Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на парктроник
#1

Здравейте,

Реших да сложа парктроник на Авенсиса ми и в момента ги оглеждам както в olx, така и в Алито.
Да започна с това, че парктроника искам да е семпъл, без допълнителни дисплей на таблото. Понеже огледалото ми за задно виждане е с елетрическо затъмняване вечер на фарове, ако ти свети някой отзад, също не искам подобен. Не искам да изгубя важна екстра, за един парктроник.
Та ровех и видях този екземпляр:

https://www.aliexpress.com/item/40012749...web201603_

Някой ползвал ли е подобен парктроник? Това, което единствено ме притеснява с софтуера, да не е много бъгав!

В креан случай, бих се прежалил да сложа 2 din мултимедия с парктроници отзад и отпред и камера за задно, но тук парите и занимавката е повече. А и незнам, по кръстовища и светофари като спреш близо до друга кола, ще свирят послоянно докато се отдалечиш или са пасивни? Надявам се да съм го обяснил горе долу добре.

Така, че давайте съвети и нека да са от личен опит.

Благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#2

(2020-11-27, 12:58:56)GodPetar написа:  А и незнам, по кръстовища и светофари като спреш близо до друга кола, ще свирят послоянно докато се отдалечиш или са пасивни? Надявам се да съм го обяснил горе долу добре.



Парктроника се активира само на задна (или имаш копче), поне само за такива съм чувал. Иначе, имам един познат сложи си съвсем обикновен, без дисплей, при един квартален майстор, който се занимава с електроника, работи без проблеми и беше под 100 лв.

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






Цитирай
#3

Аз нещо не разбирам.
Говориш за парктроник, а в линка ми отваря камера за задно виждане. Ако искаш да ползваш камера трябва да я вържеш към мултимедия/LED огледало за задно виждане или да си я гледаш от телефона.
Иначе задният парктроник се активира при включване на задна.
Предният трябва да има копче за включване/изключване.

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай
#4

Да! Неправилно съм описал темата.
Идеята ми е, поне до момента да е камера и с wireless връзка, за да избегна прекарването на кабели през цялото купе. Видеото през телефона. Но на модела, който съм дал линк незнам до колко софтуера ще работи без бъгове, та въпроса ми беше ако има някой ползвал подобна wireless камера да сподели как е.
Цитирай
#5

Не мисля, че това нещо е достатъчно функционално за да го използваш повече от две седмици. Как си представяш в трафика (ако си в центъра) да вадиш телефона да пускаш приложения, че да гледаш през тая камера ?

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






Цитирай
#6

Това което съм забелязял в София и страната, тези камери много, ама много загрозяват. Виждал съм ги на какви ли не автомобили. По-добре сложи датчици тип копчета и пищялка. Изборът си е твой де.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#7

@pepy1 загрозяват, ако са монтирани кофти и самата камера не е подходяща за целта. Аз съм виждал много добре сложени, като на тези автомобили с вградени от завода. А от линка като видя тая голяма планка май няма да бъде много скрита при монтирането Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)