Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефон с добър звук
#1

Здравейте, колеги. 
Искам да си закупя нов телефон, като основното за което го ползвам е мп3 плеър. Предварително да си кажа не желая да си купя отделно мп3ка. Трябва ми телефон с добър звук при свързване със слушалки на кабел. Всичко друго е плюс. Приоритетите са ми звук>камера > производителност. Игри почти не играя. Стига да не лагва при нормално браузване и прочие не държа на зверски показатели. Досега съм имал само един подобен телефон и това беше HTC 10. Бях много доволен от него, но го съсипах. Минах на HUAWEI mate 20, но не съм впечатлен от него. Звукът му е класи надолу. С колега зяпахме по нета и видяхме няколко опции - LG V60 thinq, Samsung 10 plus, Xperia 1 II. От тях Lg-то изглежда трудно за намиране, а експериата е по-скъпа от самсунга. Клоня към корейците, но ми е интересно и вашето мнение. Имам оферта и за iPhone 11, но за тях нямам никаква идея как са. Вие какво бихте предложили?
[-] 1 потребител изказва благодарност на groti за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

LG-то определено. Те от край време залагат много на звука.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#3

iPhone 11 също е с много добър звук, не знам как свири LG, но iPhone свири по-силно от Samsung.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#4

Може да е трудно за намиране, но ако държиш най-вече на добрия звук - лг-то е за теб. Ето малко инфо за Quad DAC-a им.



(2020-11-12, 20:55:33)hazART написа:  iPhone 11 също е с много добър звук, не знам как свири LG, но iPhone свири по-силно от Samsung.
Аз ли се бъркам или айФона нямаше 3.5мм жак за слушалки.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
[-] 2 потребители изказват благодарност на dada_ за това мнение:
  • groti, oxuboxu
Цитирай
#5

Няма да, но нали има преходник и нали му е оферта.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#6

Още един глас за LG.

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






[-] 1 потребител изказва благодарност на Nikola.Kolew за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#7

(2020-11-12, 21:09:53)hazART написа:  Няма да, но нали има преходник и нали му е оферта.
А да ако не му е проблем преходника и iPhone става. Но е най-добре да си вземе слушалките, които ще ползва, да отиде в някоя техно верига и да тества кой телефон ще изкара най-добър звук според него. Но все пак теоретично LG-то трябва да е с най-доброто аудио.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
[-] 1 потребител изказва благодарност на dada_ за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#8

Всъщност доколкото разбирам,ще слушаш през слушалки?Тогава телефона като устройство става почти всеки,защото реално ще го ползваш като усилвател а самия звук като качество ще зависи от слушалките.В тази насока можеш да погледнеш Nokia 6 тъй като има усилвател че 7w.

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk
Цитирай
#9

LG, ако търсиш невероятно аудио качество.
V50 има префектен QuadDAC.

Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 1 потребител изказва благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • milss
Цитирай
#10

(2020-11-13, 18:45:07)tiesto_pld написа:  Всъщност доколкото разбирам,ще слушаш през слушалки?Тогава телефона като устройство става почти всеки,защото реално ще го ползваш като усилвател а самия звук като качество ще зависи от слушалките.В тази насока можеш да погледнеш Nokia 6 тъй като има усилвател че 7w.

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk

Съвсем не е така - слушалките влияят, разбира се, но процесорът, който обработва звука също.
Цитирай
#11

(2020-11-13, 19:43:28)fifth_root написа:  Съвсем не е така - слушалките влияят, разбира се, но процесорът, който обработва звука също.
Затова съм писал кой е телефона с хубав усилвател

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk
Цитирай
#12

За звук няма да намериш по-добро от V сериите на LG-V20, V30, V35, V40, V50 и V60. Но мен ме притеснява това, че пишеш, че ще слушаш mp3. На моето LG V40 съм му сложил само песни със студийно качество, без загуба, във форматите wav и flac. Слушам през качествени големи слушалки-толкова телефони съм имал, по-добър звук не съм срещал. За iphone също съм съгласен, но ги слагам след LG.

Телефоните вече имат достатъчно памет. Съветът ми е да си теглиш албуми с превъзходно качество (wav / flac) и така да слушаш, защото ако ще да си с LG V60 с новия му и подобрен 32 битов quad dac, не очаквай чудеса от mp3-ките. Mp3 да слушаш, ако ще да са 320kbps, не могат по качество да се сравнят с горните формати. Особено на слушалки пък това е още пo-чуваемо.
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • groti
Цитирай
#13

Има и друг момент относно wav / flac в мрежата,
много от тях са интерполирани mp3
Както са и много HD клипове в нета - интерполирани от файлове с по-ниско качество
Високото качество може да се оцени на добра домашна уредба
На слушалки от телефон, колкото и да е добър дака,
надали може да се усети много доброто качество на истински добър файл
Да, ще се усети че е добър и дотам...
Цитирай
#14

Има слушалки, които ще ти дадат топ качество, но то пък ега ти цените за слушалки. Спор няма, че на добри говорители е най-добре. Но и при форматите не е еднозначно: едни са по-добра компресия от други, но водещите по качество са flac и wav, така е.

LG G6, G7 и G8 също имат ЦАП.
Цитирай
#15

За истински wav/flac говоря.
Не за мр3, които само по име и размер го докарват на тези два формата, а качеството си е зле. Конвертирай онлайн някоя мр3 на wav, която ще е интерполирана до 20-30 mb и е същото.
После си пусни същата песен на същински wav, 60-70 mb, и разликата в качеството е огромна. Много рядко се намират такива.
Аз имам например няколко еднакви рап албума на мр3 и wav, много голяма разлика.
Но рядко се намират. Flac е по-често срещан.

Всъщност какъвто и телефон да си купи, щом ще слуша мр3, все ще му върши работа.
Цитирай
#16

Абе и само мп3 да слуша, пак ще има разлика при ЛГ-то. Wink

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#17

Ще има , ама си е направо грехота Tongue
Цитирай
#18

Всички хора сме грешни чадо.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#19

Пичове, благодаря на всички за отговорите. Забравих да напиша, че слушам и доста Spotify и освен на слушалки ще връзвам телефона през стерео жак към плеъра на колата, а там разликата в звука на телефона наистина е от значение. В смисъл това, което каза и колегата - усилвателят. HTC - то свиреше доста по-добре от HUAWEI-я. Засега клоня към v50 (само него намерих), след това слагам iPhone (за който обаче няма наличност в момента) и накрая S10+
Цитирай
#20

Пак ще го кажа: ако е за звук, то LG. Има и от другите производители тук-там вложили в това, но при LG си е традиция. Пък и така и така ще купуваш телефон, малко ще е тъпо да е някакъв като Нокиата по-горе - телефон от миналото, който и тогава си е бил нисък клас.
Цитирай
#21

Аз не знам как слагате Iphone,flac,wav в едно изречение.За Spotify, Apple music,mp3 си е ок.Иначе Sony,LG,Samsung ако искаш по-добро качество,много различни формати,както и Spotify, Deezer,Tidal.Sony с 24бит аудио,LG и SAMSUNG са 32бит аудио.Sony-то подържа високо качество аудио плюс HIRes и безжично.Но все пак трябват и подходящи слушалки или система.

п.с Забравих също aptX и aptX HD при LG и Samsung.
Hires,LDAC,360 Reality Audio при Sony.

Samsung Galasy S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на 007 за това мнение:
  • groti
Цитирай
#22

(2020-11-15, 22:30:00)007 написа:  Аз не знам как слагате Iphone,flac,wav в едно изречение.

iPhone поддържа *.flac, но през файловия мениджър можеш да ги пускаш или ако искаш през приложение, но не и вградения Music.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#23

(2020-11-16, 13:33:33)centur написа:  iPhone поддържа *.flac, но през файловия мениджър можеш да ги пускаш или ако искаш през приложение, но не и вградения Music.

Знам.Използвах друго приложение преди години.Обаче дори и да го пуснеш с гимнастика, аудиото си е 16 бит на 44 kHz.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#24

АХАХАХАХАХАХ! Епъл... Rofl_mini
[-] 2 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • milss, nowhere
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)