Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталиране Google Play и махане излишните приложения на Huawei P40 Pro

(2021-10-11, 15:31:00)pnnlv написа:  Вече име метод без да се даунгрейдва.
https://m.youtube.com/watch?v=QkZVXExKLVc&t=132s
И втората част
https://m.youtube.com/watch?



v=zSfQdfjEq7g&t=136s
При мен без да съм с хармони Mate 30 pro се получиха нещата. Естествено GPay безконтактно не е активно защото вижда телефона като рутнат.
А случайно да ти е за китайския пазар мейта? 

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
Аксесоари

Не , пробвах да ъпгрейдна до хармония и видях , че само китайските версии могат засега . Моя е LIO-L29.
Цитирай

Този метод работи само на китайски телефони, защото там не е спирана възможността да работи LZ Play на системно ниво. Щом работи при теб на мейт 30 сигурно си със стара версия на фърмуера.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай

(2021-08-31, 22:24:04)vanci написа:  Почти съм сигурен че ако се обнови Google Play Services на нещата се прецакват. И процедурата трябва да се повтори.

Обнових ги днес - никакви проблеми.
Цитирай

(2021-10-12, 23:03:47)emzo написа:  Обнових ги днес - никакви проблеми.

И аз съм ги обновил, но първия път всичко се прецака, хайде на ново инсталиране на GMS, всъщност на няколко пъти вече го правя. Да, вече си обновявам Google play services, всичко е ок, даже накарах и Gmail ми да ми дава известия за получен мейл, също и да синхронизира контакти ми. Но пък от днес имам проблем с App Gallery, но не съм само аз. Та ако App Gallery ви пита дали искате да получавате известия, цъкате не.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P20, Huawei P20 Pro, Huawei P40 Pro Big Grin
Цитирай

Някъде от преди около седмица излезна някакъв ъпдейът или на Магазина или на Услугите на Гугъл, не знам точно кое защото телефона P40Lite не го ползвам аз, а сестра ми. Та след този ъпдейт масово на хората почна да им излиза съобщение, че устройството не е сертифицирано от Play Protect.

Тези, които имат този проблем вече има решение. Ето фикса: http://www.mediafire.com/file/c04ajfq6j0...ed.7z/file

Ето и видео: https://www.youtube.com/watch?v=qUBBeYiWIc4

Принципно във видеото човека направо кара отначало до край стъпките, но в моя случай бе доста по-просто. Ето както направих аз:

1. Отидох в Настройките, после в Услуги на Гугъл Плей и там изтичстих всички данни.
2. Деинсталирах Услуги на Гугъл Плей
3. Инсталирах последния файл от този архив с фикс, т.е. инсталирах направо "3-GSM Play Protect certified Fix.apk"

След това затворих Гугъл Магазина и го отворих отново и вече работеше, няма досадни известия и т.н.
Поне в моя случай стана доста лесно, като направих последната стъпка само. Ако някой има този проблем нека опита и той само последната стъпка директо, а вече ако не работи ще трябва като от видеото от първата стъпка до третата.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Aalesund за това мнение:
  • doktorra, nakoadr
Цитирай

Пост 124 също има линк как да се фиксне проблема.
Цитирай

Някой сблъсквал ли се е с проблема - промяна на парола на гугъл акаунт след инсталиран гмс ?
В момента не мога да ползвам гмс-а, казва ми, че трябва да се впиша, вписвам се и пак ме връща в начална позиция - снимка 1.
Забелязах, че акаунт мениджъра ми е спрян, след рестарт на телефона, няма промяна.
Някакви идеи ?


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай

(2021-10-22, 11:09:39)Goche написа:  Някой сблъсквал ли се е с проблема - промяна на парола на гугъл акаунт след инсталиран гмс ?
В момента не мога да ползвам гмс-а, казва ми, че трябва да се впиша, вписвам се и пак ме връща в начална позиция - снимка 1.
Забелязах, че акаунт мениджъра ми е спрян, след рестарт на телефона, няма промяна.
Някакви идеи ?

Аз опитах да си синхронизирам контактите  към google акаунта и ми избива грешка. Предполагам, че заради липса на оригинални GMS не можем да боравим с google акаунта...

Samsung S23 Ultra 512 GB
Цитирай

Проблема е, че не мога вече да се впиша и сега всички гугълски услуги не работят. Чудя се ако изтрия акаунта и го впиша отвново какво ще стане, но имам подозрения, че ще трябва да правя наново ресет сиситема, инсталиране на ново гмс и т.н.
Цитирай

(2021-10-22, 11:09:39)Goche написа:  Някой сблъсквал ли се е с проблема - промяна на парола на гугъл акаунт след инсталиран гмс ?
В момента не мога да ползвам гмс-а, казва ми, че трябва да се впиша, вписвам се и пак ме връща в начална позиция - снимка 1.
Забелязах, че акаунт мениджъра ми е спрян, след рестарт на телефона, няма промяна.
Някакви идеи ?
Дали ако се изтрият данните на приложението гугле акаунт мениджър няма да помогне?

Huawei P30
Цитирай

Пробвай с тази версия на акаунт мениджъра https://1drv.ms/u/s!ApBaUdtZa7Adq4laeQSXfnxvl_G изстрии акаунта и пробвай да го добавиш на ново. Или пък пробвай да редактираш данните за акаунта.

Huawei P20, Huawei P20 Pro, Huawei P40 Pro Big Grin
Цитирай

Някой да е пробвал да конвертира глобална версия към китайска?Така и инсталацията на гулъл няма да е проблем и ъпдейт до хармонито става.
https://www.youtube.com/watch?v=J30VNTl-izQ

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай

Плей сървисес ми се самоъпдейтва до :

[Изображение: Screenshot-20211028-095029-com.jpg]

и се получава:
[Изображение: thread-32472351-17868056305625039273.png]

За момента не намирам фикс за тази версия.
Цитирай

(2021-10-28, 08:53:01)emzo написа:  Плей сървисес ми се самоъпдейтва до :

[Изображение: Screenshot-20211028-095029-com.jpg]

и се получава:
[Изображение: thread-32472351-17868056305625039273.png]

За момента не намирам фикс за тази версия.

И на телефона на сестра ми става така. Сам се ъпдейтва до най-новата версия и дава грешка за сертификат. Аз съм и казал да деинсталира тази и да слага онази по-старата фиксната. После като сложи старата работи един ден и на следващия ден пак се ъпдейтва и пак спира да работи. Много е досадно. Дано някой даде фиксната версия на 21.39.17 че иначе е невъзможно ползването, постоянно сам се ъпдейтва дори и да се сложи стара фиксната версия.
Цитирай

Премахнете автоматичните актуализации от Google Play де.

На моя Oppo и на брата P40 Pro що не ъпдейтва като са забранени, аз карам със стоковия Google Play Services от завода.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Стана, но само с Googlefier.
Ако кача от другаде и при спрени ъпдейти, се самоъпдейтва.

Сега обаче контактите не се синхронизират, но не пазя версията, която работеше, както трябва.
Цитирай

Оказва се, че всичко го има вече работещо без GMS.

Ако ми се наложи да ресетнс телефона, няма да даунгрейдвам и ще карам без GMS.

Реално на чичо Гошо ползвам 2 неща:
- гугъл контакти
- гугъл календар
Като и двете имат хуавейски заместител, но второто като минус отчитам , че не мога да си добавям апоинтмънтс през компютър.
Цитирай

След няколко дни Гугъл въвеждат 2факторна аутентикация за техните услуги. Може да очакваме нови грешки/проблеми.
Цитирай

Здравейте, след като инсталирах GMS опитах да вляза в втори фейсбук, но не ми позволява?

Нямам връзка с компютъра, някой имал ли е такъв проблем, след връщане към EMUI10 и после ъбдейт до 11 компютъра не ми вижда телефона, моля за помощ към хора имали този проблем!

Huawei P40Pro
Цитирай

Вчера ми се прецака поддръжката на Google.Play
И сега нищо което ползва Google Services не работи Sad
Както си беше всичко наред и ...

При някой получавало ли се е?
Дали трябва да направя фактори ресет и пак да инсталирам Google Services или има и по-лесен начин?
   

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай

(2022-01-12, 10:38:24)rijiq написа:  Вчера ми се прецака поддръжката на Google.Play
И сега нищо което ползва Google Services не работи Sad
Както си беше всичко наред и ...

При някой получавало ли се е?
Дали трябва да направя фактори ресет и пак да инсталирам Google Services или има и по-лесен начин?

Явно сте забравили Законът на Мърфи:
„Ако нещо може да се прецака, то задължително ще се прецака"

Не разбирам защо държите на GMS - в HMS си има (почти) всичко. Но това си е Ваш избор.

За оправянето - може и по двата начина. С и без „фабрично възстановяване“. https://mobility.bg/gms-google-play-inst...-p40-lite/

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • rijiq
Цитирай

Ползвам си Гугъл от бетата на търсачката им и всичко ми е там Big Grin
Навици Smile

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
[-] 1 потребител изказва благодарност на rijiq за това мнение:
  • jhoro
Цитирай

(2021-10-18, 14:40:18)Aalesund написа:  Някъде от преди около седмица излезна някакъв ъпдейът или на Магазина или на Услугите на Гугъл, не знам точно кое защото телефона P40Lite не го ползвам аз, а сестра ми. Та след този ъпдейт масово на хората почна да им излиза съобщение, че устройството не е сертифицирано от Play Protect.

Тези, които имат този проблем вече има решение. Ето фикса: http://www.mediafire.com/file/c04ajfq6j0...ed.7z/file

Ето и видео: https://www.youtube.com/watch?v=qUBBeYiWIc4

Принципно във видеото човека направо кара отначало до край стъпките, но в моя случай бе доста по-просто. Ето както направих аз:

1. Отидох в Настройките, после в Услуги на Гугъл Плей и там изтичстих всички данни.
2. Деинсталирах Услуги на Гугъл Плей
3. Инсталирах последния файл от този архив с фикс, т.е. инсталирах направо "3-GSM  Play Protect certified Fix.apk"

След това затворих Гугъл Магазина и го отворих отново и вече работеше, няма досадни известия и т.н.
Поне в моя случай стана доста лесно, като направих последната стъпка само. Ако някой има този проблем нека опита и той само последната стъпка директо, а вече ако не работи ще трябва като от видеото от първата стъпка до третата.
Потвърждавам, метода работи! След инсталация на файла всичко си работи както преди!

Още веднъж, благодаря колега!  Storstark

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай

Здравейте! След преминаване от EMUI 11 към EMUI 12 имам проблем с Waze. Дава ми "Error calculating route", когато искам да задам някоя локация. Иначе картата се зарежда и ако не ползвам приложението за навигация до някой обект всичко си работи.
След дълга комуникация с Waze support екипа, пращане на репорти и т.н. получих това съобщение:
"...I looked into this for you and it seems that you're trying to use Waze with a Huawei device.
Waze is no longer available on Huawei devices. You can learn more here.
Regards,
Violet
Waze Support Team"
С GMS съм от година и нещо и чак сега срещам проблеми с Waze точно след ъпдейта. Трих кеш, деинсталирах и инсталирах, влизах като гост, какво ли не направих... Ако рестартирам телефона първият път ми зарежда пътя до локация, но втори път не иска...
Само аз ли съм с този проблем?

Samsung S23 Ultra 512 GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)