Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталиране Google Play и махане излишните приложения на Huawei P40 Pro

Здравейте колеги!

Може би Вие вече сте наясно, но за тези които не знаят - посредством този метод може лесно да се сдобиете с GMS с опция за пряк достъп на работния плот.
https://www.youtube.com/watch?v=zTvp8hAhoK8

Поздрави!

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
Аксесоари

С инсталиран GSM съм всичко си работи без това.???  P 40 pro


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Това стана и на телефона вкъщи от снощи.

Днеска пак ще правя цялата процедура.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Инсталирах Google Play отново и единствено което не работи е Google синхронизацията на контактите

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Здравейте,
Искам да попитам има ли някой платил за Gspace да не показва реклами или има и крактнат вариант.
Заслужава ли си да се плати за премахване на рекламите?

Благодаря!

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай

(2021-05-08, 14:13:01)BGDropche написа:  Инсталирах Google Play отново и единствено което не работи е Google синхронизацията на контактите
Има вариант да се оправи със по-стара версия на apk
Цитирай

(2021-05-11, 21:07:38)Viiipeer написа:  Здравейте,
Искам да попитам има ли някой платил за Gspace да не показва реклами или има и крактнат вариант.
Заслужава ли си да се плати за премахване на рекламите?

Благодаря!

Ползвай това, кракната версия е.

        [Изображение: androidbg.png]             
[-] 1 потребител изказва благодарност на Friz за това мнение:
  • Viiipeer
Цитирай

Здравейте, имам следния проблем прикачен във файла. Направих всичко от първи пост стъпка по стъпка, и ъпдейтнах до последна версия EMUI 11 11.0.0.190 (C432E3R53patch01). Всичко работи, нямам изкачащи нотификации Google услуги и маркет и те си работят. Единствено като влезна в GMAIL ми изкача това съобщение, но пък приложението си работи. Съответно ме дразнеше и реших, че съм пропуснал или объркал някоя от стъпките и още 2 пъти подред направих стъпка по стъпка всичко от начало, но без резултат. Имате ли идеи от какво може да е ?

EDIT: Единствената разлика е, че рома които качих е версия els-nx9-10.1.0.121(C432E8R5P2) свалена от XDA форума, защото не можах да намеря описаната в първи пост 10.1.0.112, не я откри с HiSuite Proxy. Затова качих els-nx9-10.1.0.121(C432E8R5P2), чрез Dload папка.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P40 PRO 256 GB 5G | Huawei P20 LiteSamsung Galaxy S7 G935F 32 GB Silver | Samsung Galaxy S6 G925 128 GB Edge | Samsung Galaxy S4 I9500 16 GB | Samsung Galaxy I9000
Цитирай

(2021-05-14, 09:37:52)Sbodurov написа:  Здравейте, имам следния проблем прикачен във файла. Направих всичко от първи пост стъпка по стъпка, и ъпдейтнах до последна версия EMUI 11 11.0.0.190 (C432E3R53patch01). Всичко работи, нямам изкачащи нотификации Google услуги и маркет и те си работят. Единствено като влезна в GMAIL ми изкача това съобщение, но пък приложението си работи. Съответно ме дразнеше и реших, че съм пропуснал или объркал някоя от стъпките и още 2 пъти подред направих стъпка по стъпка всичко от начало, но без резултат. Имате ли идеи от какво може да е ?

EDIT: Единствената разлика е, че рома които качих е версия els-nx9-10.1.0.121(C432E8R5P2) свалена от XDA форума, защото не можах да намеря описаната в първи пост 10.1.0.112, не я откри с HiSuite Proxy. Затова качих els-nx9-10.1.0.121(C432E8R5P2), чрез Dload папка.

Опитай да ъпдейтнеш ,,Услуги за за гугъл плей'' от Аурора стор трябва да има излезнал ъпдейт. Ако не стане трябва да пробваш отначало. Но щом ти излиза това нещо се е омазало. Този начин в този пост е стар вече.
Цитирай

Не е стар начина, това си е излизало винаги по този начин.

Не актуализирвате нищо на Google защото така се бъгна ония ден и трябваше на ново да го правя целия маркет

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Всичко се оправи, като инсталирах всичко на ново, по този начин показан във видеото.
https://www.youtube.com/watch?v=hiMJVOXch4w
Ето и линк към темата във форума на XDA.
https://forum.xda-developers.com/t/googl...t-83769465

Huawei P40 PRO 256 GB 5G | Huawei P20 LiteSamsung Galaxy S7 G935F 32 GB Silver | Samsung Galaxy S6 G925 128 GB Edge | Samsung Galaxy S4 I9500 16 GB | Samsung Galaxy I9000
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sbodurov за това мнение:
  • Friz
Цитирай

Здравейте.
Сдобих се с телефона и съм много впечатлен.Всичко е супер, но няма инсталиране на глупостите на гугъл.
Телефона е с 11.0.0.193(C432E3R5P3)/ p40 pro
2 дена се мъча и не мога да го downgradn-a до emui10.
В hisuite не ми излиза опция "switch to other version".
Прегледал съм страшно много видеа и съм пробвал какво ли не, но греда...
Главно ми трябва гугъл плей сървисес, защото без тях не ми работят работните приложение.
Те се инсталират чрез Intune company portal.Инсталирах го като апк файл, логвам се и в момента в който трябва да си пиша име и парола ме препраща към гугъл и греда...
Някой с идея как мога да го подкарам това?
Или да го пускам в olx-a и да търся нещо друго.
Иначе телефона е жесток.Силно впечатлен съм.Не знам какво бих избрал друго с работещи гугъл неща.....
Благодаря.

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай

Някак почнах да докарвам да ми излиза стари версии в proxy-то.Тръгва да тегли през hisuit-ta, в добрия случай тегли и като тръгне да инсталира излиза неуспешно актуализиране.
Пробвах и през otg.
Свалям файл. качвам dload папка на флашката но при инсталиране ми дава несъвместима версия..........
Някой може ли да удари едно рамо, защо не мога да го даунгрейдна.
Да не би в dload папката да трябва да разархивирам архивите нещо?

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай

Прочетох целия първи пост на темата.
1. Смятам, че Huawei е най-неподходящото решение ако ще се ползват Гугъл услуги. Цялата мъка не си заслужава.
2. Има доста подвеждаща информация. Например, че услугите на Huawei точат батерия. Напротив, ако ползвате само услуги на Huawei батерията ще държи много повечв отколкото ако се ползват само услуги на гугъл. Гугъл и икономия на батерия са несъвместими.
3. Предлага се деинсталация на почти всички полезни инработещи приложения. Да, някои наистина са ненужни (разните там асистенти и lens-ове). Ама например дългия скрийншот е от полезните. Game assistant е полезен за играещите игри например.... и т.н.
Като цяло HMS работят много по-стабилно от GMS. Дори ненужните приложения не се усещат, че ги има.
Като цяло не усещам липса на Гугълските услуги. Повечето неща ги има в App Gallery и F-droid. Има 2-3 приложения като Revolut например, за които се налага да ползвам Aurora store и 1-2 заради които ползвам Gspace (ползват карти от гугъл или пък съм ги купувал и не ми се плащат поврторно в AppGallery).

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай

Вярвайте си.

Разликата е малка, толкова малка, че едва ли ще го отчетете.
Гугълнах един п40п, днес на прима виста с всичките хиляда рестарта и инсталация, направи от раз 8 часа екран. (А72 с 5000мач и по-слаб процесор се зори за тези 8 часа екран!)
Можеше и повече да направи, но се наложи да работя и му пуснах една тежка апликация без ограничения да работи около 2 часа и буквално тя му стопи батерията.

А колкото до премахването на аповете - абсолютно строго индивидуално, някои не играят игри, други - играят.

п.с. една година и 4месеца по-късно - подариха ми апарата, щото нямам гугъл и бил неизползваем. Та рекох да го разцъкам малкол
Инсталацията с googlefier е по-лесна. Спомням си, колко нерви хабих на ден 1ви от премиерата.

Общо взето всичко работи, без ок гугъл (но май и за него има фикс), гугъл пей и известията на гмейл.

Гмейла се замества с Аквамейл (поддържа push).

И с риск да ми "скочат" самсунг фенчетата, апарата работи много по-бързо и мазно от с21ултра Big Grin
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • alexbg67, jhoro
Цитирай

Някой има ли идея как да се даунгрейдне?
При мен има един P40 Lite с версия 10.1.0.331 и за да стане трика трябва версия 226, поне тази най-много препоръчват.
Проблема обаче е, че Huawei Firmware Finder вече не работи, май ги секнаха и нито един линк не работи и дава 404 грешка. Няма как да се вземе линк с ром-а и после през прокси да се даунгрейдне с HiSuite.
В XDA видях тема за Googlefier и там дават като опция за даунгрейд чрез dload метода. Проблема е, че там дават за P40 lite версия 10.0.1.160 някакъв доста стар. Свалих го него, уж се инсталира, след това вместо да се пусне той умря. Буквално се брикна. От Теленор го взеха за ремонт и му смениха платката. Сега не искам да рискувам с dload защото пак ще се брикне с този ром.
Така че, някой може ли да даде линк или някакъв съвет как да стане тоя даунгрейд, след като руснаците спряха да работят и няма линкове.

=========

Ъпдейт по темата

Успях да намеря друг сайт за рома и друг прокси

Значи първо от тук сваляте HI Suite Proxy - https://github.com/ProfessorJTJ/HISuite-Proxy/releases/
Това е някаква друга версия, отваряте я, чистите линковете, които ги има като дефалт и трябва да бъдат празни, оставете програмата отворена.

След това използвате новия Huawei Firm Finder - https://www.firmfinder.ml/
Търсите който ром ви трябва. След като намерите точния за вашия модел порсто цъкате на бутона Add Rom и автоматично се въвежда адреса в Hi Proxy който е отворен. После цъкане на Setup за да стартирате проксито.

Лично според мен този новия сайт и новия прокси са по-добри и хората няма да питат кой линк да взимат от ромовете и къде да добавят.
Като гледам сайт това май е работа на някой фен, защото домейна ML реално е безплатен. Но който и да го е правил трябва да му свалим шапка за труда.

Аз по този начин успях да даунгрейда от 10.1.0.331 до 10.1.0.226 (C432E1R6P1).

Автора на темата, ако иска може да добави този новия сайт за ромове и новия HI Proxy в първия пост, защото който е правил сайта явно е правил и тоя прокси за да работят заедно. Поне за мен е доста по удобно.
Цитирай

(2021-08-16, 22:49:45)azcv написа:  Прочетох целия първи пост на темата.
1. Смятам, че Huawei е най-неподходящото решение ако ще се ползват Гугъл услуги. Цялата мъка не си заслужава.
2. Има доста подвеждаща информация. Например, че услугите на Huawei точат батерия. Напротив, ако ползвате само услуги на Huawei батерията ще държи много повечв отколкото ако се ползват само услуги на гугъл. Гугъл и икономия на батерия са несъвместими.
3. Предлага се деинсталация на почти всички полезни инработещи приложения. Да, някои наистина са ненужни (разните там асистенти и lens-ове). Ама например дългия скрийншот е от полезните. Game assistant е полезен за играещите игри например.... и т.н.
Като цяло HMS работят много по-стабилно от GMS. Дори ненужните приложения не се усещат, че ги има.
Като цяло не усещам липса на Гугълските услуги. Повечето неща ги има в App Gallery и F-droid. Има 2-3 приложения като Revolut например, за които се налага да ползвам Aurora store и 1-2 заради които ползвам Gspace (ползват карти от гугъл или пък съм ги купувал и не ми се плащат поврторно в AppGallery).

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk


Това с деблоата не е задължително, лично на мен всичките тези неща не ми трябваха и затова съм ги махнал и написал като безопасни за премахване, а това кой какво ще премахва или въобще ще премахва, си е негова работа.

И да, разликата почти не се вижда, бях с 10% отгоре в края на деня но пак не стигаше батерията.

(2021-08-26, 21:39:43)Aalesund написа:  Някой има ли идея как да се даунгрейдне?
При мен има един P40 Lite с версия 10.1.0.331 и за да стане трика трябва версия 226, поне тази най-много препоръчват.
Проблема обаче е, че Huawei Firmware Finder вече не работи, май ги секнаха и нито един линк не работи и дава 404 грешка. Няма как да се вземе линк с ром-а и после през прокси да се даунгрейдне с HiSuite.
В XDA видях тема за Googlefier и там дават като опция за даунгрейд чрез dload метода. Проблема е, че там дават за P40 lite версия 10.0.1.160 някакъв доста стар. Свалих го него, уж се инсталира, след това вместо да се пусне той умря. Буквално се брикна. От Теленор го взеха за ремонт и му смениха платката. Сега не искам да рискувам с dload защото пак ще се брикне с този ром.
Така че, някой може ли да даде линк или някакъв съвет как да стане тоя даунгрейд, след като руснаците спряха да работят и няма линкове.

=========

Ъпдейт по темата

Успях да намеря друг сайт за рома и друг прокси

Значи първо от тук сваляте HI Suite Proxy - https://github.com/ProfessorJTJ/HISuite-Proxy/releases/
Това е някаква друга версия, отваряте я, чистите линковете, които ги има като дефалт и трябва да бъдат празни, оставете програмата отворена.

След това използвате новия Huawei Firm Finder - https://www.firmfinder.ml/
Търсите който ром ви трябва. След като намерите точния за вашия модел порсто цъкате на бутона Add Rom и автоматично се въвежда адреса в Hi Proxy който е отворен. После цъкане на Setup за да стартирате проксито.

Лично според мен този новия сайт и новия прокси са по-добри и хората няма да питат кой линк да взимат от ромовете и къде да добавят.
Като гледам сайт това май е работа на някой фен, защото домейна ML реално е безплатен. Но който и да го е правил трябва да му свалим шапка за труда.

Аз по този начин успях да даунгрейда от 10.1.0.331 до 10.1.0.226 (C432E1R6P1).

Автора на темата, ако иска може да добави този новия сайт за ромове и новия HI Proxy в първия пост, защото който е правил сайта явно е правил и тоя прокси за да работят заедно. Поне за мен е доста по удобно.

Не мога да редактирам първия пост, а ако почна да пиша ъпдейти ще се загубят някъде по страницата.

Вмомента даунгрейда е доста по променен от това което е в първия ми пост.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

2-3 седмици - абсолютно безпроблемна работа.
Няма съобщения от плей сървисес и фреймуорк.
Всичко работи много гладко.
Контактите и календара се синхронизират.
Гмейл не иска, но Aquamail се справя отлично с push-a + няма реклами в интерфейса.

Gpay не работи и няма и да заработи.
Консумацията на батерията е 1% спрямо деня - нищожна и колкоото на нормален телефон с Гугъл.

Проблеми ще се появят при нужда от обновяване на плей сървисес, но тази нужда се случва доста рядко.
Цитирай

Няма проблем да си обновиш плей сървисис.

        [Изображение: androidbg.png]             
[-] 1 потребител изказва благодарност на Friz за това мнение:
  • emzo
Цитирай

Почти съм сигурен че ако се обнови Google Play Services на нещата се прецакват. И процедурата трябва да се повтори.

Huawei P20, Huawei P20 Pro, Huawei P40 Pro Big Grin
Цитирай

Добър вечер. Имам следния проблем имах инсталирани GMS но след последния ъпдейт на emui и спря да работи на пълно всичко, но съм с emui 11 и трябва да сваля версията. Опитах със поста на колегата от по горе да намеря точната версия на моя телефон но нищо няма телефона е p40 pro ако имате идей много ще съм благодарен

 Huawei mate 20 pro Huawei p40 pro 
Цитирай

(2021-08-31, 22:24:04)vanci написа:  Почти съм сигурен че ако се обнови Google Play Services на нещата се прецакват. И процедурата трябва да се повтори.

В крайна сметка някой пробвал ли е да обнови Google Play Services и прецаква ли се GMS? Напоследък Chrome постоянно ми иска актуализация на Play Services и се чудя дали да го направя.

Samsung S23 Ultra 512 GB
Цитирай

При мен е тази:
   
Цитирай

Вече име метод без да се даунгрейдва.
https://m.youtube.com/watch?v=QkZVXExKLVc&t=132s
И втората част
https://m.youtube.com/watch?v=zSfQdfjEq7g&t=136s
При мен без да съм с хармони Mate 30 pro се получиха нещата. Естествено GPay безконтактно не е активно защото вижда телефона като рутнат.
[-] 1 потребител изказва благодарност на pnnlv за това мнение:
  • dean
Цитирай

при мен ne става p40 pro

 Huawei mate 20 pro Huawei p40 pro 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)