Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung A71 и Samsung S20FE
#1

Здравейте,мили хора! В момента имам HUAWEI P20,но ми предстои преподписване..и се колебая между Samsung A71  и Samsung S20FE.Какво бихте ме посъветвали?
Цитирай
Аксесоари
#2

Samsung Galaxy S20 FE, защото е по-висок клас.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#3

Добре,а какво ще кажете за камерата....?Samsung A 71 има 64 мр ,а S20FE e 12+12+8 ? Колебая се и за това....
Цитирай
#4

Това няма значение, по-големите пиксели не са критерии. Виж Google Pixel и iPhone, които с с по 12 мегапикселова камера, пък по нищо не отстъпват на Samsung Galaxy S20 Ultra и Huawei P40 Pro например, та в твоя случай е по-скоро за маркетингов трик, не се притеснявай.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Nikola.Kolew
Цитирай
#5

Добре де, тя цената на S20FE не е ли 1000+ лв, т.е. 400-500 лв. отгоре на А71?
Цитирай
#6

Аз четох,че А 71 е от 2019 г, а 20FE e представен наскоро.И за актуализации и процесор ми изглежда по-модерен.Мислех и за HUAWEI P 40 LITE,но често SAMSUNG ми се видя по-хубав за среден клас телефон

(2020-11-27, 15:04:09)Inter написа:  Добре де, тя цената на S20FE не е ли 1000+ лв, т.е. 400-500 лв. отгоре на А71?

Точно ,затова се чудех  и аз......  S20FE излиза да е по-добър... Undecided Undecided Undecided
Цитирай
#7

Той Huawei P40 Lite няма достъп до Google, а Samsung Galaxy S20 FE е с флагмански характеристики, не е среден клас като Samsung Galaxy A71. А Huawei P40 Pro се намира в OLX за 1000лв., именно заради липсата на Google, та ако не е проблем за теб си го вземи от там, има начини да му сложиш Google.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#8

Е по-добър е. Затова и цената му е "по-добра" . Обаче не намирам никава логика в изборът Ви на телефон. Къд3 е P40 lite... къде е A71.. за S20Fe да не говорим
Цитирай
#9

(2020-11-27, 14:45:04)Renakoleva написа:  Добре,а какво ще кажете за камерата....?Samsung A 71 има 64 мр ,а S20FE e 12+12+8 ? Колебая се и за това....
Взимай си А71 и няма да сгрешиш.

Samsung S23 Ultra 
Цитирай
#10

Той ще ми е с плана за договора,предпочитам да е на изплащане.Гледа ревюта на S 20Fe,хвалят го.По-скоро май искам да си сменя марката.Да пробвам нещо различно.А и предполагам няма да ме разочарова откъм снимки Smile

(2020-11-27, 15:09:16)Inter написа:  Е по-добър е. Затова и цената му е "по-добра" . Обаче не намирам никава логика в изборът Ви на телефон. Къд3 е P40 lite... къде е A71.. за S20Fe да не говорим
Ха ха ..ами по принцип се колебая затова.Посъветвай ме ти!
Цитирай
#11

Виж Xiaomi Mi Note 10 Lite и Xiaomi Mi 10T Lite.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#12

Аз бих взел A71, защото е добре като цена/качество. Ако обаче цената не е проблем - твърдо S20FE. P40 lite е хем по-гаден от другите 2, хем нямам гугъл услуги. Единственият му плюс е, че е евтин.
Цитирай
#13

По-добре са от S20 FE така ли?
Цитирай
#14

Не, Samsung Galaxy S20FE се сравнява с Xiaomi Mi 10T, Xiaomi Mi 10T Pro, те са по-добри от него.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#15

С две думи. A71 и P40 Lite са долу горе един клас телефони, s20FE e по-висок клас (камера,дисплей, процесор, бърза памет). При възможност от тези три аз бих избрал s20FE, стига цената да те удовлетворява.

П.с. Конкурент на S20FE oт Huawei (ако държиш на марката и серията) е чистият P40  (не Lite/Pro).
Цитирай
#16

(2020-11-27, 18:44:03)sirgeorge написа:  С две думи. A71 и P40 Lite са долу горе един клас телефони, s20FE e по-висок клас (камера,дисплей, процесор, бърза памет). При възможност от тези три аз бих избрал s20FE, стига цената да те удовлетворява.

П.с. Конкурент на S20FE oт Huawei (ако държиш на марката и серията) е чистият P40  (не Lite/Pro).

Е, то изобщо няма място за сравнение между P40 Lite и A71 с S20 FE.

@Renakoleva, S20 FE е телефонът, освен ако не искаш да чуеш и предложения за други марки и модели.
Цитирай
#17

Към автора на темата . Както се изразиха колегите , ако бюджета ви позволява избора е само един S20FE. 
Всичко останало е компромис , тя и затова цената е такава . Щом се взима с договор предполагам 24 мес.оскъпявянето ще е 10-15 лева на месец , което ако не ви е проблем изобщо не го мислете

Не казвам , че А71 е лош но се усеща разликата между 2- устройства . И ако ще го ползвате поне1-2 години след време ще съжалявате , че не сте взели по доброто устройство .

Успех в избора

Huawei P30 Pro
Цитирай
#18

(2020-11-27, 18:44:03)sirgeorge написа:  С две думи. A71 и P40 Lite са долу горе един клас телефони, s20FE e по-висок клас (камера,дисплей, процесор, бърза памет). При възможност от тези три аз бих избрал s20FE, стига цената да те удовлетворява.

П.с. Конкурент на S20FE oт Huawei (ако държиш на марката и серията) е чистият P40  (не Lite/Pro).

Да,но не го открих за продажби...

(2020-11-27, 18:58:55)tynata2 написа:  Към автора на темата . Както се изразиха колегите , ако бюджета ви позволява избора е само един S20FE. 
Всичко останало е компромис , тя и затова цената е такава . Щом се взима с договор предполагам 24 мес.оскъпявянето ще е 10-15 лева на месец , което ако не ви е проблем изобщо не го мислете

Не казвам , че А71 е лош но се усеща разликата между 2- устройства . И ако ще го ползвате поне1-2 години след време ще съжалявате , че не сте взели по доброто устройство .

Успех в избора

Много Ви благодаря за отговора!Бюджета ми позволява S20FE.Поджедох се ,че А 71 има по-добре камера,но  S20FE е по-нов...затова се допитвам.
Цитирай
#19

@Renakoleva , Samsung A71 няма нито един показател с който да е по добър от S20FE . Напротив 2- рия превъзхожда с:

1. По добър процесор ( значително ) 
2. По добра и бърза памет UFC 3.1 спрямо 2.1
3.По добра камера с OIS ( оптическа стабилизация ) 
4. Подържа безжично зареждане мощност (15w) + (4.5 w) реверсивно
такова , където при А71 отсъстват
5. По добър дисплей подържащ 120Hz , опресняване 
6 . И не на последно място , FE20 е водоустойчив има сертификат IP68 , издържа при намокряне или под вода около 30 минути на дълбочина около 1 метър . 

Това е общо взето,   дано съм бил полезен . Надявам се за вземете правилното решение , и да се похвалите с  новата придобивка.

П.п. Пропуснах да кажа , не се заблуждавайте , че камерата на А71 е по добра от тази на FE20 , съответно 64 Mpx срещу 12 . Напротив повечето пиксели не значат по добра снимка , имат единствено значение в професионалната фотография където дадена снимка трябва да се увеличи многократно с размерите на Билборд .
Не напразно повечето апарати с цена над 2000 лв са с 12 Mpx сензор , както е в случая при FE20 големината на сензора е по голям и съответно по големи пиксели 1.8qm>0.8 qm

Huawei P30 Pro
Цитирай
#20

Сравняват се устройства от различен клас. Щом ще се купува с преподписване - S20 FE. Колегата преди мен му изброи плюсовете. Аз ще добавя да се гледа и блендата на камерата - показателя с число "F" отпред. Колкото по-ниско е числото, толкова по-добре за по ярки и добре осветени снимки. В случая тя е еднаква за основните камери на A71 и S20 FE (f/1.8), но като гледам размера на пиксела, мога да кажа, че S20 FE трябва да снима по-добре.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#21

Здравей, 
Въпреки описаните по-горе предимства, трябва да имаш предвид обаче, че S20 FE има и някои сериозни недостатъци:

- Най-големият проблем е че голяма част  от бройките имат фабричен дефект с тъч екрана - устройството регистрира неточни или несъществуващи докосвания. По всички форуми по света са пропищели от това нещо - за пример тук - видео за проблемите с тъчскрийна на S20 FE
Въпреки 3 фърмуеър ъпдейта от страна на Самсунг с опит да замажат положението, проблема не е решен и явно е дефект в хардуеъра.

- Телефона няма истински сензор за близост а ползва "виртуален сензор", което довежда до често активиране на екрана, докато човек говори, или когато телефона е прибран в джоба и т.н.

- Телефоните които се продават в BG са 4G и са с Exynos процесор (не със Snapdragon). В следствие на това батерията им пада доста по-бързо и често прегряват (което довежда до това че процесора им започва да работи в по-бавен режим)

- Стъклото на екрана е Gorilla Glass 3, който е от 2014 година (Galaxy S5) и е с много поколения по-стар от актуалните Gorilla glass модели.
[-] 2 потребители изказват благодарност на jaxx80 за това мнение:
  • HERUS, Plamen11
Цитирай
#22

Здравейте, Март месец си закупих Samsung s20fe и същата вечер при включване и направа на няколко снимки той загря. Върнах го за сервизно обслужване и след 2 месеца вчера ми го смених с друг апарат от същия модел. При който се случи същото, направих няколко снимки и загря в областа на камерата. Кажете ми нормално ли е това или пак да го пращам на сервиз ?
Цитирай
#23

Да, грее си.

Тук са описани всички проблеми на S20 FE 4G:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=100161
Цитирай
#24

(2021-05-20, 10:57:07)Valia88 написа:  Здравейте, Март месец си закупих Samsung s20fe и същата вечер при включване и направа на няколко снимки той загря. Върнах го за сервизно обслужване и след 2 месеца вчера ми го смених с друг апарат от същия модел. При който се случи същото, направих няколко снимки и загря в областа на камерата. Кажете ми нормално ли е това или пак да го пращам на сервиз ?
Продавай го и си вземи нещо друго. 4G версията грее яко и нищо не може да се направи.

Изпратено от моят LM-G900 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)