Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

e-SIM карта
#51

Да, точно така стана. Работи перфектно.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
Аксесоари
#52

(2022-11-10, 14:22:59)КаЧо написа:  Към момента мисля, че за iOS само iPhone 13 и 14 имат два eSIM модула, с които да се ползват едновремнно две eSIM карти.
(Даже за US iPhone 14 пишеше, че са само с eSIM).

При Android телефоните само за Google Pixel 7 съм чел за деа eSIM карти, но поже би го правят с техен Google патент за два активни esim продика чрез един eSIM модул.
Осттаналите имат един eSIM модул, от в който може да се избира коя от добавените eSIM (ако са мопвече от една) да е активна на мястото на sim slot 2. 
На sim slot едно е винаги физичека карта.

Може и дa има други Android телефони с два eSIM модула, но поне аз не съм срещал.




Принципно има вариант за две eSIM акрти - продукт, който имам възможност да тествам - предлагащ се на esim.me е физичека SIM карта, в която може да се добавят eSIM профили. Може да се сложат дори две такива esim.me пластики (дори в телефона, който няма вграден esim).
За eSIM управленито (добавяне, изтриване, избор на активна esim в тази пластика ) е необходим минимум Android 10. Иначе след избора на желания активен eSIM профил от esim.me пластиката, може да се ползва навсякъде, дори в обикновен (не smart) телефон.

С картата на esim.me  ще мога ли да ползавам Airalo и има ли 5g свързаност с нея , ако телефона си поддържа 5g ?
Цитирай
#53

(2023-05-10, 17:03:50)pnnlv написа:  С картата на esim.me  ще мога ли да ползавам Airalo и има ли 5g свързаност с нея , ако телефона си поддържа 5g ?

Да, ще може. Няма значение дали картата е физическа, eSIM или виртуализирана - освен, ако не е упоменрта, че е ограничен да се ползват само определен тип. 
Имайте предвид, че доста от eSIM провайдърите предлагат активиране само веднъж (т.е. не може да я деактивирате) и активирате на друго устройство.
eSIM.me има три лиценза - само за даден телефно, само за дадена мартка или навсякъде.
В сличая при мен тръгва на различни устройства и телефони и има всякакво 2,3,4,5 (десетина съм пробвал).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#54

Благодаря , все още обмислям дали да взема телефон с esim или да взема esim.me за моя.
Цитирай
#55

Може ли помощхот някой, който ползва едновременно физическа и сим сарта? Предстои ми пътуване извън ЕС, и съм решил да ползвам есим от airalo само с нет. Преди да я купя искам да разбера, как да настроя така апарата, че да не ползвам българската карта а само есим-а? Бих ли могъл да ползвам съществуващите приложения видео/чат с моя български номер, но с есим-а? Плановете ми се виждат нескъпи. За 30дни 10 гб  интернет 18 долара. Ако ползвам виввата плащам месечно 6 лв + дневно 6 лв за 500мб нет

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#56

Здрасти аз ползвам e-sim + физическа и airalo понякога. От настройките на телефона можеш да спреш Интерната на Бг картата ,да я спреш тотално или да прехвърлиш Интерната само на с e-sim . Приложенията си ги ползваш без проблем с e-sim. Имат апликация в Play Store за по лесно, но не е задължително да я ползваш. Ако имаш още въпроси , пиши .
п.с. Пращам ти и код за 3$ отстъпка за теб и за мен,(ИЗОБЩО НЕ СЕ ЧУВСТВАЙ ДЛЪЖЕН) ако се регистрираш с референт код: NIKO8364 .Успех.
[-] 2 потребители изказват благодарност на user32 за това мнение:
  • greenandroid, jhoro
Цитирай
#57

Благодаря, след изтичането на валидност на картата, изтривам ли я или ако се наложи да ползвам друга такава просто сканирам кю ар кода и тя се презаписва върху старата? Ако се сетя за нещо друго ще питам пак.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#58

Можеш да я изтриеш и да поръчаш нова. Можеш да я задържиш или архивираш. Някой от картите не могат да се презареждат, трият се като им свърши кредита, други се презареждат. При всички случай можеш да поръчаш нова .Прочети в детайлите. Не може да се прехвърля от устройство на устройство. За някой страни има и пакети с включени минути, трябва ти обаче верификация. Когато я инсталираш и триеш трябва да имаш интернет на устройството (WiFi или от другата карта.)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)