Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Не получавам нотификация при съобщение от месинджър!
#1

Заглавието горе долу описва ситуацията напълно, но ще гледам да съм по- подробен! 
Когато телефонът е в покой и някой ми пише в Месинджър се случват две неща, едно от които не се случва:
- Или се чува един мноооого тих и къс сигнал, който няма абсолютно нищо общо със сигнала на Месинджър
- Или не се случва абсолютно нищо като каквато и да било сигнализация и така може да се случи с часове, докато не отключа телефона и не получа 99782345238974 съобщения наведнъж! 

Писна ми! Има ли решение и ако да, какво е то? Благодаря!

Домашен телефон с шайба и 2 метра шнур
Цитирай
Аксесоари
#2

Да не си спрял работа във фонов режим и затова да ги получаваш като събудиш телефона? Прилича на някоя енергоспестяваща "екстра" или режим "не безпокойте" (някакво такова). Иначе предполагам си ровил по настройките за нотификации!?
ПП
Аз не ползвам Месинджър и не му зная опциите!

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Аз откакто съм го инсталирал нищо по настройките не съм пипал и работи нормално на заключен екран.
Това, което можеш да пробваш, е да заключиш приложението да не го "убива" системата, и също така в настройките на Messenger от Приложения на Системата, виж за енергоспестяване - Battery Saver -> No Restrictions. За друго не се сещам в момента.

Пиши за резултата и ще търсим начин.
Цитирай
#4

И при мене е така,на Ноут 9,но не го прави всеки път,а от време на време.Поне засега.На първото съобщение се чува нещо като "пльок" и чак на следващите е характерния за Месинджъра звук.И апп-а си работи фоново и не пести батерия,така че не е от това.
Цитирай
#5

Май на всички модели на Xiaomi го прави.
Redmi note 7 и 5 също

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

При мен също е тука има, тука нЕма. Ноут 9 про.
Освен това понякога се бъгва и Те ме чуват, аз тях - не . Така ми спира и музиката понякога

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#7

не съм привърженик на месинджър, но откакто зукъра прееба фейса, се наложи да го ползвам ако искам да пиша на някого там. Сложих естествено lite, онова което видях е следното: при пуснати повечето боклуци от настройките на приложението, на заключен екран не се получават известия, въпреки че е зададено. Затова правих следното
edit: ако на Default (категории известия) срещу "Важно" е по подразбиране, не се случва нищо на заключен, с Високо нещата се променят


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#8

Ами не съм му давал никакви забрани на каквото и да било! Понякога ги получава, понякога не! А най- ме дразни като пиша с някой повече време в един момент ги получава наведнъж и почва да пищи от съобщения 20 секунди! Абе трагедия е

Домашен телефон с шайба и 2 метра шнур
Цитирай
#9

(2020-12-12, 11:02:09)JuliusCaesar написа:  И при мене е така,на Ноут 9,но не го прави всеки път,а от време на време.Поне засега.На първото съобщение се чува нещо като "пльок" и чак на следващите е характерния за Месинджъра звук.И апп-а си работи фоново и не пести батерия,така че не е от това.

Това "пльок" означава че са ти Seen - али някое съобщение.
Не показва кой, може и да е съобщение от месеци и да си забравил даже за какво си писал на този човек.

Лично аз като пиша на някого и заключа тела, чуя ли след малко "Пльок" отварям меса и съм в чата преди са ми написали съобщението.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#10

И при моя нот 9 про не работи нормално , затова гледам да свикна да не го ползвам.
Цитирай
#11

преди ъпдейт 12.0.2 (xiaomi.eu rom) имах вариант да се избирам "ВАЖНО" както съм дал линк 2 мнения по-горе и форсираше системата насила да работи както ти искаш, а не както тя иска. Вече това го нямам, но ако някой от вас го има може да пробва и да сподели резултат
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)