Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 10 256GB 5G или Huawei P40 Pro 256GB 5G
#1

Здравейте, 

Ползвам Huawei P20 Pro от две години и вече му е време за заслужена почивка. Smile

В интересна дилема съм, обаче, кой да избера - Xiaomi Mi 10 256GB 5G или Huawei P40 Pro 256GB 5G. Правих им сравнителна характеристика и изводите ми са, че и при двата модела има акценти "за преглъщане", като това, което най-много ме смущава е следното:

Huawei:
- По-слабата задна камера в сравнение с тази на Xiaomi;
- Липсата на Гугъл приложенията - използвам Google диск, Gmail и Chrome доста. 

Xiaomi:
- 20-те MP предна камера - що за странна идея е тя така и не проумях;
- По-слабата резолюция на дисплея в сравнение с Huawei P40 Pro.

Смартфонът ще се ползва основно за снимки, социални мрежи, мейли и достъпване до Google Drive файловете ми (ползвам голяма част от тях и за работа).

Та, ако е възможно да получа съвет, ще ви бъда много благодарна. Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Чакай сега да ти обяснят как от на Хуауей по-хубаво няма, особено пък ако е на Шайоми.

Направо са различен клас, като камерите на P40 Pro, извън основната, са по-добри, но има своите минуси, като гугълските услуги и не само, спрямо Шайоми.

За тези пари обмислял ли си друго?
Цитирай
#3

(2020-11-12, 21:48:51)fifth_root написа:  Чакай сега да ти обяснят как от на Хуауей по-хубаво няма, особено пък ако е на Шайоми.

Направо са различен клас, като камерите на P40 Pro, извън основната, са по-добри, но има своите минуси, като гугълските услуги и не само, спрямо Шайоми.

За тези пари обмислял ли си друго?

Привет и благодаря за бързия отговор!

Ами, честно казано, мисля, че след толкова разглеждане и обмисляне, това са двата модела, до които ограничих колебанията си. 
IPhone и Samsung не са предпочитан от мен вариант. Smile
С моите женски познания за друга разпространена марка не се сещам.  Big Grin
Цитирай
#4

https://zora.bg/product/mi-10t-pro-1288-...-mzb07zweu Ето ти най-добрата оферта, малкия е още по-евтин.
По-добре Xiaomi, няма да имаш проблем с Google услугите и камерата е добра.
Малко странно жена да не иска Samsung или iPhone, но добре си се насочила.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#5

Макар че има известна разлика в цените на Mi 10 и P40 Pro, в този диапазон се вместват Xperia 5 II, OnePlus 7T Pro, OnePlus 8 Pro, ако говорим за други производители. Но и при Шайоми имаш други варианти за малко повече пари, не Mi 10. При по-малко претенциозност, LG G8 и G8S също са варианти и са бая по-евтини.
Цитирай
#6

На Sony 5II камерата е много добра, защо не я видиш на живо.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)