Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на флагман с добра камера и потенциал за бъдеще
#1

Здравейте, и при мен дойде време за избор на нов телефон. В момента съм с един Huawei P10 lite, а доскоро ис Galaxy S6 edge plus. И двата телефона вече са старички

Търся някакъв по-сериозен телефон, който няма да сменям няколко години, т.е тип флагман. Бюджет 800-1200лв. Какво ми трябва и за какво ще го ползвам: ежедневна комуникация, снимки, музика. Съответно добрата камера е сериозно изискване, хубавата батерия и потенциална издържливост за бъдеще също.

За момента се чудя между:

Huawei P40 pro -800-900лв от olx, супер камера и батерия. Гугъл сървисите ще си ги сложа допълнително, възможно е спред последната информация, кяото четох.
Samsung Galaxy S20 plus -900-1000лв в olx, но с по-проблемен процесор и съответно по-малък живот на батерията. След 2г мисля, че ще е ще бъде по-зле, отколкото хуауеите
Huawei Mate 40 pro. В момента е на безумна цена, но смятам, че след 6-7 месеца ще е на 1000лв. Бих могъл да изчакам. Съблазнява ме новият им процесор и вградената интеграция на 5G, съответно по-добра производителност и по-оптимизирана консумация на батерията. Негативи-същите, но предполагам, че ще има как да се сложат GMS (да са живи и здрави XDA Developers). Като дизайн също малко повече ми допада

Oneplus 8 pro-малко по-слаби параметри и камерата е леко по-зле, но е отличен за парите си.
Xiaomi Mi 10 pro- няма го в БГ на разумна цена, иначе е страхотeн телефон. В чужбина също е по-скъп от алтернативите, което не мисля, че си заслужава

Знам, че има подобни теми, но изискванията към телефона не са точно същите, а и не искам да "крада" питанията на хората. Google Pixel-ите са зле с батерията, а за iPhone и iOS- айСиктир, не съм им фен. Затова ще съм благодарен за мнения
Цитирай
Аксесоари
#2

(2020-11-13, 12:35:49)stipppox написа:  Google Pixel-ите са зле с батерията

Ъм, батерията на Pixel 5 издържа повече от на S20. (Exynos) Big Grin

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






Цитирай
#3

OnePlus 8T можеш чисто нов с гаранция да го вземеш за 1200. Камерата му не е на нивото на айфоните и самсунзите висок клас, но си е доста прилична, а всичко останало му е на топ ниво.

Sent from my HD1900 using Tapatalk
Цитирай
#4

(2020-11-13, 12:40:03)Nikola.Kolew написа:  Ъм, батерията на Pixel 5 издържа повече от на S20. (Exynos) Big Grin

На живо съм държал само Самсунга и Хуауей, а там няма как да преценя колко време държат Big Grin За батерията на пикселите е според ревюта. Иначе за по-загряващия и гладен Exynos на корейците си е вярно (мнение на познат със S20)

Иначе има доста телефони в OLX, ползвани по няколко месеца и са с 1.5-2г оставаща гаранция, което е доста добре. Заради това не гледам толкова да е нов
Цитирай
#5

Sony 5 ii е твоят телефон.

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай
#6

(2020-11-13, 13:29:34)scenic написа:  Sony 5 ii  е твоят телефон.

И аз гласувам за Сонито, ако изключваш Пиксел 5 от избора ( който би ми бил първи избор )

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






Цитирай
#7

Ето ти добра оферта https://zora.bg/product/mi-10t-pro-1288-...-mzb07zweu.
Huawei P40 Pro и него може да вземеш от OLX на тази цена, както знаеш, Samsung Galaxy S20+ и той е с подобна цена. Избирай си от 3, виж им интерфейса, те са еднакви почти.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#8

(2020-11-13, 13:39:06)Nikola.Kolew написа:  И аз гласувам за Сонито, ако изключваш Пиксел 5 от избора ( който би ми бил първи избор )

Основната причина, поради която съм изключил Пиксел, а вече и Сони е цената (не знаех за този модел да си призная). Просто от "популярните" модели има ползвани месец или дори нови, с почти пълната гаранция за 900-1000лв. На идващия Black Friday не знам какви намаления ще има, но ще следя. Като параметри и общи възможности всички тези телефони са доста сходни, но на последните 2 цената е значително по-висока. Ако пада бързо, мога да изчакам, не съм ги следил. Просто не мисля, че има за какво да дам 400-500лв отгоре, без да получа почти нищо повече като производителност/камера и т.н. 

Само да отбележа, въобеще не съм фен на определена марка и не държа да е най-най-последен модел, горните редове са от изцяло прагматична гледна точка
Цитирай
#9

хмм. OnePlus ще има най-дълга поддръжка, което ще ти е в плюс за по-дългото ползване. Камерата му не е най-добрата, но мисля, че е задоволителна. Определено е добър вариант.

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






Цитирай
#10

Силно препоръчвам P40 Pro.

Добра Батерия
Уникална камера просто, даже бие Note 20 Ultra
Екрана е по добър от на Note 20 Ultra

GMS има начин, аз съм си го инсталирал.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#11

GMS има как, ама пак не са на 100% функционални, да си знае.
Цитирай
#12

Пикселите батериите не са силни ни не значи и,че са чак толкова зле.Примерно с моя (4) редовно правя 4+ SoT при положение ,че за отрицателно време зарежда батерията.Сега ако искаш батерия 10+ SoT никой флагман няма да е.Изключвам Pixel 5 тъй като не е флагман,с по-слаб процесор ,но по-голяма батерия там ще имаш 5-7 SoT .Иначе бих ти препоръчал ако взимаш Хуавей да е Мейт.

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk
Цитирай
#13

(2020-11-13, 17:25:25)fifth_root написа:  GMS има как, ама пак не са на 100% функционални, да си знае.
Какво точно не им работи? Kато цяло искам мейл, календар, мапс, playstore. От всички варианти сякаш съм се насочил към P40 Pro
Цитирай
#14

(2020-11-13, 22:55:51)stipppox написа:  Какво точно не им работи? Kато цяло искам мейл, календар, мапс, playstore. От всички варианти сякаш съм се насочил към P40 Pro
Забравяш за тях

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk
Цитирай
#15

Тя и Aurora спря да работи... Пълна трагедия е там за момента.

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

Цитирай
#16

https://forum.xda-developers.com/huawei-...e-t4187561

Според момчетата тук може да се сложат GMS, но нямам личен поглед и съответно затова питам Smile
Цитирай
#17

Щом айфон и пиксел не са вариант, значи аз съм за one plus 8t или xiaomi mi10t pro. Huawei ги изключи, защото нямат гугъл услуги.
Цитирай
#18

Аз препоръчвам Huawei P30 Pro New Edition,модел юни 2020 година е,има си поддръжка на гугъл,другия вариант е S20+.
Цитирай
#19

Тесто, не че нещо, ама 4 часа СоТ е пълна трагедия, освен ако не е 4 часа постоянно играене на игри. Добър/нормален СоТ е около 5:30/6. По 4 часа ми караше преди години Г4 с проблемния и умрял Снап 808, та не знам колко "не е чак толкова зле" пиксела.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#20

(2020-11-14, 21:42:10)nowhere написа:  Тесто, не че нещо, ама 4 часа СоТ е пълна трагедия, освен ако не е 4 часа постоянно играене на игри. Добър/нормален СоТ е около 5:30/6. По 4 часа ми караше преди години Г4 с проблемния и умрял Снап 808, та не знам колко "не е чак толкова зле" пиксела.
Зависи кой как си ползва телефона. Това 6 часа сот или 8 часа сот, значи не си в реалния живот, а си в измислен виртуален свят. За мен осем часа на ден да се забия в телефона е безумие. Но всеки си живее живота както намери за добре.
[-] 3 потребители изказват благодарност на anatol06 за това мнение:
  • Amilo, NaniG, Schvabata
Цитирай
#21

Аз не мисля, че коментара е кой как си живее живота? Ако искаш си ползвай и Нокия с фенерче и така ще правиш по 0 часа СоТ и ще се раздаваш на макс в реалния живот.

Иначе да, зависи кой как си ползва телефона, ама осреднено на Пиксела му е много скапан живота на батерията, а човека все пак държи на добра батерия.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#22

Ще направя цяла тема за инсталацията на GMS за P40 Pro

Всичко си работи освен autofill а на паролите в приложенията.

Ползвам GMS от няколко дена и няма ядки.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#23

(2020-11-15, 00:01:44)nowhere написа:  ама осреднено на Пиксела му е много скапан живота на батерията, а човека все пак държи на добра батерия.

Пак да вметна, че Pixel 5 (4а също) е изключение. Живота на батерията му е много добър.

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






[-] 1 потребител изказва благодарност на Nikola.Kolew за това мнение:
  • scenic
Цитирай
#24

Пикселите са с гол андроид. Там нямаш никаква функционалност. Кое да точи батерията?..

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

Цитирай
#25

(2020-11-15, 04:33:27)Nikola.Kolew написа:  Пак да вметна, че Pixel 5 (4а също) е изключение. Живота на батерията му е много добър.

При 5 да, ама 5 е с 4080мАч и със среден клас процесор, който е по-енергоефективен от 855.

@MeltrumSpectrum Ами каквото при всеки друг Андроид телефон - самият Андроид. Това дали има някакъв скин или не, не влияе чак пък до такава степен на батерията.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)