Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на флагман
#26

Покото е най-разумният избор, който мога да направя, но емоционално ме дърпа към P40 Pro.

Гледах сравнението на батериите на PhoneАrena - 12/12 про умряха след 3 ч. на игри, а аз си поцъквам (затова взех и таблет за вкъщи). Всъщност играя само една игра GoG, но е много ангажираща или трябва да я зарежа или трябва да се ориентирам към друг телефон. Ще разгледам 12 Pro Max и ако ми допадне като размер мога и да се напъна с бюджета, макар че мога да си взема 3/4 бр. F2 Pro за тази цена. Big Grin

Цитирай
Аксесоари
#27

Колега, не вярвай много на тия сравнения. Гледах такова в което Нот 20 Ултра бие в теста за батерия, като почна теста от 100% батерия на Нота му отне около 5 мин за да падне на 99%, аз като го махна от заряд моя, точно след минута е на 99. Така, че тия ревюта са пълен майтап повечето.
Цитирай
#28

Готиното на Аррlе, че като го махнеш от зарядното от 100 до 90% много бавно пада, а в standby режим да не кажа хич, но много малко в сравнение със Самсунг.
Иначе да ревютата служат само за ориентир, защото има и много пристрастни или хейтърски в зависимост от гледната точка на този зад камерата.
Иначе много хора се оплакват от новия процесор и тук като ексинос дига високи темератури и тротълва (дори някои потрбители се оплакават от лаг в игрите когато прегрее нещо немислимо за ябълката). От там и батерията заминава бързо.
Цитирай
#29

Това е коментирано: Епъл си играят софтуерно какво да се показва, демек послъгват с по-бавното падане.
Цитирай
#30

Те Huawei го копират от тях това, но е правилно, на iPhone не пада батерията когато не си играеш с него. С Note 9 ми падаше с по 3, 4 процента, докато на iPhone ми не пада с николко или най-много с един, през нощта.
Съгласен съм с vovata, кой знае как ми манипулират и както правят. А и те Note 20 Ultra го тестват в едни клипове със Snapdragon, та там държи повече батерията.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#31

След ден ровичкане на 40-та какво мога да споделя. Като размер ми е идеален за работа с една ръка. Батерията се държи супер, гледам сте коментирали заряда през ноща, при мен падна с 2%(от 39 на 37). Има някой работи които обаче ме дразнят. Никъде не намерих за подреждане по азбучен ред на иконите по дисплея. Нямам нотификации на олх, булбанк и ms teams(и трите ги имах на лг-то). Има тема за нотификациите в раздела за п40, но не върши работа. Още не съм си инсталирал outlook-a, но предполагам и там ще е като при тиймс. Тиймса всеки път като го отваря ми казва, че приложението не работи заради gms, давам ок и всичко си върви, може и от там да идва проблема с нотификацията. Фабричния имейл изостава доста от gmail.
Цитирай
#32

Благодаря колега, това е полезно мнение за мен. Как са нотификациите от viber, messеnger?
OLX, мейла и банкирането не са много важни за мен,  но е неприятно наистина. Как ти се струва без ГМС?
Аз ако го взема най-вероятно ще ги инсталирам, но не се знае след година, две как ще стоят нещата.
Камерата как е? Преди имаше оплакване от нощните снимки (излизаха едни зърнести с доста шум), ама май Huawei го оправиха с ъпдейт.

hazART
Цитат:А и те Note 20 Ultra го тестват в едни клипове със Snapdragon, та там държи повече батерията.

s20FE на теста на PhoneArena е със Snapdragon.
Цитирай
#33

(2020-11-12, 13:32:48)sirgeorge написа:  Благодаря колега, това е полезно мнение за мен. Как са нотификациите от viber, messеnger?
OLX, мейла и банкирането не са много важни за мен,  но е неприятно наистина. Как ти се струва без ГМС?
Аз ако го взема най-вероятно ще ги инсталирам, но не се знае след година, две как ще стоят нещата.
Камерата как е? Преди имаше оплакване от нощните снимки (излизаха едни зърнести с доста шум), ама май Huawei го оправиха с ъпдейт.
Вайбър и месинджър са си наред, там нямам оплакване. ГМС - за сега е на кантар, gmail-а ми е кофти без него, фабричния е зле. Вместо тубата има YouTube Vanced, което на теория е по-добре от тубата, при минимизирване продължава да работи, но не съм го слагал още. Appgallery не ме впечатли, приложения които ми трябваха ги нямаше. Потърсих ги просто от интерес, понеже всичко прехвърлих с phone clone. За камерата не мога да помогна, никога не ми е била водещ приоритет, макар да снимам постоянно на работа. За сега тиймс ми е най-големия проблем. Зареждането с оригиналното зарядно ме впечтли, доста бързо ги направи 100% от 10.
Цитирай
#34

Aquamail - поддържа пуш нотификации и за разлика от GMAIL, идват доста по-бързо.
Цитирай
#35

Лично аз искам да вметна, че наскоро ми се наложи да ползвам нов нисък клас Huawei и с липсата на Гугъл приложенията беше неприятно усещане. Да не говоря, че уж развитата им app gallery е всъщност доста бедна.

Иначе харесвам телефоните им, но ...

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#36

Goche, Youtube Vanced го знам даже го ползвам. За приложенията си има маркети, като Аurora store или APKPure.





hamilcar, kak e F2 Pro?
Цитирай
#37

Като цяло за мен е чуден телефон. Аз винаги търся производителност и батерия, телефона ми го дава това. Купих си 8/256 заради ддр5 рамта.

Екрана че е амолед е бонус и ми харесва с тези 850 нита на слънце. Повече от 60хц не ми трябват за момента.

Камерата за моите нужди е достатъчна. Може би ако сложа gcam ще е още по-добре, но както казах това не ме касае.

Трябва да помислиш за размера 6.67 и 220гр тегло. Аз лично обичам телефона да го усещам и не ми пречи. Липсва и стерео, но пък говорителя е достатъчно мощен.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#38

Благодаря за мнението.
Аз не държа много на бързото опресняване на екрана, дори да го имам най-вероятно след кефа от това в началото, ще го върна на 60hz, че да изкарва повече батерията, а тя трябва да е чук. Мой приятел има телефона и 2 дни спокойно изкарва без зарядно.
Xiaomi се опитват да компесират софтуерно липсата на оптичен зуум като кропват част от кадъра (долу горе до х3 зуум е ок) една телефото камера би свършила по-добра работа, на мястото на макро сензора, но цената щеше да е друга и щеше да изяде продажбите на други техни модели като Мi10/Pro/T. Oсновният сензор през нощта се дъни, добре че e нощният режим, тук един по-голям сензор би свършил по-добра работа, но пак опираме до цена.
Покото го разцъках няколко пъти в Техмарт, определено е голям като размер и си тежи в ръката. На границата ми е като размери и тегло.
Супер уолпейпърите са готини, но подредбата на менютата и разстоянията между тях не ме изкефиха. Също така ми излезна реклама при инсталация на едно приложение, което не е приятно.
Стереото е готино да го има, но не е нещо на което държа много, а и моно говорителя е доста силен.
Цитирай
#39

Рекламите ще ги елиминираш с частен ДНС, това не го мисли.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#40

Рекламите не са толкова много и могат да се спрат. Друг е въпроса, че така печелят пари и Xiaomi, което на мен не ми пречи. Пък и не са толкова много тези реклами.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#41

Развитие по темата. Сагата за мен приключи. Поръчах P40 Pro от Емаг днес.
Цитирай
#42

P40 за мен, но не пт Емаг, защото не успяха да свалят цената както други доставчици Smile

S20FE SD
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)