Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Колеги, дайте някви съвети за Руут на Mi 9t стъпка по стъпка. Не съм правил Руут досега, не съм и тесен специалист. Не съм и съвсем спънат де. Какви опасности крие рута, как се държи телефона след него и т.н.?
Цитирай
Аксесоари
#2

1. трябва да си отключиш буутлоудъра, което отнема минимум седмица
тогава може да говорим за останалите неща.

С отключването пада гаранцията и телефонът става по-уязвим, ако не знаеш какво правиш
Цитирай
#3

В ютуб има много видеа как става стъпка по стъпка, но на първо място трябва да отключиш буутлоудъра, както е написал и suffer
Цитирай
#4

(2020-11-12, 16:00:33)suffer написа:  1. трябва да си отключиш буутлоудъра, което отнема минимум седмица
тогава може да говорим за останалите неща.

С отключването пада гаранцията и телефонът става по-уязвим, ако не знаеш какво правиш

Offtopic Offtopic

Понеже, не съм много запознат - инсталирането на LineageOS ( или Vanila ROM ), изисква ли този процес, или става по-лесно?
Offtopic Offtopic

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






Цитирай
#5

Инсталирането на какъвто и да е друг ром изисква отключване на буутлоудъра и качване на twrp recovery, чрез което се слага новият ром. Хубаво е първо човек да попрочете или да изгледа няколко видеа, преди да прави каквото и да е.
Цитирай
#6

(2020-11-12, 16:00:33)suffer написа:  1. трябва да си отключиш буутлоудъра, което отнема минимум седмица
тогава може да говорим за останалите неща.

С отключването пада гаранцията и телефонът става по-уязвим, ако не знаеш какво правиш

А той буутлоудъра не е ли отключен по подразбиране на някой телефони в зависимост от Рома? Или трябва аз да го отлючвам задължително? И поне 1 седмица телефона не може да се ползва? Бях чел някакви стари теми, че може да се провери дали ти е отключен, някой ако може да подсказва. Rolleyes
Точно, че му свърши гаранцията и искам да му инсталирам DOLBY Digital Plus от 2-рата тема най-отгоре. Пък и други интересни неща може да има за правене като го рутна. Аз определено няма да знам какво правя, затова търся правилни насоки да не огелпя нещо. Ще гледам и ще чета внимателно преди да се заема
Цитирай
#7

Отключен буутлоудър най-лесно се вижда при включването на телефона.
Долу пише Unlocked..

Вариант 2 е да се вкара телефона във фастбуут (power+volDown) и да се види информацията, която дава следната команда

fastboot oem device-info

(за целта обаче се изискват познания по работа с adb/fastboot и коректен драйвър)

Mного са нещата и са навързани, така че не може да се прескачат стъпки
Цитирай
#8

Заключен е. Значи за да го отключа няма да мога да ползвам телефона 1 седмица и има риск да го прецакам?

Принипно за момента само звука ми е зора. Има ли друг начин освен руут да изкарам по-силен звук от фабричния? Пробвах разни програми дето уж усилват звука, но не вършат никва работа.
Цитирай
#9

Можеш да си ползваш телефона, просто ще чакаш около седмица за да го отключиш.
[-] 1 потребител изказва благодарност на plamen_k за това мнение:
  • mastodon
Цитирай
#10

Пробвай с Eqfy
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)