Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Документи за признаване на международна гаранция?
#1

Ако се закупи нов телефон в неотворена кутия от олх,
но купен от чужбина с международна гаранция,
какви документи трябва да има за признаване на международната гаранция у нас?
Касова бележка достатъчна ли е?
Цитирай
Аксесоари
#2

Със сигурност трябва да има и IMEI на касовата бележка на телефона,поне така ми искаха на мен в Samsung!
За по сигурно може и да звъннеш или пишеш в някой сервиз .
Да не стават разминавания.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#3

IMEI не трябва ли да е в гаранционната карта?
На касова бележка като че ли не съм виждал IMEI досега
Цитирай
#4

На мен не ми признаха гаранцията на телефона без IMEI на касовата бележка !За да ми признаят интернационалната гаранцията в Samsung Wien Austria ми изискваха от Samsung Service да пиша E-Mail на магазина там от където е купен телефона Australia .. че да ми изпратят касова бележка с IMEI на телефона.Така и не пратиха никакъв E-Mail от магазина.
Точно в България може и да е по различно но не се осланяй на такава гаранция много много.
Ако телефона има и гаранционна карта с вписан IMEI трябва да я признаят.
За по сигурно може и да звъннеш или пишеш в някой сервиз .
Да не стават разминавания.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#5

Касова бележка/фактура с ИМЕИ на нея. Друго не ти трябва. Каква гаранционна карта? Ако телефона е поръчван онлайн пристига запечатан с гарнационната карта вътре в кутията, така че това не е изискване.

На мен ми признаха гаранция с фактура от Германия и изписан ИМЕИ на нея. Това е.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#6

Имаше една неразпечатана Nova 5t за 400лв и ми се видя на оферта
Като я проверих през IMEI info излезе че е от Германия и гаранцията е от м.Април
та затова попитах. Както и да е, вече не е налична. Продавачът подходи малко несериозно.
Трябваше да се чуем уж днес в 10:00ч, но той беше свалил обявата и писа че я е продал на друг
Щеше да я взема за детето, защото не е много голяма, а е много добър телефон.
Цитирай
#7

В сервиза на хуауей искаха само гаранционна карта, без бележки, гаранции и имей.
Цитирай
#8

Ако е купуван на фирма, ако не е, няма гаранционна карта.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#9

Ако гаранционната карта е на фирма, и съответно касовия бон е и фактура, и съответно вече е осчетоводен, гаранционната карта ще бъде ли валидна, примерно към А1/Мтел..?

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#10

Да, то като е на фирма, няма касов бон.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#11

Да де, това е ясно, но ще бъде ли призната без касовия бон/фактура в случая..? Все пак у нас касовия бон е с приоритет и гаранция без бон е невалидна, има ли нужда от копие на фактурата?

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)