Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталиране Google Play и махане излишните приложения на Huawei P40 Pro
#26

Ще дам и моите 5 стотинки по темата тук.
От няколко дни съм с P40 Pro. От много гледания на клипове, четене на коментари (в този форум и не само) и информацията в нета си мислех, че мога да живея без Google, а каквото не може да тръгне - инсталиране на VMOS Pro и живота е хубав. Изкарах точно 2 дни в мъки да подкарам нещата..
Не можах да подкарам (пиша ги, тъй като досега не съм чел мнения за тях как се държат във виртуална машина):
1. Android Auto;
2. My Renault Bulgaria - приложение, което след автомобила къде се намира (явно чрез google services) и още данни към него. Във VMOS PRO изписваше - the device is rooted or not google certified и ме изхвърляше
3. Citizens (Гражданите) - във VMOS пишеше, че си иска google services и мърдане назад няма.
4. SMS Parking
5. Няколко игри 
Тъй като всички тези приложения не тръгнаха още в първия ден (а други въпреки че тръгнаха в началото имаха надпис "this application needs google services") си представям какви още неща няма да тръгнат и в бъдеще и някак си си казваш "Телефон за толкова пари, а да не ми върши работа някак си не е ок.". Инсталирах си GMS и вече този телефон придоби смисъл. Всички гореизброени приложения тръгнаха. Сигурно има такива, които не работят, но не съм се сблъскал с тях все още. Не усещам разлика в производителността или в по-бързо хабене на батерията. Не изполвах информацията от тази тема, но със сигурност е полезна и тя, описана на български и последователно Smile 
P.S. Ако някой чете и вярва на коментари тип "Не ти трябва GMS. Слагаш виртуална машина и всичко тръгва" да знае, че са далеч неверни. Дори писах на съпорта на VMOS и така и не ми отговориха.

Samsung S23 Ultra 512 GB
[-] 3 потребители изказват благодарност на Simbara за това мнение:
  • Boby13, doktorra, tynata2
Цитирай
Аксесоари
#27

Чудесно, че си успял с GMS ! Хубаво е информативно да пуснеш линк за хората, които биха проявили интерес за инсталирането на GMS ! Или си ползвал някои от посочените тук ?
Цитирай
#28

Използвах този линк за Downgrade до версия 131 - https://www.youtube.com/watch?v=c1M4amoG...ystemHacks
В стъпките на колегата, създал тази тема, липсва информация за Firmware Finder-a и как да се сдобием с линка, който се слага в HiSuite Proxy , затова прибегнах до това видео. 
След успешното инсталиране на версия 131 (или 112) използвах този линк за вкарването на GMS https://www.youtube.com/watch?v=1tMAcZhX...ystemHacks
Телефона, на който са направени клиповете не е P40 Pro, но процедурата е абсолютна същата. Имаше разбира се проблеми с нетръгване на Play Store или с нотификациите, но с търпение и преповтаряне на стъпките 8,9 и 10 нещата се случиха. Всяка една стъпка и всяка една дума е от значение при правенето на процедурата, така че внимателно и с търпение Wink

Samsung S23 Ultra 512 GB
[-] 3 потребители изказват благодарност на Simbara за това мнение:
  • Boby13, doktorra, Friz
Цитирай
#29

Написал съм всичко нужно, за това мисля че няма нужда от Firmware Finder и да обърквам хората още повече.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#30

(2020-12-02, 20:19:36)BGDropche написа:  Написал съм всичко нужно, за това мисля че няма нужда от Firmware Finder и да обърквам хората още повече.

Да, така е. Към онзи момент нещо не бях разбрал като хората нещата явно.. Сега каго го прегледах на ново разбрах, че е описано както трябва, просто съм се заблудил, тъй като при мен P40 Pro Downgrade е зелено, а не синьо.

Samsung S23 Ultra 512 GB
Цитирай
#31

Зависи от Browser - а или темата на Browser - а

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#32

Така е, пропуска е мой.

Ъпдейт от днес - исках да си настроя Find My Device приложението към Google (ако нещо го изгубя или откраднат) и Google Mobile Services се прецакаха.. разпищяха се нотификации, че иска да се влезе в google, където акаунта не ги приемаше и трябваше всичко да правя на ново с GMS.. 
Та явно има приложения, които могат да развалят нещата, така че трябва да се внимава..

Samsung S23 Ultra 512 GB
Цитирай
#33

Ако използваш App Twin резултата ще същия така, че внимавайте.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#34

Simbara, може ли да споделиш дали работи Android auto - свързва ли се към колата, показва ли нормално приложенията от телефона и най-важната функция - работи ли Waze през него на екрана на колата?
Много благодаря предварително!
Цитирай
#35

(2020-12-04, 11:03:40)panamera написа:  Simbara, може ли да споделиш дали работи Android auto - свързва ли се към колата, показва ли нормално приложенията от телефона и най-важната функция - работи ли Waze през него на екрана на колата?
Много благодаря предварително!

Здравей, да работи идеално. На мен това ми беше основната причина да слагам GMS - всички приложения за автомобила не ми работиха преди. Сега Андроид Ауто работи (използвам Waze и Google Maps и всичко е ок).

Samsung S23 Ultra 512 GB
Цитирай
#36

При мен Google Find My Phone не се отваряше и го дейнстилирах.

Но иначе си работеше и го откриваше като Nexus 6P и му отнемаше време докато го локализира.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • Simbara
Цитирай
#37

(2020-12-04, 12:49:13)BGDropche написа:  При мен Google Find My Phone не се отваряше и го дейнстилирах.

Но иначе си работеше и го откриваше като Nexus 6P и му отнемаше време докато го локализира.

Мда..това обеснява защо в списъка ми имаше Nexus 6p, махнах го от списъка и така сам съм си затрил GMS (или поне така си мисля де).. Мислех, че е останало от виртуалната машина, която ползвах в началото и май пак го бях нагласил на Nexus и почнах да разчиствам.. а след като вече имаме инсталирани GMS не може да добавяме нови google accounts и затова блокира всичко.

Samsung S23 Ultra 512 GB
Цитирай
#38

Може да се добавят и нови акаунти след инсталиране на GMS.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#39

Не може да се добавят, пробвал съм.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#40

Така и аз инсталирах успешно GMS, благодарение на колегата BGDropche, за което съм му благодарен за темата. Не стана от първият път. Bu Имах проблеми с триенето Google Services  Framework телефонна freeze-ваше. Нещата се получиха като без Clear Data и Force Stop директно изтрия Framework-а. След няколко опита за повторение на стъпките, нещата се получиха. Всичко ми върви и получавам нотификации навреме. Сега ме е страх да ъпдейтна до 176, да не се прецака нещо. Big Grin
Цитирай
#41

(2020-12-07, 10:10:22)sirgeorge написа:  Така и аз инсталирах успешно GMS, благодарение на колегата BGDropche, за което съм му благодарен за темата. Не стана от първият път. Bu Имах проблеми с триенето Google Services  Framework телефонна freeze-ваше. Нещата се получиха като без Clear Data и Force Stop директно изтрия Framework-а. След няколко опита за повторение на стъпките, нещата се получиха. Всичко ми върви и получавам нотификации навреме. Сега ме е страх да ъпдейтна до 176, да не се прецака нещо. Big Grin
Няма проблем с преминаването към 176, но това с нотификациите не е баш така.. Аз не получавам нотификации от OLX и от Slack.. предполагам, че има и други приложения, чийто нотификации са прецакани..

Samsung S23 Ultra 512 GB
Цитирай
#42

(2020-12-06, 23:08:35)BGDropche написа:  Не може да се добавят, пробвал съм.

Може, и аз съм пробвал.
Ето и видео как става:
https://www.youtube.com/watch?v=PRRA_RoGASM

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#43

За OLX аз ги получаваш през Gmail просто.

Като ми пишат в OLX получавах Email от OLX че са ми писали.
Същата работа е

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#44

(2020-12-07, 11:07:52)Simbara написа:  Няма проблем с преминаването към 176, но това с нотификациите не е баш така.. Аз не получавам нотификации от OLX и от Slack.. предполагам, че има и други приложения, чийто нотификации са прецакани..

За OLX не знам нямам скорошни съобщения. Иначе аз имах проблеми с нотификациите ABV app, FotMob, LINE и др.
Цитирай
#45

(2020-12-07, 14:32:44)sirgeorge написа:  За OLX не знам нямам скорошни съобщения. Иначе аз имах проблеми с нотификациите ABV app, FotMob, LINE и др.
За абв апп как се оправят колега?

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#46

Сега с GMS известията на АБВ работят, преди не.
Цитирай
#47

АБВ ми работи всичко без нищо гугълско да имам

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#48

Някой подкара ли успешно Microsoft Teams ? Не получавам съобщения, също така и не звъни когато ме търсят. Единствения вариант е да съм отворил приложението и да не гася екрана...
Цитирай
#49

(2020-12-04, 12:42:29)Simbara написа:  Здравей, да работи идеално. На мен това ми беше основната причина да слагам GMS - всички приложения за автомобила не ми работиха преди. Сега Андроид Ауто работи (използвам Waze и Google Maps и всичко е ок).

Ъпдейт относно Андроид Ауто - през екрана на автомобила не работи въвеждането на думи чрез търсачката на Google Maps и Waze. До сега съм използвал само запаметени адреси или последно въведени и затова не знаех, че търсенето на нови адреси не работи.. трябва първо да са въведени в телефона и след това да се свърже с колата и да си излязат.. Друг минус е, че зареждането на телефона е много бавно (с около 200-300 mAh) без значение от кабела. Почти невъзможно е да се зареди самия телефон с много проценти дори за дълго време. С предния ми телефон P30 ми зареждаше с около 1200 mAh. (за около 3 часа се зареждаше от 20 до 100%)

Samsung S23 Ultra 512 GB
Цитирай
#50

Някой пробвал ли е вече Андроид 11 и дали GMS си работят без проблем (не би трябвало да има проблем, но все пак може да са вкарали нещо специално, което да ни пречи...) ?
Update относно работещи приложения GMS - На "Taxi Me" също не може да се разчита дори с GMS..

Samsung S23 Ultra 512 GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)