Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

мнение за андроид телевизор
#1

Изгоря ми телевизора, та се наложи да ходя да купувам нов. Спрях се на 2 телевизора- Самсунг и Филипс. Бях доста близо да взема Самсунга, но Филипса се оказа, че е смарт ТВ за същите пари. Четох обаче някакви мнения, че не били хубави Филипсите под 6-та серия. Та ако някой има опит и разбира повече от мен да сподели, кое е по-добрия избор.
http://www.samsung.com/uk/consumer/tv-au...F5000AKXXU - Самсунг-а
http://www.philips.bg/c/televisions/3000...8h_12/prd/ - Филипс-а
Цитирай
Аксесоари
#2

Това, че е Phillips не трябва да те плаши. Samsung са не по-малко безпроблемни. Взимай който има повече екстри за цената си и това е. А ако споделиш бюджета може да ти дадем и други предложения.

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#3

Ами около 500 лева ми е бюджета, +/- 50 лева. Контраста на Самсунг-а го дават 1 000 000:1, а Филипса 100 000:1. Доста по-живи цветове има.
Цитирай
#4

Phillips-а не се предлага с вградена WiFi антена и ще трябва да си купуваш отделно, а са скъпи. Скайп няма да можеш да ползваш освен ако не си купиш специална Smart TV Skype Camera, а са скъпи. Хубаво помисли дали наистина искаш Smart TV. Моят е Smart TV,но нищо от това което предлага не използвам. Кефа е 3 дена и после вече ти е безразлично. А при Phillips-a ако не си закупиш WiFi антена смятай, че няма да е никакъв Smart.

Препоръчвам ти този Phillips:

http://www.technopolis.bg/b2c/details/45...L3258H-LED

В момента има Online оферта и ти идва на 499лв. и то с подарък WiFi антена.

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#5

Да, в началото се впечатлих от Смарт функциите, но после като се замислих, в България няма Нетфликс и другите подобни мрежи, и смисъла от тая екстра не е много голям. Може би, ще взема Самсунг-а, но после ще отида пак да огледам и да реша на място.
Цитирай
#6

Якото на тези тв-та е, че през мрежата може да си гледаш филмите и приложението HBO GO Lol

Samsung S22 Ultra

Цитирай
#7

Другия момент, е с хубави плейлисти, можеш да свириш на малки събирания с готини клипчета и прочие. Smile

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай
#8

Взех Самсунга, Филипса имаше по-бледа картина. Доволен съм Big Grin
Цитирай
#9

АБсолютно правилна постъпка Smile Smile
Цитирай
#10

И аз искам да се набутам в темата. След като си поръчах PS3-ката (160GB slim от Видин- бонбон) се усетих че нямам подходящ телевизор. Разгледах онлайн каталозите и се спрях на това http://www.technomarket.bg/products/0913...-32l1334dg Има всичко което искам- fHD и размер 32 инча. Не ми трябват смарт функции, ТриДи-та и т.н. Просто един хубав екран, на който мога да играя игри и да гледам филми от компютъра. Някой има ли впечатления от този модел или серия? Нищо не разбирам от телевизори, но си мисля че в този ценови клас, няма голямо значение какво точно взимам, стига да не е Телефункен, Нео и останалите подобни. Освен качеството ме интересува и как се справя с видеото през USB. В сайта на Тошиба не пише че поддържа avi, но пък пише Xvid, което мисля че се припокрива. Също така субтитрите на български, успява ли да ги покаже правилно?
Цитирай
#11

Може да имаш проблеми със звука на някои видеа, ама то кои ли нямат Smile
Цитирай
#12

Тошиба е марката, аз моя 5-та година не го гася, само като спира тока не работи .. Big Grin

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#13

Преди един месец избирах точно между тази Toshiba и Samsung F5000 и след дълго чудене взех Samsung-a. Toshiba-та като качество на картината не е зле, но е доста дебела.

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#14

Миналият месец си взех LG 42LB650V. Cтахотен телевизор, препоръчвам го.

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
Цитирай
#15

^ да добро е телевизорчето. Поддържа долби и дтс т.е. проблемите със звука ще са малко, но е с пасивно 3Д което си е доста голям недостатък.
Цитирай
#16

bodonance написа:^ да добро е телевизорчето. Поддържа долби и дтс т.е. проблемите със звука ще са малко, но е с пасивно 3Д което си е доста голям недостатък.

Голямо желание имах за за LG 47LM671s, но е по стра модел. Просто се влюбих от много време в този cinema screen дизайн, но не го намерих никаде. Това за пасивното 3д не ми е проблем понеже досега да съм гледал 3 филма. Ползвам си го главно за клипове и нормални филми. Но най-много ми хареса screen share. Телефонът и таблета го поддържат и не ми се налага да ползвам кабели и преходници.

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
Цитирай
#17

Това screen share под едно или друго име го имат вече всички. Със сигурност самсунга ми се сработва със самсунг лг и сони. Обратното също става.
Точно защото не гледаш 3Д трябва да ти е проблем пасивното 3Д, тъй като заради нанесения поляризираш слой върху дисплея има влошаване на 2Д изображението, а него гледаш основно. Слоя е перманентен и няма махане, докато при активните всичко е в очилата и при преминаване в 2Д няма слоеве и т.н. Като изключим това ТВ е страхотно и ти желая да си го гледаш със здраве.

ПП: Ето тук има доста обяснено за избора на телевизор и различните технологии.
http://forum.setcombg.com/%D1%82%D0%B5%D...D0%B0.html

Ето и частта за която говоря:
Цитат:3D технологията влошава ли работата на телевизора, когато той показва "нормална" 2D картина?
"Активната 3D технология, не влияе и не влошава 2D картината, по никакъв начин!
Елементът, който разделя на лява и дясна страна на изображението (наричан още поляризатор) е включен в Активните 3D очила, вместо на екрана на телевизора .
За разлика от телевизорите, които използват "пасивна" 3D технология - имат поляризатор интегриран на ТВ екрана, който намалява светлиният поток за 2D сигнал, все едно че носите слънчеви очила докато гледате телевизия.
Цитирай
#18

bodonance написа:
Цитат:3D технологията влошава ли работата на телевизора, когато той показва "нормална" 2D картина?
"Активната 3D технология, не влияе и не влошава 2D картината, по никакъв начин!
Елементът, който разделя на лява и дясна страна на изображението (наричан още поляризатор) е включен в Активните 3D очила, вместо на екрана на телевизора .
За разлика от телевизорите, които използват "пасивна" 3D технология - имат поляризатор интегриран на ТВ екрана, който намалява светлиният поток за 2D сигнал, все едно че носите слънчеви очила докато гледате телевизия.
Абсолютно си прав за филтъра на дисплея. За другите разлики знаех, но с това се сблъсках едва вчера. Взех си един промо пакет 42LB670V (Sound Bar + 500Gb USB3, естествено и Magic Motion дистанционното). От всички варианти избрах този, съветвайки се с алчноста. Wink
Имам едно питане относно подсветката при равен и светъл цвят на екрана. Освен леките затъмнения в ъглите, се забелязват и дразнят неравномерно осветени участъци по целия екран. При стандартна картина не се забелязва.
Това нормално ли е за този тип TV или да го блъскам в нечия глава? Smile

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#19

Да така е, но влошаването е при гледане на 3D,а не 2D. При моят Panasonic ET5E когато гледам 3D и се приближа към екрана много по-лесно виждам пикселите все едно е HD Ready. Отделно самите очила са леко затъмнени. Това обаче не прави картината лоша и филма се гледа перфектно. При 2D не забелязвам абсолютно никакво влошаване на картината.

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#20

2Д-то ти е влошено кобра, но за да го забележиш трябва да го сравниш със същата матрица без пасивно 3д. Тогава ще видиш как ти се губи част от яркостта заради поляризацията. Te за това и от LG са измислили Ultimate Brightness (част от THE ULTIMATE VISIBILITY ENHANCEMENT) Опитват се да компенсират недъга на технологията ама нещо не се получава както трябва.

Оператор чети за Edge LED TV Local Dimming

http://forum.setcombg.com/%D1%82%D0%B5%D...D0%B0.html

http://www.homefuninc.com/local-dimming-...g-standard

Принципно това е недостатъка, но ако са повечко петната иди се поразправяй малко за друга бройка Smile

Аз за това и съм с Direct LED Micro dimming Ultimate LED backlight technology, нищо че е po skyp, по дебел и харчел повече ток (10-20W повече Smile ). Имам си по добро черно и т.н. Виж частта Full-array with local dimming Smile

Цитат:LED-Local diming / Full-array with local dimming: - все още най-добрият. Има и изключения, но като цяло, телевизорите с този тип LED подсветка са с най-добри резултати. Те са подобни на Full-array моделите, но отделните зони на светодиодите могат да бъдат управлявани независимо.
Въздействие та качеството на картината: Може да има значително по-добри нива на черното и еднородноста от нормалното LCD, но и ще показва "ореоли"/"blooming"/, или заблудено осветление, до известна степен
blooming-а при EDGE е значително по изявен особено на тъмни кадри с ярки светлини Smile

За това първо се чете после се купува Smile
Цитирай
#21

bodonance написа:За това първо се чете после се купува Smile
Така е. Smile
Благодаря за линковете. Значи в моя случай опира до прецизноста на софтуера и технологията. Изглежда при равен цвят не може да регулира подсветката правилно и се получава light bleeding.
На другия ми телевизор Samsung не съм виждал подобни дефекти и просто не ги неочаквах и тук. Все пак говорим за модел 2014.
А може и аз да съм професионално изкривен и да гоня пикселите по екрана. Wink
Ще пробвам, да направя една снимка.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#22

Днес взех Тошибата. Много съм доволен- получаваш точно това, за което плащаш. Има добър fullHD екран, приятни цветове, добре се справя с бързите сцени, 2 HDMI входа още толкова USB и другите стандартни изходи. Сравнително дебел е за съвременните стандарти, но не прекалено. Софтуерът ми, обаче е малко муден, поне за мен. Когато го ползваш като плейър през USB и после искаш да гледаш отново телевизия, трябва да цъкаш на 3-4 места, не просто да смениш сорса. Също така не може да покаже UNICODE кодирани субтитри, което е странно при положение че UTF-8 не са проблем. Вярно че смяната става за 2 секунди, но все пак... Звукът сещо ме изненада приятно- доста силен е и не пръщи. Това е общо взето, ако някой си хареса този модел (както чичкото в магазина, на когото взех последния под носа), дано намери това за полезно Smile
Цитирай
#23

^Че какво те притеснява, че е по дебел Smile Direct LED са по дебели наистина но това е все още най-добрият LED с най доброто черно.

За тези пари имаш поддръжка на видео: DIVX 3/4/5/6 • DIVX PLUS HD • H.263 • H.264/AVC • MPEG1 • MPEG2 • MPEG4 • VC-1 • WINDOWS MEDIA VIDEO V9 • XVID и аудио ADPCM • DOLBY DIGITAL • HE-AAC • LC-AAC • LPCM • MPEG1/2 LAYER 2/3 • PCM • WMA9 • WMA9 PRO. Отваря си BMP • JPEG • MPO. Е не поддържа exFAT и херците са само 100, ама не виждам за 388 лева какво да иска човек повече Smile
Както казваш получаваш толкова колкото си платил, с добавката, че и от горе Smile
Със здраве да си го гледаш и безаварийна Smile
Цитирай
#24

Да взема да използвам темата и аз. Big Grin
Какъв телевизор бихте препоръчали за хол, цена до 3000-3200лв(ако има нещо по-евтино, и него споделете Big Grin),размери 55-60инча. Секцията ще е големичка(170см),затова ще е и големичък телевизор. Big Grin

Huawei P20 Black
Цитирай
#25

Предлагам: LG 55LA970V 4K 3D LED

РАЗМЕР НА ЕКРАНА В INCH : 55 "
•РЕЗОЛЮЦИЯ : 4K ULTRA HD 3840 x 2160
•HDMI : x3
•SMART TV

+ 4 броя 3D очила и 2 броя за Dual Play в комплекта и подарък ТАБЛЕТ LG G PAD V500

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)