Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Затварят държавата... Ковид, Глад и още нещо...
#26

(2020-11-23, 23:31:23)NoMaD написа:  Там този милиард има самодисциплина, а тук няколко милиарда - не.
По точно има комунизъм, тука не.
Аксесоари
#27

(2020-11-23, 22:54:58)whitehart написа:  Нещо не те разбирам...

Sent from my HD1900 using Tapatalk

Спокойно, и аз не му разбирам. "Простотията не ходи в гората". Кой болен от "грипче", кой от covid, а някои са направо за психодиспансера, че там да си лекува шизофренията или алкохолната ( а може би и нарко) зависимост. 

(2020-11-23, 23:27:03)Andon0v написа:  Добре де как китайците дет бяха най зле, отчитат по 11 болни на ден..а са над милиард

Партията командва. Който не слуша и не спазва мерките - изчезва.

1916 
#28

Не знам защо се спори за нещо, което очевидно е безсмислено. Едни пишат, че някой се е разболял тежко, но теста е отрицателен, други просто са го карали по-дълго от нормален грип и т.н.

Фактите:
1. Ако не беше ненужната психоза надали всеки подсмърчащ щеше да се юрне по болници. Така щеше да има място за наистина болните (от каквото и да е).
2. Смъртността не е повишена много спрямо предишни години. И преди е имало пикове около Коледа. Сега същия пик идва малко по-рано. На годишна база няма да има някаква сериозна разлика. Ако всичко подсмърчащите по т.1 се лекуваха у дома сигурно щяхме да имаме рекорд по ниска смъртност. И да, рака не е заразен, но е над 80% смъртоносен. Измисления вирус е 3 на хиляда или 0,3% смъртност според СЗО. Грипа е между 2 и 4 на хиляда (в зависимост дали е тип А, Б или каквото там са измислили).
3. Че здравеопазването не става за нищо на всички е ясно. Болниците не трябва да са търговски дружества, защото касапите (хирурзите) забогатяват, а за някои тежки болести няма лекари.
4. Затварянията и ограниченията нямат смисъл. По никакъв начин не влияят на нищо. Болести не се лекуват с полицейщина. Освен, че се всява паника, която създава психясали хипохондрици, друго не се случва.
5. Тестовете не могат да се използват за поставяне на диагноза. Дават фалшиви резултати, което води до объркване на здравната система. Се уж нямало да хоспитализират всеки подсмърчащ, ама защо трябваше чак сега да се сетят. Който посмърча да си седи в къщи. В болницата само реално болни.

В крайна сметка се надявам да има локдаун, но предпочитам да го задържат до 5.01.2021. Българина би си търсил правата само ако му прецакат напиването на нова година. Това е шанса да се прочисти системата.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

(2020-11-23, 23:27:03)Andon0v написа:  Добре де как китайците дет бяха най зле, отчитат по 11 болни на ден..а са над милиард
Те и китайците са в играта.
А какво са отчитали и какво отчитат е друго нещо. С тия фалшиви тестове може всичко да отчиташ.

И малко за сектантите от сектата на коронавируса от последния ден

https://jcm.asm.org/content/46/5/1734

Нека някой да обясни как 2007-ма са правени експерименти с вируса sars cov2, който уж причинява ковид19? А имало дори и sars cov3. Дали него ще го пуснат за празниците или да го чакаме пак за Великден?
Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
#29

(2020-11-23, 23:32:47)anatol06 написа:  По точно има комунизъм, тука не.

Така е. Нищо, че в последните 75 години 65 години те управлява БКП (БСП) , а 10 години партия, в която 80% от ръководителите й са комунисти заедно с лидера й от БКП.
Но това е друга тема...

Мен друго ме учудва-13 млн ваксини при около 6.5 млн население. Наскоро видях и една анкета с близо 1500 човека дали ще се ваксинират-7% от хората казват "Да".
Дори да са 10% , това са едва 650 000 ваксини.
Та!
Защо са ни цели 13 млн ваксини?
Ще продаваме на печалба ли или ще ги правят задължителни и по 2 бройки даже за всеки роб...тъй де...човек?

От позната във фейсбук разбрах, че здрава българка, роднина на техен приятел, е била ваксинирана принудително [работила е в социално заведение] с ваксина против ковид, започнала да изпитва ужасяващи болки и в момента е в кома. В Германия лекар-доброволец след ваксината получава остро възпаление на гръбнака. В Бразилия умира друг доброволец. В Британия друг лекар доброволец, жена, е починала след тест на ваксина против ковид.
Не съм против ваксините и не казвам , че няма ковид!
Но и не съм овца, която безрезервно и безкритично вярва в розови сънища. Овца, попиваща и вярваща на абсолютно всичко, каквото медиите й кажат и съгласяваща се с всичко, което политиците правят!
За съжаление, всичко е търговия, пари, пари и пак пари...
И в момента тече почти война коя сила да предложи ваксина. Китай, САЩ, Германия, Британия, Русия...
#30

Ваксините са толкова защото за една пълна ваксинация на човек са необходими две дози. Сега това с усложненията от ваксините се получава като лафа с циганчето и кебапчето (на него баща му му казал, че кебапчето е много хубава, а на бащаму му казал негов братовчед, на който приятеля му ял кебапче и т.н.). До сега няма ваксинирани хора с ваксина за Ковид 19, освен доброволците при тестовете на втора и трета фаза. Там всеки един "тестер" се води под строг отчет с идентификаторен номер, който няма как да бъде заличен при настъпване на усложнение. При недекларирано и едно усложнение, ваксината няма да получи лиценз и разрешение за ползване. Страничните ефекти, които се очакват да се появят и то при малка група от хора са ден, два общо неразположение с вдигане на минимална температура. Чисто статистически на 1 000 000 души заболели от Ковид в България ще има поне 2% починали, което прави 20 000 души, а едва ли при 1 000 000 души ваксинирани ще има и 100 сл. с по-тежки усложнения от ваксината. Къде е 20 000 починали към 100 случая с противопоказания от ваксината? Аз лично изкарах Ковид-19, като не направих усложнения но 10 дни държах температура, със силни болки в тялото през първите 5 дни и загуба на съня през тези 5 дни. За съжаление доста мой познати вече не са между нас, така че шега не бива с това.

Колега @azcv.
Съвсем нормално е да си болен от Ковид-19 и докато развиеш тежък респираторен синдром (или др. усложнение от вируса) да изминат 15 дни и вируса вече да не е в тялото Ви, при което получавате отрицателен PCR Тест. PCR теста е най-верен в периода на 3-ти, 4-ти ден от проявата на първите симптоми до към 11 или 12-ти ден. Хайде да кажем най-много до 15-тия ден от първият симптом. Основните усложнения настъпват главно към 7 ден от първи симптом, по-малка част от усложненията настъпват чак след 12-тия ден и докато се стигне до болница то вече минали 15 дни, прави се PCR Теста и той отрицателен. Това е!
#31

(2020-11-24, 00:13:35)greensmoke7777 написа:  ...

От позната във фейсбук разбрах, че здрава българка, роднина на техен приятел, е била ваксинирана принудително [работила е в социално заведение] с ваксина против ковид, започнала да изпитва ужасяващи болки и в момента е в кома. ...

Градски, аз затова нямам фейсбук. Иначе историята става за нискобюджетен филм.

1916 
#32

(2020-11-23, 21:30:24)pepy1 написа:  Най-високата в в България, свери си часовника!
На трето място сме, сверен е.

Изпратено от моят SM-N986B с помощта на Tapatalk
https://www.mediapool.bg/bulgaria-e-na-t...14694.html

Galaxy S23 Ultra
#33

(2020-11-24, 00:33:05)ivanov_km написа:  Ваксините са толкова защото за една пълна ваксинация на човек са необходими две дози. Сега това с усложненията от ваксините се получава като лафа с циганчето и кебапчето (на него баща му му казал, че кебапчето е много хубава, а на бащаму му казал негов братовчед, на който приятеля му ял кебапче и т.н.). До сега няма ваксинирани хора с ваксина за Ковид 19, освен доброволците при тестовете на втора и трета фаза. Там всеки един "тестер" се води под строг отчет с идентификаторен номер, който няма как да бъде заличен при настъпване на усложнение. При недекларирано и едно усложнение, ваксината няма да получи лиценз и разрешение за ползване. Страничните ефекти, които се очакват да се появят и то при малка група от хора са ден, два общо неразположение с вдигане на минимална температура. Чисто статистически на 1 000 000 души заболели от Ковид в България ще има поне 2% починали, което прави 20 000 души, а едва ли при 1 000 000 души ваксинирани ще има и 100 сл. с по-тежки усложнения от ваксината. Къде е 20 000 починали към 100 случая с противопоказания от ваксината? Аз лично изкарах Ковид-19, като не направих усложнения но 10 дни държах температура, със силни болки в тялото през първите 5 дни и загуба на съня през тези 5 дни. За съжаление доста мой познати вече не са между нас, така че шега не бива с това.

Колега @azcv.
Съвсем нормално е да си болен от Ковид-19 и докато развиеш тежък респираторен синдром (или др. усложнение от вируса) да изминат 15 дни и вируса вече да не е в тялото Ви, при което получавате отрицателен PCR Тест. PCR теста е най-верен в периода на 3-ти, 4-ти ден от проявата на първите симптоми до към 11 или 12-ти ден. Хайде да кажем най-много до 15-тия ден от първият симптом. Основните усложнения настъпват главно към 7 ден от първи симптом, по-малка част от усложненията настъпват чак след 12-тия ден и докато се стигне до болница то вече минали 15 дни, прави се PCR Теста и той отрицателен. Това е!
PCR теста не е създаден за това, за което го ползват. Там не съществува такова нещо като "положителен". По-скоро коментирай линка, който съм приложил.
Относно ваксините: една ваксина има смисъл при заболявания, които водят до огромна смъртност (поне 20% и нагоре) или при такива, които водят до трайни увреждания при поне същия процент от заразените. В случая имаме ниска степен на заразяване и страшно ниска смъртност. Това, че по телевизора обявиха снощи смъртността като 40% показа колко са жалки и долни. Реалната смъртност е не 3%, а три промила. 3 на 1000. Това е по данни на СЗО. И ако се извадят тези с по 10 придружаващи заболявания сигурно ще е 1 на 1000. Смешно е да има ваксина за такова нещо. При грипа, който е доста по-сериозно заболяване от гледна точка на смъртността и усложненията, също е безсмислено да има ваксина. Практически у нас почти никой не се ваксинира срещу грип. Може би не повече от 5% от населението. Предимно здравни работници и хора, на които компанията им е платила ваксината (не, че.са искали, ама нали е на аванта). Всеки, който познава хора, които се ваксинират срещу грип знае, че те задължително се разболяват от грип и дори понякога го карат по-тежко. А в някои случаи вдигат температура за един-два дни след ваксината и после след месец като ги хване грипа, дори и леко да го изкарат, се губи смисъла. Дали ще си 3 дни извън строя или два пъти по 2 дни е все тая. Затова противогрипните ваксини са безсмислени. Същото е и с тази срещу въпросния "вирус". А ако се вярва на официалната статистика при 120 000 уж заболели и ако предположим, че на всеки от тях се падат по 20-тина контактни, които не са и разбрали, че са гомизкарали, то излиза, че почти сме го докарали колективния имунитет. И на 15.12 трябва да обявят края на пандемията. Ама няма да стане така. Защото измамата ще лъсне.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
#34

Някой от вас съмнява ли се, че България ще заеме първото място по смъртност в ЕС от Ковид-19? Не се съмнявайте до седмица ще е твърд факт. Днес сме с 189 души починали. Това на фона на 7 000 000 души е трагедия. Не бива с лека ръка да се оплюват ваксините, защото на тях човечеството дължи много. Не мога да разбера, каква е тази мода да се застава срещу ваксините? Няма как с тях да се цели редуциране на популацията по простата причина, че ако това е целта щяха да оставят вируса и той перфектно ще си свърши работа.
#35

А така, кажи им го! Изедници такива! Аз откога казвам, че ни лъжат и Земята е плоска, ама ей на...

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
#36

(2020-11-24, 09:48:56)azcv написа:  ... Реалната смъртност е не 3%, а три промила. 3 на 1000. Това е по данни на СЗО. И ако се извадят тези с по 10 придружаващи заболявания сигурно ще е 1 на 1000. Смешно е да има ваксина за такова нещо. ...

Конспирацията яко те тресе. 
През 1996 година е имало 75 000 случая на Полиомиелит (детски паралич). Това прави 0.0125 промила. Малко над 1 случай на 100 000. Повечето заразени оцеляват, но остават инвалиди за цял живот. 
Според твоята логика няма нужда от ваксина и за Полиомиелита. Това е извратено мислене.
Благодарение на ваксината срещу детски паралич през периода 2012-2013 случаите са под 250. От 2016 до 2020 няма регистриран нито един случай в най засегнатия континент Африка.

1916 
#37

@azcv . За PCR теста и аз смятам, че с почти нищо не превъзхожда бързите антигени тестове. Не сте прав, че това заболяване е по-леко от грипа. Между Ковид-19 и гриповете, няма нищо общо. Хайде извадете статистика от 24.11.2019 г. да видим дали на тази дата имаме 189 починали от грип пък били те и с редица придружаващи заболявания. Аз лично споделих по-горе, че изкарах Ковид-19 в лека фирма на домашно лечение. Лека форма с адски болки по тялото от 1-ви до 5 ден, загуба на нощния сън (удари ме в периферната нервна система от там идваха и болките), 10 дни с температура, загуба за 4 дни на вкус и мирис. По време на боледуването бях неадекватен, забравях за проведени разговори по телефон с продължителност от по 10 минути. Губят ми се цели дни (нямам спомени за тях) и т.н. Като цяло съм добре трениран, активно плувам, тичам, карам колело и на годишна база имам изтичани, преплувани и преминати километри с колело над 2 000 км. Считам, че за леката ми форма на протичане на болестта си каза думата добрата кондиция, в която се намирам. От 5 години не съм карал настинка, а за грип повече от 10г. Та колко от заболелите в БГ могат да посрещнат болестта в подобна форма? Когато всичко започна аз с месеци не познавах болни от тази болест, есента започна да чувам за мой познати, че са болни, преди месец и аз се разболях. Най-лошото е, че вече мой познати и комшии не са между живите заради тази болест. Стреса за мен дойде, когато оздравях и трябваше да се каче от 1-ви до 5-ти и на 3-тия етаж ходейки пеша трябваше да спра да почивам, нямах нито въздух нито сили. Същото упражнение го правех преди болестта на спринт, говорейки по телефон и на 5-тия етаж почти нямах учестяване на дишането. Пиша всичко това за да споделя досега си с тази болест и да се опитам да променя мнението на мнозината, че това е само един прост грип. Никой все още не знае преболедувалите го, какви здравословни проблеми ще имат в бъдеще време. Болестта бие по почти всяка една система на човешкото тяло.
@ milss Поздравления!
#38

Има хора, ако не са видели нещо, не вярват в него. Много правилна позиция. Ето, аз не съм виждал кит на живо. Следователно, китове не съществуват. Това ,че ги дават по телевизията е част от световната конспирация. Не могат да ме убедят, че кита съществува.
#39

(2020-11-24, 00:13:35)greensmoke7777 написа:  От позната във фейсбук разбрах...

Undecided

Samsung Galaxy S20 Plus

#40

Дали вярваме или не вярваме няма да има значение, когато всеки в някаква степен и сила мине през Ковид в следващите 2 години.

Безотговорността и неглижирането на даден проблем винаги води до фатални последствия.

Голямо мъжкарство е да драскаш по форуми, че няма проблем. Това характерен е порок на възрастта и слабия генетичен материал.



Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
#41

Че вирус има, това е ясно, но не ми е ясно защо се надуват цифрите, лично аз познавам 6 души които си бяха заявили тестове за почивка в Гърция, отложиха почивката, и им се обадиха да им кажат, че са с положителен тест?!!? За два месеца от свински грип преди години, починаха 4000 човека, някой нещо, на ден от цигари умират над 100 човека, някой нещо...сега всеки болен е от корона, и всеки починал пак от него. Пожелавам ви само да не се разболявате и да ви се налага да ходите в болница, защото на мен ми се наложи, и положението е страшно, ако не си с положителен тест...забрави. Всеки ще го изкара рано или късно, едни по леко, други не.
#42

Статистиката от около 15 човека от моите роднини и тези на жена ми е че физическата форма няма кажи речи никаква връзка с това как ще протече заболяването. Тъща ми е с редица хронични заболявания, включително диабет, високо кръвно, разширени вени, инсулт, белодробна емболия и сънна апнея... Имаше симптоми около 4-5 дни и всичко изчезна. Мъжа и изключително здрав мъж в перфектна за годините си форма имаше температура 8 дни, до 15 ден едвам качваше стълбите, а никога преди не е ползвал асансьора. Жена ми има астма имаше 6-7 дни температура и болки и това беше. Никакви проблеми с дишането и намаляване на сатурацията при нея. Аз имах 7-8 дни с температура, болки и намалена сатурация, но без кашлица. Баща ми е пред пенсия, също в отлична форма имаше леки симптоми и за 4 дни беше като нов. Сестра ми имаше само загуба на обуняние и вкус, но за близо месец. Чичо ми кашляше няколко седмици след като го изкара с иначе леки симптоми. Брата на жена ми огромен здрав мъж имаше температура и болки 10 дни и нищо повече, той пи азитромицин. Баба ми на 84 няколко дни леко неразположение и беше като нова. Децата на 2 и 4 години изобщо не го отразиха този вирус. Комшиите бяха официално под карантина, доказано заразени и по цял ден пиеха и пушеха, влизаха и излизаха гости... Никой не е имал симптоми освен сина им с температура. Приятелка на жена ми беше под карантина всички в семейството и са с редица опасни заболявания и наднормено тегло. Изкараха го с по няколко дни неразположение и малко температура...

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
#43

(2020-11-24, 11:15:44)kiriku написа:  Undecided

Така, тъй като явно се приема със смях това, разбрах и повече подробности. Жената се казва Гълъбина, няма и 45 години. От град Лом е. Живее в Германия, където работи в дом за стари хора. Така, моя грешка ,че съм написал "принудително", не е така-доброволно е било и явно срещу заплащане. Тук не знам подробности ,но сумите стигат до няколко хиляди евро. В момента хората се канят да разкажат случая , но и тази история ще си мине и замине, даже много биха казали, че се е продала за пари и тем подобни.

Мога да разкажа и лична история-детенцето на първия ми братовчед замалко да умре от реакция след поставена ваксина, обикновена ваксина, която се слага на децата. Детето било в ръцете на леля ми, когато престанало да диша, и се спасило, тъй като било още в болницата и веднага се реагирало. Естествено, ако го разкажа това, много хора не просто няма да повярват, ами може и даже да се засмеят. Защото това за тях е история тип "братчеда на оня на един познат бил казал". Да, но ние знаем, че това е самата истина и безмалко да се случи голяма трагедия.

И пак ще кажа-не съм против ваксините, не казвам и че ковид е измислица.

Между другото гледам статистиката на Световната Здравна Организация-смъртността на България изобщо не се е качила в последните години, а е една и съща, въпреки бруталната ковид пропаганда и постоянното всяване на страх у населението.

Интересно е, че умрелите са вписани като починали от "ковид 19 положителен". Точно така-и да си жив с ковид-положителен, и да си умрял-причината е една и съща! Ако имаш и много други заболявания, довели в крайна сметка до смъртта, то непременно и най-напред пак се казва ,че причината е преди всичко ковид. Но, разбира се , това отново се приема за нещо напълно нормално, въпреки че е меко казано абсурдно от медицинска и всякаква гледна точка. Болестите са изчезнали, всички умират от короната...

И още нещо , което разбрах от топ лекар-знаете ли ,че докато медиите бълват пропаганда и нарочно всяване на страх сред населението и докато казват, че болниците били "препълнени", "задъхват се" и "нямало места", 75% (точно така-75%) от болничната леглова база стои празна? В същото време в отделенията за рак, очни, двигателни болести и така нататък...се строят ковид отделения, а болни искат да се приемат из хотели и спортни зали, влошени пациенти се разкарват от болница в болница, а други пък направо си умират пред входа на болницата, без значение от усложнение с ковид или от друго далеч по-сериозно и опасно заболяване!?
Но, естествено, всичко това е напълно нормално!
#44

Здравните пътеки за този вирус са в пъти по-скъпи и затова е така притегателен. Без да го подценявам ни най-малко.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
#45

(2020-11-24, 12:18:17)roni952 написа:  Статистиката от около 15 човека от моите роднини и тези на жена ми е че физическата форма няма кажи речи никаква връзка с това как ще протече заболяването. Тъща ми е с редица хронични заболявания, включително диабет, високо кръвно, разширени вени, инсулт, белодробна емболия и сънна апнея... Имаше симптоми около 4-5 дни и всичко изчезна. Мъжа и изключително здрав мъж в перфектна за годините си форма имаше температура 8 дни, до 15 ден едвам качваше стълбите, а никога преди не е ползвал асансьора. Жена ми има астма имаше 6-7 дни температура и болки и това беше. Никакви проблеми с дишането и намаляване на сатурацията при нея. Аз имах 7-8 дни с температура, болки и намалена сатурация, но без кашлица. Баща ми е пред пенсия, също в отлична форма имаше леки симптоми и за 4 дни беше като нов. Сестра ми имаше само загуба на обуняние и вкус, но за близо месец. Чичо ми кашляше няколко седмици след като го изкара с иначе леки симптоми. Брата на жена ми огромен здрав мъж имаше температура и болки 10 дни и нищо повече, той пи азитромицин. Баба ми на 84 няколко дни леко неразположение и беше като нова. Децата на 2 и 4 години изобщо не го отразиха този вирус. Комшиите бяха официално под карантина, доказано заразени и по цял ден пиеха и пушеха, влизаха и излизаха гости... Никой не е имал симптоми освен сина им с температура. Приятелка на жена ми беше под карантина всички в семейството и са с редица опасни заболявания и наднормено тегло. Изкараха го с по няколко дни неразположение и малко температура...
Напълно сте прав, че при всеки протича различно и няма обяснение защо някой го карат без да разберат, а др. умират. Ето това е кофтито, че човек не знае от коя група ще е и при положение, че ще има ваксина е глупаво да не се възползваме от нея. Каквото и да си говорим, смъртността от Ковид-19 надхвърля и то с много тази от грипа. По-добре е да се срещне човек с вируса чрез ваксината, отколкото да мине по тежката процедура с прекарване на болестта. Иначе отново страната ни е в хаос, без план и посока. В момента достъпа до болница е почти невъзможен. Ето на прага чука ваксина, а ние пак дремем. Другите страни, като Германия, Испания от сега правят план как ще протече имунизацията. Тук след като излезе ваксината тепърва ще се чудят как да протече процеса, гарантирам.

(2020-11-24, 12:44:54)alexbg67 написа:  Здравните пътеки за този вирус са в пъти по-скъпи и затова е така притегателен. Без да го подценявам ни най-малко.
Не сте прав, защото за лечението на последиците от Ковид няма медицински протокол, който да се следва, а от там не може да се определи и колко струва лечението до пълното оздравяване на пациента. Ето ме мен, а аз се излекувах за 70 лв.  с Азитромицин, витамини, минерали, аспирин и парацитамол. Има хора, които получават сърдечни, бъбречни и дихателни проблеми и стигат и до инкубация, при което драстично болницата надхвърля парите по кл. пътека за Ковид, която маи е около 1200лв. Само за инфо. пребиваването на ден в интензивно отделение струва малко над 700 лв. Десет дни на апаратна вентилация са равни на 7 000 лв. Но това не е наш проблем. Пиша това за да кажа, че болест има, виросоносителите и болните са драстично повече от обявените, а в болниците виждаме само хората с усложнения и броят на фона на 7 милионното ни население е много голям.
#46

(2020-11-24, 13:04:53)ivanov_km написа:  стигат и до инкубация

интубация !!!

... че инкубация е кофти
#47

(2020-11-24, 13:04:53)ivanov_km написа:  Само за инфо. пребиваването на ден в интензивно отделение струва малко над 700 лв. Десет дни на апаратна вентилация са равни на 7 000 лв. Но това не е наш проблем. 

Как да не е наш проблем, тоя апарат да не вкарва въздух от хималаите та да струва 700лв на ден? Кражбата на касата с такива разценки е огромна, после се питаме защо здравеопазването ни е в такова състояние. Касата дали ще покрие 100% тези разходи (7000лв за 10дни), съмняваме, демек ще искат от болния да си плати също. Съмняваме да са много хората които могат да си позволят 700лв на ден за медицински разходи. 


Друг въпрос: като толкова много се разболяват медиците, като те са обучение за това, защо не се разследват причините за това?  Или те не спазват правилата или предпазните средства, които ползват не предпазват. Съмняваме второто да е вярно, тогава щом като медик не спазва правилата, как очакват останалите граждани да ги спават и да им вярват?
#48

Пребиваването в интензивно отделение не включва само апаратна вентилация, а още цял комплекс от мед. грижи. В интензивно отделение на се ходи само заради коронавирус. Отделно апаратната вентилация не е само командно дишане, а още куп неща.

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
#49

@truewarrior22 еми един пише дишане 10 дена = 7000 лв, друг пише има 123819381 други неща. Трети казва "От позната във фейсбук разбрах..." та така са и тези статистики за ковид-а.

Иначе лятото си празнувахме и почивахме и не мислехме за мерки, а сега ревем, че било "страшно"
#50

Абе да затварят държавата и да на изселват в САЩ. Пък там кото стане.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)