Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wi- Fi Extender- въпрос и препоръка.
#1

Здравейте,

От известно време съм решил да си купя Wi- Fi Extender, тъй като в момента съм абонат на Виваком и ползвам техен рутер, който не покрива цялата площ на апартамента ми  (около 90 кв. м). Въпросът ми е, тъй като имам още един рутер дали е възможно да използвам него като wi-fi extender, ако не е възможно дали можете да ми препоръчате wi-fi extender до към 50 лева?

Благодаря предварително! 
Цитирай
Аксесоари
#2

Разбира се че можеш
Цитирай
#3

Имаш ли си втори рутер - използвай го. Екстендъри и прочее наименования правят точно същото, което ще направи и той.
Цитирай
#4

Понеже темата е озаглавена много грамотно (за търсачката е идеална), някой би ли се наел да обясни стъпка по стъпка, как вторият рутер се превръща в повторител/разширител? Да си имаме нещо, като know-how.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#5

Малко е и според интерфейса (производителя) на рутера. Не че е нещо кой знае колко сложно, ето официално за тези марки как става:
- Linksys
- NetGear
- Asus
Цитирай
#6

И за tp-link.
https://www.tp-link.com/us/support/faq/227/

Ще използвам темата за едно питане.
От няколко дни си блъскам главата с един  TP-LINK TL-WR1043ND. Искам да го направя да работи не като  wi-fi extender, а като powerline, да използва wi-fi сигнала (да получава нет през wi-fi), а не принципа на powerline, които използват ел. инсталацията. 
Вкарвах го в bridge mod, но не се получава. Копирах mac адреса, но това не ми върши работа. Основно ми трябва да използва ip адреса на основния ми рутер. Tp-link-a ще "дава" интернет само жично (през LAN). Трябва да го свържа с втори iptv приемник на А1. Powerline адапторите вършат тази работа, но не ми се дават 70лв. (най-евтините в момента). Решил съм, ако не успея да използвам tp-linka-a, да взема едни powerline tp-link другата или по-другата седмица, когато е черния петък.
Дано някой ме е разбрал  Smile

1916 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)