Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Покупка на S10 втора ръка
#1

Здравейте колеги,
Да ви питам, Има ли как да проверя батерията на колко цикъла е, колко часа е работил телефона и като цяло състоянието на телефона. Ще го купувам втора ръка естествено от познат.
Благодаря

Asus 771 > HTC Desire 8GB Class 6 > Sony Xperia M4 Aqua > SAMSUNG S6 > S7 32GB SDXC Class 10 > S9 > S10 > S22 Plus till now.
Цитирай
Аксесоари
#2

С това приложение ще можеш да провериш живота на батерията  https://play.google.com/store/apps/detai...n_US&gl=US .Трябва да се настрои Charging-set design capacity се задава капацитета на батерията в mAh.Иначе показва грешно!
Цитирай
#3

А как да видя какъв е живота на батерията.?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Asus 771 > HTC Desire 8GB Class 6 > Sony Xperia M4 Aqua > SAMSUNG S6 > S7 32GB SDXC Class 10 > S9 > S10 > S22 Plus till now.
Цитирай
#4

Първо трябва да зададеш капацитета на батерията.Ще трябва няколко цикъла на зареждане и разреждане,за да може приложението да изчесли,живота на батерията.        

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#5

Единствения начин е да си отваряш очите. Тестваш 30 минути и виждаш колко се е сринала батерията. Но това също не е критерии. На едната ми десетка батерията се сриваше по бързо от 100 до 60. А на другата от 20 до нула и от 90 до 60. В офиса е трудно да хванеш батерията. Но по принцип да си знаеш че батерията им е Ахилесовата пета и по принцип продава ли го някой почти сигурно е че една от причините е батерията. Можеш да му искаш да ти даде и шот от SOT. Може и да му искаш да инсталира Akku и да направи няколко заряда и да ти прати шот. Ако се съгласи...

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#6

Аз не вярвам на такива приложения, всичко е пунта-мара. Взема се нов телефон от ОЛХ. Така взех моя  S10+ миналата пролет.
Цитирай
#7

Да, на приложенията не трябва да се вярва, убеждавал съм се нееднократно. А за Olx - питам един за един телефон от 980 лева дето пишеше че има гаранция, да я видя от къде е , той ми писа че е загубил гаранцията . Аз като съм продавал съм се стремял винаги да съм максимално честен и обективен щото ми е съвестно да излъжа човек, който после ще насочва черни мисли към мен. Само веднаж един човек ме упрекна задето съм премълчал за една почти невидима драскотина и един белег на лайсната, но аз преди да му пратя телефона му звънях да говорим той не вдигаше. Тествал е и е гледал и е прибрал телефона и ми писа след време що не съм му казал. А му бях дал флагман на една година на полвин цена без забележки. И ми стана много гадно като ме упрекна . Но са ме лъгали лошо...Даже мога да ви кажа че големи и известни продавачи в Олкс са доста некоректни, не искам да им съобщавам имена щото не съм такъв човек, но са подлички...Абе истината е - купете си от магазина най добре

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#8

Еее хора, взимам го от познат все пак.
1 ден предполагам е нормално да държи.
Да ви питам, тия безжични зарядни, оферта ли са?
Прецакват ли телефона?

Asus 771 > HTC Desire 8GB Class 6 > Sony Xperia M4 Aqua > SAMSUNG S6 > S7 32GB SDXC Class 10 > S9 > S10 > S22 Plus till now.
Цитирай
#9

Нищо не прецакват, но зареждането става по-бавно отколкото с кабел. Аз ползвам основно безжични зарядни от 4 години и не съм забелязал проблем.

1916 
Цитирай
#10

Взех го днес...до сега съм доволен но ме притеснява едно нещо и това е гласовото въвеждане на текс на български.

Някаква идея, как да се оправи. При С9 го има  а тук не.

Оправих се, благодаря.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Asus 771 > HTC Desire 8GB Class 6 > Sony Xperia M4 Aqua > SAMSUNG S6 > S7 32GB SDXC Class 10 > S9 > S10 > S22 Plus till now.
Цитирай
#11

Темата е за триене...мерси колеги.

Asus 771 > HTC Desire 8GB Class 6 > Sony Xperia M4 Aqua > SAMSUNG S6 > S7 32GB SDXC Class 10 > S9 > S10 > S22 Plus till now.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)