Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi 10T/10T Pro проблеми
#76

Здравейте!
Имам Mi 10T Pro от съвсем скоро, но не мога да свикна да говоря с него...По точно не зная как се случва, но докато говоря по телефона, постоянно се случва да натисна без звук, високоговорител или да дам изчакване. Не мога да си го обясня как става, аз ли не държа телефона както трябва или е от самия телефон, но досега никога не съм имала подобен проблем!
Освен това е мн тих на високоговорител дори на максимум звук.
Цитирай
Аксесоари
#77

И от двете е. Колкото по-голям е екрана на толкова по-скапано място е сензорът за близост и трябва да видиш в кой момент гасне и в кой не. Освен това пък има и много оплаквания от марката, така че ... дори да го държиш правилно може да светва от нещо, било съобщение от арр или друго.
Или свикваш, или сменяш.
А на високоговорител не знам. С всички, с които говориш ли е така или само с определен оператор/човек.
Може да е от другата страна проблема
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#78

Постоянно се чува на високоговорителя много тихо, независимо с кой говоря. Замислям се дали да не го продам още докато е съвсем нов, но какъв да си взема...замислям се за Samsung Galaxy A52 256 gb/8 gb, струва ли си?
Цитирай
#79

Със този самсунг не. Намери някой друг с такъв телефон и сравни. Телефона се води с доста добър звук от колонките. От ютуб като си слушаш как е? Даже стерео звук трябва да имаш като е завъртян телефона. А и в настройки разширени настройки имаш прочостване на високоговорител пробвай го

Mi 10t pro

Huawei Mate 10 L29 Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на nastykb за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#80

Ама на Xiaomi не им дреми въобще за милионите оплаквания от тяхни модели ,че въобще не можеш един разговор да проведеш Smile . Дори и най-последно представилите модели страдат от това....... И въобще не е от това ,че държиш телефона грешно.....това е най-абсурдното оправдание . От 10Т само на високоговорител провеждам разговори ,то по друг начин няма как Smile .
[-] 1 потребител изказва благодарност на martoo за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#81

Някъде бях чел, че те изобщо нямат истински оптичен сензор за близост, а разчитат на разни софтуерни хватки. Не знам дали е вярно, но при всички положения е смешно да не можеш да използваш телефона си за основното му предназначение...

Изпратено от моят LG VELVET с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#82

И аз така съм чел ,че въобще няма сензор .
Цитирай
#83

Здравейте! Искам да върна фабрични настройки на един смартфон Mi 10T lite и не мога вече втори ден. Иска ми постоянно да въведа паролата на Mi профил, аз го правя и постоянно ми дава: невалидно име/парола, нов опит, паролата не може да бъде проверена. Зная си потребителското име и паролата, но не отпиша профила от телефона. Сменях я няколко пъти с нова и пак същото. Вчера получих 3 кода за потвърждение и профилът ми се блокира за 24 часа. Днес пак нищо не става...
Моля ви за помощ...Кажете ми как мога по друг начин да върна фабричните настройки на телефона, ще го ползва друго лице и трябва да го направя?
Цитирай
#84

Най-накрая има някаква обратна връзка за проблема със сензора за близост - https://m.gsmarena.com/xiaomi_to_address...-50617.php

Нямам големи надежди, но да видим.

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
Цитирай
#85

То е написано , че за актуалните модели няма надежда
Цитирай
#86

За актуалните, засегнати модели пише уж, че ще се опитат да рекалибрират сензорите чрез OTA актуализация, но и аз нямам особени надежди.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#87

Толкова години , досега да бяха
Цитирай
#88

За да не създавам нова тема, ще напиша тук някои работи. Когато взех телефона, имах надежди, че за тези пари няма по-добро. Е, нямаше наистина, но ако знаех какво следва вероятно нямаше и да го купя. Имал съм все флагмани от другите марки и от началото на годината този.. Най-лошият избор, който можех да направя. Сензора за близост - така и ще си остане този модел. Затваряш, задържаш и всичко, което пречи на един нормален разговор. Лага в някои вградени приложения при 144 херца е побъркващ. Черната тема е пази боже, седя си на нормалната. Камерата е средна хубост, но много далеч от перфектна. Звукът е хубав, батерията е супер и до там. Лошото е, че искат да приличат на айфоните, ама няма да се доближат до тях с такива елементарни проблеми. Да, тук имам опциите за смяна на теми, иконки и шрифт, но файда от тях няма, ако ще имам милион малки дразнещи бъгове. И да, правих десетки пъти хард ресет и всичко се оправя за 2 дена и после същото. Явно когато се бълва количество за сметка на качеството, това се случва.. евтини устройства, но с различни проблеми. Много свикнах на мазните 144 херца, но май ще се разделям с тях. Лошото е, че тези телефони не държат цена и вече сигурно се намират и за 500лв. Ще му дам може би още малко шанс, но вероятно повече няма да се върна на марката.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
Цитирай
#89

Проблема ти е, че си си мислил да излъжеш системата като дадеш 1000 лв. за телефон, който е на нивото на такъв за 2500 лв. Това няма как да стане. Всички пищят от бъгове в MIUI, но тях ги има при всички ( не едни и същи ). Аз също съм ползвал флагмани на почти всички производители, ползвал съм и Mi 3, Mi Mix 2, сега и Mi 10T Pro. Винаги е имало "кусури" при всички.
Сензора за близост ( който по принцип отсъства в този модел ) наистина е малко своенравен, ако не знаеш как всъщност функционира и не му свикнеш.
Кажи го тоя безпроблемен модел, та дори и за три бона, та да си го купим всички.
Xiaomi върви по пътя на Huawei и Samsung в момента, което мен леко ме отблъсква честно казано, с модели на килограм. Преди време ги купувахме група ентусиасти, точно заради "бъгавия" MIUI.
Сега такива като теб, ги купуват, за да минат тънко... И после ревът като момичета.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на dani_z25 за това мнение:
  • valentyno
Цитирай
#90

Изобщо не съм опитвал да лъжа система. Не съм купил телефон за 1000лв с мисълта, че спестявам още толкова пък взимам всичко. Купих го, за да видя тази марка заслужава ли си, не си ли. Купих го, защото реших да не давам повече от 1000лв за телефон и в този бюджет най-доброто беше именно това устройство. Тоя сензор само маниаците може да му казват, че има чалъм. Чисто и просто, китайците са се осрали и могат само да се учат от грешките си. Не знам по кой път вървят, но се вижда, че не ги вълнува качеството. За перфектен телефон веднага ще ти кажа - Пиксел! Айфоните колкото и да ми ги плюят.. там оптимизацията е на светлинни години пред китайците. Самсунг - тези тяхните батерии ми скъсваха нервите, но останалото беше просто съвършенство. Екран, камера, звук, дисплей. И изводът ми е, че хора, които искат безпроблемно устройство и искат да си спестят такива елементарни бъгове, среден клас телефон не е за тях. Демек не е и за мен.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
Цитирай
#91

Човек, при Pixel ти буквално си бета-тестер. Какви безпроблемни устройства. Виж само последната им актуализация, преди RC на Андроид 12 какви фиксове включва и колко бъгове се опитват да оправят. Петицата е с 4000ma батерия, процесор средняк и в БГ на цена 1500 лв. Самсунг. Ти сам спомена батерията и Ексинос. Като изключиш Ultra моделите, които са по 2.5К , получаваш пластмаса за 1800 лв.
Айфон са за друг форум.
И накрая, от китайски средняк очакваш да е ТОП във всичко?!

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
Цитирай
#92

Като бивш собственик на Пиксел - ако не влезеш сам в тази опция за бета тестери, то всички официални ъпдейти, които получаваш са изпипани. Поне при мен беше така. Иначе очаквам от китаец за 1000 лв да не лагва. Щото имах п30 Лайт там ядове нямаше, после имах и п30 про - там всичко беше супер. Просто явно в този модел леко са експериментирали. Имам приятел с ми11 ултра.. не, че е лош, ама не си заслужава парите.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
Цитирай
#93

От скоро се появи някакъв странен бъг, когато някой ми звънне и аз го оставя да си звъни телефона, след това не ми изписва обаждането като пропуснато, а пише "На обаждането беше отговорено на друго устройство". И ако не вляза сам в регистрите да проверя, не ми изписва въобще, че ме е търсил някой. Какво е това друго устройство въобще не знам, не съм свързвал никакви други устройства и не съм пренасочвал обаждания. Някой да има идея на какво се дължи това?
Цитирай
#94

Попита ли мобилния оператор?
Цитирай
#95

От три дена не мога да вляза в messenger, пробвах с рестарт, триене на данни и деинсталиране с последващо инсталиране. Освен, че не се отваря, дори бъгва на моменти телефона... Идеи?    

Редактирах скрийншота да му падне размера под 1МБ, да не се чудите, защо е по- замъглена иконата.
Цитирай
#96

(2023-02-11, 16:31:30)RoboCop написа:  От три дена не мога да вляза в messenger, пробвах с рестарт, триене на данни и деинсталиране и последващо инсталиране. Освен, че не се отваря, дори бъгва на моменти телефона... Идеи?

Редактирах скрийншота да му падне размера под 1МБ, да не се чудете, защо е по- замъглена иконата.
Не е до марка и модел телефон много народ е пропищял чакай ъпдейт на messenger.

Изпратено от Redmi Note 9S

Xiaomi Mi Mix 2s/RN 9s/POCO X6 5G
[-] 2 потребители изказват благодарност на petar37 за това мнение:
  • Ivan_Bonev, RoboCop
Цитирай
#97

Или сложи по-стара версия и не обновявай..
Също може да сложиш лайт версията докато се оправи проблема
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Ivan_Bonev, RoboCop
Цитирай
#98

Да напиша и аз нещо за сензора за близост. Сензор реален няма но се използва инфраред който е за дистанционно и предната камера. За да не светва екрана трябва да държите телефона под наклон и опрян в горната част на ухото за да покривате инфраред диода и да затъмявате предната камера. Може би повечето от вас вече го знаят но който не да се научи и да си улесни живота.
Цитирай
#99

Здравейте колеги, имам следно запитване.

Как мога да прехвърля инсталирано приложение с неговите настройки
от един телефон (Mi 10T Pro) на друг телефон (Samsung Galaxy A54).
Някакви предложения и идеи ?

Благодаря предварително на отзовалите се.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

ако беше от xiaomi на Xiaomi -- локален бекъп и рестор само на приложението
иначе можеш да опиташ с Share me ина двата телефона, но не винаги се поддържа прехвърляне на всичко
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • skysoft
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)