Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi 10T/10T Pro проблеми
#26

След като минах на андройд 11 в месенджера и др приложения пак съм със точка, а не с брояч на колко съобщения имам. Рових в настройките, не не го открих откъде се превключва. Сещате ли се къде беше или е премахнато в 11?

Mi 10t pro

Huawei Mate 10 L29 Black
Цитирай
Аксесоари
#27

Жестовете не ми работят след ъпдейта...чудесно! Поне да пишат за възможните бъгове след ъпдейт или изобщо да не пускат такъв. Най-якото е че през туториала си работят. Рестартирам телефона и от режима с жестове се връща на този с бутони...аз ли правя нещо грешно?
Цитирай
#28

(2021-02-26, 17:22:13)bulgaria8 написа:  Жестовете не ми работят след ъпдейта...чудесно! Поне да пишат за възможните бъгове след ъпдейт или изобщо да не пускат такъв. Най-якото е че през туториала си работят. Рестартирам телефона и от режима с жестове се връща на този с бутони...аз ли правя нещо грешно?
С външен launcher жестовете не работят, със системния си работят.

Xiaomi Mi Mix 2s/RN 9s/POCO X6 5G
Цитирай
#29

Здравейте от 4 месеца ползвам телефона, къде доволен, къде не, ама няма алтернатива цена/качество.
Та проблемите, които не успях да отстраня са следните:
1. Глупавия WiFi на всеки 4-5 зареждания почва да хаби убииствено много батерия, след рестарт се оправя, но търся друго решение..
2. Proximity сензора е отвратителен, след първия ъпдейт се подобриха нещата малко, но само малко... Не знам дали сте забелязали но докато водите разговор във Viber/WhatsApp решава че екрана трябва да огасне и няма светване, освен през бутона... (независимо дали е на ухото телефона или не)
3. Ползвам бърз достъп до смален екран за една ръка (приплъзване от средния бутон наляво или надясно). Работи само първия път като го включа и след това, за да проработи отново трябва да вляза да го изключа и включа на ново настройката.... (много дразнещо...)

Всички останали проблеми, които съм имал са били причинени от някое приложение или в следствие на мой грешки, телефона забиваше, рестартираше се, зацикля на някаква картинка и 20-30 секунди никаква реакция, като затварям балончето на месинжъра забиваше целия телефона за 10 секунди и като ми пише някой по месинджъра въобще не излизат известия с часове, докато не ми звънне някой, че е спешно. (последния проблем се оправи, като изключих всички рестрикции, оптимизирането на батерията, работи с пускането на телефона и постоянно на заден план)

Много ще съм благодарен, ако някой има решение с WiFi и точка 3.
Като цяло от телефона съм доволен след 7 години на ябълката, ако имах възможност, не бих си взел Android, но обстоятелствата бяха такива.
Цитирай
#30

Погледни си настройките на вайбър: общи - wi-fi правила за заспиване

[Изображение: 65da9a911d356aba87eb82fd08829dbf.jpg]
Цитирай
#31

Какво общо имат тези настройки с мойте проблеми?
Цитирай
#32

Предполагам си се сетил, но все пак, незнам дали има нещо общо но погледни настройката за сканиране на приложения и услуги за Wi-Fi. По принцип се отразява на батерията като консумация.

 Huawei P40 pro+    512GB black
[-] 1 потребител изказва благодарност на carden за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#33

Имат, защото вайбър по друг начин държи WiFi буден чрез постоянни проверки и заявки, които затормозяват системата.
Другия вариант е в настройките за wifi да е пуснат асистента, или пък в настройките за локация да е включено постоянно сканиране на WiFi и Bluetooth.
Цитирай
#34

И затова го прави веднъж на 7 дена примерно и се оправя след рестарт? Сега ще потърся снимка от проблема, и ще я добавя да придобиете представа...
Почти не бях ползвал телефона и като го погледнах беше на 65% за няколко часа


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#35

Хората се опитват да ти помогнат, а ти питаш "това какво общо има, онова какво общо има", ами не питай, намери сам проблема Smile
Цитирай
#36

Ако докажеш, че първия ти коментар е решението на проблема ми ще ти се извиня, ама съм 100% сигурен, че даже не си разбрал какво съм питал и затова казах, че няма нищо общо моя проблем с "твоето решение".
Цитирай
#37

Ок, успех с проблема, дано го разрешиш.
Цитирай
#38

При проблем с точене на батерия от WiFi едно от първите неща, които се гледат са настройките на вайбър.
Цитирай
#39

Някой има ли проблеми с месинджър след ъпдейт до андроид 11? Пример: ако съм в някое приложение и някой ми пише трябва да излезна от съответното приложение за да мога да чета или пиша. Не е като преди с изскачащ прозорец.

Galaxy S24 ultra 512gb
Цитирай
#40

Мен ми се покаже на заключен екран за миг, че имам съобщение и после изчезне и не се вижда на отключен телефон нито бъбъла, нито, че имам съобщения в апп-а. Вайбъра и той така. Свалих си пак рома и е малко по добре, но имам ядове и аз...

Mi 10t pro

Huawei Mate 10 L29 Black
Цитирай
#41

(2021-02-28, 16:59:03)UnSpiroble написа:  Здравейте от 4 месеца ползвам телефона, къде доволен, къде не, ама няма алтернатива цена/качество.
Та проблемите, които не успях да отстраня са следните:
1. Глупавия WiFi на всеки 4-5 зареждания почва да хаби убииствено много батерия, след рестарт се оправя, но търся друго решение..
2. Proximity сензора е отвратителен, след първия ъпдейт се подобриха нещата малко, но само малко... Не знам дали сте забелязали но докато водите разговор във Viber/WhatsApp решава че екрана трябва да огасне и няма светване, освен през бутона... (независимо дали е на ухото телефона или не)
3. Ползвам бърз достъп до смален екран за една ръка (приплъзване от средния бутон наляво или надясно). Работи само първия път като го включа и след това, за да проработи отново трябва да вляза да го изключа и включа на ново настройката.... (много дразнещо...)

Всички останали проблеми, които съм имал са били причинени от някое приложение или в следствие на мой грешки, телефона забиваше, рестартираше се, зацикля на някаква картинка и 20-30 секунди никаква реакция, като затварям балончето на месинжъра забиваше целия телефона за 10 секунди и като ми пише някой по месинджъра въобще не излизат известия с часове, докато не ми звънне някой, че е спешно. (последния проблем се оправи, като изключих всички рестрикции, оптимизирането на батерията, работи с пускането на телефона и постоянно на заден план)

Много ще съм благодарен, ако някой има решение с WiFi и точка 3.
Като цяло от телефона съм доволен след 7 години на ябълката, ако имах възможност, не бих си взел Android, но обстоятелствата бяха такива.

Здрасти, относно проблема с wi-fi. Ползвам телефона от 4-5 медеца и за този период ми го направи 2 пъти. Това което ми помогна е рестарт на рутера. Четох че и други хора се оплакват от същото, можеш да прочетеш тук: https://amp.reddit.com/r/Xiaomi/comments...i_10t_pro/
Цитирай
#42

Здравейте, ползвам Мi 10T от около 2 месеца и имам два основни проблема:
1) При зареждане на телефона не мога да отключа екрана. Задал съм фигура за отключване, но изобщо не стигам до тази опция. Тоест, екранът е черен и толкова...
2) Не получавам известия за съобщенията от ФБ Месинджър. Тоест, трябва да отворя приложението, за да видя дали имам съобщения. Това донякъде се оправя от настройките за батерията и разрешение за автостарт на приложението, но... донякъде.
В редките случаи, когато получа известие - познатото балонче вече не е кръгло балонче, а миниатюрно квадратче, което (ако не е под селфи камерата) отваря чат прозорец на половин екран, който еее... за мен е почти неизползваем.

Цитирай
#43

(2021-03-11, 15:39:52)danielrusinov написа:  Здравейте, ползвам Мi 10T от около 2 месеца и имам два основни проблема:
1) При зареждане на телефона не мога да отключа екрана. Задал съм фигура за отключване, но изобщо не стигам до тази опция. Тоест, екранът е черен и толкова...
2) Не получавам известия за съобщенията от ФБ Месинджър. Тоест, трябва да отворя приложението, за да видя дали имам съобщения. Това донякъде се оправя от настройките за батерията и разрешение за автостарт на приложението, но... донякъде.
В редките случаи, когато получа известие - познатото балонче вече не е кръгло балонче, а миниатюрно квадратче, което (ако не е под селфи камерата) отваря чат прозорец на половин екран, който еее... за мен е почти неизползваем.

По точка 1 незнам как да ти помогна, но по точка две аз също имам известни проблеми с известията на Месинджър WhatsApp и  и за сега съм намерил решение като съм заключил и двете приложения и стоят винаги будни, от към батерия не се отразява. Опитах с автостарт но си има проблем с известията, с Вайбър никакви грижи. Отваряш Месинджър, минимизираш го и после от трите бутона под дисплея натискаш квадрата, излизат ти последно отваряни прозорци, придърпваш надолу прозореца на месинджър отгоре ти се появява заключен катинар. Имах го същия проблем и със предишния телефон, но след актуализации със времето на софтуера се изчистиха нещата. Дано съм ти полезен, но това е решението за сега от мен.


Прикачени файлове Миниатюри
   

 Huawei P40 pro+    512GB black
Цитирай
#44

Здравейте , аз не откривам или няма как се се изкарат бързи контакти на началния екран.
Цитирай
#45

(2021-03-11, 16:50:25)Peter1986 написа:  Здравейте , аз не откривам или няма как се се изкарат бързи контакти на началния екран.
Избираш си профила на контакта който искаш, горе в дясно трите точки има опция добавяне на начален екран.

 Huawei P40 pro+    512GB black
Цитирай
#46

То хубаво ама аз искам като цъкна върху контакта който е изкаран на началния екран директно да го набере а то ми го отваря и тогава мога да го набера .
Цитирай
#47

За съжаление май няма за сега тази опция. Може би след някоя друга актуализация.

 Huawei P40 pro+    512GB black
Цитирай
#48

Някакъв ад е с този сензор за близост. Набирам хора, цифри и затварям най-редовно. Някакви решения има ли или трябва да продавам доброто телефонче и да купувам отново ябълка или самсунг?
Цитирай
#49

(2021-03-11, 20:45:05)Peter1986 написа:  То хубаво ама аз искам като цъкна върху контакта който е изкаран на началния екран директно да го набере а то ми го отваря и тогава мога да го набера .

A като цъкнеш да го изкара на начален екран не ти ли дава опция какво да прави при натискането?
Директно набиране или отваряне на контакта?

на Xiaomi.eu дава тази възможност:


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • ronnie72
Цитирай
#50

От скоро време телефона на моменти му забива ( не реагира ) екрана. Примерно, докато съм в браузъра и искам да скролна надолу трябва да скролна 3-4 пъти и за момент се оправя и след определено време пак е така. Не го прави само в браузъра. Примерно като го отключа и скролвам нагоре за меню пак прави същия проблем. Предполагам е някакъв бъг, ако е тъчскрийна ще го прави постоянно предполагам? Като го рестартирам се оправя, но до едно време и после пак така. С най-новата официална версия съм.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)