Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на флагман с добра камера и потенциал за бъдеще
#26

(2020-11-15, 09:12:02)MeltrumSpectrum написа:  Пикселите са с гол андроид.  Там нямаш  никаква функционалност. Кое да точи батерията?..
Ами че то услугите на гугъл точат най много батерията!Честия андроид работи по гладко,защото е със изчистен интерфейс,и има по-малко вградени приложения които да товарят системата.
Цитирай
Аксесоари
#27

(2020-11-15, 09:12:02)MeltrumSpectrum написа:  Пикселите са с гол андроид.  Там нямаш  никаква функционалност. Кое да точи батерията?..  
Всъщност и те не са. Чистият Android по принцип е Android Open Source Project. Това е просто една заготовка, която служи за основа при създаване на фърмуер от разработчици. Дори и Пикселите имат Pixel Launcher, който редовно присътства като консуматор в статистиката на батерията при тях.

 
Цитирай
#28

(2020-11-15, 09:52:39)nowhere написа:  При 5 да, ама 5 е с 4080мАч и със среден клас процесор, който е по-енергоефективен от 855.

@MeltrumSpectrum Ами каквото при всеки друг Андроид телефон - самият Андроид. Това дали има някакъв скин или не, не влияе чак пък до такава степен на батерията.

Не говорех са самия скин, а като цяло. Останалите производители влагат много повече от към софтуер, функии и съответно - процесите на заден план скачат. Не мисля, че Pixel трябва да се сравняват с останалите като Samsung, Huawei и Xiaomi, разбра предполагам какво има предвид. Софтуера им предлага много повече от на Pixel. Всичко близо до чистия андроид е с добър живот на батерията. Лично мнение и виждане, разбира се Smile Не съм експерт. Има и логика според мен при собствените им теефони да са по-оптимизирани техните си процеси на заден фон.

Колкото до OnePlus 8 Pro, след като прочетох чейнджлога от послдната му актуализация се чудя дали въобще тези хора си оптимизират софтуера на телефона. Нереално и нелепо ми е да съществуващ телефон те първа да оптимизираш мрежата, мобилните данни и лаг. От тези 120Hz при подобна сътворена свинщина не знам дали има смисъл. Вероятно ги спасява до някаква степен - не знам.

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

Цитирай
#29

(2020-11-15, 09:12:02)MeltrumSpectrum написа:  Пикселите са с гол андроид.  Там нямаш  никаква функционалност. Кое да точи батерията?..

Разбираме какво искаш да кажеш. Просто си се изразил неправилно. Не че Пикселите нямат функционалност, дори напротив. Просто са отлично оптимизирани, докато останалите са нахакали андроид с какви ли не софтуерни простотии.
Цитирай
#30

(2020-11-15, 09:12:02)MeltrumSpectrum написа:  Пикселите са с гол андроид.  Там нямаш  никаква функционалност. Кое да точи батерията?..


За тебе гол, за мен - чист. Това е визията за Андроид на създателя му.

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






Цитирай
#31

Така, след доста четене и мислене ще почакам Black Friday или няколко седмици след това.
От телефоните, които споменахме до момента:

Почти всички предложени, закупени НОВИ,  са на цена около 550-650 паунда (1200-1450лв). За референтни взех сумите в английския Амазон. Тук включвам Sony Xperia 5II, Huawei P40 pro, Samsung Galaxy s20+, OnePlus 8 pro, Google Pixel 5

Huawei P30 pro New Edition или там както беше-просто са ребрандирали телефона от миналата година. Няма нищо ново-няма и смисъл да се купува
Xiaomi Mi 10T pro и Mi 10 pro са различни апарати. 10Т про е интересна алтернатива, ще помисля

Ако погледнем малко "по-габровски", в родния OLX и подобни сайтове има някои модели от първата група, неотваряни, ползвани за месец или по-малко, с 23м гаранция на цени 800-1000лв, а не 1200-1450. За съжаление те са само Huawei P40 pro и Galaxy S20+. Има варианти от ebay i междунардони сайтове, но там с гаранцията нещата стават сложни.

По тази причина реално остават като варианти P40 Pro vs Galaxy S20+. Заради по-добрия процесор съм се насочил към P40 pro, мисля, че ще го намеря за около 800лв. GMS сървисите-намирам няколко варианта за иснталация, включително решение от края на октомври и смятам, че би  сработило. При  Хуауей проблемът е, че руутването може да стане само с шибан код, който не дават, иначе щях да си инсталирам веднага стоков андроид, но има варианти как да стане

Ще видим какво ще се появи в следващия месец. Засега се надявам на някой, който не може без гугъл, не може да си ги сложи и си е пуснал Huawei P40 Pro за 800лв Big Grin Отново-другите алтернативи са на 1300лв. Не мисля, че разликата си заслужава
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)