Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

e-SIM карта
#26

@user32, само гледай по време и на двете действия (триене и добавяне) да си свързан с интернет на съответното устройство (без значение дали Wi-Fi или мобилен от втора SIM карта).

Sent from my SM-S906B using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
[-] 1 потребител изказва благодарност на siebel за това мнение:
  • user32
Цитирай
Аксесоари
#27

Благодаря ти, звучи логично. До сега съм ползвал предплатени е-сим и там въведеш ли един път не може да се ползва с друго устройство и не може да се възстанови при изтриване.
Цитирай
#28

Условието за вкл. интернет по време на триене е необходимо да бъде изпълнено, за да може системата на оператора да разреши активация върху ново устройство. Ако тази система не разбере (т.е. няма интернет по време на триене), че картата е пренахната/изтрита от едно устройство няма да допусне да бъде инсталирана на друго.
Съответно при инсталиране, без връзка с интернет няма как оператора да разбере, че картата се инсталира на определеното устройство.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#29

(2022-08-16, 22:37:01)user32 написа:  Благодаря ти, звучи логично. До сега съм ползвал предплатени е-сим и там въведеш ли един път не може да се ползва с друго устройство и не може да се възстанови при изтриване.

Че къде има предплатена есим.
Цитирай
#30

Има , ако се разтършиш в Интернет предлагат се доста.Само за данни са разбира се. Ползвам в момента карта на airalo, полвал съм и други. Ако те интересува нещо конкртно питай.
Цитирай
#31

Здравейте , днес си купих предплатена е-сим карта от виваком. Десет кинта струва, 12к.мб.,800мин и 3 лв. салдо.
Цитирай
#32

(2022-09-06, 19:25:46)user32 написа:  Здравейте , днес си купих предплатена е-сим карта от виваком. Десет кинта струва, 12к.мб.,800мин и 3 лв. салдо.

Интересно, сигурно ли е че е предплатена Esim? В сайта на Виваком пише.че е само за абонати на договор.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
Цитирай
#33

Мисля, че за момента eSIM не се предлага за предплатени услуги при който и да е от операторите.

 
Цитирай
#34

Колега имам я, купих я работи ! Ползвам я на часовник вече ден. Пиша от реален опит с идеята да помогна. Ако толкова се съмняваш мога да го докажа.Готов ли си да се обзаложим?
Цитирай
#35

Защо с мен, обзалагай се с Vivacom - това е посочено на сайта им.


Прикачени файлове Миниатюри
   

 
Цитирай
#36

Сериозно ли? След малко ще ти снимам документите . Не те разбирам, честно! Защо се заяждаш ? Всеки може да разгледа сайта. Аз реално имам картата, пиша от личен опит.


Прикачени файлове Миниатюри
           
[-] 2 потребители изказват благодарност на user32 за това мнение:
  • greenandroid, scorceni
Цитирай
#37

(2022-09-07, 09:12:21)NoMaD написа:  Мисля, че за момента eSIM не се предлага за предплатени услуги при който и да е от операторите.


Купих си за ексеприемнти предпатена на Виваком план Free2Go като eSIM миналото лято (на 12.07.2021) за 8 лв. - работи без проблем (вкл. в роуминг), зареждам я по 4 лв на 59 дни. Ако има поне една стотинка - интернета е неограничен (на ограничена скорост). Дори я преместих на друг телефон. Изтрих от S21U (докато има WiFi) и я активирах на S22U.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#38

Нищо чудно тогава. Вероятно просто не са си обновили информацията на страницата на сайта си, както винаги и в повечето случаи.

 
Цитирай
#39

@"Чо Smile" , не случайно най-полезен! Колкото до @NoMaD копни и пастни поне едно извинявай, в знак на добра воля.
Цитирай
#40

(2022-09-07, 15:05:18)user32 написа:   ...Колкото до @NoMaD  копни и пастни поне едно извинявай,  в знак на добра воля.
Наистина ли смяташ, че ти дължа извинение за това, че на сайта на Виваком е качена информация, която не е актуална към настоящия момент и подвежда потребителите, които са решили да си направят там справка? Наистина не те разбирам. Ами аз не работя там.

 
Цитирай
#41

Сайта на виваком не публикува подобна информация защото не е в техен интерес. Много по добре е да те вържат с две годишен договор от колкото с предплатен план. Мисля,че ми дължиш извинение, защото подлагаш написаното от мен на съмнение , копирайки обществено достъпна информация , която всеки може да прочете и я публикуваш тук. Объркваш хората който търсят достоверна информация. Дано само да не е нарочно а от мързел.
Цитирай
#42

На а1 дали дават есим на предплатен план ? Някой пробвал ли е ?
Цитирай
#43

Някой може ли да каже как точно се случват нещатата когато се ползват 2 карти.

Казусът е следният - на телефона има есим и нано сим. Есим-а е към БГ оператор, но отиваш някъде извън Европа и съответно за 1 месец е по-добре да си купиш местна карта с интернет. Слагам я в апарата и тръгва, но ще мога ли да спра данните на БГ картата само и да си ползвам чуждата или?
Цитирай
#44

(2022-10-07, 08:39:26)bmf написа:  Някой може ли да каже как точно се случват нещатата когато се ползват 2 карти.

Казусът е следният - на телефона има есим и нано сим. Есим-а е към БГ оператор, но отиваш някъде извън Европа и съответно за 1 месец е по-добре да си купиш местна карта с интернет. Слагам я в апарата и тръгва, но ще мога ли да спра данните на БГ картата само и да си ползвам чуждата или?

При две карти, може да избирате/сменяте от коя карта да ползва интернет, коя да е по подразбиране за разговори или да пита при всеки разговор.
От интернет може да се закупи предварително eSIM за съответната страна, или регион - има много сайтове, примерно като airalo.com

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • bmf
Цитирай
#45

И аз да попитам, айфон май е 13. Заключен с карта към австрийски оператор, като се извади и се сложи нашенска, не работи.
Та, ако се вземе есим от наш оператор, се явява втора карта, ще може ли да се ползва по този начин?
Едит: сега видях, че темата е за П40, но въпроса ми остава, ако някой има отговор, моля да пише, може и на лс.
Извинявам се и Благодаря!
Цитирай
#46

(2022-10-07, 19:40:35)tolostoi написа:  И аз да попитам, айфон май е 13. Заключен с карта към австрийски оператор, като се извади и се сложи нашенска, не работи.
Та, ако се вземе есим от наш оператор, се явява втора карта, ще може ли да се ползва по този начин?
Едит: сега видях, че темата е за П40, но въпроса ми остава, ако някой има отговор, моля да пише, може и на лс.
Извинявам се и Благодаря!

Принципно само единия слот/esim заключват. Някои оператори (примерно американски) умишлено ограничават другия слот (esim липсва).
Вземете си някоя евтина esim за тест и пробвайте. Примерно предпатена free2go от Виваком.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#47

Има ли някой с две еSim в апарата без да ползва физическа карта. Интересуваме същите ли  са опциите при настройките на диспечера на сим карти.
Цитирай
#48

(2022-11-10, 12:36:46)hri100 написа:  Има ли някой с две еSim в апарата без да ползва физическа карта. Интересуваме същите ли  са опциите при настройките на диспечера на сим карти.


Към момента мисля, че за iOS само iPhone 13 и 14 имат два eSIM модула, с които да се ползват едновремнно две eSIM карти.
(Даже за US iPhone 14 пишеше, че са само с eSIM).

При Android телефоните само за Google Pixel 7 съм чел за деа eSIM карти, но поже би го правят с техен Google патент за два активни esim продика чрез един eSIM модул.
Осттаналите имат един eSIM модул, от в който може да се избира коя от добавените eSIM (ако са мопвече от една) да е активна на мястото на sim slot 2. 
На sim slot едно е винаги физичека карта.

Може и дa има други Android телефони с два eSIM модула, но поне аз не съм срещал.




Принципно има вариант за две eSIM акрти - продукт, който имам възможност да тествам - предлагащ се на esim.me е физичека SIM карта, в която може да се добавят eSIM профили. Може да се сложат дори две такива esim.me пластики (дори в телефона, който няма вграден esim).
За eSIM управленито (добавяне, изтриване, избор на активна esim в тази пластика ) е необходим минимум Android 10. Иначе след избора на желания активен eSIM профил от esim.me пластиката, може да се ползва навсякъде, дори в обикновен (не smart) телефон.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 3 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • dardanov, hri100, milenvn
Цитирай
#49

Реших да пробвам Esim от Аiralo за Армения. Платих, сканирах, писа че изключва SIM2, за да ползва ESIM, излезна Аiralo . След подканване за рестарт на телефона, сега не излиза Аiralo, а Виваком за Esim1. Мога ли да разчитам на интернет през Esim или да търся решение на летището с истинска сим карта?

[Изображение: Screenshot-20230509-201102-Call-settings.jpg]

[Изображение: Screenshot-20230509-201233-Call-settings.jpg]

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#50

Ползвах Airalo в Сърбия.Трябва да сте на територията на Армения и да се свържете с TEAM(Beeline) или MTS(Vivacell) за да започне да тече валидността на картата.По всяка веротност телефона не може да разпознае картата на Airalo , защото не сте в обхват на арменски оператор.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Nilson за това мнение:
  • airbus
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)