Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации на Xiaomi Mi 10T/Mi 10T Pro

Преди малко[Изображение: efbe70ff786a7496620a6f6e32e8bcb4.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на plamen_k за това мнение:
  • suffer
Цитирай
Аксесоари

И при мен се появи. Инсталирах го преди няколко часа. Към момента не забелязвам никаква разлика. Ако видя - ще пиша.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай

При мен сензора е значително подобрен.

Samsung S23+
Цитирай

И при мен наблюдавам значително подобрение на прословутия проблемен сензор, но още нямам натрупан достатъчно тестов материал (разговори) за по категорично твърдение.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай

При мен е на базата на няколко разговора за момента се държи добре.

Samsung S23+
Цитирай

При мен от днес. По принцип след всяка актуализация сензора работи добре един ден и после пак за нищо нестава. Започва да светка екрана когато си поиска. Ама взех да му свиквам. Дърпам и пак приближавам за да загасне. Тъпа работа.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

И при мен дойде 12.5.6.0 но не е Enhanced телефона ми е MI 10T pro купуван от Теленор.
Цитирай

Device: Mi 10T / Mi 10T Pro EEA
Codename: #apollo
Type: Stable Beta Recovery
Version: V12.5.7.0.RJDEUXM | 11.0

Има по телеграм групите за ъпдейти и това. Тук вече е оправен EVS кодека при използване на volte/vowifi при връзка с други телефони поддържащи го в мрежата на Виваком.

@plamen_k това пише като промени:
Swift performance. More life between the charges.
Focused algorithms: Our new algorithms will dynamically allocate system resources based on specific scenes, ensuring smooth experience on all models.
Atomized memory: Ultra-fine memory management mechanism will make RAM usage more efficient.
Liquid storage: New sensitive storage mechanisms will keep your system vibrant and responsive as time goes by.
Smart balance: Core system improvements allow your device to make the best of the flagship hardware specs.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • plamen_k
Цитирай

(2021-10-13, 09:18:15)batala написа:  Device: Mi 10T / Mi 10T Pro EEA
Codename: #apollo
Type: Stable Beta Recovery
Version: V12.5.7.0.RJDEUXM | 11.0

Има по телеграм групите за ъпдейти и това. Тук вече е оправен EVS кодека при използване на volte/vowifi при връзка с други телефони поддържащи го.

Само това ли е новото?
Цитирай

От 12.5.5 минах на 12.5.6 Enhanced. Работи мазно, нямам забележки. Тази екстра liquid storage по дефолт ли е включена т.к. не я намирам? Иначе лек спад в Geekbench, не че е голяма болка, ама все пак.
[Изображение: ht9vDsg.jpg]

Xiaomi Mi 10T, Xiaomi Mi 9, Xperia Z Ultra White
[-] 1 потребител изказва благодарност на rampageBG за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

При мен днес дойде 12.5.6.0. Вивакомски 10T Pro. Изчезнаха волте и во-уай-фай(в настройките си стоят пуснати).  Lol
Цитирай

(2021-10-25, 18:35:27)marincho написа:  При мен днес дойде 12.5.6.0. Вивакомски 10T Pro. Изчезнаха волте и во-уай-фай(в настройките си стоят пуснати). 
Аз го имам от доста време този ъпдейт и нямам проблем с волтето Smile направи един ресет..

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk
Цитирай

И аз съм с MI 10T Pro от Vivacom и нямам проблеми нито с VoLTE, нито с VoWiFi. А съм с въпросния 12.5.6 от момента, в който го пуснаха (преди да го изтеглят).

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай

12.5.7 от преди малко. [Изображение: fb5d80ead90a3a70335a638a222b8540.jpg]

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
Цитирай

При мен още го няма този 12.5.7.
Има ли някаква доловима промяна в качеството на VoLTE разговорите заради кодека, за който беше споменал колегата batala (естествено ако е пробван разговор с друг с поддържащ го апарат)?

П.п. Аз честно казано още с 12.5.6 забелязах известна разлика (или се самозаблуждавам и преди нещо не е работело както трябва при мен).



Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай

(2021-10-27, 13:14:00)siebel написа:  При мен още го няма този 12.5.7.
Има ли някаква доловима промяна в качеството на VoLTE разговорите заради кодека, за който беше споменал колегата batala (естествено ако е пробван разговор с друг с поддържащ го апарат)?

П.п. Аз честно казано още с 12.5.6 забелязах известна разлика (или се самозаблуждавам и преди нещо не е работело както трябва при мен).



Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

При мен на 12.5.6 определено се усети разлика в качеството на разговорите.
Цитирай

Как ви се струва работата на сензора за близост на 12.5.6?
Аз мисля, че работи една идея по-добре при мен.
Като цяло работата и бързината на телефона се подобри.

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
Цитирай

Според мен има малка разлика и то положително, но все още има моменти, в които не сработва и пак ме дразни. Иначе е бърз и смятам, че още поне година ще бъде.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
Цитирай

И аз мисля, че работата на сензора се подобри. Но все пак не работи като физически такъв, поне при мен. Все още си има пропуски.
Щом и вие забелязвате подобрение в качеството на разговорите значи не се самозаблуждавам.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай

(2021-10-27, 19:35:14)siebel написа:  Щом и вие забелязвате подобрение в качеството на разговорите значи не се самозаблуждавам.
То просто не показваше hd иконка по време на разговор с модели поддържащи по-добрия кодек, а те като цяло в мрежата на Виваком са повечето съвместими модели. То кодека си беше този, който трябва, но ширината му беше narrowband и се чуваше доста глухо.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • siebel
Цитирай

Колега, какво имаш предвид, че не изписва hd по време на разговора?
Аз съм с 12.5.6 и ми изписва hd по време на разговора, току-що пробвах (звъннах на един Samsung S21). Изписва hd и след него, в call log-а.
Този кодек с 12.5.7 ли работи коректно или и с предни версии?

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай

(2021-10-27, 20:57:41)siebel написа:  Колега, какво имаш предвид, че не изписва hd по време на разговора?
Аз съм с 12.5.6 и ми изписва hd по време на разговора, току-що пробвах (звъннах на един Samsung S21). Изписва hd и след него, в call log-а.
Този кодек с 12.5.7 ли работи коректно или и с предни версии?

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

12.5.5.0 е бил последния ром с грешната настройка. От там нататък 12.5.6.0 и по-нови са с правилната настройка и кодека работи. Ако самсунга s21 е също на виваком и с волте активирано там би трябвало да излезе индикация HD+ по време на разговор. Xiaomi имат само един вид икона HD.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • siebel
Цитирай

Ясно. Това обяснява по-доброто качество на разговорите, което съм забелязал.
Да, S21-цата е на Vivacom, с активно VoLTE (не го написах преди, защото мислех, че се подразбира).

Нещо друго, което не бях забелязал до днес е опцията за виртуалната RAM от 3GB, която се е появила в менюто с допълнителните настройки и е активна по подразбиране. Не съм сигурен с 12.5.5 ли е дошла тази опция или 12.5.6, но е там. Може би оказва някакво влияние за по-бързата работа, за която беше споменал някой.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай

Мисля, че вече имаме и първия А12 къстъм ром, но все още май няма никакви отзиви.

https://forum.xda-developers.com/t/rom-u...p.4353927/

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
Цитирай

(2021-10-29, 20:03:46)dani_z25 написа:  Мисля, че вече имаме и първия А12 къстъм ром, но все още май няма никакви отзиви.

https://forum.xda-developers.com/t/rom-u...p.4353927/

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
Не бачка линка в tapatalk :/

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)