Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 11 - с коренно различен дизайн през януари 2021г.
#26

Всичко е еднакво. Интригата е дали ще има зарядно в кутията. Big Grin

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • doktorra
Цитирай
Аксесоари
#27

Селфи камерата няма да е скрита под екрана. Ще бъде в миниатюрен отвор в горния ляв ъгъл. Екранът ще е извит от четирите страни, за разлика от Mi 10

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#28

(2020-11-12, 10:32:00)airbus написа:  Всичко е еднакво. Интригата е дали ще има зарядно в кутията. Big Grin

Ще има.
Китайците още ги е страх да "експериментират", но и те ще го махнат, въпрос на време.
Всички фирми вече са един дол дренки, просто всеки те цака другаде, но всеки един флагман е компромис.
Най-добре среден клас.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#29

(2020-11-13, 21:55:07)divna написа:  Селфи камерата няма да е скрита под екрана. Ще бъде в миниатюрен отвор в горния ляв ъгъл. Екранът ще е извит от четирите страни, за разлика от Mi 10
Май няма значение дали се коментира снимка на Vivo, Oppo или Xiaomi, все ще е едно и също.

Кривите екрани и капандурите ще са на мода още една година.
Въобще не държа на камера под дисплея. Дори предпочитам да е скрита в телефона. Но аз селфи съм правил няколко пъти в живота си, а напоследък въобще не съм я вадил. За младите Инстаграм е начин на живот. Доскоро нямах дори инсталиран, но служебно ми се наложи.

А и скритата в телефона селфи камера прави по трудно следенето. Свикнах да си оставям телефона по гръб.

Добре, че съм от поколенията преди интернет и смартфон революциите, че все още да се събираме с приятели, повечето от които нямат профили в соц. мрежи.

Дано скоро отмине тая мода по кривите екрани. Ако Samsung ги махне, китайците ще последват.

Изпратено от POCO F2 Pro

Накратко за какъв флагман на Xiaomi бих платил:
1 Дизайн и материали. Задължително прав дисплей. Липса на процепи, вежди капандури. Идеалното решение е скриваща се в корпуса селфи камера.
Въобще не държа на стъклен гръб. Ако ползват кевлар или друг композитен материал, цена няма да имат

2. Сензори и окомплектовка. Xiaomi телефоните са от малкото, които запазиха инфраред сензора. Освен него искам и слот за карта, по възможност да не е хибриден. Да си запазят бързото зарядно в кутията.

3. Софтуер и поддръжка. Да намалят роенето на модели и да имат адекватна поддръжка. Харесвам MIUI, но в някои случаи си оставят бъговете с години. И да вземат да ги пускат тия месечни секюрити ъпдейти.

4. Камера. Не ми пука особено, но ако ще искат парите на другите флагмани, да вземат да го оправят тоя софтуер. Така че да не се налага да си качваш Gcam. Далеч съм от мисълта, че ще стигнат google в обозримо бъдеще, но поне самсунг.

И те така - за цена/качество са недостижими. За премиум им трябва още доста.

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
[-] 3 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • divna, ronnie72, sirgeorge
Цитирай
#30

Очаква се Mi 11 и Mi 11 Pro да са сред първите устройства, които ще използват новия чипсет Snapdragon 875, както и дисплей с опресняване при 120 херца.

https://mobilebulgaria.com/news/xiaomi-m...120-hertsa

 
Цитирай
#31

Xiaomi Mi 11 Pro се появи в нови рендъри.
[Изображение: 81fd8338e959.jpg]

 
Цитирай
#32

Не става много ясно екранът как е по краищата. Прилича на плосък и дано е така!

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#33

Няма да е плосък. Рендерът е с много лошо качество, както и един, който по-рано се шерваше.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#34

Някъде по мрежата четох, че ще е извит от 4те страни, но по-умерено, а не като при хубавеите.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#35

Да, точно така.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#36

Аман с тия извивки, изпускаш го 20см и екранът е пукнат.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#37

Неприятни са, но на визия рамки на екран 0%

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#38

Миналата година се бях кандардисал за един телефон с извит екран, щото Xiaomi бяха казали, че спират с телефоните с изскачащи камери. Отидох да го видя на живо, викам си, може пък спомените ми да са предразсъдъци. В магазина бяха пуснали клип на телефона и като видях как върви по краищата... А и дупката в екрана...

Ползвам си телефона за много четене и мултимедия, да му гледам изкривяванията и дупката - колкото и да се мъча, не успях да го приема.

Та за мен безрамковата визия е само за статични изображения, без много много да се мърда телефона от линията на погледа.

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#39

(2020-11-12, 10:10:55)NoMaD написа:  Да, ама - не. На предполагаемите снимки всъщност се оказа Vivo X60.

https://www.notebookcheck.net/Vivo-X60-a...759.0.html


Май и 50мп GN1 камера ще е от Виво. Претоплят манджата със стари части, целящи висока цена.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#40

Huawei направиха много бърз и рязък преход от цена/качество към премиум. в Рамките на 2-3 години P и Mate сериите гониха по цени конкурентите им. Ама яко зарибяваха с камерата си, та някак мина с упойка.
Xiaomi си извоюваха име в сегмента на цена/качество и го държат бая години. Сега смениха стратегията, а не виждам дс изкарват нещо, по което да си съперничат със Samsung-о-Apple.

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#41

Mi 11 Pro може да предложи екран с резолюция QHD+ и честота на опресняване 120 херца.

https://mobilebulgaria.com/news/novi-det...-mi-11-pro

 
Цитирай
#42

LG май първи я въведоха с G3, ама китайците до ден днешен си обичат FullHD дори на флагмани, с няколко изключения.
Цитирай
#43

(2020-11-18, 18:26:03)fifth_root написа:  LG май първи я въведоха с G3, ама китайците до ден днешен си обичат FullHD дори на флагмани, с няколко изключения.

Да, G3 е първият в света , който предлага на пазара такава резолюция, както и първият с лазерен автофокус. Интересно е да се отбележи, че този лазерен автофокус е представен за първи път в една тяхна прахосмукачка-робот. G3 беше достоен наследник на превъзходния G2, който пък показа на света що е то тънки рамки.
Цитирай
#44

Точно китайски бранд предложи първи дисплей в телефон с qhd резолюция ( Vivo ). Не го пиша понеже ми се водят някакви идиотски спорове...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на dani_z25 за това мнение:
  • fifth_root, greensmoke7777
Цитирай
#45

(2020-11-18, 21:55:57)dani_z25 написа:  Точно китайски бранд предложи първи дисплей в телефон с qhd резолюция ( Vivo ). Не го пиша понеже ми се водят някакви идиотски спорове...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Не е идиотско.
И си прав!
Факт ,че виво са първите, това не го знаех, че тази компания (предполагам тогава е била още по-неизвестна) го предлага първа.
След тях и Oppo правят презентация на такъв телефон с QHD, но не са го пуснали на пазара, а LG G3 вече е бил по световните пазари. 
С една дума виво са били първи , но са си останали неизвестна екзотика и предимно на китайска почва, Oppo са след тях, но не го пускат на пазара преди LG, а G3 е първото на пазара такова устройство от голяма и важна компания, който телефон става популярен в цял свят.
Цитирай
#46

Харесвах си G3 и с кеф си го ползвах. Докато дисплеят не пожълтя заради дефектното лепило, което ползваха. На мой приятел направо си умря, та му го заменяха, а замененият също даде дефект в дисплея.

Голям гаф беше това с дисплеите им, върна ги в първи клас.

Но това е минало, в момента Xiaomi са тези, които властват във високия среден клас. Няма друга компания, която да предлага за 600 лв телефон с топ процесор. LG са само приятен спомен от миналото.

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
[-] 2 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • dani_z25, fifth_root
Цитирай
#47

Айди пак почнахме с тфа Лг Smile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#48

Е то в тема за Xiaomi за какво друго да се пише?..

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#49

(2020-11-19, 06:15:06)Victormihov написа:  Айди пак почнахме с тфа Лг Smile

Няма лошо. ЛГ правят страхотни телевизори, но не ми допада ОС WebOs. Wink

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#50

(2020-11-19, 10:04:16)airbus написа:  Няма лошо. ЛГ правят страхотни телевизори, но не ми допада ОС WebOs. Wink

Май не ползваш Samsung телевизор, да видиш какво дърво е с новите им модели.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)