Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с Google Pay при телефон Ulefone Power 6
#1

Здравейте,
Нов съм и се надявам да не съм сгрешил темата или да съм нарушил някакви правила без да искам...
Проблема ми е следния - имам телефон Ulefone Power 6. Имам инсталирани Phyre, iCard и А1 Wallet и с тях си плащам безпроблемно безконтактно с телефона. Днес си инсталирах Google Pay (тъй като от днес официално се поддържа в БГ), добавих си Curve и Revolut картите, обаче при опит за задаване на която и да е от двете като основен начин за плащане ми съобщава това от първата снимка. Прикачам и втора снимка от Google Pay апа...

Някакви идеи какво може да се случва? Някой с подобен проблем?
Благодаря предварително!


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
Аксесоари
#2

Да не би да ти е рутнат телефона или трябва още ден , 2 да изчакаш .

Storstark
Цитирай
#3

(2020-11-17, 20:47:20)ianpav_4444 написа:  Да не би да ти е рутнат телефона или трябва още ден , 2 да изчакаш .

Не знам дали е рутнат. Взел съм го нов от магазин. Има ли начин да разбера?
Въпроса не е в изчакването. Имаше начин да се инсталира Google Pay и преди официалната дата и много хора го ползваха и тогава. Аз пробвах и не стана, и си помислих че нещо не съм направил както трябва. Тогава пак даваше същите проблеми...
Между другото в настройките на NFC има меню емулиране на карта. Когато се опитам да го включа ми изписва "Няма достъпни елементи на сигурност. Емулирането на NFC карта ще бъде изключено." И не мога да го включа... Дали това има някакво значение?
Цитирай
#4

С това приложение можеш да провериш дали е рутнат  https://play.google.com/store/apps/detai...heck&hl=en
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Tuneful
Цитирай
#5

(2020-11-17, 21:24:39)DoryanY написа:  С това приложение можеш да провериш дали е рутнат  https://play.google.com/store/apps/detai...heck&hl=en

(2020-11-17, 20:47:20)ianpav_4444 написа:  Да не би да ти е рутнат телефона или трябва още ден , 2 да изчакаш .

Според програмата не е.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#6

Ами щом търси някаква защита , тогава на гугъла стора защитата да не е изключена макар да не виждам смисъл , защото ти не инсталираш нещо . А пък за това емулиране на карта не знам , нещо ново сигурно , защо е необходимо . Който знае да каже . Потърси с гугъл за това емулиране .

Storstark
Цитирай
#7

Провери в настройки на Google play дали този телефон има сертификат от гугъл,и с коя версия си.И друго,тази снимка която си качил,маркирай синьото ограденото и виж какво ти излиза.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk
[attachment=31346]


Прикачени файлове Миниатюри
       

Huawei P30
Цитирай
#8

(2020-11-17, 22:23:03)Tuneful написа:  Според програмата не е.
Той може да е руутнат и след това да е ънруутнат и ще ти дава същото, но пак ще се гневи за сигурността. Моят Note 4 е точно така. Макар да съм го ънруутнал сигурността е дискредитирана.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#9

(2020-11-17, 21:10:52)Tuneful написа:  Не знам дали е рутнат. Взел съм го нов от магазин. 

(2020-11-18, 15:02:36)Diego Armando написа:  Той може да е руутнат и след това да е ънруутнат и ще ти дава същото, но пак ще се гневи за сигурността. Моят Note 4 е точно така. Макар да съм го ънруутнал сигурността е дискредитирана.

Ми даа, те в магазина като си нямат работа и рутват телефоните за да прецакат клиентите си.
@Tuneful, от Google Play ли инсталирахте приложението?
Цитирай
#10

(2020-11-18, 17:12:50)tsvetan24 написа:  Ми даа, те в магазина като си нямат работа и рутват телефоните за да прецакат клиентите си.
@Tuneful, от Google Play ли инсталирахте приложението?
Не съм казал подобно нещо. Просто споделям опит. Защото много хора смятат, че след unroot всичко си е както преди. Но не е. И аз следя темата с интерес.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#11

(2020-11-18, 17:12:50)tsvetan24 написа:  Ми даа, те в магазина като си нямат работа и рутват телефоните за да прецакат клиентите си.
@Tuneful, от Google Play ли инсталирахте приложението?

Ми баш така правят . Ако е от алито особено . Ако е някой китайски вариант и им сменят рома с европейски . Как ще стане без рут не знам .

Storstark
Цитирай
#12

Не искам да спамя .Ама да не правя друга тема .Как инсталира google pay .На мен ми излиза това


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi Mi10t pro, Honor View 20 ,Iphone 7 Nexus 6 ;LG G2  ;HTC Desire X ;HTC Desire;
;Nokia 6130 ;Motorola E1000;
Цитирай
#13

Е значи пак трябва да се почака още . Или не сте регион БГ.

Storstark
Цитирай
#14

(2020-11-18, 23:47:00)ianpav_4444 написа:  Е значи пак трябва да се почака още . Или не сте регион БГ.
В Бг съм ?.Попитах защото се пробвах да го сваля и не стана .А колегата е успял .

Xiaomi Mi10t pro, Honor View 20 ,Iphone 7 Nexus 6 ;LG G2  ;HTC Desire X ;HTC Desire;
;Nokia 6130 ;Motorola E1000;
Цитирай
#15

(2020-11-18, 22:17:42)ianpav_4444 написа:  Ми баш така правят . Ако е от алито особено . Ако е някой китайски вариант и им сменят рома с европейски . Как ще стане без рут не знам .
Аз под "Взел съм го нов от магазин." изключвам онлайн покупка от Китай.
(2020-11-18, 23:43:27)vinety написа:  Как инсталира google pay .На мен ми излиза това
Затова го попитах откъде е инсталирал приложението, но явно колегата не следи темата.
Цитирай
#16

(2020-11-18, 23:43:27)vinety написа:  Не искам да спамя .Ама да не правя друга тема .Как инсталира google pay .На мен ми излиза това
Няма приложение за бг. Тази тема се дискутира много тези дни. Пуснаха услугата, но се настройва директно от Settings -> Google - > Google Pay. Ако толкова държиш на приложение само от appmirror.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#17

Картите, издавани от български банки могат да бъдат добавени в Google Pay, но не могат да се използват за безконтактни плащания на POS терминал в магазините. Най-лесният начин е използването на карта от Curve, Revolut или Monese – мобилни доставчици на разплащателни сметки.Може би банките постепенно ще започнат да работят с Google Pay . Някой направиха приложения като Булбанк,ПИБ и др.
Цитирай
#18

Здравейте, момчета и момичета!
Следя си темата, но пътувах и нямах възможност да отговарям. Сега ще го направя на всеки поотделно... Smile
Следя една група във Фейса, където много усилено се обсъжда Google Pay. Няма да я рекламирам, но ако някой има желание ще я постна. Пускам по-долу официален отговор на Гугъл относно ползването на телефон за плащане с тяхното приложение в БГ.

(2020-11-18, 05:29:15)DoryanY написа:  Провери в настройки на Google play дали този телефон има сертификат от гугъл,и с коя версия си.И друго,тази снимка която си качил,маркирай синьото ограденото и виж какво ти излиза.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Пише, че телефона е сертифициран. А като натиснеш на "Какво означава това?" ме препраща към help страница на Гугъл, където обясняват точно това за сертифицирането и т.н.

(2020-11-18, 22:17:42)ianpav_4444 написа:  Ми баш така правят . Ако е от алито особено . Ако е някой китайски вариант и им сменят рома с европейски . Как ще стане без рут не знам .

От ЕМАГ е купен телефона.

(2020-11-21, 09:27:58)alexkara написа:  Картите, издавани от български банки могат да бъдат добавени в Google Pay, но не могат да се използват за безконтактни плащания на POS терминал в магазините. Най-лесният начин е използването на карта от Curve, Revolut или Monese – мобилни доставчици на разплащателни сметки.Може би банките постепенно ще започнат да работят с Google Pay . Някой направиха приложения като Булбанк,ПИБ и др.

Точно Curve и Revolut се опитвам да добавя в приложението.

(2020-11-19, 17:20:14)Diego Armando написа:  Няма приложение за бг. Тази тема се дискутира много тези дни. Пуснаха услугата, но се настройва директно от Settings -> Google - > Google Pay. Ако толкова държиш на приложение само от appmirror.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

За съжаление на мен там не ми се появява Google Pay. Не знам поради каква причина...


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
#19

Update? На някои им се появи дори след рестарт. Какъв е телефона?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#20

Здравейте отново...
Тъй като излезнаха много допълнителни въпроси, ще се опитам да разкажа проблема си по-подробно като се опитам да дам отговор на всички коментари и въпроси дотук.

Телефона е на 1 година, в гаранция и е купен от ЕМАГ. Чисто нов и неразпечатан пристигна. Модела е Ulefone Power 6 и е с Андроид 9. С всички последни ъпдейти е - винаги го правя.
Преди няколко месеца ми изчезна пръстовия отпечатък. Един ден спря да работи и после видях, че даже в настройките на телефона липсва менюто за настройки на пръстов отпечатък. Все едно просто телефона не поддържа тази функция, и все едно че нямам сензор за отпечатък отзад на телефона. Почти една година имах пръстов отпечатък и го ползвах безпроблемно и хоп една сутрин го няма... Всички приложения, които бяха настроени да работят с отпечатък автоматично започнаха да ми искат парола или пин за да се отворят.
От тогава насам все се каня да върна телефона към фабрични настройки и да видя дали пръстовия отпечатък ще се появи и заработи или ако не да го пращам в гаранционния сервиз, ама все не ми остава време, пък и все не ми се занимаваше с инсталацията и настройките на многото приложения, които ползвам. Не знам дали този проблем с изчезналия пръстов отпечатък има някакво значение за другия проблем с Google Pay, но реших да го споделя.
В момента нямам пръстов отпечатък на телефона си и в настройките също липсва като софтуерна опция. Иначе всичко останало по телефона си работи идеално и общо взето съм доволен от машинката, като имам пред вид и цената ѝ.

Сега за Google Pay - хората го ползваха и преди Гугъл да съобщят, че го пускат официално за България. Имаше врътка да се свали от аппмирор, сменяха се адреси и т.н., но се подкарваше плащането с телефон с карти Revolut и Curve. След запитване Гугъл дадоха отговор, който прикачам по-долу. За съжаление на мен там не ми излиза опцията Google Pay въпреки, че имам инсталиран апп-а... Приложението работи, но като му добавиш карта Revolut или Curve изписва, че не може да се конфигурира плащането с телефон - прикачено е по-долу...
Мои познати го ползват без проблем - аз поради някаква причина не мога. Иначе приложенията на iCard, Phyre и А1 си ги ползвам без проблем за плащане с телефона. Имам проблем само с гугълското Smile И с пръстовия отпечатък де...

Някой да се е сблъсквал с подобен проблем с пръстовия отпечатък и/или с Google Pay?


Прикачени файлове Миниатюри
               
Цитирай
#21

Пишеш,че редовно пускаш всички ъпдейти?Ако е така,не се учудвай,че отпечатъка го няма или телефона се държи странно-безкрайните и безмислени ъпдейти са причината,омазали са регистрите!Най-вероятно "замазването" на отпечатъка е причина да не ти дава да добавиш картите(липсва основен елемент на сигурността).Навсякъде в дебелите книги е написано,че при ъпдейт за качване на версията на операционната система(Андроид),е препоръчително ресет за нормалната работа на устройството.Ако има логическа грешка при ъпдейта,при ресет се "пренаписва"на "ново" регистъра.И един съвет-ако се оправят нещата и искаш да имаш безпроблемна работа с машинката-спри всички скапани ъпдейти(дори и от магазина,на приложенията)!Пускай ги само ръчно,контролирано за всяко приложение,ако имаш проблеми с работата му!
[-] 2 потребители изказват благодарност на vertexe за това мнение:
  • boxi, Tuneful
Цитирай
#22

За съжаление на мен там не ми се появява Google Pay. Не знам поради каква причина...

При мен излиза тука . Настройки , Google , чукаш на профила , най вдясно плащания и абонаменти и там се появява . 
   

Това мисля ,че едно и също :
https://pay.google.com/gp/w/u/0/home/paymentmethods


Прикачени файлове Миниатюри
   

Storstark
Цитирай
#23

Колеги, благодаря на всички за отговорите и помощта! В момента съм зает с други неща и нямам време и възможност да върна телефона към фабрични настройки и да видя дали ще се появи пръстовия отпечатък, и дали той е причината Гугъл да не ми дава възможност за ползване на Google Pay. Надявам се през следващата седмица да мога да свърша тази работа и след като като преинстална телефона пак ще пиша тук какво се е случило.
Поздрави на всички!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)