Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

мнение за андроид телевизор

За качествена картина QLED , OLED и HDR над 1000 нита. Другото е да си купиш телефон Шаоми за 1000лв с LCD Big Grin Само си хвърлил парите в стара технология на баба Тонка.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
Аксесоари

Това е в голяма степен така, но тези технологии си струват и парите, а не всеки държи на прекрасното, дълбокото, неповторимото черно, 100 херца (това за ирония), а просто на приятна картина и някакви възможности.
Цитирай

Значи, не ни се свидят 1500-2000лв. за нов телефон, но за ТВ са много..?

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

Това е така, ама хайде попитай колко хора са склонни да дават по 1500 лв. през 2-3 години за телевизор и колко за телефон. Друга тема става.
Цитирай

Aз започвам да съжалявам че дадох 1300лв преди 3г за Сони 50". За филми нещо ми малее вече.
Почнах да се навивам за проектор...

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Проекторите имат своите изисквания, не че е лошо, ама да не се окаже, че на размер ще си доволен, но картината ще куца. И ако е само за филми... Ама може да си кино маниак, имам колега такъв, бая хилядарки е набил.
Цитирай

Няма да правя кино в нас... но за вечер - филм с HD ми е достатъчно.
Дали от вторичния пазар е оферта да се рискува? Да не се окаже краста за 3 дни и да писне.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Аз пък не намерих информация за нитовете. Или съм сляпа, или са го написали на много забутано място. Последно може би ще се спра на този: https://www.technopolis.bg/bg/Televizori...ED/p/13779 , като се надявам да има някаква отстъпка на Черния петък. А телефонът ми определено не струва 1500лв...

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай

(2020-11-07, 17:27:41)Lupita написа:  Аз пък не намерих информация за нитовете. Или съм сляпа, или са го написали на много забутано място. Последно може би ще се спра на този: https://www.technopolis.bg/bg/Televizori...ED/p/13779 , като се надявам да има някаква отстъпка на Черния петък. А телефонът ми определено не струва 1500лв...

Не е много скъп, нисък среден клас, 60 херца, 8-битов... Това ще да хваща 500-600 нита пиков яркост предвид първото изречение и наличието на HDR10. Андроидът му е 9, процесорът Медиатек, 2 ГБ оперативна памет, 16 за съхранение. За парите си е добър.
Цитирай

За тези пари има Philips 58" с хубава матрица, Андроид и определено бих предпочел него. PUS8545 е моделът, в Емаг е 1199лв и ще го намалят 100%.

Sent from my P30

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

А някой знае ли дали на Андроид телевизор може да се гледат филми директно от компютъра със субтитри и без много разправии? Тъй като си ползвам LG и с тяхната програма за компютър SmartShare директно си избирам коя папка да ми се споделя с телевизора и си тръгва филма със субтритрите (единственото изискване разбира се е филма и субтритрите да са с едно и също име.) Докато на бащата на Андроид телевизора (Филипс) през ДЛНА тръгват филмите, ама субтитри йок, та си играе да вгражда субтитрите във филма с една програма и чак тогава си споделя, а това е досадно и изисква време. Търсих, търсих друг по-лесен и прост начин за Андроид телевизори, но не намерих. Дали може да помогнете?

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Аз с Андроид Сони изобщо не тегля филми. Пускам директно от торентите.
Колкото до QLED и ОЛЕД. С ОЛЕД трепериш доста. Аз да треперя над телевизор не искам. Да не говорим за изгорели пиксели, неравномерно сиво и т.н.
QLED - зависи от модела. Но дори при Q90R нета е пълен с оплаквания от DSE, bad motion и shadow crashes. Перфектен телевизор няма.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Цитирай

Няма ли как да се инсталира Коди на въпросните Андроид телевизори?

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай

Има, разбира се. Точно с него гледам.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Цитирай

(2020-11-07, 19:43:53)borandi написа:  Аз с Андроид Сони изобщо не тегля филми. Пускам директно от торентите.
Колкото до QLED и ОЛЕД. С ОЛЕД трепериш доста. Аз да треперя над телевизор не искам. Да не говорим за изгорели пиксели, неравномерно сиво и т.н.
QLED - зависи от модела. Но дори при Q90R нета е пълен с оплаквания от DSE, bad motion и shadow crashes. Перфектен телевизор няма.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Как така директно от торентите?

И с тази програма Коди някой може ли накратко да обясни какво трябв ада направя за да подкарам филмите на андроид ТВ-то. Благодаря!

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

(2020-11-08, 09:11:34)nowhere написа:  Как така директно от торентите?

И с тази програма Коди някой може ли накратко да обясни какво трябв ада направя за да подкарам филмите на андроид ТВ-то. Благодаря!

Тук е описано много подробно как става с Коди.

https://windowsbulgaria.com/tutorials/ar...%BD%D0%B3/

А тук с TorrServe. 

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=98715

1916 
Цитирай

(2020-11-07, 18:31:46)nowhere написа:  А някой знае ли дали на Андроид телевизор може да се гледат филми директно от компютъра със субтитри и без много разправии? Тъй като си ползвам LG  и с тяхната програма за компютър SmartShare директно си избирам коя папка да ми се споделя с телевизора и си тръгва филма със субтритрите (единственото изискване разбира се е филма и субтритрите да са с едно и също име.) Докато на бащата на Андроид телевизора (Филипс) през ДЛНА тръгват филмите, ама субтитри йок, та си играе да вгражда субтитрите във филма с една програма и чак тогава си споделя, а това е досадно и изисква време. Търсих, търсих друг по-лесен и прост начин за Андроид телевизори, но не намерих. Дали може да помогнете?

Сваляш си VLC, шерваш си папките от пц-то и си готов. Може и през коди разбира се
Цитирай

(2020-11-07, 18:31:46)nowhere написа:  А някой знае ли дали на Андроид телевизор може да се гледат филми директно от компютъра със субтитри и без много разправии? Тъй като си ползвам LG  и с тяхната програма за компютър SmartShare директно си избирам коя папка да ми се споделя с телевизора и си тръгва филма със субтритрите (единственото изискване разбира се е филма и субтритрите да са с едно и също име.) Докато на бащата на Андроид телевизора (Филипс) през ДЛНА тръгват филмите, ама субтитри йок, та си играе да вгражда субтитрите във филма с една програма и чак тогава си споделя, а това е досадно и изисква време. Търсих, търсих друг по-лесен и прост начин за Андроид телевизори, но не намерих. Дали може да помогнете?

Също много добър вариант е NAS Server.
Може би най добрият вариант от всичко изброено до момента от моя гледна точка .
Ще се радвам ако има някой който ще опровергае мнението ми.
И ние имаме стар телевизор но чете Филма субтитрите през сърва.Както и цялото съдържание от сърва.Снимки,музика .

Може да провериш и за ъпдейти на самият телевизор.Чак сега забелязах че е имало ъпдейт от 2020-05-11 за 8годишният ми телевизор Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Nas или рутер с юсб и закачен хард са добри варианти, но са свързани с разходи за покупка ако ги нямаш налични.
Цитирай

(2020-11-08, 11:17:02)vaso22 написа:  Nas или рутер с юсб и закачен хард са добри варианти, но са свързани с разходи за покупка ако ги нямаш налични.

Рутер с юсб не съм пробвал Smile  Звучи доста обнадеждаващо .

Прав си скъпички са но се намират и втора употреба доста евтини като за начало.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

И все пак къде е разликата? По-добро ли ще е качеството на един и същ торент минал през компютъра за да стигне до телевизора или пуснат директно на телевизора през Коди или кой каквото е свикнал да ползва? Според мен разлика няма да има, освен в загубеното време да търсите, сваляте, шервате и тн... Аз съм си играл по всички възможни начини и освен в спестените мъки друга съществена разлика не съм видял.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай

Достатъчно сме далече от темата за избор на ТВ, но и аз да споделя. На всички познати които не са много наясно с торенти DLNA и т.н. им инсталирам Stremio за Android TV и всички са много доволни.

Вечния бетатестер!
Цитирай

(2020-11-08, 21:41:18)roni952 написа:  И все пак къде е разликата? По-добро ли ще е качеството на един и същ торент минал през компютъра за да стигне до телевизора или пуснат директно на телевизора през Коди или кой каквото е свикнал да ползва? Според мен разлика няма да има, освен в загубеното време да търсите, сваляте, шервате и тн... Аз съм си играл по всички възможни начини и освен в спестените мъки друга съществена разлика не съм видял.

Ами да точно така , ти си отговорил образно казано на въпроса:
''И все пак къде е разликата?''
Това и са разликите Blush и според мен!Ще напиша малко по детайлно Cool Е някой няма да им направи впечатление ,но примерно аз много се дразня, легнал съм си в леглото и се завъртя на някой страна
и я мишка се размести която съм забравил да сложа на нощното шкафче,я клавиатура натисна нещо та после не мога да оправя плеяра ,и я без да искам дистанционното на телевизора смачкам.Пускането на компютъра трябваше да се ходи до него нямаше дистанционно.Угасянето на компютъра някой път в просъница се натисках рестарт и такива дребни ядосващи се разсънващи чуде са ме дразнеха.А и сърва не съм го взел да си пускам в месеца 5филма, ами заради снимки програми ....
Така в течение на обстоятелствата като взех сърва веднага го тествах дали могат да се гледат и филми и за каквото може да ми влезе в полза.Е достигнах максимума много доволен.Е смених едно 10 сърва от който първите бяха за по 50-100евра,като цяло съм много доволен.Пробвах КОДИ ,шерване на папки от компютъра ,таблети с виндовс зад телевизора, малки компютри  ,USB компютри какво ли не   Smile  сърва си е фаворит.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

(2020-11-07, 18:25:31)stenlius написа:  За тези пари има Philips 58" с хубава матрица, Андроид и определено бих предпочел него. PUS8545 е моделът, в Емаг е 1199лв и ще го намалят 100%.

Sent from my P30

Нямам място за такъв размер, иначе с удоволствие.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай

Колеги дайте мнение за някакъв андроид телевизор до 1000лв.Гледам има xiaomi за тея пари.Става дума за поне 50инча.И да върви da player.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)