Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Изтриване и сваляне на един и същи файл се номерира като пореден
#1

Здравейте,

Моето питане не е за проблем, а относно разяснение, тъй като не мога да си го обясня.

Товарителницата в Еконт и наименувана като "loading". Свалил съм я, файла се е запаметил по подразбиране в Изтеглени. Свършил съм си работата и изтривам файла. Той вече не съществува в директорията, но като изтегля нова товарителница с същото наименование, файлът вече е "loading(2)... loading(3)" и т. н.. Защо се получава така при условие, че в директорията няма дублиращ се файл, за да бъде номериран като поредно копие.

Надявам се, че съм обяснил добре за какво става дума.

Благодаря предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако е за смартфон - изчисти го и от папката Downloads , не само от директорията.
Цитирай
#3

Да, става дума за смартфон - Xiaomi Redmi Note 9 Pro. Във стоковия файлов мениджър, в Изтеглени, въпросните файлове са изтрити.
Свалям неща през браузър Chrome.
Цитирай
#4

Би трябвало да има и отделна папка в раздел Категории, в която се показват имената на свалените файлове от различни източници.
Цитирай
#5

Това къде да го гледам?

Тук съм прикачил снимка как изглежда, за да не ви подвеждам за какво говоря.
Цитирай
#6

Не знам как точно е организиран файловия мениджър на Xiaomi , но би трябвало да има Категории - Снимки , Музика , Видео , Изтегляния и отделно файловете на вътрешна или SD памет на телефона. Трябва да бъдат изтрити и от двете места , за да не се дублират.
Цитирай
#7

Вероятно ги индексира някъде, иначе няма никаква логика да го прави. Където е изтеглен там е изтрит, кое ще го размножава, отделно пък и да е различни папки, тогава изобщо не си пречат.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#8

Би трябвало във файловия мениджър,в папка download да има папка browser,и от там да се изтриват.
Има приложение което проверява за дублирани файлове https://play.google.com/store/apps/detai...lesremover
Цитирай
#9

Здравейте,

Приложението за дублирани файлове не свърши работа. Откри десетина несъществени файла.

Файловие мениджър на Шаоми е много прост. Всичко е по е по категории/папки и в папка Изтеглени имам точно няколко файла и никаква следа от тези, които ми се дублират многократно.

Свалих и инсталирах Solid Explorer, там в една директория APK файлове открих всички дублиращи се файлове, но ми ги показва с 0 байта и не ми дава да ги изтрия.
Цитирай
#10

Карай си както досега и да не ти дреме...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#11

Solid Explorer трябва да има разрешение за да можеш да изтриеш през него,дай му разрешение от настройки,разрешения.Този на Xiaomi не е ли Mi File manager.Аз си го инсталирах,не знам при теб дали е същото,но си има всички папки,трябва да се преплъзне на ляво.Или да се маркира още.            

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#12

Изтрии ги от Chrome > 3 те точки > Изтегляния

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#13

@BGDropche имам един единствен файл там.
@DoryanY Да, Mi File Manager e приложението и като вляза в папка Download, както си посочил имам единствено едни 9 файла. Останалите множество дублиращи се файлове с пореден номер съм ги трил ръчно. 
Къде по-точно в настройките да гледам за разрешение/я на Solid Explorer? Защото, всичко съм му разрешил в Настройки/Приложения от телефона.
Цитирай
#14

При мен още по време на инсталирането ми иска разрешения,и мога да трия фаулове от него.Качил съм снимки пробвай тези разрешения.Като пробваш да триеш файл не излиза ли прозорче за разрешения,виж какво пише.

        [Изображение: 8067e1a53333d511e1a13d8e4e0a496f.jpg]

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#15

След инсталацията, като го стартирам излиза това:
     
От Настройки съм задал всички разрешения:
         
И въпреки това като маркирам да изтрия въпросните файлове, излиза това:
   
Цитирай
#16

При мен е така.Виж горе трите точки.    

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
[attachment=31609][attachment=31610]


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30
Цитирай
#17

По абсолютно същия начин е и при мен.
   
Цитирай
#18

Маркирай това.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#19

Направих го и пак не мога да изтривам.
Цитирай
#20

Може нещо partitionа да ти е скапал.

Фабрични ще го оправи на 100%

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#21

(2020-12-10, 10:39:43)Ivan_Bonev написа:  Направих го и пак не мога да изтривам.
И на Mi File manager ли не може да се трие?Изтрий кеш и данни на Mi File manager и на приложението''настройки'' и пробвай,ако пак не става пробвай от настройки ресет-нулиране на всички настройки,не трие нищо от телефона.
Цитирай
#22

На Mi File Manager може да се трие, но не виждам въпросната директория с дублиращи се файлове. Само Solid Explorer ми я показва.
Това Ресет/Нулиране на всички настройки от къде да го досъпя? Намирам само за връщане към заводски настройки. И банкирането ми ще се прецака ли след нулирането на всички настройки?
Цитирай
#23

На фабричния мениджър в настройки трябва да има отметка "покажи скритите файлове". Активирай я и потърси директорията тогава. Би трябвало да излезе.
Цитирай
#24

(2020-12-10, 12:01:10)Ivan_Bonev написа:  На Mi File Manager може да се трие, но не виждам въпросната директория с дублиращи се файлове. Само Solid Explorer ми я показва.
Това Ресет/Нулиране на всички настройки от къде да го досъпя? Намирам само за връщане към заводски настройки. И банкирането ми ще се прецака ли след нулирането на всички настройки?
Аз съм на Huawei и при мен е при нулеране,като го маркирам и ми излизат три опции,нулиране на всички настройки,нулиране на мрежовите настройки и фактори ресет,при него както знаеш се връща в начално състояние и ти трие всичко.Но при нулиране на настройките не знам за банкирането как стои въпроса.И с тези дублираните файлове сравни ги да не ти изтрие някой със същото име но да не е същия,защото и това го има,2 различни снимки ги дава като дублирани,защото са с един и същ номер,при прехвърляне се е получило.
Цитирай
#25

@DoryanY - на първата снимка на екрана на втория ред имаш синя иконка Изтегляния - влез в нея и ги изтрий и от там.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)