Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

мнение за андроид телевизор
#26

За да не отварям и аз поредната подобна тема, ще си позволя да поискам съвет в тази.

Препоръчайте ми телевизор минимум 40 инча, максимум 1000лв.

За сега съм се загледал във PHILIPS 40PUS6809 Ultra HD 3D LED
Цитирай
Аксесоари
#27

Не ти трябва да плащаш за функция, която няма да ползваш /имам предвид 3Д/. Насочи се към ЛГ Сони и Самсунг. Не съм привърженик на Самсунг, но при сравнение с други марки, телевизорите са им по-добри от телефоните. За тези пари 40" макс. 42" , но поне ще имаш вс необходимо като екстри и функции, като вграден wifi, на някои модели 4к резолюция и сат тунер, и други допълнителни екстри, като ю тюб, фб, връзка с телефон и т.н. Най вече добра сервизна база в БГ /да не се налага/ - а това не е за пренебрегване. Модели много, изборът е твой, сравни си екстрите и реши.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#28

Благодаря за отговора.

Относно 3D-то и да го ползва и да не го ползвам, този модел е по-евтин от 4К телевизорите на останалите марки.
Интересува ме основно дали има смисъл и реална разлика в картината ако се бръкна още 100-200 лева за конкурентен модел на LG например, тъй като виждам че този на филипс е с най-малко опресняване на картината, но пък почти всяка малка има различен тип опресняване и е друг въпроса дали по-големите херцове реално означават по детайлни движения.

Също така ако някой вече се е сдобил с Ultra HD телевизор, да ми даде мнение дали разликата наистина е толкова чутовна или за същите пари по-добре да си взема Full HD с доста по-големи габарити. Защото, откакто имам Quad HD смартфон, всички останали ми изглеждат, като черно бели телевизори.
Цитирай
#29

По големите херци означават по бързо опресняване на картината, но в повечето случаи това са си търговски трикове. Едва ли ТВ със 600 херца опресняване ще е толкова ефтин. Действителните кадри са разредени със интерполирани изображения, всяка марка използва собствена технология за тази цел. Така ТВ с честота 60 херца става 200 или 400.
[Изображение: 33a979a469f0e94f.png]
Ако гледаш повече спортни предавания /особено Ф1/ ще има разлика

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#30

За около 1000лв. се намират перфектни Panasonic-и. Ако трябва да си купувам телевизор в момента определено бих се насочил към тях.
Гледай задължително да е с реални 100Hz защото наистина има разлика.

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#31

Една приятелка си взе телевизор 3д от 1600 лв марката била Сони и това 3д било супер смешно. В смисъл такъв, сваляла филм 3д слагала очила и почти нищо не се виждало не било като на киното с такива ефекти . Според мен това тази опция е има само в главите на хората . Иначе 3д- то на телевизията не бачка само на филми .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#32

Ти да кажеш на твоята приятелка, че много зависи и какво 3д гледа. Особено като "си ги сваля". Такива преразкази от рода: "един ми каза че негова приятелка има леля, която..." най много ме "радват". Bu
Цитирай
#33

Така и предполагах, че си мерят херцовете, за потребители, които сравняват само цифрите.

Спорт никакъв не се гледа вкъщи, основно филми, най-вече научнопопулярни, затова и държа на перфектни цветове, дълбоко черно и детайлно движение на картината. Затова се двоумя дали да е перфектна, детайлна картина на по-малък екран или да заложа на нещо с по-голяма площ, но с компромис в качеството.

Например има ли съществена разлика между тези три сходни модела:
PHILIPS 40PUS6809
LG 40UB800V
PANASONIC TX-40AX630E

И дори този, въпреки че за пет сантиметра повече, бяга малко от бюджета.
LG 42UB820V
Цитирай
#34

При мен освен научнопопулярни филми се гледа и спорт. Аз преди година заложих на 32" без компромис в качеството на картината. Тъй като не мога да ти препоръчам нищо конкретно /всеки си има собствени изисквания за качество на картината/ ти предлагам да драснеш на един лист спецификациите на избраните от теб модели и да посетиш няколко магазина за такава техника. Там на място ще можеш да сравниш освен ТТ данните и картината, тъй като е една на всички или поне на повечето модели. Така ще направиш разлика между описание на търговец и реалността. Поискай от консултантите да ти превключат различните режими на картината за имаш по-добра преценка на избраните от теб модели.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#35

(2015-05-31, 12:45:18)vladdark написа:  Ти да кажеш на твоята приятелка, че много зависи и какво 3д гледа. Особено като "си ги сваля". Такива преразкази от рода: "един ми каза че негова приятелка има леля, която..." най много ме "радват". Bu

Е освен филми дали друго можеш да гледаш на 3Д тв-то , защото ми се струва ,че предавания и други такива по тв-то незнам дали ще гелдаш . Според мен е безмислена функция, която ти оскъпява тв-то . Верно ,че преразказите ги има бая ама това е положението .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#36

Всичко може да се гледа в 3D, включително и новини (лично тествано). В настройките на телевизора даже има опция за корекция на дълбочината на образа. Wink

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#37

Да изкажа и моето мнение за 3D-то. Взех си 3D телевизор с огромен мерак да гледам 3D филми и точно след няколко месеца започнах от части да съжалявам. В началото определено има ефект "Уау", но за съжаление хубавите 3D филми са малко на брой и просто няма какво да се гледа. Пробвал съм да конвертирам филми от 2D към 3D и ефектът е нищожен въпреки настройките за дълбочината. Повечето 3D филми са анимации и ако имаш малко дете ще му бъде много интересно.
В крайна сметка обаче бъдещето е в тези технологии и се надявам да се пускат все повече 3D филми. Има някои филми които когато се гледат на 3D са съвсем друга приказка като например Avatar.
Относно марките: По принцип не е правилно да се робува на марки, но лично аз предпочитам Sony и Panasonic пред останалите. Тези две марки никога не са ме разочаровали и за мен са символ за качество.

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#38

Да и на Лг-то и на Самсунга ми(който така и не успях да оправя след токовия удар) има опция за преобразуване на 2D към 3D. Става горе-долу, но само на FHD каналите, другите са гола вода...
П.с. Лятото взех Панасоник(среден клас някакъв) и не може да стъпи на малкия пръст на старото ЛГ, като качество на картината.

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#39

(2015-05-31, 18:55:13)fuckinggood написа:  Е освен филми дали друго можеш да гледаш на 3Д тв-то , защото ми се струва ,че предавания и други такива по тв-то незнам дали ще гелдаш . Според мен е безмислена функция, която ти оскъпява тв-то . Верно ,че преразказите ги има бая ама това е положението .

Продължаваш обаче да говориш, без да знаеш какво говориш. От 3д филм до 3д филм, особено "дръпнат" има разлика от тук до небето... Потърси разликите между конверсия и "истинко снимано" 3д, пък каво остава за "дръпнатите". Не искам да те обидя, но не е нужно да взимаш отношение по въпроси, които явно не си се постарал да разбереш, защото така подвеждаш хората, които търсят помощ с погрешните ти съвети...
Цитирай
#40

(2015-05-31, 23:39:28)vladdark написа:  
(2015-05-31, 18:55:13)fuckinggood написа:  Е освен филми дали друго можеш да гледаш на 3Д тв-то , защото ми се струва ,че предавания и други такива по тв-то незнам дали ще гелдаш . Според мен е безмислена функция, която ти оскъпява тв-то . Верно ,че преразказите ги има бая ама това е положението .

Продължаваш обаче да говориш, без да знаеш какво говориш. От 3д филм до 3д филм, особено "дръпнат" има разлика от тук до небето... Потърси разликите между конверсия и "истинко снимано" 3д, пък каво остава за "дръпнатите". Не искам да те обидя, но не е нужно да взимаш отношение по въпроси, които явно не си се постарал да разбереш, защото така подвеждаш хората, които търсят помощ с погрешните ти съвети...

Можеш да видиш  още едно мнение като моето на kobra , така че не съм само аз мислещ в тази насока. Колкото до мнението ми изказах го от приятелка ,която има такъв телевизор .Никого не съм накарал насила да се вслушва в моите мнения или съвети . Smile

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#41

След уикенд прекаран в четене и обикаляне на техномаркети и консултиране с "консултанти", 4К телевизора за момента изглежда не много смислена покупка, особено в България.

Така че се минава на вариант 46"-48" Full HD, за изборът на който, отново бих бил благодарен на съвети и препоръки.

Също така загледах и LG 50LB650V, който има доста прилична цена и на фонът на останалите шопари от този клас има най-добро опресняване на картината(реални 100HZ по предоставената по-горе таблица).


LG като че ли имат малко по-добри цветове и най-вече черно, но от друга страна имам NOTE 4 и Samsung ме изкушава.
Цитирай
#42

Според една таблиьа от съседен форум, телевизора, който гледаш е с 50Hz матрица.
Инфо

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай
#43

има ли смисъл от 4к 40инча? Колко е пределът на човешкото око? В Япония вече имат 8к а у нас дори нямаме истинско HD(моя доставчик има само 720p/1080i).Много бързо ги сменят тези стандарти.Искам да си взема 40'' тв който да е актуален поне 5 години
Цитирай
#44

Няма смисъл. Минимум 50 инча. Аз съм с 50 инча 4К и едвам забелязвам пикселите като се втренча от близо. Обаче няма такова качество като това на 4К. Несравнимо с никакво фул мул ейчди

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#45

Коя програма гледаш на 4к?
Цитирай
#46

Достатъчно филми и клипове има за да гледам ако вкарваш сарказъм. В България все още няма доставчик на 4К сигнал.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#47

(2016-02-12, 22:32:21)gazibarev написа:   В България все още няма доставчик на 4К сигнал.

Моя доставчик от няколко дни доставя 4К канали....
Цитирай
#48

Според мен има смисъл от 4к.
Преди бях 48" фул хд, сега съм с 49" 4к.
И в двата варянта си гледам аналогова телевизия.
Разликата е там, че на ЛГ 4к има някакво софтуерно подобрение, което искуствено повишава качеството на картината.
Та разликата е от тук до небето без да преувеличавам.
Специално за 40" не знам как ще е, но пет години едва ли да си актуален, каквото и да купиш.
Просто вече така бързо се развиват технологиите, че всяка година идват нови стандарти...
Успех !

LG G4
Цитирай
#49

@fuckinggood мнението на @k0brAе малко далеч от твоето ми се струва ... според теб "тази опция е има само в главите на хората" ... според @k0brA "за съжаление хубавите 3D филми са малко на брой и просто няма какво да се гледа". Съдейки по мненията ти не си готов за изказвания по тази технология съдейки по преразказ от твоята позната която "си слага очилата" ...
@gazibarev на 40" няма смисъл а на 50" има? Тогава за какво им е на телефоните 4к ... доста са вече с такива дисплеи ...
Освен това като говорим за 4к хайде да уточняваме за кое 4к говорим или имаме предвид UHD, защото към момента са N стандартизирани и още 3 пъти по толкова извън стандартите ... та разликата между самите тях е голяма. Например Пълнокадров 4к е 4096 х 3112 докато Широкоекранния 4к е 4096х 1714. Повечето телевизори са на UHD - Ultra-high-definition (television) 3840 x 2160 което си е извратен Кашетиран 4K стандарт - 3996 × 2160 или пародия на DCI 4K - 4096 × 2160 ... Уви необходимото зло за да се спази пропорцията 16:9. Та от тук и телевизорите не са точно 4к а са UHD ... което покрива част от 4к, ама с компромиси заради пропорциите. Съвсем друг е въпроса, че към момента телевизиите едва покриват 1080i, да не говорим за 1080р, а за 4к ...

лист с резолюцийки
Video HDTV 1920 x 1080
2K DCI cinema 2048 x 1080
2K digital film 2048 x 1556
4K TV (UHD1) 3840 x 2160
4K DCI cinema 4096 x 2160
4K digital film 4096 x 3112
8K TV (UHD2) 7680 x 4320 (Пълния ще е 10240 × 4320)


4K филмите към момента са по малко и от 3Д такивата, така, че ...
И въпреки всичко да ако човек може да си го позволи е добре да има технология (4к/3Д) колкото и безсмислена да е за някои ...
Цитирай
#50

Аз не виждам как така няма да е актуален (дори и с Full HD) следващите пет години в България. Да не бягам от темата, мога да ти похваля на Philips моделите с Android. След обстойно търсене и пробване на няколко марки (които няма да споменавам за да не предизвиквам спам) в диапазона до 4600лв. се спряхме на Philips. Горещо ти препоръчвам да разгледаш набора им от ТВ.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)