Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus Nord N100 - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: badfd2d3a571.png]
Nord N100 предлага 6.52" IPS LCD дисплей с HD+ резолюция от 1600х720 пиксела (едва 269 ppi) и 2.5D Gorilla Glass 3 покритие, като има само 60 Hz опресняване на дисплея. Конфигурацията се базира на чипсет Snapdragon 460 с графика Adreno 610 и не включва 5G модем. Допълва се от 4 GB LPDDR4x RAM и 64 GB UFS 2.1 памет с microSD слот за до 256 GB допълнително. Батерията е с капацитет е 5000 mAh, пък макар и зареждането да не е от най-бързите а 18 W. Основната камера е тройна и използва 13 МР главен сензор с електронна стабилизация и бленда f/2.2 + 2 МР макро камера + 2 МР дълбочинен сензор. Предната камера е 8 МР и поддържа Face Unlock като допълнение към скенера за пръстови отпечатъци на задния панел.

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Някой има ли реални впечатления след по-продължителна употреба?

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Last 2 years:
HTC One S -> HTC Desire 310 -> Sony Xperia E4 -> Motorola G3 -> Xiaomi Redmi 4 -> Huawei P8 lite -> Huawei P10 lite
Цитирай
#3

Телефона не е ли с 90 Hz?
Цитирай
#4

Да, IPS LCD, 90Hz.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Angel
Цитирай
#5

От днес колегата ми е с този модел. За първи път имах възможността да си поиграя с OnePlus. Първите ми впечатления от OxygenOS не са много добри, честно казано. Твърде постно меню.

Също много ме подразни, че няма опция да се изключи въвеждането на ПИН за отключване на екрана. В апарата още не беше сложена СИМ карта и не ми стана ясно какъв е тоя ПИН.

Увеличихме шрифта на максимум и въпреки това текстът е дребен.

Има опция за превключване между 60Hz и 90Hz, но нямах време да видя разликата.

Хареса ми опцията на заключен екран при повдигане на телефона да се появяват часовник, индикатор за заряда на бетерията и уведомление за пропуснати съобщения и др., както функцията Always On Display при телефоните с OLED дисплеи. Обаче толкова за кратко се появява, че чак не успявам да ги видя.

Също така тъчът сякаш не е много чувствителен. Цъкам по два пъти върху икона, че да стартирам даденото приложение, а няма сложен протектор на екрана.

Камерата е доста компромисна, но все пак това е бюджетен телефон.

Симпатизирам на тая марка, но определено очаквах повече.

[Изображение: Meizu-logo.png]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)