Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 10T Lite - Лични впечатления и коментари
#76

Искам да попитам някой знае ли дали с някой от обновленията ще оправят проблема с стабилизацията на видеото на 4к или така ще си остане?
Аксесоари
#77

Още по спецификация го дават без EIS, макар че нищо не им коства да го оправят. Може в Xiaomi.eu да е ок, защото е базиран на redmi note 9 pro 5g
#78

Да сигурен съм че софт.може да е реяен проблема и за нас.В Индийската версия го има вече като опция и вече го няма като недостатък.Само по това беше по слаб от Покото.Иначе камерата му е поне 20% по добра.И ако стабилизацията се оправи ще им скочат и продажбите така че може и с ъпдейтите да се оправи
#79

Днес установих, че и пред блока хващам 5G. Пуснах един бърз тест. Нищо особено като скорост.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
#80

(2021-01-25, 15:10:43)valkov2 написа:  Днес установих, че и пред блока хващам 5G. Пуснах един бърз тест. Нищо особено като скорост.

Когато правиш speed тест, изключи свързания ти WiFi.
#81

(2021-01-25, 16:45:13)ndi написа:  Когато правиш speed тест, изключи свързания ти WiFi.

Естествено, че съм го изключил за теста. На мобилни данни съм го правил, иначе няма смисъл.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
#82

(2021-01-25, 16:55:01)valkov2 написа:  Естествено, че съм го изключил за теста. На мобилни данни съм го правил, иначе няма смисъл.

На телефона се вижда друго обаче, затова и на връзката пише "Multi". Когато искаш да видиш реално скороста която ти дава оператора, избери отново сървър на А1.
#83

(2021-01-19, 23:30:25)suffer написа:  Някой от притежателите на този модел успя ли да подкара 5G или да се регистрира в А1 на 1555?

Много интересно нещо видях, че трябвало да се деактивира втората карта, ако ще се ползва 5G Мрежата??

При мен стана номера... от третия път. Първите 2 пъти пращах СМС по нощите и ми връщаха отговор „устройството ви не става“. Днес пак им пратих, ей така за идеята... и след 2 минути дойде СМС че все пак става устройството, а и лимита ми за данни нарастна с 500 GB.
Що се отнася до СИМ-картите, някъде четох че само SIM1 поддържа 5G, втората карта остава на 4G, не че се деактивира.

Снимки от теста:
С друг сървър на А1
   
И с Водафон - Истанбул
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на isbotev за това мнение:
  • suffer
#84

https://www.speedtest.net/result/a/6839913145

Това е най добрата скорост която съм постигнал от моите тестове в София.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ndi за това мнение:
  • suffer
#85

Здравейте, днес телефона тотално умря. Сложих го да се зарежда - тръгна нормално да зарежда (изписа процентите и почна да зарежда) оставих го. След час отидох да си го взема - няма никой, изключил се е. Нито иска да тръгне с натискане на Power button, нито индикира,че зарежда. Пробвах и с дргуо зарядно ( със съпругата ми си взехме еднакви телефони) пак не иска,неиният телефон се зарежда без проблем с двете зарядни,така че вариант прецакано зарядно отпада. 

Вързах го към компютър - копютъра издава звуков сигнал и почва да качва драйвъри,но до там - пак не иска да зарежда.

Ето това инсталира автоматично уиндоуса: 


От какво може да е проблемът, нито е имало токови удари,нито нищо


Прикачени файлове
.png 2.png Размер: 7.53 KB  Сваляния: 300

CAT B15
#86

Пробвай да задържиш по дълго натиснат Пауър бутона, ако нищо не стане по добре го носи в понеделник на гаранционния сервиз.
#87

С натискане за около 30 сек стана. Въпроса е,защо така е станало ?!

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

CAT B15
#88

(2021-01-30, 15:34:04)DaGa написа:  С натискане за около 30 сек стана. Въпроса е,защо така е станало ?!

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

Още докато е стартирал телефона, е възможно да си натиснал + или - за усилването. Тогава може да мине в друг режим. Предполагам!
#89

Здравейте искам да попитам някой знае ли как се настройва Асистента че отначало уж тръгва а после все ми дава че не може да се свърже с мрежа а е свързан и за гледане на снимки на телевизор пак така не тръгва.?Защо?
#90

(2021-01-30, 15:34:04)DaGa написа:  С натискане за около 30 сек стана. Въпроса е,защо така е станало ?!

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

Режимът е EDL. Причината обаче ми е непонятна
#91

Не знам дали има връзка, но и моя Mi Note 10 Lite правеше така. Изключва се и после отнема много време, докато запали.
Накрая тотално умря и отиде на гаранционен ремонт.
Утре им изтича едномесечния срок да го ремонтират, съответно заменят или върнат парите, та ще знам какво става.

Offtopic: Нещо май много проблеми взеха да имат в новите модели. Преди този сме имали опщо 5 Xiaomi в семейството и всички са работили достойно до около 2,5 годишна възраст, след което се сменят заради батерия. А сега с всеки нов модел е някаква мъка, съдейки и по форума.
#92

Mi 10T Lite вече работи с 5G мрежата на VIVACOM.

https://mobilebulgaria.com/news/i-seriya...na-vivacom

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • suffer
#93

(2021-02-03, 17:02:21)NoMaD написа:  Mi 10T Lite вече работи с 5G мрежата на VIVACOM.

https://mobilebulgaria.com/news/i-seriya...na-vivacom

Има само една малка, но съществена подробност при Виваком - искат устройството да е закупено от тях. Не знам защо са решили така.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
#94

Не ми звучи сериозно. Явно се отнася за продукти, същите като предлаганите от тях. ДОкато не го видя официално в сайта на Виваком, няма да повярвам. Това си е чисто изнудване и не мисля ,че е законосъобразно.
#95

(2021-02-03, 19:56:27)redsys написа:  Не ми звучи сериозно. Явно се отнася за продукти, същите като предлаганите от тях. ДОкато не го видя официално в сайта на Виваком, няма да повярвам. Това си е чисто изнудване и не мисля ,че е законосъобразно.

Ето това е от сайта им:


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
#96

Тея опряха дънното. Много ми паднаха в очите. Каквито шефовете такава им е и политиката.
#97

(2021-02-03, 21:15:18)valkov2 написа:  Ето това е от сайта им:

Който се чувства засегнат може да пише до Комисията за защита на потребителите,а може и до Защита от дискриминация.Това си е направо дискриминационна мярка.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivenco за това мнение:
  • suffer
#98

Та пак да попитам някой имал ли е проблеми с сензора за приближение и ако е имал как се оправят че на тази система никаде няма настройка за калибровка дори в инженерното меню?
#99

Предполагам, че е като при големия брат:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1651127
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1651122

Значи при мен не е купен от БТК, разрешава Виваком 5г, отгоре показва 4г+ скорост 140мб. Втория Мтел сим стои на 4г.Те това е .не съм активирал нищо, просто хвърлих едно око тук, volte също е активно.

xiaomi redmi note 3 (helio 10)
Redmi note 4 , 4/64
A2 lite
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)