го в заводският телефон в колата и като искам някой да ми звъни, докато карам съм си настройл мобилният при вкарване в самолетен режим да прехвърля разговора към ваучера. Иначе от него не звъня
Цитирай
#12

Мерси, стана ми ясно, на мен ми трябва обратното, да мога да звъня от картата, тя ще е в аларма, тоест само ще звъни при събитие, реално няма да ползвам минутите и, но такова животно едва ли има у нас.

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай
#13

Това значи, че ще трябва да го зареждаш, за да ти се натрупат минути и нет - преди изтичане на срока. Т.е. преди 20 ден или както там ще е по договор. Дакато при него само трябва активна карта да приема обаждания.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#14

Тя е ясна, в първия момент си помислих че може да има активна карта за период 1 година, за 6 лв. бахти наивника съм.

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай
#15

За стандартните сим карти (т.е. за еСим не знам става ли) не може ли да се използва някакъв такъв туул, по начин, сходен на обяснявания от чичата тук?
Цитирай
#16

(2020-11-09, 22:07:22)imthedevil написа:  За стандартните сим карти (т.е. за еСим не знам става ли) не може ли да се използва някакъв такъв туул, по начин, сходен на обяснявания от чичата тук?


Няма да стане.
Трябва "Ki" на картата, а към момента само при оператора се съхранява (може би някой в центалата (с много права) би могъл да го "види", но едва ли би го направил).

Преди много време, още нямаше "Глобул", Мобилтел бяха са COM128v1 карти и тогава можеше с bruteforce да се намери Ki.
Имах клонинг на своята карта, като при всяко свързване се пререгисриаше последно свързаната карта и съответно входящите идваха на нея.
След това картите на Мобилтел/МТел/А1 станаха от по-ново поколения, Глобул/Теленор и Вивател/Виваком са с по-нови от старта си.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#17

(2020-11-10, 09:26:55)Чо написа:  Няма да стане.
Трябва "Ki" на картата, а към момента само при оператора се съхранява (може би някой в центалата (с много права) би могъл да го "види", но едва ли би го направил).

Преди много време, още нямаше "Глобул", Мобилтел бяха са COM128v1 карти и тогава можеше с bruteforce да се намери Ki.
Имах клонинг на своята карта, като при всяко свързване се пререгисриаше последно свързаната карта и съответно входящите идваха на нея.
След това картите на Мобилтел/МТел/А1 станаха от по-ново поколения, Глобул/Теленор и Вивател/Виваком са с по-нови от старта си.

Това беше само идея (не познавам материята в детайли). Прочее, тук намерих някакво съвременно четиво по темата (то така или иначе потвърждава написаното от теб, но е интересно).
Цитирай
#18

Крайно време е и останалите два оператора да предлагат клониране на сим карта щом ще предлагат носими устройства с есим. А А1( Ментел) е крайно време да престанат с циганиите да се чудят откъде да изкопчат левче или три от клиентите си.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#19

Да, ама според мен идеята им да предлагат носими устройства с есим, е едиствено за да те "обуят" с нова услуга. Те затова живеят и съществуват. И едва ли ще почнат да клонират, щото тогава могат да ти взимат 1-4 лв, а иначе минимален план е 12лв.
Цитирай
#20

(2020-11-15, 14:06:58)rumo написа:  Да, ама според мен идеята им да предлагат устройства с есим, е едиствено за да те "обуят" с нова услуга.

Според мен есим е бъдещето. Всички телефони ще ги направят с есим и постепенно физическите карти ще отпаднат.
Цитирай
#21

Да, така е натам е бъдещето в есим.
Но аз имах впредвид, че предлагат носими ( изтървал съм я тая важна дума в горният пост) устройства, часовници с карти, на който за да ги ползваш по предназначение, ще ти трябва клонирана карта и ако те не я предлагат щеш не щеш ще си пуснеш още една услуга
Цитирай
#22

Да уточним някои неща:

КОНИРАНА КАРТА означава, пълно копие 1:1 на карта и тъй като по нейните параметри се регистрира и поддържа в мрежата, то когато се поиска услуга с една от тях - то от този момент всичко се прехвърля към нея (все едно е загубла обхват в София и се регистрирала във Варна), когато започне да я търси мрежата, примерно при входящ разговор, тя първо ще изпрати запитване към мястото, на което последно е регистрирана. И тъй като телефони се пререгистрират при всяко обаждане, съобщение, данни или на пределено време (когато няма друго събитие) - никога не може да се знае към КОЕ клонинг копие ще бъде насочнена комуникацията.

ДОПЪЛНИТЕЛНА КАРТА - това, което предлага А1 - Extra SIM (до 2 бр.), отделна карта (дори е с друг телефонен номер), като при входящо повикване - звъненето се насочва към всички 2 или 3 карти едновременно и от която се вдигне първо - говори (другите спират да звънят). При изходящо обаждане може да набереш от който и да е (дори от всяка по едно и също време), а данни/интернет може да се позлват от всяка една (пак паралелно/едновременно). Споделят общи минути и интернет. (extra картите нямат sms услуги, нямат и роуминг (имаха, но го спряха)).

Написах това, за да разграничим и ползваме правилните (според мен) понятия КЛОНИРАНА и ДОПЪЛНИТЕЛНА.

Дали ще плаща и какво за допълнителна карта го решава потербителя и като зависи и от прелагането/търсенето.
Когато и другите оператори предложат подобна услуга, преполагам, че може да има и намаленилие/премахване на допълнителната месечни такси.

Примерно една eSIM много лесно може да я запишеш в няколко устройства, което си е "клониране", но операторите ни не дават активирането на същата eSIM на ново устройство (а искат да взмемеш нов код (нова eSIM), което е едно от НЕПРИЯТНИТЕ неща с eSIM, тъй като ако ти падне батерията или ти се развали телефона, картата на физически носител се премества в ново устройство, но за eSIM си е ходене до офисите за нов код.

П.П.

Ако на някой му е интересно, този текст предсталява QR code за една eSIM карта:

.png eSIM.png Размер: 378 bytes  Сваляния: 355


LPA:1$ecprsp.eastcompeace.com$BC92260FED7B4D9684CAF1322E20A695

Общо взето интернет адрес, от който да си вземе данните и код за идентификация.
(тази е примерна, неактивна вече)

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#23

(2020-11-16, 15:06:03)Чо :) написа:  Примерно една eSIM много лесно може да я запишеш в няколко устройства, което си е "клониране", но операторите ни не дават активирането на същата eSIM на ново устройство (а искат да взмемеш нов код (нова eSIM), което е едно от НЕПРИЯТНИТЕ неща с eSIM, тъй като ако ти падне батерията или ти се развали телефона, картата на физически носител се премества в ново устройство, но за eSIM си е ходене до офисите за нов код.
Като изтриеш еsim на старото устройство, можеш да я активираш на ново устройство. Не е нужно нова еsim и ходене до офис.
Цитирай
#24

(2020-11-16, 20:26:35)anatol06 написа:  Като изтриеш еsim на старото устройство, можеш да я активираш на ново устройство. Не е нужно нова еsim и ходене до офис.
Прав си, но колегата преди теб правилно е написал, че ако ти се счупи устройството нямаш алтернатива и отиваш да си платиш за нова e-sim карта.
Е, освен ако не знаеш предварително кога ще ти даде фира устройството, деактивирал си предварително картата, деинсталирал си я и си носиш картончето в себе си или QR кода в удобна за сканиране форма.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#25

Извинявайте че възкресявам мъртвите Smile
Към днешна дата знаете ли дали другите оператори предлагат допълнителна карта ?
Защото на скоро се появиха т.н. неораничени пакет с интернет и Мтел разбира се развалиха хубавото:

Цитат:Важно!

Считано от 30.04.2021 г. не е възможно ползването и активирането на достъп до мобилен интернет за допълнителни Екстра SIM карти, ако Главният номер се ползва с тарифен план, в който е включен неограничен обем мобилен интернет на максимална скорост в МВ.

mi11
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)