Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Затварят държавата... Ковид, Глад и още нещо...
#1

Хора!
Затварят всичко!
Предстои гласуване на управляващите дали да затворят държавата. Аз съм сигурен, че ще се случи. Както вече Nova TV , BTV и други съобщиха, мерките влизат в сила този петък и ще са следните:

1. Затваряне на всички нехранителни магазини, в това число и в моловете. Затваряне на всички кафенета, ресторанти, заведения за бързо хранене, игрални зали.
Ще работят само банките, аптеките и пощите.

2. Спиране на всички спортни прояви.

3. Пълна забрана на всички частни тържества.

4. Всички ученици ще учат само online.

5. Пълна забрана за външни и вътрешни екскурзии.

Вие какво мислите?
Много хора вече се опасяват, че ще настъпи глад. И това е логично. Хора, живеещи на Запад вече казват, че въпреки много строгите мерки, болните не просто не намалят, ами се увеличават. Датско изследване пък наскоро показа данни, че за периода от един месец тези , които са носили маски са показали 1.8% заразяване, а тези ,които за този месец никъде не са носили маска, са 2.1%.
Много се надявам хората доброволно да не започнат да умоляват за още и още контрол, мислейки си , че това е най-обикновеното и нормално нещо на света.
Аксесоари
#2

Още не решено, тепърва ще подлежи на обсъждане в МС.

 
#3

Е, да, хората имат още 4 дни.
Сигурен съм, че ще стане.
И във фейса чета , че хората даже се радват и казват ,че отдавна трябвало да затворят всичко.

Не знам малкия и среден бизнес как ще се оправят, това е гръбнакът на икономиката...
За обикновените хора, останали без работа ,пък не ми се мисли.

Вие представяте ли си да ви е забранено да празнувате примерно Рожден ден?
Световният комунистически сатрап Пол Пот ли ни управлява?
В същото време градският транспорт-позволен!?
Значи на стадиона на чист въздух забранено, но в градския, дето не се проветрява и на това малко пространство се скупчили на ден безброй хора ,един тотален развъдник на всякакви бацили-може!
#4

Всичко е пропаганда, ако си малко на ти с цифрите ще разбереш колко нелогично и смешно звучат "днес 5000 заразени" "днес 4000" "днес 5600" ....и "излекувани 1700" "излекувани 1600" .С какво гилекуват и то за ден?А същевременно няма легла по болниците !Иначе по медицинска пътека на един "заразен с Ковид " която трае 5 деня държавата плаща на болницата 1600лв.Ако тръгнем да смятаме вече с цифрите много хора ще им се отворят очите.Инда не бъда разбран погрешно ,че съм от тия които зайклемяват съществуването на вируса,мой близък от семейството го прекара.Една седмица не можехме да овладеем температурата и се наложи в крайна сметка в болница където да бъде изследван с тест.Няма да споменаваме с какви врътки успяхме да настаним члена от семейството.В крайна сметка след два дни от теста излезна ,че няма Ковид въпреки симптомите!И на всичкото отгоре не можеше да си тръгне ,трябвало да си мине пътеката

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk
#5

Така ще е, на ББ приятелите искаха заведения и дискотеки да бачкат до 23:30! Като не виждат по-далеч от носа си сега няма да работят въобще. Цял свят ограничава, ние тарикатите искаме да купонясваме. А нека сега да купонясваме! Имам контакти с Чехия, Германия и Великобритания. Когато те предприеха крайни мерки, ние се правехме на ... а сега нека ни е. Не вярвам да затворят нехранителните магазини(строителни и подобни) ще блокират икономиката! Лично мнение.

времето е като парите - никога не стига
#6

(2020-11-23, 20:06:15)pepy1 написа:  Така ще е, на ББ приятелите искаха заведения и дискотеки да бачкат до 23:30! Като не виждат по-далеч от носа си сега няма да работят въобще. Цял свят ограничава, ние тарикатите искаме да купонясваме. А нека сега да купонясваме! Имам контакти с Чехия, Германия и Великобритания. Когато те предприеха крайни мерки, ние се правехме на ... а сега нека ни е. Не вярвам да затворят нехранителните магазини(строителни и подобни) ще блокират икономиката! Лично мнение.

И като имат мерки тия държави-какво?
Британия само в последните 10 дена-към 400 000 заразени, Франция за 10 дена-над 500 000, Германия-над 200 000.
И сега като затворят държавата, рязко заболелите ще спаднат. А никой не мисли защо-ами защото всичко е затворено и просто тестовете ще са драстично по-малко!
Така че не мерките ще намалят болестта, както и не самата настинка Корона ще унищожи света и икономиката-политиците и умните глави над тях го унищожават!
#7

Българина е недисциплиниран. Той иска останалите да спазват правилата но не и той. Той винаги е прав и знае всичко.
#8

Заразата е истинска, но хората не виждат по-далеч от носа си.
Млади хора здрави без болести си отиват, мои приятели се заразиха, имам и познати в болница заради болеста.
Аз не вярвам, че е пропаганда или конспирация, никой няма интерес да затвори огромни икономики и никой да няма работа и да не внася 1 стотинка.
Но както и в повечето случаи, да се спори във форума е все едно да се спори с радиото, затова спирам, защото сега ще ми се нахвърлите как Сащ управлява света, всички ни искат мъртви, умрели, заровени, бедни, гладни и тн, всичко било лъжа за да ни сложат чипове с ваксината.
Вие наистина ли си мислите, че някой го интересува за България? даже не знаят къде е?

Целият свят е в епидемия, умират хора и зад тези хора стоят майки, бащи, братя, сестри, Ковид е истински и не е просто настинка или грип, а опасна болест, мои колеги го минаха тежко.

Както и да е...то заради такива индивиди като вас умират хора които не вярват и затова в Бг има по 100 човека умрели на ден.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
#9

Не е вярно, ББ я е измислил тази лъжа.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
#10

(2020-11-23, 20:06:15)pepy1 написа:  Така ще е, на ББ приятелите искаха заведения и дискотеки да бачкат до 23:30! Като не виждат по-далеч от носа си сега няма да работят въобще. Цял свят ограничава, ние тарикатите искаме да купонясваме. А нека сега да купонясваме! Имам контакти с Чехия, Германия и Великобритания. Когато те предприеха крайни мерки, ние се правехме на ... а сега нека ни е. Не вярвам да затворят нехранителните магазини(строителни и подобни) ще блокират икономиката! Лично мнение.
В Чехия като гледам мерките са дали резултат, най висока смъртност в Европа.

Изпратено от моят SM-N986B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
#11

Най-високата в в България, свери си часовника!

времето е като парите - никога не стига
#12

(2020-11-23, 19:52:01)greensmoke7777 написа:  Хора!
Затварят всичко!
Предстои гласуване на управляващите дали да затворят държавата. Аз съм сигурен, че ще се случи. Както вече Nova TV , BTV и други съобщиха, мерките влизат в сила този петък и ще са следните:

1. Затваряне на всички нехранителни магазини, в това число и в моловете. Затваряне на всички кафенета, ресторанти, заведения за бързо хранене, игрални зали.
Ще работят само банките, аптеките и пощите.

2. Спиране на всички спортни прояви.

3. Пълна забрана на всички частни тържества.

4. Всички ученици ще учат само online.

5. Пълна забрана за външни и вътрешни екскурзии.

Вие какво мислите?
Много хора вече се опасяват, че ще настъпи глад. И това е логично. Хора, живеещи на Запад вече казват, че въпреки много строгите мерки, болните не просто не намалят, ами се увеличават. Датско изследване пък наскоро показа данни, че за периода от един месец тези , които са носили маски са показали 1.8% заразяване, а тези ,които за този месец никъде не са носили маска, са 2.1%.
Много се надявам хората доброволно да не започнат да умоляват за още и още контрол, мислейки си , че това е най-обикновеното и нормално нещо на света.
Представяш нещата твърде тенденциозно. Аз съм сигурен, това ще се случи, глад, четеш във фейса.... Нито едно от твърденията не звучи достоверно.Недей да си играеш със страховете на хората! Не можеш да си представиш такива подобни твърдения, какъв ефект могат да предизвикат, или можеш и целиш точно това. Когато се публикува някаква новина, това се прави с дата, към която е актуална. Публикува се и линк, казва се кой е автора, от кое издание е взета. Или поне мен така са ме учили. Защо ли започвам да си мисля за политическа пропаганда от твоя страна? Цялото ти писание притежава всички характеристики на пропаганда.

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
#13

Какво затваряне какви пет лева? И кво, като са затворени моловете и кафенетата..?
Вече близо месец в Белгия е затворено почти всичко; кафенетата, ресторанти, барове, молове и т.н. Отворени са хранителните, строителните, банките и аптеките. А като гледам и това няма ефект. А нашите управници нали са много умни, че позволиха всичко в лятото.. Даже махнаха и карантината...

Изпратено от POCO F2 Pro
#14

Израел беше една от първите държави връхлетяна от "втората вълна". От графиките се вижда ясно, че  ограниченията са спрели заразата. Евреите наложиха пълна национална блокада на 18.09 за срок от 3 седмици.
https://news.bg/disasters/izrael-pak-nal...l?amp=true


Прикачени файлове Миниатюри
       

1916 
#15

Бате къде са труповете!Само да вмъкна,преди появата на Ковид,на ден са умирали повече хора от различни неща...в тази логика,в сегашно време не съм чул някой да умре от рак!Всички умират от Ковид.

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk
#16

(2020-11-23, 21:58:18)tiesto_pld написа:  Бате къде са труповете!Само да вмъкна,преди появата на Ковид,на ден са умирали повече хора от различни неща...в тази логика,в сегашно време не съм чул някой да умре от рак!Всички умират от Ковид.

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk
А ракът да е заразен? Стига с тая тъпа мантра как на ден умирали много повече хора от рак, диабет и т.н. Когато следващият, който умре, е твой познат/роднина, чакайки пред портите на болницата, щото малкото персонал не е сторъкия Шива и също боледува и излиза от строя за няколко седмици, ще запееш друго. А за труповете: спокойно може да отидеш в някое от въпросните отделения да вършиш нещо смислено, грижейки се за болни, но така, курназ, без маска и други ЛПС, щото нали "вирус няма".

Колкото за икономиката:

От Стойчо Димитров:

"Между другото - икономиката е човешки феномен: няма хора - няма икономика.
Парите също са ценност, само при наличието на хора. Без хора и златото не струва нищо.
Който иска икономика - иска здрави и прави хора."

Sent from my MI 8 using Tapatalk

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
#17

(2020-11-23, 21:58:18)tiesto_pld написа:  Бате къде са труповете!Само да вмъкна,преди появата на Ковид,на ден са умирали повече хора от различни неща...в тази логика,в сегашно време не съм чул някой да умре от рак!Всички умират от Ковид.

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk
Тук, както и под всяка статия за Ковид или мерките, се заформя полемика на тема има - няма ли Ковид.
На мен не ми харесва да затварят и ограничават, но от друга страна се замислям как до преди месец нямах познати болни от Ковид, а сега всеки трети около мен е болен, а двама вече са и покойници.
Та прехода от майтап към сериозност трябва да стане в главата на всеки.
Нека не вярващите се замислят, че отричането на реалността не е ваксина срещу Ковид.

Не смятам, че този форум трябва да се превръща в поредното средство за евтино противопоставяне. Дори намирам темата за излишна. Не ми се чете за неща, които ни заливат от всякъде. На мен този форум ми служи за разсейване от действителността, но..... някой пак захапа дъвканата дъвка.

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
#18

(2020-11-23, 21:58:18)tiesto_pld написа:  Бате къде са труповете! ......

Уж живеем в цивилизована държава, а се задават такива въпроси. 
Майка ми работи в болница. От това което казва положението изобщо не е добро. Има две колежки които са в критично състояние. Дано оцелеят.

1916 
#19

Семейно изкарахме въпросната корона. Седмица лека до средно висока температура, болки в ставите, мускулите и най-вече в главата. Понижена сатурация, повишен пулс и липса на апетит. Майка ми разви и пневмония. Но се лекува в къщи с антибиотик предписан от личната докторка. Общо около 10 дни всички бяхме като парцали при някой симптомите се задържаха над две седмици. Вече всички сме живи и здрави. Не видях нещо по-различно от стандартен грип, като изключим по-дългото време на боледуване. Финансово тази година с жена ми сме с около 10 хиляди лева назад. И изключително много ме дразни, че по цял ден само ресторанти и барове са им в главите за подпомагане.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
#20

(2020-11-23, 22:27:30)milss написа:  Уж живеем в цивилизована държава, а се задават такива въпроси. 
Майка ми работи в болница. От това което казва положението изобщо не е добро. Има две колежки които са в критично състояние. Дано оцелеят.
Вярваш ли си

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk
#21

В момента го карам и аз. 11-ти ден съм, започна с 3 поредни дни нонстоп температура, болки в цялото тяло и главата, впоследствие развих бронхит, все още пия антибиотик. Вкус и мирис нямам изобщо, ям нещо и изобщо не усещам какво. И съм на парцал all the time. Като пребит съм, грам енергия нямам. Повечето ми познати го изкараха леко, но някои развиха пневмонии. Като цяло си е сериозен вирус и леко ме дразнят ганьовците тип "просто леко грипче", но са навсякъде, какво да ги правиш... И не, никой не ми е дал 1800 лв. Wink

Sent from my HD1900 using Tapatalk
#22

Защо ти дават на теб?

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk

(2020-11-23, 22:47:02)whitehart написа:  В момента го карам и аз. 11-ти ден съм, започна с 3 поредни дни нонстоп температура, болки в цялото тяло и главата, впоследствие развих бронхит, все още пия антибиотик. Вкус и мирис нямам изобщо, ям нещо и изобщо не усещам какво. И съм на парцал all the time. Като пребит съм, грам енергия нямам. Повечето ми познати го изкараха леко, но някои развиха пневмонии. Като цяло си е сериозен вирус и леко ме дразнят ганьовците тип "просто леко грипче", но са навсякъде, какво да ги правиш... И не, никой не ми е дал 1800 лв. Wink

Sent from my HD1900 using Tapatalk
Чети бе момче... чети

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk
#23

Нещо не те разбирам...

Sent from my HD1900 using Tapatalk
#24

Добре де как китайците дет бяха най зле, отчитат по 11 болни на ден..а са над милиард
#25

Там този милиард има самодисциплина, а тук няколко милиарда - не.

 
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)