Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Има ли вече сложили TWRP и друг ROM
#1

Да попитам някой дали вече е сложил xiaomi.eu ROM? Понеже имам няколко въпроса? Май ще изчакам да почнете да слагате TWRP и т.н. Smile Да добавя , че говоря за MI 10T pro пиша го за да излиза , ако след време се ползва търсачката.
Също така колеги да добавя нещо много сериозно, ако сте с намерение да качвате xiaomi.eu ROM : 

При модел  MI 10T pro и вие сте с ROM от  xiaomi eu 12.0.6 MI10TPro_V12.0.6.0.QJDMIXM или дори с MI10TPro_V12.0.7.0.QJDMIXM и ви даде че имате ъпдейт към HMK30SUltra_MI10T_V12.0.6.0 НЕ Я КАЧВАЙТЕ ДОРИ НЕ ДАВАЙТЕ ДА СЕ ЪПДЕЙТВА ИМА БЪГ С КАМЕРАТА, СТАРТИРА ВИНАГИ ЗА СЕЛФИ И ПРИ ВСЯКА СНИМКА КРАШВ, А И КАЧЕСТВОТО НА СНИМКИТЕ Е УЖАСНО.

Xiaomi 12T/8/128
[-] 3 потребители изказват благодарност на jovanoty за това мнение:
  • Be6i4, kalinaki, karas
Цитирай
Аксесоари
#2

Без проблеми сложих 12.0.7.0. Работи идеално, жалко, че са занемарили седмичните билдове.
Процедурата по инсталацията е елементарна:
- Откючвате бутлоудъра.
- Буутвате TMRP(fastboot boot twrp.img), все още не се препоръчва флашването на TWRP.
- Инсталирате xiaomi.eu РОМ-а
- Препоръчва се Wipe на дата и кеш.
- Първото стартиране може да трае 5-10 минути.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на joring за това мнение:
  • Be6i4, kalinaki, stensyto
Цитирай
#3

Аз изчаквам малко да понапреднат със седмичните билдове EU. Очаквам с нетърпение и Lineage официален, ако може 18 Smile

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
Цитирай
#4

С любезното съдействието на joring инсталирах EU 12.0.7.0. и вече втори ден разцъквам. Личните ми впечатления са , че ромчето е свободно от всякакви китайски апове, с които идва глобъл рома. Проблема със сензора за близост отсъства, което много ме радва, и разбира се има доста благини които бяха премахнати след андроид 9....една от тях е запис на разговор.

xiaomi 13
Цитирай
#5

Е споделете подробно с всички, де. Това, че някой е инсталирал нещо с помощта на друг, не носи особена полза на останалите четящи темата. joring го е описал с 4 приказки, а доколкото четох във 4pda, успеваемостта е доста ниска от първи път. То може и руснаците да са тъпи, ама надали.
В този ред на мисли, една подробна инструкция би била много полезна на всички, ако ви се занимава, разбира се.
Цитирай
#6

Няма никаква тайна, всичко е в 4 стъпки, най-важните са отключването, което няма смисъл да се описва и буут-а в рековери, за което съм дал командата и линк откъде да се изтегли самото рековери. Кажи какво ти е нужно повече? На колегата помоща която му оказах е да му кажа да дава смело и да види какво съм написал в темата.
Цитирай
#7

Аз само ще уточня как се получиха нещата при мен.
1. Копирах рома в телефона
2. изключих телефона и го вкарах в fastboot. Свързах го с USB към компютъра
3. Със програмата Minimal ADB and Fastboot изпълних командата fastboot boot C:\Users\Kalufa\Desktop\TWRP_apollo_3.4.0_10_whyle.img След командата fastboot boot се изписва пътя до TWRP и накрая ENTER.Tелефона се рестартира в TWRP
4. Браузвате до зипа на рома и давате install
5. След като инсталацията приключи слайднах wipe cache and Dalvk и след това reboot.
Сега тук се случи нещо, което не мога да обясня. Първото стартиране се забави 3...4 минути, но телефона не зареди ОС а влезна в стоковото рекавъри. Отново рестартира и пак влезе в рекавъри. След Втория рестарт изпълних Wipe data в стоковото рекавъри и вече имах EU ром. Това е.

xiaomi 13
Цитирай
#8

Като преминаваш през различни ромове трябва да wipe-неш датата, а не само кеш-а както си направил първоначално, понеже реално си оставаш със стоковото рековери, то те е подтикнало да направиш wipe на датата, ако беше с къстъм рековери, щеше да получиш буутлууп или още по-зле да стартира с един куп бъгове.
Когато минаваш от една версия на друга на един и същ ром, тогава се чисти само кеш.
[-] 1 потребител изказва благодарност на joring за това мнение:
  • kalinaki
Цитирай
#9

Ето едно къстъм ромче което едва ли ще упсеете да намерите някъде другаде понеже го няма никъде. Big Grin

Този ром е само за Mi10TPro

Pixel Experience
https://drive.google.com/file/d/1RL5k1eV...sp=sharing

За всичко си има решение Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на ji4ko0 за това мнение:
  • Be6i4, kalinaki
Цитирай
#10

Какви благини има в това ромче...и най вече има ли ядове с него.

xiaomi 13
Цитирай
#11

(2021-01-07, 17:24:40)kalinaki написа:  Какви благини има в това ромче...и най вече има ли ядове с него.

Ами засега се държи добре

За всичко си има решение Smile
Цитирай
#12

(2020-12-28, 21:15:22)kalinaki написа:  Аз само ще уточня  как  се получиха нещата  при мен.
1. Копирах рома в телефона
2. изключих  телефона и го вкарах в fastboot. Свързах го с USB към компютъра
3. Със програмата Minimal ADB and Fastboot изпълних командата fastboot boot C:\Users\Kalufa\Desktop\TWRP_apollo_3.4.0_10_whyle.img След командата fastboot boot се изписва пътя до TWRP и накрая ENTER.Tелефона се рестартира  в TWRP
4. Браузвате до зипа на рома и давате install
5. След като инсталацията приключи слайднах wipe cache and Dalvk и след това reboot.
Сега тук се случи нещо, което не мога да обясня. Първото стартиране се забави 3...4 минути, но телефона не зареди ОС а влезна в стоковото рекавъри. Отново рестартира и пак влезе в рекавъри. След Втория рестарт изпълних Wipe data в стоковото рекавъри и вече имах EU ром. Това е.
И Аз се сблъсках няколко пъти с това , но не помня как го излъгах. Благодаря за инфото ще го имам в предвид колега, ак осе получи пак.

(2020-12-28, 21:35:16)joring написа:  Като преминаваш през различни ромове трябва да wipe-неш датата, а не само кеш-а както си направил първоначално, понеже реално си оставаш със стоковото рековери, то те е подтикнало да направиш wipe на датата, ако беше с къстъм рековери, щеше да получиш буутлууп или още по-зле да стартира с един куп бъгове.
Когато минаваш от една версия на друга на един и същ ром, тогава се чисти само кеш.

Как е камерата, и при него ли е бъгав сензора за близост колега? Някак си на xiaomi когато са нови не ми се слага custom rom с miui и си имат ъпдейтите и мисля, че си работят добре а и работи на камерата AI режима и дата и час на снимките. При custom rom мисля, че няма дата и час на снимките няма AI режима на камерата... използват гугъл дайлера .... да вярно, че работи записа на разговори при тях. И двата рома според мен имат и плюсове и минуси. Така си мисля.

Xiaomi 12T/8/128
Цитирай
#13

Вчера ми остана време най-накрая и сложих ЕУ рома ( 21.1.6 ). Новата версия на Андроид ( 11 ) и Miui 12.5 смятах, че ще ми навлекат известни главоболия, но за момента всичко работи перфектно. Който се колебае, според мен да се хвърля смело. По-добре е във всичко според мен от глобалния, а и там ъбдейта сигурно ще дойде Април.[Изображение: f40065f405f437906d8cceaf2256d6cc.jpg][Изображение: d2fb6c5302c8aa7f8a0ff764b3f7f5ea.jpg][Изображение: 503b676901f34761db79ca2f2b5ffc63.jpg]

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на dani_z25 за това мнение:
  • Be6i4, kalinaki, milstan
Цитирай
#14

[Изображение: Screenshot_2021-01-16-18-16-52-194_com.a...9.jpg?dl=0] От опциите на програмиста не ми дава да проверя ,, ми" заключване. По точно да си влезна с акаунта .
Цитирай
#15

Отиди в акаунтите и се ънлогни от мюи профила. После в девелопърските като цъкнеш ще ти даде да се логнеш на ново и така вече трябва да стане.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на dani_z25 за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#16

Здравейте.
Наема ли се някой да помогне да кача различна от Глобал версията на РОМ-а
Тук чета, че сте доволни от ЕУ на други места в нета от Индийската версия на РОМ.
Болката ми идва от липсата на запис на разговора в Глобъл версията. Имах преди mi 8pro и там с MIU дайлера си записвах всички разговори, сега е орязано.
Гледах това видео:
https://youtu.be/8H2qRehovv8
Но неопределеното чакане за mi unlock понякога до 168 часа ме отказа.
Чета това което сте писали но изпитвам известно опасение, че ще омажа нещата...
Та ако процедурата е по - бърза и някой се наеме да помогне ще съм благодарен.
Цитирай
#17

Ако не си го правил до сега едва ли ще се оправиш сам . Трябва ти помощ на живо.
Цитирай
#18

Интересува ме и колко отнема цялата процедура описана по-горе заедно с отключването.
Не мога да се лишат от телефона за 72 + часа
Това от клипа който качих не е нищо особено като действие, това което са и описали по - горе колегите също е на 80 % достатъчно за мен.
Имам нужда от малко уточнение..
*** Имам и прилични познания в технологиите. Просто това до сега не съм го правил и изпитвам някаква притеснение...
Цитирай
#19

Първо си изтегли ми ънлок туул защото там евентуално се чака .При мен стана бързо но не мога да кажа точно колко че забравих. Аз даже twrp го инсталирах с този инструмент. След отключване нещата стават бързо.
Цитирай
#20

С ми ънлок тул можеш само да отключваш

Да не би да става въпрос за xiaomitool v2?
Цитирай
#21

Да извинявайте моя грешка. Но е полезно.
Цитирай
#22

(2021-03-20, 17:39:36)pashankov написа:  Здравейте.
Наема ли се някой да помогне да кача различна от Глобал версията на РОМ-а
Тук чета, че сте доволни от ЕУ на други места в нета от Индийската версия на РОМ.
Болката ми идва от липсата на запис на разговора в Глобъл версията. Имах преди mi 8pro и там с MIU дайлера си записвах всички разговори, сега е орязано.
Гледах това видео:
https://youtu.be/8H2qRehovv8
Но неопределеното чакане за mi unlock понякога до 168 часа ме отказа.
Чета това което сте писали но изпитвам известно опасение, че ще омажа нещата...
Та ако процедурата е по - бърза и някой се наеме да помогне ще съм благодарен.

Ако следваш всичко стъпка по стъпка, няма какво да объркаш. Много са стъпките, но няма нищо сложно в изпълнението им. 
Няма как да заобиколиш чакането от 7 дни за отключване. Преди е можело с кракната версия на програмата, но вече не. 
В XDA има подробна тема как се прави всичко, аз се водя по нея понеже не съм качвал РОМ от 4-5 години.

Аз ще си сложа Lineage 17.1. Поразрових се доста, но към момента мился, че няма по-добър РОМ. Базиран е на андроид 10, но това не ми пречи изобщо. 
В момента работят върху РОМ с андроид 11, но може би ще им отнеме 2-3 месеца. 

Аз имам проблем с известията с MIUI- понякога има звук, понякога няма. Или се появяват само като отключа телефона. Също и интерфейса не ми допада изцяло. 

Успех.
Цитирай
#23

Търся единствено в предлаганите от Xiaomi РОМ-ове защото ми трябва качествен запис на разговора, а с техния РОМ върви и тази качествена функционалност.
Пробвах с различни приложения --> не се получава! Гласът на отсрещната страна почти не се чува.
Като отвори дума за известията. Мисля, че и при мен го има този проблем, но си мислех, че е въпрос на настройка.
Lineage 17.1 ----> за пръв път го чувам. Ще пусна един Гугъл да видим какво ще каже?
Цитирай
#24

Тази сутрин пуснаха официален РОМ Pixel Experience 11 за Mi 10t/10t pro. Веднага го качих. Към момента не откривам проблеми. Някой ако го интересува нещо дали го има/няма дали работи/не работи да пита, ще тествам.
Цитирай
#25

(2021-03-25, 15:44:41)bulgaria8 написа:  Тази сутрин пуснаха официален РОМ Pixel Experience 11 за Mi 10t/10t pro. Веднага го качих. Към момента не откривам проблеми. Някой ако го интересува нещо дали го има/няма дали работи/не работи да пита, ще тествам.
Колега има ли някоя добра камера за къстам ром която ползваш

За всичко си има решение Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)