Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на таблет за ученик?
#1

Здравейте, тъй като явно тази година ще се учи онлайн някой дали би ми препоръчал хубав таблет до 500-600 лв..
Изисквания:
Най-важното е да е с максимално щадящ очите екран предполагам 10" биха били подходящи.
Добра батерия и повечко РАМ, тъй като ще се работи с TEAMS, а доколкото чух гълта доста ресурс. 

Хареса ми Samsung Tab A7, но TFT екрана ме спря да го взема, бих предпочел IPS. Разбира се съм отворен и към други марки и модели, ако разбира се има някой с подходящи параметри. 
Благодаря предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

Това с таблета за ученик е небъдна работа. Еле пък за постоянно ползване. По-добре му изберете един подходящ лаптоп.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#3

(2020-11-11, 20:00:34)jivkojj написа:  Това с таблета за ученик е небъдна работа. Еле пък за постоянно ползване. По-добре му изберете един подходящ лаптоп.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk

кой модел би препоръчал?
Цитирай
#4

Аз купихна дъщеря ми употребяван ноутбук от бизнес класата на HP elitebook g4. Не е ракета, но изработката е на изключително високо ниво и е с нищожно тегло да го разнася. Гледах само екрана да е добър и естествено m.2 памет. Бих купил също така високия клас на ДЕЛЛ или Леново.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#5

Бюджет?
Цитирай
#6

600-700
Цитирай
#7

Виж в Технотата, но на черен петък, да не вземеш сега.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#8

Аз пък бих препоръчал от Хоп.бг или Козелат.ком да погледнеш реновираните лаптопи от бизнес класа, за 600-700 лева ще вземеш супер добрата машина. А чисто ново за 600-700лв. ще е пълен катоф!

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#9

То наистина, ако ще му е за учене, по-добре лаптоп. Таблетите са удобни, готини, ама имат недостатъци при определен вид употреба. А щом няма да играе игри, а ще пише домашни, ще рови в нета и ще се гледа през камера, то нека е нещо по-леко, по-малко (за да е лесно за пренасяне при нужда и като си го разнася из дома) и да му държи батерията. Да, недостатък е, че по-малкият екран е... по-малък, хаха, но има си scaling options, с което елементите на екрана да бъдат уголемени. Та в този ред на мисли и до около 600 лв., аз не намирам по-подходящ от този. А колко е голям евентуално, ако не е съвсем дете, мога да предложа по-голяма машина поне в този диапазон? Втора ръка не бих посъветвал, затова няма да давам такива предложения.
Цитирай
#10

Ako държиш на таблет що не погледнеш iPad 8 2020 780лв (малко над бюджета), Теамs ще лети, а е и с IPS матрица, батерията е много корава. Със сигурност превъзхожда Андроиските таблети в този ценови диапазон. Аз си взех такъв преди няколко дни но го ползвам за браузване, игри и забавления. В Технополис е с 0% лихва 10 вноски по 78 лв. Преди това се бях загледал по https://www.technopolis.bg/bg/Tableti/Ta...B/p/519101 и https://www.technopolis.bg/bg/Tableti/Ta...Y/p/532960, но процесорите им са много зле и лагват на игра като Asphalt 9.
Иначе, който и да е нов лаптоп за 600-700 лв. ще свърши работа за целта и може би е по-разумно от покупката на таблет. Примерно ако ти е спешно - https://www.technopolis.bg/bg/Laptopi/La...M/p/518321 или изчакай на черен петък да му падне малко цената - https://www.emag.bg/laptop-asus-m509da-1...DZ54G3MBM/ или с i3 https://www.emag.bg/laptop-asus-x509ja-w...DC68LMMBM/

Aко детето има лаптоп, по-добре му вземи таблет.  Cool
Цитирай
#11

(2020-11-12, 18:24:51)fifth_root написа:  То наистина, ако ще му е за учене, по-добре лаптоп. Таблетите са удобни, готини, ама имат недостатъци при определен вид употреба. А щом няма да играе игри, а ще пише домашни, ще рови в нета и ще се гледа през камера, то нека е нещо по-леко, по-малко (за да е лесно за пренасяне при нужда и като си го разнася из дома) и да му държи батерията. Да, недостатък е, че по-малкият екран е... по-малък, хаха, но има си scaling options, с което елементите на екрана да бъдат уголемени. Та в този ред на мисли и до около 600 лв., аз не намирам по-подходящ от този. А колко е голям евентуално, ако не е съвсем дете, мога да предложа по-голяма машина поне в този диапазон? Втора ръка не бих посъветвал, затова няма да давам такива предложения.

Човече стига бе, тоя картоф ще му отвориш един Ексел и сигурно ще заспи зимен сън. Защо не би посъветвал втора ръка? Говорим за реновирани лаптопи от магазини, които са си с 6/12 месеца гаранция. Досега съм взимал 4 такива (не за мен лично) и никой от тях няма проблеми. 2 от тях са вече на по 3-4г.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#12

(2020-11-12, 18:42:40)nowhere написа:  Човече стига бе, тоя картоф ще му отвориш един Ексел и сигурно ще заспи зимен сън. Защо не би посъветвал втора ръка? Говорим за реновирани лаптопи от магазини, които са си с 6/12 месеца гаранция. Досега съм взимал 4 такива (не за мен лично) и никой от тях няма проблеми. 2 от тях са вече на по 3-4г.

Не ми се влиза в такава дискусия.
Цитирай
#13

За тези пари е мазохизъм да вземеш нов лаптоп, колегата е много прав за втората ръка. Ако бюджета започва от 1000, тогава си заслужава да вземеш нов лаптоп.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Andon0v за това мнение:
  • nowhere
Цитирай
#14

Аз бих казал, че е пък необмислено да вземеш втора ръка, особено реновиран, че и с гаранция (към някакъв си магазин - неведнъж е обсъжднао тука какви спънки се срещат с по-малките имена при случай на ползване на гаранция), ама само за 600 лв. и в повечето случаи без операционна, а на човека може да не му се занимава с инсталиране и активиране. Отделно са често с остарели екрани. То така мармотите завиват шоколада в станиол, да... Дори преди години съм виждал как работи нетбук с доста по-слаби параметри от тези и пак вършеше работа за документи, интернет, музика и филми.

Да, за лаптоп, този бюджет е нисък, за таблет е по-добър, но пък второто има недостатъци спрямо първото и конкретните нужди. Инвестирането в стара техника е безсмислено, макар привидно да има някакви ползи. Ако не е спешно, изчакай черния петък, че и коледните намаления. И тук приключвам темата, за да няма обичайните приказки.
Цитирай
#15

А защо не както казах да изчака черен петък и да вземе някой от 1000лв., намален на 700лв. примерно.
Съгласен съм с fifth root, на дете втора употреба му не трябва, а и то е дете, да вземе един с Nvidia, че не знаеш кога може да му се доиграе. И ще отваря няколко таба без проблем, няма да ползва програми за обработка, нито по-тежки, нали му трябва за обикновени дейсности.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#16

Зависи от втората ръка. Употребяван elitebook, ThinkPad T seria, Dell latitude са далеч по-добър избор от колкото брандиран "марков" или разни измислени които в крайна сметка са пак някакви брандирани за по 6-700 лв. Все пак бизнес машините като нови са стрували 3000+ и има защо да е така - магнезиеви капаци, карбонови шасита, подбрани компоненти. Леки и здрави.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на jivkojj за това мнение:
  • mcmxiii, nowhere
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)