Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

BlackBerry се завръщат през 2021г. с Android OS, 5G и QWERTY клавиатура
#1

BlackBerry не беше просто марка, това беше епоха, която уви залезе преминаване на телефоните от BlackBerry OS към Android OS. Името гарантираше сигурност и надеждност, но липсата на достатъчно приложения за BlackBerry OS, както и натискът да няма "толкова сигурна" операционна система - предизвестиха края й.

[Изображение: BlackBerry-Evolution.jpg]

През 2015г. BlackBerry мигрират към Android OS с модела BlackBerry Priv. Първоначално е посрещнат с краен негативизъм в berry средите. Това е и последният модел, произведен от компанията. След него - тя се оттегля към произодството само на софтуер, и дава лиценз за производство на телефони на TCL. Този лиценз изтече в края на август, а нов лиценз получиха Onward Mobility.

Според изявленията, които правят - през 2021г. ще предложат ново BlackBerry с 5G свързаност, Android OS и Qwerty клавиатура.

Любопитни ли сте какво ще бъде творението им и имате ли опит с бранда, любим телефон и т.н.?

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • BBM, NaniG
Цитирай
Аксесоари
#2

Страхотни телефони бяха... После нещо не им провървя много...

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

Цитирай
#3

Ако се връщат като Нокиа... Мерси.
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • mayaiv
Цитирай
#4

За новата Nokia 6300 4G ли имаш предвид? Тя се завръща, но с KaiOS и ... 2,4 инчов екран:

[Изображение: Nokia-6300-4G.jpg]

Ще поддържа разни месинджъри ...

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • NaniG
Цитирай
#5

Изобщо за Нокиа.
Цитирай
#6

Далеч от масовката, и разбира се - няма да бъдат меинстрийм, но ще си имат пазар ...

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#7

Уникални телефони. Първият ми телефон беше Blackberry като синьото блекбери от първи пост, след това 8310, 9000, Torch и последния 9900, който още работи и го изпозлвам от време на време като изкам да съм инкогнито от социални мрежи и прочие. Не съм изпозлвал новите модели с андроид, не знам как работят, но 9900 по бързина мога да го сравня с телефоните от подписа, както и тъча му работи уникално добре. Бяха се издънили с тъча на сторм помня, беше някакъв подвижен. бях в страшна дилема дали да е хуавея или blackberry key 2, но в крайна сметка взех хуавея и още ме е яд. Поне за мен имат едно характерно излъчване абе обожавам ги няма какво да кажа Big Grin

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
[-] 1 потребител изказва благодарност на justvank0 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#8

Нищо няма да излезе от това завръщане, ако въобще може да се нарече така. Те са обречени още с физическата клавиатура, която ще заеме място от дисплея, вместо да е цял, а и BlackBerry вече отмина, сега ще го развалят, по-добре хората да го запомнят с качество, отколкото да се опитват китайците да си играят с името.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#9

Ако е нещо като паспорт с по малка физическа клавиатура и по голям дисплей може и да се получи добре, въпреки че паспорта е най- неудобното бери за писане... Според мен ще е нещо като KEY 2 с много по малки рамки за сметка на дисплея.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
[-] 1 потребител изказва благодарност на justvank0 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#10

Да сложат две клавиатура, една отпред и една отзад.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#11

Дълги години съм ползвал BlackBerry и съм много радостен от новината за бъдещия модел BlackBerry.Любимите ми берита са Паспорт силвер едишън и болд 9900.На базата на моя опит с беритата смело мога да твърдя че наи удобната за писане и добра клавиатура е на паспорт силвер едишън.Над 20 модела берита съм ползвал през годините.Очаквам този път новото бери да е с топ харектеристики а не среден клас смартфон като Keyone,Key2.Определено има бъдеще и пазар за бранда,те заемат специфична пазарна ниша и имат лоялни клиенти от години.
Поздрави Георги Стефанов

Sent from my Passport using Tapatalk

Huawei P9.Huawei P smart 2021
[-] 1 потребител изказва благодарност на BBM за това мнение:
  • divna
Цитирай
#12

Очакват да мине номерът, че ще върнат феновете към каквото е било преди, ама то няма да е - то ще е с Андроид и клавиатурата ще лишава хората от дисплей.
Цитирай
#13

Бери феновете искат точно хардуерна клавиатура.Ще ви кажа нещо за андроид беритата те са доста по различни от останалите андроид смартфони,всичко в тях е направено с идеята да са максимално удобни за работа,и това е насоченоста на беритата да бъдат добър помощник в работата и бизнеса.Всички стари бери фенове чакат новото бери и много от тях ще си го купят независимо от цената му.Ще ви държа в течение за новини около бъдещото бери

Sent from my Passport using Tapatalk

Huawei P9.Huawei P smart 2021
[-] 2 потребители изказват благодарност на BBM за това мнение:
  • divna, saw888
Цитирай
#14

Спомням си колко често ги виждах преди да умрат и колко често впоследствие с опитите им. Иначе ми е все тая - който ги харесва, нека си ги взима, с времето ще си проличи кой, какво, защо. Аз си мисля, че за работа, писалката е нещото, което трябва повече.
Цитирай
#15

Не бих казал че са умрели,просто спряха собствената си операциона система BlackBerry 10 ос и две години нямаше нов модел бери.Самата компания BlackBerry се превърна в софтуерна компания за сигурност и услуги за бизнеса и бизнеса им върви отлично.Андроид беритата се правят по лиценз и поръчка на BlackBerry от други компании.В България може и да е много малък пазара на беритата но в световен мащаб си имат пазар и както казах спицифична пазарна ниша.Макар и да е спряна BlackBerry 10 os тя имаше нещо невероятно в нея подръжка и на андроид приложения и ето дори моя BlackBerry Passport да е на 6 години аз мога да го ползвам пълноценно с всички приложения които ползвам в ежедневието ми.Имам феисбук,феисбук месенджер,whatsapp,viber,telegram и дори тапаталк.BlackBerry винаги са били различни от масовката,излъчват стил и класа[Изображение: 8680f227202f20174a021a3e4352463e.jpg]

Sent from my Passport using Tapatalk

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай
#16

Няма да влизам в полемики, съвсем друго бих казал, подкрепено с факти.
Цитирай
#17

Новото BlackBerry вероятно ще се появи съвсем скоро - Onward Mobility са стартираха waitlist с посочване на брой устройства и оператор. 

[Изображение: photo_2021-07-28_18-16-48.jpg]

[Изображение: photo_2021-07-28_18-16-55.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • BBM
Цитирай
#18

HD Camera - тези са много напред във времето...
Цитирай
#19

Няма никаква конкретна информация за характеристиките на новото бери. Това са фенски рендери.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#20

(2021-07-28, 17:39:41)divna написа:  Новото BlackBerry вероятно ще се появи съвсем скоро - Onward Mobility са стартираха waitlist с посочване на брой устройства и оператор. 

[Изображение: photo_2021-07-28_18-16-48.jpg]

[Изображение: photo_2021-07-28_18-16-55.jpg]

Е,то ако изглежда така е много готино...

Redmi 11s 5G
Цитирай
#21

Ако изглежда така и е с някакви нормални размери направо махам хуавея...

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#22

BlackBerry обяви, че ще продаде по-голямата част от патентите си, включително тези за мобилни технологии на компанията Catapult IP Innovations, която е създадена специално за придобиването на патентите.

https://www.vesti.bg/tehnologii/blackber...te-6137305

 
Цитирай
#23

Blackberry продадоха 90 патента и на Huawei още през лятото... А очакният нов Android Blackberry телефон, който требваше да е на пазара през 2021 г. - още през януари ... явно скоро няма да бъде реализиран. Имаше коментари, че може да се появи догодина (2023 г.)

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#24

Не виждам как ще пуснат нов телефон след като си продадат патентите. ... или може би фирмата с патентите ще пусне нов Balckberry телефон ... дано.
Цитирай
#25

Лицензът за телефоните е даден на Onward Mobility, американска фирма, която се занимава с корпоративна сигурност и няма как друга компания да пусне бери телефон. А Блекбъри имат много патенти, които могат да продават, несвързани с телефоните.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)